Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 28. 7. 2016, 08:36:39 delete
e-mail:
 
Když už jsme u toho Originu, teď je tam zdarma diablovka Nox.

Ono se to dneska hůře posuzuje, protože EA a Ubisoft se chovali jinak v minulosti a jinak se chovají nyní. Vliv kravaťáků je mnohem vyšší, ale zase je třeba mít na paměti, že takhle prostě velký byznys funguje. Když jsou dneska na světě hráči, kteří jsou ochotní hrát nedodělky a ještě si to pochvalovat, tak se pak nelze divit tomu, že se toho managament chytí, protože to šetří náklady. V tomhle Ubisoft prostě zašel dost daleko a je vidět, že může zajít klidně ještě dál.

Když jsme se před lety bavili o unifikovaném herním žánru, ještě jsem netušil, že on jen neklepe na dveře, ale už stojí v předsíni Ve chvíli, kdy jsem u gameplaye The Division slyšel, že se v podstatě jedná o RPG, tak jsem pochopil, že veškeré to pomocné škatulkování typu střílečka s RPG prvky apod. už je přežitek. Co bychom přeci chodili kolem horké kaše, prostě to rovnou zkrátíme na RPG ... Proti tomu jsou romance v EA hrách ještě slabý odvar

Kdyby to byl jen blábol marketingového oddělení, tak to beru, ale když se toho chytnou i herní novináři, pak už je to dost na pováženou. Jenomže to je obecně průšvih dnešní doby a přemíra filozofování. Nedávno jsem zůstal docela vyděšeně stát, když se u remake System Shocku objevilo, že hra bude obohacena o RPG prvky. Včera nebo předevčírem mě pak dorazilo, když se něco podobného objevilo u popisu nového Quaka.

Doba se mění, to beru, ale když budeme každou chvíli redefinovat herní pojmy, tak se v tom začneme nakonec ztrácet sami, protože každý si pak pod tím představí to svoje a to může být na hony vzdáleno tomu, co měl autor na mysli.
Jméno: flash 27. 7. 2016, 20:30:14 delete
e-mail:
 
podle me je EA oproti UBI uplne zlata, sice tech her co se mi od nich libili je malo (Dragon Age, Mass Effect nebo treba Kingdom of Amalur) ale u UBI to je dle mojeho skutecny odpad, pocinaje serii Assasins Creed a Divisionem konce.
Navic Origin jako sluzba je uplne bezproblemova s pomerne perfektni zakaznickou podporou. Nedavno mi nejakej rusak ukradl Origin ucet, zmenil heslo i mail a bylo hotovo. Zjistil jsem do v sobotu odpoledne, napsal na podporu a behem ani ne hodiny mi volali odnekud z centraly v Anglii a behem dalsich 15ti minut jsem mel ucet zpet. na to ze byl vikend to povazuju za skutecne kvalitni kousek technicky podpory. navic origin nabizi zhruba 6-8 her rocne zdarma, sice starsi kousky ale kvalitni (Syndicate, Jade Empire, Wing Commander 3, Nox atd). Jasne EA jsou taky takovy nenzrany hajzlikove a plno veco pokurvi ale oproti UBI jsou nesrovnatelne lepsi a kvalitnejsi. Treba jejich hry mivaji minimum bugu, coz se u UBI neda rict ani nahodou. A navic ja moc nevidim rozdil mezi sluzbama Steam, galaxy, origin nebo uplay..z mojeho pohledu vsechny funguji na uplne stejnem principu a vsechny maji svoje mouchy.
Jméno: Richmond 27. 7. 2016, 20:02:48 delete
e-mail:
 
Nevim, ale EA nebo Ubisoft, to je z blata do louže. I když pominu hrůzy typu Uplay/Origin, tak prostě EA by z toho určitě udělali romanci všech ras a vyznání a bylo by nutné si dávat dárečky To by to museli svěřit nějakým kovaným fandům a hlavně by do toho kravaťáci nesměli kecat.
Jméno: JCMurphy 27. 7. 2016, 18:33:15 delete
e-mail:
 
jop... Axeoth byl propadák...
Jméno: Elemir 27. 7. 2016, 08:04:04 delete
e-mail:
 
Normálně bych asi řekl, že naděje umírá poslední, ale vzhledem k tomu, že půlka roku je fuč a oznámení žádné, Ubi nejspíše nic nového ze světa MaM nekuchtí. Nečekal jsem, že to 30 leté výročí série přejde takhle v tichosti. Holt je to o penězích a tahle série Ubisoftu balík zrovna nevydělá.

