Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 25. 2. 2016, 20:02:59 delete
e-mail:
 
Mno, zkusil jsem Risen 3 rozehrát a nějak rychle jsem to utnul. Něco se z toho vytratilo. Myslel jsem, že bych si teď jako změnu zahrál právě něco takového, ale asi to není to, co jsem hledal. Pomalu začínám zvažovat, že je čas na Planescape Torment ...
Jméno: Elemir 21. 2. 2016, 20:26:06 delete
e-mail:
 
Kdyžtak kdyby někdo sháněl, na GOG je ve slevě kompletní edice Risen 3.
Jméno: Yuyana 17. 2. 2016, 17:34:15 delete
e-mail:
 
Heh, ta hra je totálně nevybalancovaná. Nejdřív se můžu uchvípat kvůli tunám trollů a brouků co mě zabíjej jak prd, pak boss, kterej lehne tak, že jsem byla skoro zklamaná, a pak pevnost plná slaboučkejch goblinů. Ta měla snad přijít na začátku, ne :-D.

Každopádně sníh dlouho nevydržel. Je fuč.
Jméno: Elemir 17. 2. 2016, 16:03:18 delete
e-mail:
 
Mno, otevřela se vrata a s povzdechem jsem prohodil: "Tak to je snad naschvál!" Načež začali navážet zasněžené palety ...

Sníh drží, ale je dost mokrý. Nicméně jen za tu dobu, co jsme seděli na obědě, ho napadlo docela dost.
Jméno: Adam23 17. 2. 2016, 15:58:01 delete
e-mail:
 
Tady bylo i víc než obvyklé U Muzea 4 Ale zas to taje.

No a to vcera z okna jsem koukal na skoro rozkvetly stromy...
Jméno: Richmond 17. 2. 2016, 15:43:47 delete
e-mail:
 
Napadlo docela dost sněhu (Praha 6), cestou na oběd to pěkně křupalo
Ale je zvláštní, že v zimním období rád hraju hry z horkého prostředí (kdysi to byl Dark Sun, Stone Prophet např.) a v létě se ochlazuju nejraději u zimních her (Ishar 2, Icewind Dale...)
Jméno: Yuyana 17. 2. 2016, 12:57:16 delete
e-mail:
 
Taky vám sněží?

Pokoušim e hrát IW, ale jsem uplně zmrzlá a nemůžu pořádně hejbat rukama :-D. Ale mám čokoládu. A to je plus.
Jméno: Yuyana 17. 2. 2016, 09:08:56 delete
e-mail:
 
Mě dává dostatečně zabrat udržet naživu ty silný classy :-D.
Jméno: Elemir 16. 2. 2016, 19:17:27 delete
e-mail:
 
Nj, ale o tom to přece je Vybereš postavu bez rozmyslu a snažíš se jí udržet na živu.

Shodou okolností jsme dneska s kolegou na tohle téma diskutovali (narazili jsme na to u tématu Dark Souls). Hrává podobným stylem jako já, takže jsme se samozřejmě shodli
Jméno: Yuyana 15. 2. 2016, 20:08:26 delete
e-mail:
 
Sorcka (rozumějte "zaklínač") má houfec problémů. Například si musíte zvolit kouzla, který jsou a budou užitečný. Pokud si náhodou zvolíte něco co se vám v daný hře moc nehodí... máte mrzáčka :-D.

Takže pro pokročilý hráče.. který si ovšem můžou vzít mága, když už hru znaj, že jo :-p. A dual/multi-classnout ho s bojovníkem, a podpořit magií, a udělat nezranitelnou sekačku na trávu. Sorcka je horší než mág, Bohužel.
Jméno: Yuyana 15. 2. 2016, 19:53:54 delete
e-mail:
 
Problém je v tom, že DnD pravidla nemaj taktickej prvek. Zato maj prvek "podívám se proti čemu jsem, a pak dám load a vyspim se na to", případně prvek "moje postavy měly smůlu na záchrannej hod a teď má půlka mojí party na minutu stun". Náhoda a loadování. Já nemám tušení, proti čemu v tom IWčku půjdu za rohem. Nevim, kolik potvor tam bude, jaký maj schopnosti, proti čemu jsou odolný, musim to zkusit.

Hry kde se hraje na manu maj taky taktický možnosti, kouzla maj cooldown, mana dorůstá jen omezenou rychlostí a jsou hry, kde se její množství za level nezvyšuje. (Třeba DAI je sice poněkud akční, ale jinak je to vzorovej příklad hry se statickym množstvim many, stálou regenerací a nejsou tam poťáky. Ono by to bylo i taktický, ale kouzla jsou tam tak děsně OP, že člověk prostě vytře s kymkoliv :-D. Tomu se ovšem dá předejít, že.)
Jméno: JCMurphy 15. 2. 2016, 19:51:42 delete
e-mail:
 
jop... mám stejnej názor jako Elemir... proto taky existuje v těch hrách čaroděj a zaklínač, leč se spaním mám taky problém... (jenže v NWN si prostě na chvilku sednete HA! )

