Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 22. 5. 2016, 10:31:46 delete
e-mail:
 
Jo, teď momentálně ty knížky podrobně a pořádně čtu v Morrowindu, konečně mi to leckterý bílý místa zaplnilo!

36 lessons of Vivec, těch už jsem našel cca půlku.
Jméno: Elemir 22. 5. 2016, 09:31:47 delete
e-mail:
 
Příběh hry mě zajímá jen do té doby, dokud nemám pocit, že tu někdo něco natahuje. Řekl bych, že úvodní zápletku jsem pochopil a ty důvody kolem mě nějak netrápí. Beztak si většinu rozhovorů díky jejich kvantitě ani nepamatuju, což je podle mě škoda. A to se opravdu snažím všechno číst. Pointa je pořád stejná, musí mě to zaujmout jako celek a to se hře zatím nedaří.

V TES kupodivu zas tak moc knížek staty nepřidává. V knihách lze občas najít i zajímavé informace o určitých místech a pokladech. Jinak je to jak prostě napsal flash. Že bych rozhovory jen odklikával? Nebyl důvod. A to je právě Yuyu ono, mě nezaujal PT, tebe TES. Takhle to prostě chodí.
Jméno: flash 22. 5. 2016, 02:27:12 delete
e-mail:
 
saga o vilne argonianske sluzebne je zajimava, nebo pribeh o putovani zlodeje od mala az do stari taky. Nektery knizky nejsou nic moc, ale plno jich je super, kdyz cloveka ta hra zajima tak to cte TES hry maji megalomanske lore, vytvorene jen na zaklade tech her, coz je myslim dost unikat.
Dokonce se najdou taci co si ty knizky vyrobily doopravdy. Nemas zac juju vzdycky ti rad poslouzim jako zdroj informacim kdyz v necem tapes, tech otazniku jsi tam mela tolik ze jsem neodolal
http://img04.deviantart.net/74ea/i/2012/049/9/7/te ...

Jméno: Yuyana 21. 5. 2016, 23:07:33 delete
e-mail:
 
Hele, pokud tě nebaví příběh a nechceš žádný informace nebo bonusy, tak samozřejmě můžeš mít nízký mentální staty.

Lidi reálně čtou ten bordel co se píše v Morrowindu? Ty knížky tam nejsou jen na přidávání statů? Lidi neklikaj dokud na ně ta postava nepřestane mluvit, aniž by to četli? Aha. Novinka. Ještě mi řekněte, že lidi reálně choděj po tý prázdný mapě, místo toho, aby se teleportovávali konzolí.
Jméno: Elemir 21. 5. 2016, 22:12:57 delete
e-mail:
 
Od pondělka se zas zkusím pohnout v Tormentu dále, ale včera mi dorazily dvě trilogie Drizta (Žoldáci a Změna, takže mám docela dilema ).

Čtení jsem si nejvíce užil asi u Morrowindu, kde jsem opravdu věnoval dialogům pozornost a pročetl dost knih. U PT mám takový divný pocit, že některé volby jsou prostě jen variace na jedno a to samé téma. Podobně jako jsem to cítil u Zaklínače 3. Skoro až lituju, že jsem si nenaklikal postavu s nízkou inteligencí a moudrostí ... "Já být Elemir, já tebe teď praštit po kebuli a ty být mrtvá ... jóóó?? Jo ty mi něco chtěl říct? Bááác!!"

Možná je to deformace z hraní dungeonů, ale spíš si myslím, že je to právě o tom pověstném mlácení prázdné slámy.
Jméno: Richmond 21. 5. 2016, 21:02:33 delete
e-mail:
 
Já jsem knihomol, čtu, kde se dá, ale v crpg hrách jsem na tom podobně jako Elemir a Červ. I když PT jsem dohrál a je to snad jediná hra, kde jsem to toleroval. Jinde mi to přijde jako zbytečný mlácení prázdný slámy
Jméno: Yuyana 21. 5. 2016, 20:34:27 delete
e-mail:
 
Elemire, já na tebe s tim Tormentem stále čekám. Každej den chodim kolem a číhám. Chápu, že některý lidi neradi čtou, ale to v tomto případě nikoho neomlouvá.
Jméno: flash 21. 5. 2016, 17:20:37 delete
e-mail:
 
zajimavjesi..boze..to jsem napsal?..to uz je fakt pomalu na nejaky zasadnejsi vysetreni u doktora
Jméno: flash 21. 5. 2016, 17:18:49 delete
e-mail:
 
Pavel Dobrovsky ma u me vzdycky jedno velke plus, skutecne ty hry hraje, co se o spouste recenzentu moc rict neda. Cerv sice tape, ale ne proto ze by za kazdou cenu neco chtel rict, ale spis proto ze si to proste nepamatuje, jsem si tim jistej, pac to mam taky. U Polacka beru v potaz ze je sefredaktor a asi mu toho casu na hrani moc nezbyva, ale jako jeden z malo ma celkem slusny prehled o JRPG a japonskejch hrach obecne. Bohuzel sledovani jejich Fight clubu je cim dal tim vetsi problem, protoze pocit mlaceni prazdne slamy tam zacina byt vic nez patrny a z toho pochazi moje skepse k tem dvoum co si cerv pozval. Labuzo mi prijde mnohem vic zajimavjesi.
Jméno: Elemir 21. 5. 2016, 12:14:44 delete
e-mail:
 
Červ o tom svém vyprofilování mluvil jednou ve Fight Clubu, když se probíral nový Fallout. Zmiňoval to tam v souvislosti se svojí dřívější rolí recenzenta.

