Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 28. 12. 2015, 11:27:50 delete
e-mail:
 
Jenom je škoda, že 3D je u toho jen experimentální, kdysi jsem si od toho sliboval, že to pro budoucnost zachrání i tuhle část her. Což mi připomíná, že jsem chtěl MMIX zkusit nainstalovat z CD.
Jméno: Yuyana 28. 12. 2015, 08:13:08 delete
e-mail:
 
+ XPčka maj spider solitaire s víc jak jednou obtížností, a to je dobrej bonus :-D.
Jméno: Yuyana 28. 12. 2015, 08:08:25 delete
e-mail:
 
Jsem se konečně dokopala k rozběhání toho virtualboxu, takže si užívám maximální retro tejden :-p. Moje krásný a dokonale funkční windows XP mi laskavě spustěj všechny ty hry co osmičky už nemaj rády. Je to nesmírně roztomilý, mít winy v okně v jinejch winech, jako takovýho petíka :-D.
Jméno: BonezZ 27. 12. 2015, 19:18:23 delete
e-mail:
 
Čili jsem stejně v pytli s iOSem...
Jméno: Elemir 27. 12. 2015, 17:41:59 delete
e-mail:
 
Ahoj, pokud je na tom tabletu Android, tak viz M&M a Android.
Jméno: BonezZ 27. 12. 2015, 10:45:12 delete
e-mail:
 
Zdravím Vás, po delší herní odmlce. Mám takovou otázku, mám za to, že už se to tu ale probíralo. Jak je to se sérií MM na tabletech? Dá se to nějak zprovoznit? Konkrétně mi jde o MM 6 a 7, to jsou pro mě srdeční záležitosti. Nevíte?
Jméno: Elemir 26. 12. 2015, 18:44:38 delete
e-mail:
 
Tak mightandmagicgrove.com už je taky minulostí :( Je to škoda, resp. je škoda každé ze stránek, byť už nebyly léta aktualizované. Tohle byl poslední existující komplexní zdroj o dílech I a II v přijatelném jazyce (možná něco mají Rusové a něco Japonci, ale to jde mimo mě ... tedy ruština by ještě šla, ale už na tom nemám nervy ). Naštěstí to pobral Internet Archive. Co se dá dělat.
Jméno: rengo 25. 12. 2015, 18:36:45 delete
e-mail:
 
Elemir.
Paráda dík
Jméno: Elemir 25. 12. 2015, 18:21:39 delete
e-mail:
 
Předně tu platí stará dobrá rada ... používej víc save pozic Naštěstí hra s tímhle počítá, akorát tě to bude stát všechny gemy v inventáři. Vyvolej normálně tabulátorem menu a zvol položku Mr. Wizard. Hodí tě to do města.
Jméno: rengo 25. 12. 2015, 18:05:11 delete
e-mail:
 
Elemir:
škoda, že mě teď hra naštvala. Krále trpaslíků jsem porazil tak, že mi zbyl jen zloděj na červené. Z radosti vítězství jsem si nevšiml, že nemám jídlo a udělal jsem save. Takže teď nemůžu spát. cesta zpět je přes past a cesta dál je přes Seržanta který mě sundá na jednu ránu i když mám tyto hůlky.
Rod of revitazition
horn of toxic cloud
box of awaking
orb of fists
wand of sparking

Nevím jestli je nějaká cesta na záchranu, či musím hrát od znova
Jméno: Elemir 25. 12. 2015, 14:03:12 delete
e-mail:
 
Ano dá. Je to slušně vybalancovaná parta, která dost vytěží i z bonusů (ve hře je několik míst, kde lze získat zkušenosti např. pro konkrétní povolání). Navíc se u ní nemusíš na počátku hry starat o výbavu apod. Pokud bys to chtěl obměnit, nebo si složit komplet vlastní partu, tak tomu chce věnovat trochu víc času (chvilku trvá, než naházíš přijatelné hodnoty atributů). Já jsem třeba vzal za vzor zrovna tu defaultní a vyměnil v ní jen dvě postavy (zloděje za ninju a u kouzelníka jsem změnil rasu).
Jméno: rengo 25. 12. 2015, 12:06:17 delete
e-mail:
 
