Winterson: Jsem na začátku čištění pouště, přičemž jsem zatím vynechal lávová pole na SZ mapy a nečistil jsem Skyroads. Už jen to by mělo zhruba stačit na dosažení levelu 40 a s tím se dá hra v pohodě dohrát. Nehledě na jednu pomůcku právě v lávových polích. Aktuálně jsem na levelu 30, takže na zbylých venkovních mapách už není nic, co by mě zastavilo. Teoreticky bych mohl prubnout pyramidu a jít už rovnou po hlavním příběhu, což je odhadem tak na 4-5 hodin. Samozřejmě neprolézám úplně každé políčko, to už jsem si užil ve World of Xeen.
Ono to podle mě ani tak hardcore není, k pětce je jen potřeba přistupovat ze začátku trošku jinak, protože ty peníze jsou docela limitujícím faktorem. Většinu času jsem proto ignoroval opravu zbrojí, protože u lepších kousků to peníze vysává docela rychle a namísto toho jsem se věnoval neméně náročnému učení skillů a platil různé poplatky za možnost dalšího postupu + gildovní poplatky. Trojka je třeba v tomhle ohledu místy ještě obtížnější. Další odliv peněz pak způsobuje odstraňování negativních stavů v chrámu, což je i ta "nuda" (deprese??). Postavy jinak sílí docela rychle, to mě na pětce právě překvapilo, jak rychle se dá rozdíl mezi samostatnou pětkou a World of Xeen dohnat. Z počátku je tedy potřeba postavy často přezbrojovat na lepší výbavu, aby udržely krok, ale s levelem 12 už se dá dostat jak do Sandcasteru, tak i do Lakeside a to je pro hru bod zlomu.
Richmond: Konzolového ovládání se obecně u starých RPG obávám, ale nikdy jsem vlastně ani žádný konzolový emulátor nezkoušel, takže vlastní zkušenost s tím nemám. Ono jak to nebude primárně dělané pro konzoli, tak to bude asi vždycky problém. C64 verzi jsem chtěl zkusit právě kvůli odlišnosti, aby ve výsledkových listinách bylo poněkud pestro Potíž je jen v tom, že hra je v emulátoru obecně pomalá, jak se u dvojky ukázalo. |