Hezká byla ta poznámka směrem k Planescape Torment, kdy Baldur´s Gate považuje ještě za hranici snesitelnosti v množství textu, ale PT už je za čarou Musím říci, že mu naprosto rozumím. Dohrát to musím, ale už mě to množství textu taky ubíjí.

Co tam bylo slyšet, tak Stonekeep hrál, ale už si ho nevybavuje.
Jméno: Richmond 21. 5. 2016, 11:38:34 delete
e-mail:
 
Beholdery tam zmínil Pavel. SSI je pro mě nej firma na rpgčka, škoda, že tam moc prostoru nedostala (aspoň ta trilogie Krynn). Třeba Stonekeep jsem měl, že Červ musel hrát, že vůbec nezná W&W taky překvapilo. Ale spíš to je tím, že jsem ho měl za fanatika do dungeonů, ale on už asi mezitím se trochu vyprofiloval jinak (onlinovky, Dark souls série).
Jméno: Elemir 21. 5. 2016, 09:02:42 delete
e-mail:
 
Už jsem to psal na oldgames.sk, taky jsem se u některých věcí pozastavil. Petra Poláčka znám jen okrajově, dlouhou dobu jsem ani nevěděl, kdo to je, ale Pavla sleduju delší dobu. Když začne mluvit o dungeonech, tak si vždycky vzpomenu na jeho gameplaye a bloudění Nicméně jsem před dlouhou dobou zjistil, že v dost věcech s ním můžu souhlasit (on má přesně ten skill, že neponechává nic náhodě a na podobné věci se připravuje, ve Fight Club jinak působí mnohdy dost zmateně).

Ono je celkem logické, že se budou vytahovat hlavně provařené věci, které mají oba určitě nějak odehrané. Ostatně jak zmínili, některé věci pro ně byly v podstatě povinností. Mě třeba dost zarazila chvilka, když začali vzpomínat na 8-bitové RPG. Vždyť řada her byla v 80. a na počátku 90. let portována i pro 8-bity, nehledě na to, jak tam ovšem zmíněno bylo, některé na 8-bitech dokonce vznikaly.

Pro mě bylo třeba překvapením, že i taková série Krynnu byla normálně vydaná např. pro Commodore 64. Jenomže to byly zrovna tituly, které je tak nějak minuly. Ve videu si akorát postěžovali na uniformnost SSI her. Když pak došlo na Might and Magic, tak už jsem tušil, co dalšího se asi přeskočí - Realms of Arkania, Betrayaly ... Teď si tak vybavuju, padla tam vůbec řeč o EOB? V té smršti Dungeon Mastera jsem to asi přeslechl.

Červ tedy nakonec překvapil vzpomínkou na Neverwinter Nights, byť série je ve skutečnosti mnohem starší, než bylo zmíněno, ale v tuhle chvíli jsem hlavně čekal, že když už padla řeč na přerod her z 2D do 3D, tak se prostě zmíní Gothic. Vrstevník nového NWN a Morrowindu. I když, Červ mě taky párkrát překvapil tím tápáním.

Hodně bych ale za sebe nesouhlasil s Petrovo popisem obtížnosti a hardcorovosti Wizards & Warriors. Jestli tohle bylo tužší, než-li Wizardry, nicméně série, která ty kritizované sci-fi prvky taky má , tak si je střihnu hned po Might and Magic.

Ale jinak to byly příjemné skoro dvě hodinky. Jsem celkem rád, že nejsem jediný, kdo se poslední dobou uvrtal do onlineovek. Black Desert jsem zvažoval, ale nakonec se rozhodl pro Neverwinter Nights Online.
Jméno: Richmond 20. 5. 2016, 23:02:51 delete
e-mail:
 
No ten ovsem taky casto tapal
Jméno: flash 20. 5. 2016, 22:01:40 delete
e-mail:
 
Toho si nevsimej, jedinej kdo ma co rict je Cerv, ty dva jsou mimo celej svuj herni zivot
Jméno: Richmond 20. 5. 2016, 19:26:37 delete
e-mail:
 
Venku je nové Labůžo speciálně o cRPG. Sice tam hoši dost věcí neznali (Uukrul, Bradley jako tvůrce W&W) nebo popletli, ale jinak fajn povídání a starých časech. Ovšem ehm, názor, že série Might&Magic jako že je "jako" arkáda...Sakra, co ty tisíce tahových soubojů, co jsem podstoupil v prvních dvou dílech!!!
Jméno: Elemir 20. 5. 2016, 12:48:16 delete
e-mail:
 
4Smithe665. Thanks.
Jméno: Yuyana 20. 5. 2016, 05:18:29 delete
e-mail:
 
Střílí pomalu, stačí ho obíhat. Párkrát ho trefit, popoběhnout, pořád dokola.
Jméno: Yuyana 20. 5. 2016, 05:14:40 delete
e-mail:
 
Dá.
Jméno: Tsakalaki 19. 5. 2016, 19:55:42 delete
e-mail:
 
Zdravíčko ,
chtěl bych se zeptat, zda-li se dá v MaM 7 zabít na Smaragdovém ostrově v té jeskyni ten drak ?
díky
Jméno: Elemir 16. 5. 2016, 23:12:40 delete
e-mail:
 
4flash: No, stane se Když vemu, jaká je pravděpodobnost, s jakou někdo tohle najde, tak si říkám, že je to skoro na pochvalu Jenomže tenhle týpek věděl, co hledá, takže nula od nuly pojde. Mno, spíš mu to někdo poradil, jak tak z toho jeho druhého příspěvku usuzuju. Každopádně archive mi zálohuje stránky už dobrých 14 let, takže je v něm k vidění mnohem více Na bumerangy si prostě budu muset zvyknout