Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 30. 1. 2016, 10:41:01 delete
e-mail:
 
Hezká je hlavně ta nabídka pod tím, tedy zpracování tabulky do forma kalendáře nebo přání

Mě těď podslední dobou všude pronásledují reklamy na kytary.cz. Člověk si tam jednou něco nakoupí, prohlídne a teď mu to servíruje každá druhá stránka v bannerech.
Jméno: Yuyana 30. 1. 2016, 09:47:39 delete
e-mail:
 
Funguje to pěkně, jen musim vyřešit co s postavama, který dávaj dvě rány. Zatim to sčítám a maj maximum 600 místo 300.

http://i1303.photobucket.com/albums/ag157/IRaziel/ ...

Do zelenýho políčka se zadá množství získanejch XP, vzorec odečte minimum nutný k vývinu postavy, vydělí expama nutnejma na level, a pak se to všechno prodírá skrz ty dvě If funkce a zase se to sčítá, což vyflusne krásný čísla který odpovídaj realitě ve hře :-D.

Původně jsem měla systém, kterej umožňoval zadat level postavy, ale jelikož každej leveluje jinak, nechala jsem to na expech, kde se dá něco srovnávat.

Chápu, že z toho nejste tak nadšený jako já, ale já mám z hotový tabulky vždycky radost :-D. Chh, tabulky tabulky.
Jméno: Yuyana 30. 1. 2016, 08:08:20 delete
e-mail:
 
Už jsem to vyřešila IF funkcí. Nejtěžší bylo vyznat se ve včerejších výpočtech :-D.
Jméno: Elemir 29. 1. 2016, 20:42:42 delete
e-mail:
 
Nejsem si jistý, jak moc dobře to pracuje, ale pod Excelem můžeš použít ještě Visual Basic a v něm si ty podmínky nasekat mnohem podrobněji. Mě tohle moc nevyhovovalo, navíc VB nemám zrovna rád. Pro mě je prostě klasika to rovnou psát ve formě polí a nechat to zpracovat PHP, což u mě má samozřejmě význam, protože výstup pro web je pak snažší. Ve VB máš u Excelu zas tu výhodu, že se nemusíš vzdát toho grafického vstupu.
Jméno: Yuyana 29. 1. 2016, 20:28:57 delete
e-mail:
 
Naprosto chápu. Trojrozměrná tabulka zní drsně.

Tady je naštěstí všechno krásný a jasný s pravidelnejma přírůstkama, jen se to na desátym levelu láme a některý bonusy odpadaj a jiný se polovičněj.

Já to přinutim fungovat, stejně jako WW. Času dost, mám teď spoustu směn.
Jméno: Elemir 29. 1. 2016, 20:19:17 delete
e-mail:
 
Což o to, ale mám tam taky věci, u kterých si nejsem úplně jistý, jak přesně fungují Např. odolnosti a jejich procentuelní vyjádření.

Na tabulky byly u mě blbé dvě hry - Crusaders of M&M a Golden Land, protože u něčeho se nedala odvodit žádná závislost, takže to muselo být vypsáno level po levelu. U Golden Landu to aspirovalo dokonce na trojrozměrnou tabulku Jakmile to začne takhle ujíždět, tak na to obvykle kašlu.
Jméno: Yuyana 29. 1. 2016, 20:00:58 delete
e-mail:
 
Koukám že Elemir se nám činí :-D.

Hrůza, jak se v Disciples jednotkám zvedaj staty jinak do 10lv a nad 10lv. Nevim, jak to udělat, aby mi moje přepočítací tabulka fungovala a brala to v úvahu. Jinak to funguje moc hezky, když se nesnažíš překročit 10lv :-D.
Jméno: Elemir 29. 1. 2016, 19:53:33 delete
e-mail:
 
Bestiář trojky je takměř komplet (za podrobnosti vděčím hlavně Jeffovu editoru), už jen pourovnám tabulky a případně doplním nějaké to kecání a je to. Až mě překvapilo, jak jsem byl ve screenshotech důsledný, chyběly mi jen 4 potvory, které jsem asi típnul blbě, protože si vybavuju, že jsem je určitě típal. U WOX mi taky nějak chybělo obecně pár screenů, které si vybavuju, že jsem dělal, ale nenašel je (např. grupa třech Lordů Xeenů). I když je fakt, že jsem se kolikrát uklikl a namísto screenu mi DOSBox začal nahrávat zvuk apod.