MM9 přinesla moc změn najednou. Ta první byl nový svět a ta druhá byla změna enginu hry. Teprve nedávno jsem se třeba dozvědel, že engine pro šestý díl byl ve skutečnosti fanouškovskou inicativou, kdy dva mladí vývojáři přinesli do NWC svůj koncept hry ze světa MaM a oslovili tím Caneghema natolik, že je zaměstnal a na základu té hry pak postavili celý šestý díl.

U MM9 a Litechu však chyběla zkušenost a devítka tak technologicky vycházela z předchozích Legends. Co stačilo na akční rubačku, pak u RPG docela selhávalo. Pak už se vlastně ty chybky jen kupily a ve finále to zařízlo uspěchané vydání.

Devítku jsem odehrál celkem 2x a nespočetněkrát jí rozehrál. Axeoth mě však nikdy k srdci nepřirostl a bylo to vidět už u Heroes IV.
Jméno: flash 26. 7. 2016, 22:52:04 delete
e-mail:
 
Jo.
Jméno: Adam23 26. 7. 2016, 22:46:32 delete
e-mail:
 
Je to tak, ze desitka vyzaduje ten jejich Uplay?
Jméno: flash 26. 7. 2016, 22:37:34 delete
e-mail:
 
me nejvic stve ze uz zadna Might and Magic nebude, protoze proste Ubi, ktera na ty znacce sedi jak kral na pytli zlata a nevi co s nim. Heroes mrvi kazdym dilem, a rpg serii radsi zarizli, i kdyz MMX mi prisla celkem povedena. UBI nemam rad, jejich hry me prakticky nezajimaji a zrovna oni museji mit MaM. Z mojeho pohledu by bylo mozna daleko lepsi kdyby tu znacku mela treba EA, ta aspon obcas vypoti hru ktera za neco stoji, kdyz uz teda mluvime a tech hernich megakorporacich. Celej tenhle prusvih zacal nekde u MM9 kterou Caneghem proste podelal (me se libila) a takhle to pak dopadlo. Kde tahle serie mohla byt kdyby MM9 byla veleuspesnej titul..
Jméno: Elemir 25. 7. 2016, 20:20:54 delete
e-mail:
 
Winterson: Ty změny mezi Early Access a verzí 1.4 mi taky vadily. DLC je pak kapitola sama o sobě Hlavně jsem si chtěl mezi rozehrávkama nechat dostatečný odstup a nyní už je skoro na čase se do toho zas pustit a začít tvořit mapy a spol.

StriderCZ: Myslel jsem si, že by to u reaktoru už mohlo být jedno i kdyby se to zas respawnulo, ale takhle daleko už jsem ten save nezkoušel.
Jméno: Winterson 25. 7. 2016, 19:05:35 delete
e-mail:
 
Elemir - desítka tě jenom straší? Mě z ní málem vypadaly chlupy i na p...ozadí a to co na tebe potom hra hází v pozdějích fázích je dost hardcore. Díky ní už žádný Early Access nepraktikuju (i když ono to už není tak strašný když můžeš do dvou herních hodin a asi 7-14 dní požádat o vrácení peněz na STEAMu).
Jméno: ivo 25. 7. 2016, 18:22:33 delete
e-mail:
 
Když sem hrál tu 6 ,tak po opuštění úlu taky proběhlo obnovení démonů .
Ale mám pocit ,že sem to zkoušel obejít nějakou teleportací . Ale už si nepamatuji ,jestli to šlo.
Měl sem povýšení na "velmistra vody". Jestli je ten titul správně .
Jméno: StriderCZ 25. 7. 2016, 10:32:25 delete
e-mail:
 
Darkmoor, Kriegspiere, kontrolní centrum, hrobku Varn a Úl jsem hrál s mistrem felčarem, t.j. i s oživlými ostatními postavami (jen jsem je nechal na prvním levelu).
Do nutnosti získat alfa krystaly jsem jel tvrdě jen s Conanem, pak jsem si jednou najal felčara, a bylo to.. Už jsem neodolal...zrychlil jsem herní tempo (postavy něco vydržely, pomohly v částečném čištění dungeonů a umožnily tak "běh za úkolovými předměty").