Myslíte, že hrát mm4-mm5-worldofxeen se dá hrát s tou partou co se mi na začátku vygeneruje?
Jméno: Yuyana 24. 12. 2015, 18:55:30 delete
e-mail:
 
Copak, neseš dárečky? :-D

Já půjdu brzy venčit psa. Jen musim dávat pozor, abych neuklouzla... na blátě :-D. Asi bych měla dávat bacha spíš na led, ale to bych chtěla po počasí moc.
Jméno: StriderCZ 24. 12. 2015, 17:29:33 delete
e-mail:
 
Hezké Vánoce.
Končím na denní, a dnešek je asi jediný den v roce, kdy budu skutečně upřímně a radostně očekáván doma...
Jméno: Elemir 24. 12. 2015, 15:18:13 delete
e-mail:
 
To já si šel hezky lehnout, abych vydržel alespoň do půlnoci ... tak hezké Vánoce všem
Jméno: Yuyana 24. 12. 2015, 14:14:26 delete
e-mail:
 
A teď všichni na Bílou čapku, bude koulovačka.
Jméno: Richmond 24. 12. 2015, 10:59:09 delete
e-mail:
 
Přeji také pohodové Vánoce!
Jméno: flash 24. 12. 2015, 09:40:22 delete
e-mail:
 
A ja myslel ze budu první

Takze taky hezke Vanoce !
Jméno: Yuyana 24. 12. 2015, 08:13:21 delete
e-mail:
 
Ok, veselý vánoce, vy.
Jméno: Elemir 23. 12. 2015, 18:26:32 delete
e-mail:
 
Ono je potřeba to brát realisticky. Zájem o starší díly se tu naplno projevil jen jednou, ale i když jsme to udělali formou Wiki, kam mohlo teoreticky přispívat více lidí, tak to víceméně zůstalo na Majkovi. Problém je v tom, že ono to opravdu spolkne haldu času a to i tehdy, pokud jsou třeba šablony nebo formát už dávno vymyšleny.

Vidím to třeba teď zrovna u map pro WoX. Včera jsem si je krásně předpřipravil, aby mi nakonec došlo, že outposty po zničení z mapy zmizí. No nic, to se dá kdyžtak vytáhnout z nějakého screenu a podle poznámek zpětně doplnit ... a pak se má člověk soustředit na hraní Je toho samozřejmě více, co nakonec podléhá kolečku ověřování apod. Vždycky je to stejné.

Zpracovat starší díly byl vždycky můj sen, takže ono na to snad jednou nakonec dojde. Zápasím s tím už od roku 2003, takže jsem vlastně krásně načal druhou desetiletku Horší je to spíš s webem jako takovým. Nemůžu si třeba dovolit takové to Gremlinovo řešení, kdy web o Heroes po skončení aktualizací hodil na freehosting, mě by se tam prostě už ani náhodou nevešel. Za ta léta nabobnal neskutečně.

Někdy to spíš považuju za prokletí, té Striderovo poznámce tedy naprosto rozumím, protože seknout s tím vším, jsem měl v úmyslu už mnohokrát a 2x z toho jsem to myslel naprosto vážně. Akorát mě vždycky mrzí, že to ve finále padne na fanoušky MM, protože občas zapomínám, že tohle už není jen nějaký můj soukromý projekt. Stejně tak mě vždy zamrzelo, když jsem musel důrazně do nějaké diskuse zasáhnout (každý jsme nějaký ...). Tohle byly věci, se kterými jsem na počátku prostě nepočítal. Když jsem začal psát první články a směřoval je jakoby širšímu publiku, tak jsem to bral zkrátka jako legraci, nikdy by mě nenapadlo, že to opravdu bude někdo číst

Brzy se tedy obsah jasně stočil k dílům od 6 výše a starší díly byly upozaděny, čehož nakonec lituji nejvíce, protože stejně jako pominula doba starších dílů, nebude dlouho trvat a pomine i doba novějších dílů ...