Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 5. 8. 2016, 18:06:32 delete
e-mail:
 
Ba, ba.
Jméno: StriderCZ 5. 8. 2016, 10:37:34 delete
e-mail:
 
https://www.youtube.com/watch?v=XMbvcp480Y4

Nepřipomíná Vám ta hudba něco?
Jméno: flash 3. 8. 2016, 20:29:24 delete
e-mail:
 
ja jsem na tom podobne jako Elemir, hlavne me zajima to co udelali tvurci hry. Kdysi jsem modoval hry od bethesdy, ale postupne jsme zjistil ze to nepotrebuju a daleko zajimavejsi je to co vymysleli tvurci, i kdyz to nemusi byt dokonale. Obcas pouziju nejakou grafickou modifikaci kdyz hra prilis zestarne.
Jméno: Elemir 3. 8. 2016, 20:15:55 delete
e-mail:
 
Pokud jde o doplnění nedodělaných věcí, tak to beru, to byla třeba klasika s CP pro Gothic 3, ale jinak v tom opravdu moc smysl nevidím.

Dokážu si představit, že když budu hrát tu samou hru nebo sérii delší dobu, tak si třeba začnu hru nějak vylepšovat, ale to u mě nehrozí, mám čas akorát tak na jednu rozehrávku a pak běžím zase dál.
Jméno: Adam23 3. 8. 2016, 18:14:04 delete
e-mail:
 
Ja vlastne modoval jenom TES hry, ale tam zato zasadne, i kdyz nikdy ne zmeny pribehu nebo mechanik, vetsinou grafika a vychytavky
Jméno: JCMurphy 3. 8. 2016, 14:41:43 delete
e-mail:
 
jenže ty módy tomu kolikrát dají náplň a šmrnc... teď nemluvím o nějakejch drobnejch změnách, ale třeba u Fallout 2, což je sama o sobě dobrá hra, tak tam jsem si stáhl ten mód, kde byly dodělaný věci, který se nestihly
Jméno: Richmond 2. 8. 2016, 20:50:20 delete
e-mail:
 
Jsem na tom podobne. Mody nehraju
Jméno: Elemir 2. 8. 2016, 14:22:16 delete
e-mail:
 
I když jak tak nad tím přemýšlím, u EE edice bych asi měl specifikovat, které mody do té kategorie patří, protože ona ta jednička je vlastně jeden velký mod

Pokud vynechám EE edice, u Sword of Xeen si řeknu, že je to v podstatě samostatná hra, tak jsem z modifikací odehrál snad jen Darkside of the Sword Coast (jestli se to tak tedy jmenovalo). U BG2 jsem měl kdysi nějaká dvě rozšíření z počátků, ale nikdy jsem se k tomu nedostal. Docela mi to zasvinilo hru. Vesměs jde tedy jen o příběhová rozšíření. Když pak přišla éra Morrowindu, tak jsem se zařekl, že tohle už opravdu ne.
Jméno: Elemir 1. 8. 2016, 13:24:35 delete
e-mail:
 
Mody z principu nepoužívám, mě u her zajímá jen originální obsah.
Jméno: Uran 1. 8. 2016, 12:31:47 delete
e-mail:
 
Ještě mohu doporučit hru obohatit o další mody a zvláště ty na zvýšení obtížnosti. Jinak je hra až moc jednoduchá. Respektivě mezi Insane a Legacy of Bhaal není mezistupeň. A Insane je příliš lehka.
Jméno: Uran 1. 8. 2016, 12:28:11 delete
e-mail:
 
První dungeon řeší - http://www.pocketplane.net/dbg. S importem (Neera a ostatní NPC) to provázané není. Akorát se asi použijí některá defaultní rozhodnutí z BG1:EE.
Jméno: Elemir 1. 8. 2016, 11:35:43 delete
e-mail:
 
V BG2: EE jsem skončil ještě v podzemí, navíc jsem nepoužil import postavy. Jestli je to provázané právě s importem, tak to asi stejnak půjde kolem mě. Na dvojce jsem vždycky nesnášel ten začátek, takže bude ještě hodně dlouho trvat, než najdu odvahu pokračovat dál
Jméno: Uran 1. 8. 2016, 06:54:54 delete
e-mail:
 
No napr. Neera se plně projeví až v BG2:EE a ToB
Jméno: Elemir 30. 7. 2016, 08:06:13 delete
e-mail:
 
BG poskytuje ten nejintenzivnější zážitek jen napoprvé, jinak je to i přes tu její rozlehlost kupodivu dost zapamatovatelná hra po stránce příběhu a úkolů. Obzvláště když to napoprvé projdeš opravdu pečlivě. Tam je to pak spíš o tom, že zkoušíš různá povolání a různá složení družiny. Dřív jsem to hrál často, ale teď se k tomu vracím tak jednu za 2-3 roky.

BG: EE mě naopak tak úplně nenadchla, já mám jedničku rád takovou jaká je a to prostě použití enginu z dvojky narušuje. Z těch nových postav mě zaujala akorát Neera, ale že by ten její bonusový obsah byl něco extra? To ne. Romance je třeba dobrá, ale u její příběhové linky bych čekal nějaký lepší zvrat v duchu toho začátku. Co si vybavuju, tak se to nakonec nějak podivně rozplizlo.
Jméno: Richmond 29. 7. 2016, 21:31:41 delete
e-mail:
 
BG:EE jsem si koupil a rozehrál, ale nakonec jsem to relativně brzo vzdal. Ten "remake" mi přišel docela v pohodě, ale prostě už bylo znát, že jsem to před těmi 12-13 lety hrál a dohrál. Zatímco u dunegonů mi to nějak nevadí, tady to byl problém (samozřejmě můj osobní problém, né problém hry).
Jméno: Elemir 29. 7. 2016, 20:34:50 delete
e-mail:
 
Že by se na pctuningu právě probudili z letitého spánku?
Jméno: ivo 29. 7. 2016, 20:20:33 delete
e-mail:
 
Našel sem recenzi na nové BG -
Baldur´s Gate Enhanced Edition: epické RPG v novém- http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/4 ...
Jméno: Adam23 28. 7. 2016, 22:44:07 delete
e-mail:
 
Tak hlavne Amici jsou v tomhle dost omezeny, oni vsechno vyslovujou po svym, takze dost casto blbe, v prirodnich vedach, co vychazi dost prave z latiny to je do oci bijici.
Jméno: Elemir 28. 7. 2016, 21:37:57 delete
e-mail:
 
Před chvilkou jsem narazil na zajímavý článek s videem, jak se vyslovuje název hry Deus Ex Jak správně vyslovit název Deus Ex?. Překvapilo mě, že je to docela hezky srozumitelné a hlavně ten úvod mě docela pobavil U těhle věcí si vždycky říkám, jak výhodné je ovládat češtinu, protože u nás by zkomolil asi jen málokdo
Jméno: Richmond 28. 7. 2016, 13:33:54 delete
e-mail:
 
Já už vedl na téma co už nepatří do RPG takových diskusí (marných, nikoho jsem nepřesvědčil), že jsem to už vzdal. RPG je dnes už skoro vše a když to bije do očí, tak se to označí za akční RPG.