Problém je v tom, že DnD pravidla nemaj taktickej prvek. Zato maj prvek "podívám se proti čemu jsem, a pak dám load a vyspim se na to", případně prvek "moje postavy měly smůlu na záchrannej hod a teď má půlka mojí party na minutu stun". Náhoda a loadování. Já nemám tušení, proti čemu v tom IWčku půjdu za rohem. Nevim, kolik potvor tam bude, jaký maj schopnosti, proti čemu jsou odolný, musim to zkusit.
Hry kde se hraje na manu maj taky taktický možnosti, kouzla maj cooldown, mana dorůstá jen omezenou rychlostí a jsou hry, kde se její množství za level nezvyšuje. (Třeba DAI je sice poněkud akční, ale jinak je to vzorovej příklad hry se statickym množstvim many, stálou regenerací a nejsou tam poťáky. Ono by to bylo i taktický, ale kouzla jsou tam tak děsně OP, že člověk prostě vytře s kymkoliv :-D. Tomu se ovšem dá předejít, že.) |