U trojky by to bylo celkem blbější, protože i když jsem dělal save formou zálohy aktuálního stavu save souboru a konfigu, nepodchytil jsem úplně vše. Je to asi největší slabina trojky, pokud jde o dokumentaci. Naštěstí texty, popisky apod. lze vytáhnout z datových souborů, v tomhle ohledu mi opět pomohl Jeff, od kterého jsem si stáhl soubory včetně dešifrovaného názvu, takže jsem nemusel každý z nich zkusmo projíždět.

Zítra zkusím pohnout i s bestiářem u WOX a postupně se přesunu k dalším kapitolám. Ty obecné jdou nejlépe, protože mají zhruba 85-90% společných prvků, horší spíš bude, až budu sepisovat tipy. Obávám se právě, že jak ty dny ubíhají, budu už jen zapomínat a zapomínat
Jméno: Yuyana 29. 1. 2016, 13:50:31 delete
e-mail:
 
Seberte mi někdo ten excel.
Jméno: Yuyana 29. 1. 2016, 10:47:28 delete
e-mail:
 
Jak jsem říkala, že ta damage leze každýmu jinak, tak jsem dnes dělala praktickej pokus a mám krásnou další tabulku. Zkusila jsem, kolik XP potřebuje každej bojovník na to, aby dával 300 damage.

No, co dodat, prostě miluju tabulky :-D. Murphy může hádat, kdo byl první. Ne že by na tom zas tak záleželo, jsou jiný podstatný staty.

Co mě překvapilo bylo, že zbroj leze jen do 10lv, takže ti poníci končej na 35AC a vejš nejdou. Jsem si teda myslela, že z nich udělám opancéřovaný monstra, a ono ne.
Jméno: Yuyana 28. 1. 2016, 17:16:33 delete
e-mail:
 
To neni o pocitu, to je o realitě :-D. Každopádně člověk je neporazitelnej i tak.
Jméno: JCMurphy 28. 1. 2016, 16:54:12 delete
e-mail:
 
škoda... s tím artefaktem jsem se cítil... tak nějak... neporazitelnej?
Jméno: Yuyana 28. 1. 2016, 05:42:21 delete
e-mail:
 
Hele, pamatuju si to taky, ale už jsem ho teď nenašla. Začínám podezírat datadisk. Neni to tak, že bych nechávala nějaký nevybraný místa.
Jméno: Elemir 27. 1. 2016, 20:35:20 delete
e-mail:
 
Hmpf, já tu měl pro změnu dneska pravidelnou dávku hrátek s Windows 10 ... 2x restart, aby se mi po nějaké zmršené aktualizaci (o níž jsem mimochodem zase nevěděl) nakonec rozhasila zvukovka, další dva abych zjistil, že je to opravdu zvukovka a další, když jsem ke svému štěstí našel a nainstaloval ovladač. Hlavou mi problesklo, že jestli to nevyjde, budu zítra vracet Windows 8.1 ... no, dokonce jsem velmi reálně zauvažoval i o Windows XP Zatím se aktualizace chytla, ale při dalším problému už s Windows 10 nejspíše definitivně končím.

Podle mě už to bude jenom horší a horší, protože ten hardware, co mám, má různě pytlíkovaný ovladače. Spíš si říkám, že ta jejich zajištěná kompatibilita byl jen tah, jak nalanařit co nejvíce lidí a postupně je donutit k upgrade. Tady prostě není šance, jak se vrátit k nějakému funkčnímu stavu. Když teď provedu reinstal, tak tu mám zas jen ten aktuální stav, protože se mě to přece nebude ptát. Tohle jednání se mi od Microsoftu prostě nelíbí a jen otázkou času, kdy to nakonec začne dělat problémy i lidem s novějšími PC.
Jméno: JCMurphy 27. 1. 2016, 19:41:41 delete
e-mail:
 
no... nebudu se ti šťárat ve tvých záležitostech, je mi jasný, že tě stejně nepřesvědčím... ale pamatuju si, že jsem jednou narazil v kampani za lidi na artefakt, kterej po zásahu paralyzoval trefenýho... nevíš ve které mapě?
Jméno: Yuyana 27. 1. 2016, 03:29:29 delete
e-mail:
 
Trik je v tom ignorovat všechno a jít hned od začátku ke zdroji nemrtvejch. Nesměj se to rozlízt po mapě, jak to udělaj, tak už jen sleduješ, jak táhne počítač :-D.
Jméno: Yuyana 27. 1. 2016, 03:09:09 delete
e-mail:
 
Tu mapu kde se objevujou nemrtváci jsem hrála zrovna předevčírem. Komplet čistá, oba hrady vybitý, pegasojezdec si to užil a já taky. S ostatníma hrdinama to taková sranda neni, je tam moc vody. Inkvizitoři měli na konci 27lv :-D.

