Ono je potřeba to brát realisticky. Zájem o starší díly se tu naplno projevil jen jednou, ale i když jsme to udělali formou Wiki, kam mohlo teoreticky přispívat více lidí, tak to víceméně zůstalo na Majkovi. Problém je v tom, že ono to opravdu spolkne haldu času a to i tehdy, pokud jsou třeba šablony nebo formát už dávno vymyšleny.
Vidím to třeba teď zrovna u map pro WoX. Včera jsem si je krásně předpřipravil, aby mi nakonec došlo, že outposty po zničení z mapy zmizí. No nic, to se dá kdyžtak vytáhnout z nějakého screenu a podle poznámek zpětně doplnit ... a pak se má člověk soustředit na hraní Je toho samozřejmě více, co nakonec podléhá kolečku ověřování apod. Vždycky je to stejné.
Zpracovat starší díly byl vždycky můj sen, takže ono na to snad jednou nakonec dojde. Zápasím s tím už od roku 2003, takže jsem vlastně krásně načal druhou desetiletku Horší je to spíš s webem jako takovým. Nemůžu si třeba dovolit takové to Gremlinovo řešení, kdy web o Heroes po skončení aktualizací hodil na freehosting, mě by se tam prostě už ani náhodou nevešel. Za ta léta nabobnal neskutečně.
Někdy to spíš považuju za prokletí, té Striderovo poznámce tedy naprosto rozumím, protože seknout s tím vším, jsem měl v úmyslu už mnohokrát a 2x z toho jsem to myslel naprosto vážně. Akorát mě vždycky mrzí, že to ve finále padne na fanoušky MM, protože občas zapomínám, že tohle už není jen nějaký můj soukromý projekt. Stejně tak mě vždy zamrzelo, když jsem musel důrazně do nějaké diskuse zasáhnout (každý jsme nějaký ...). Tohle byly věci, se kterými jsem na počátku prostě nepočítal. Když jsem začal psát první články a směřoval je jakoby širšímu publiku, tak jsem to bral zkrátka jako legraci, nikdy by mě nenapadlo, že to opravdu bude někdo číst
Brzy se tedy obsah jasně stočil k dílům od 6 výše a starší díly byly upozaděny, čehož nakonec lituji nejvíce, protože stejně jako pominula doba starších dílů, nebude dlouho trvat a pomine i doba novějších dílů ... |