Jinak v úlu, se dá v klidu sejvovat až u reaktoru, respawnovaní démoni se už k tobě zkrátka nemají jak dostat


vzhledem k velmi pomalému hernímu tempu
Jméno: Elemir 24. 7. 2016, 19:31:09 delete
e-mail:
 
Rengo: Nezkoušel, nemám tu jediný kousek hardware, na kterém by Android běžel Chtěl jsem to zkusit v emulátoru, ale nepořešili jsme bohužel připojení k síti, takže jsem to pak nakopnec vzdal. Osobní zkušenost mi tedy chybí, ale jiní si to zatím pochvalovali.

Strider: Obvykle ten soudek nevyužívám, ale v tomhle případě jsem si říkal, jaké je to štěstí, že tam podobná "pojistka" je Save si každopádně uschovám a nejspíše to rovnou popíšu mezi bugy. Krom toho jsem při tom testu zjistil, že nemám dopsanou komplet alchymii na webu Jinak gratuluju k dohrátí, byl jsem zvědav, jestli tu královnu dáš.
Jméno: StriderCZ 24. 7. 2016, 18:42:28 delete
e-mail:
 
Tak už jsem na to přišel...Asterix měl rytířské rukavice +5 level...takže jsem dorazil ještě jednou královnu a je to...
Jméno: StriderCZ 24. 7. 2016, 18:08:23 delete
e-mail:
 
Tak jsem dohrál .... Skvělý pocit. Až se vzpamatuji, tak hodím report. Úl jsem nakonec dohrál na jeden zátah, bez loadingu a bez spaní, ale kdyby v něm nebyl soudek doplňující zdraví, tak by to šlo jen velice těžko. Conan na 113. levelu, Xena, Gabriela na prvním, jen Asterix (netuším jak) skončil na šesté úrovni....
Jméno: Rengo 24. 7. 2016, 11:44:13 delete
e-mail:
 
Elemir: rozumím, já se těšil, že si konečně mezi semestry stějně jak o vánocích zahraji, ale bohužel mi odešel notebook :/ Zkoušel si tu anroidovou verzi? Jaké to je?
Jméno: Elemir 23. 7. 2016, 21:46:09 delete
e-mail:
 
Nikdy se mi nic podobného nestalo, podle mě je to bug. Démoni se mi kdysi normálně respawnuli až po uplynutí příslušné doby pro respawn dungeonu. U toho obranného mechanismu jsem si vždy myslel, že je to jen takové zpestření, které tě nutí držet se poblíž bezpečné zóny.

Zkus mi kdyžtak poslat save a obsah adresáře data (časově nejnovější soubor v něm) + verzi, kterou používáš.
Jméno: StriderCZ 23. 7. 2016, 21:25:15 delete
e-mail:
 
Řeším problém...Došel jsem s Conanem do úlu, ale zde se stále respawnují démoni ( při loadingu, nebo když opustím úl a jdu se vyspat někam do Dobré vody) Je to hnus fialový). Myslíte si, že je tu bug, nebo respawn závisí na obranném systému úlu a dá se vypnout?

Je totiž zajímavé, že mám jeden sejv, při kterém se mi démoni nezrespawnují (jenže v úlu nemůžu spát, postavy trpí značnou únavou, a pokud dám družinu spát (kdekoliv), tak mně probudí démoni...

Díky za odpověď
Jméno: Elemir 23. 7. 2016, 19:30:00 delete
e-mail:
 
Díky. No, ono to rozvíjení zas tak překotné není Tempo jsem oproti začátkům výrazně zpomalil, ale je to hlavně tím, že nyní více hraji. Ono třeba u dílů 6-9 to šlo jednoduše, protože jsem je měl mnohokrát odehrané. Pořád mě navíc straší ta rozdělaná desítka.
Jméno: Rengo 23. 7. 2016, 12:42:11 delete
e-mail:
 
Tak jsem zas po pár měsících kouknul na tenhle web a jsem moc rád, že to Elemir rozvíjí dál. Jedním slovem paráda!