Ale prosimtě, obránce víry je vzhledově jedna z nejhnusnějších jednotek :-D (ostatně proto je nepoužívám). Damage neni nijak výjimečná, ta zvyšující se zbroj je decentní, ale neni potřebná (vážně, mám healera a v krizi defenduju, nemluvě o počtu zkušeností, který jsou na ně potřeba) a iniciativa 50 bohatě stačí, hodně nepřátel má mnohem míň.

+ mám kouzlo na bonus k iniciativě, kdyby něco. Střeleckej hrdina vytáhne bez artefaktů iniciativu 90, takže bez potíží zničí hned první tah cokoliv, co by mohlo ohrožovat miláčky inkvizici :-D. Jako že toho moc neni.

Samozřejmě nejvíc sexy a cool jsou císařský vrazi.

Jinak tady http://i1303.photobucket.com/albums/ag157/IRaziel/ ... si můžete užít můj srovnávací test s pracovnim názvem "dej všemu 6500XP a sleduj co se stane". Je tam napsanej dosaženej level a efektivně využitý expy. Mohla jsem napsat i kolik XP by bylo nutnejch na další level, ale to mě napadlo až teď, tak to tam neni :-p. Samozřejmě jednotky dostávaj různě velký bonusy za level, takže za několik levelů to může vypadat zas uplně jinak, ale zas tak závislá na dělání tabulek nejsem, takže jindy.
Jméno: JCMurphy 26. 1. 2016, 20:30:12 delete
e-mail:
 
Disciples 2 hraju v podstatě celej život a s ročníma pauzama jsem dohrál kampaně za všechny národy, akorát jak jsou ty minikampaně po konci hlavní kampaně, tak to jsem nikdy nedohál a za elfy jsem se dostal do poslední, možná to byla předposlední mise a tam jsem skončil, každopádně teď bych to dohrát mohl... jinak žádnou mapu neskončím dřív, dokud si nejsem jistej, že nemám všechny dobrý artefakty a prolezlou celou mapu, jediná kde dělám vyjímku je ta za lidi, kde tam každejch pár dní se naspawnujou nemrtváci, kteří chtějí zabít cvelfy... tam každej den trvá tak strááášně dlouho, že si radši zajdu zrovna na finálního mobse

inkvizitoři jsou divní a poslední upgrade vypadá a je těžce retardovanej... obránce víry je na druhou stranu strašně overpowered týpek... dmg 125, iniciativa 70 a obrana 30... dafaq? mstitel má iniciativu 50 a dmg 2x75, obrana 0... toho si vybere jenom vyšinutej člověk no, inkvizitoři mají aspoň imunitu na mysl a odolnost proti ohni
Jméno: Elemir 26. 1. 2016, 16:08:26 delete
e-mail:
 
Teď mě tak napadá, že tomu pořád zarytě říkám NPC, ale snad je jasné, co tím myslím
Jméno: Elemir 26. 1. 2016, 16:06:04 delete
e-mail:
 
4Chirurg666: Osmička byla v tomhle zajímavá, protože jak jsem při hraní starších dílů zjistil, ony se ty nápady v podstatě pořád jen recyklovaly a hrálo se s funkčností různých kombinací. V tomhle případě se na to šlo přes NPC. Devítka má třeba NPC jako aktivní členy také, už jim třeba omezila vstup do inventáře.

Starší díly třeba mají defaultní družinu, ale klidně jí můžeš dodatečně pozměnit nebo vyrazit ven jen s jedním charakterem. Třetí a druhý díl pak má NPC, která můžeš využívat úplně stejně jako v osmičce. Akorát to není tak snadné, protože mají poměrně vysokou denní taxu, takže je to hlavně zpočátku spíš jen takový doplněk pro specifické úkoly, které např. nezvládne parta omezená na pár druhů povolání (např. absence zloděje). Osmička vlastně zrušila jen ten poplatek. Prostředí jako takové pak vychází z potemnělé atmosféry Darkside of Xeen, kde už byla podobná komunita vyvrhelů jednou představena

Na počátku jsem s tím stylem osmičky také trochu zápasil, protože mám mnohem raději, když si své charaktery mohu piplat od začátku. Naučil jsem se tedy brát jen ty NPC s levelem 5, max. 10. Škoda jen, že na ta NPC není navázáno více věcí ohledně úkolů, jako je tomu u Dysona Leylanda.