Když už jsme u toho Originu, teď je tam zdarma diablovka Nox.
Ono se to dneska hůře posuzuje, protože EA a Ubisoft se chovali jinak v minulosti a jinak se chovají nyní. Vliv kravaťáků je mnohem vyšší, ale zase je třeba mít na paměti, že takhle prostě velký byznys funguje. Když jsou dneska na světě hráči, kteří jsou ochotní hrát nedodělky a ještě si to pochvalovat, tak se pak nelze divit tomu, že se toho managament chytí, protože to šetří náklady. V tomhle Ubisoft prostě zašel dost daleko a je vidět, že může zajít klidně ještě dál.
Když jsme se před lety bavili o unifikovaném herním žánru, ještě jsem netušil, že on jen neklepe na dveře, ale už stojí v předsíni Ve chvíli, kdy jsem u gameplaye The Division slyšel, že se v podstatě jedná o RPG, tak jsem pochopil, že veškeré to pomocné škatulkování typu střílečka s RPG prvky apod. už je přežitek. Co bychom přeci chodili kolem horké kaše, prostě to rovnou zkrátíme na RPG ... Proti tomu jsou romance v EA hrách ještě slabý odvar
Kdyby to byl jen blábol marketingového oddělení, tak to beru, ale když se toho chytnou i herní novináři, pak už je to dost na pováženou. Jenomže to je obecně průšvih dnešní doby a přemíra filozofování. Nedávno jsem zůstal docela vyděšeně stát, když se u remake System Shocku objevilo, že hra bude obohacena o RPG prvky. Včera nebo předevčírem mě pak dorazilo, když se něco podobného objevilo u popisu nového Quaka.
Doba se mění, to beru, ale když budeme každou chvíli redefinovat herní pojmy, tak se v tom začneme nakonec ztrácet sami, protože každý si pak pod tím představí to svoje a to může být na hony vzdáleno tomu, co měl autor na mysli. |