Jméno: Elemir 15. 2. 2016, 19:17:10 delete
e-mail:
 
Používání kouzel proti univerzálnímu platidlu je navenek dobrý nápad, který jakoby rozšířil omezení DnD memorování, ale na druhou stranu to byl právě tento systém, který kouzlení poněkud degradoval (množství many s levelem narůstá, je obnovitelné lektvary, nebo třeba modlením v chrámu). Ze hry se tak vytrácí taktický prvek, kdy bylo potřeba dobře plánovat, co si kouzelník připraví. Záleží samozřejmě na vývojářích, jak se k tomu postaví, ale podle mě byla mana jedním z prvních krůčků k akčním RPG.
Jméno: Yuyana 15. 2. 2016, 17:01:10 delete
e-mail:
 
Já vidim jistou výhodu v tom, že je to balík her se stejnejma pravidlama, který navíc dobře znám.

Nevýhoda je, že se snažili bejt originální a jejich způsob používání kouzel mě deptá. Tohle má DA řešený líp, ať už je to doplnění many po každym boji nebo regenerace.

Trpí tim někdo taky? Syslenim omezenejch zdrojů? U mě DnD kouzla spadaj do stejný skupiny věcí, jako ty lahvičky, který se snažim nepít, a tak dále. Spaní mě ve hrách vždycky deprimovalo, mám pocit, že když po každym boji chrápu, tak děsně ztrácim čas.
Jméno: Richmond 15. 2. 2016, 16:37:47 delete
e-mail:
 
Ja budu za rebela, ale ja DnD pravidle v cRPG hrach mam hodne rad. Specialne ve hrach od SSI/Westwoodu apod. Naprosto skvele udelane. mozna to je i tim, ze souboje jsou v nich vetsinou tahove, ale jak zminil Elemir, i ty EoBy se povedly.
Jméno: Yuyana 15. 2. 2016, 11:32:47 delete
e-mail:
 
Mě ty pravidla připadaj na stolní hru děsně otravný :-D. Nechápu, že to lidi baví.

Osobně jsem velmi ráda, že BioWare nedostali právo udělat další DnD hru a vznikl Dragon Age :-D. Mnohem lepší.

Každopádně bojovníci jsou jednoduchý, akorát vybereš zbraň :-p. To je to kouzlo na nich. Ukážeš jim cíl a oni sekaj. Celá parta casterů je sice síla, ale člověk se ukliká k smrti.
Jméno: flash 15. 2. 2016, 10:44:27 delete
e-mail:
 
DaD pravidla mi ve hrach vzdycky prisly nudny, I kdyz prvni NWN mam rad. Ale pamatuju se jak jsem kdysi hral BG2 za nejakyho bojovnika a nudou z rozvoje postavy jsme malem umrel Nevim podle me se tyhle stolni pravidla do her moc nehodi, ale chapu ze plno lidi to ma rado, obvzlast ti kteri prave hodne hrali ty stolni hry.
Jméno: Elemir 14. 2. 2016, 18:46:05 delete
e-mail:
 
NWN je v tom sólu docela nezvyk, hlavně když to má dost neinteligentní companiony. On hru člověk asi docení až při opakovaném hraní. Dvojka je v tomhle lepší a má i zajímavější příběh. Nicméně s AD&D 2 by mi to sedlo bývalo lépe

Docela se těším, až se vrhnu do starších dungeonů, které je používají. Test Eye of Beholder v tomto ohledu vypadal slibně, vůbec jsem nemusel nad postavami přemýšlet, protože to působí po těch zkušenostech z jiných her dost přirozeně.
Jméno: Yuyana 14. 2. 2016, 17:55:39 delete
e-mail:
 
Oh, + samozřejmě třetí edice a její "máš dva body na rozdělení, vyber si, do kterejch s těhle desítek dovedností ten malej flusanec hodíš" :-D.
Jméno: Yuyana 14. 2. 2016, 17:52:41 delete
e-mail:
 
Mě se víc líbí tenhle systém :-D. Neverwintera jsem hrála, takže vim o čem mluvíš. Měla jsem tam celkem vyvážený staty, ale fakt je, že ta postava byl jeden z těch "potřebuju uplně všechno" multiclassů, + pravidla třetí edice, nemožnost minimalizovat a ještě potřeba komunikačních dovedností.

Třeba v Tormentovi nemám problém narvat všechno do moudrosti a intelektu mít bojovníka se silou 9. Ta hra neni primárně o boji, člověk to vyváží partou (Dakkon je děsnej bouchač) a dostane za svoje staty něco "za odměnu". V Neverwinteru nemáš partu a musíš zvládnout sám všechno. 90% času bojuješ, ale prostě MUSÍŠ mít nějakej intelekt a charisma. Ne že by za to byly nějaký zajímavý možnosti, pokud si vzpomínám. Základní schopnost mluvit by měla bejt od inteligence 3, proto je v manuálu uvedená jako minimum, že :-D.

Tady je to bezva, prostě si nahážeš, tenhle borec má nějakejch 93 bodů na rozdělení a ta síla je drrrsná.