Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: flash 21. 10. 2016, 20:53:42 delete
e-mail:
 
A je uz znamo jestli se nahodou nerozhodli pro LoX 2 zvolit pohled vlastnima ocima misto toho izometrickeho? To by me moc potesilo.
Jméno: Elemir 16. 10. 2016, 19:51:57 delete
e-mail:
 
No, ono to nic vyjímečného nebude, ale myslím si, že by to mohlo být přinejmenším zajímavé.
Jméno: Richmond 16. 10. 2016, 13:26:19 delete
e-mail:
 
Elemir: To jsem tedy zvědav s jakou sérií se zabýváš, že uvažuješ o spešl webu!
Jméno: Elemir 16. 10. 2016, 10:45:51 delete
e-mail:
 
Včera jsem narazil na webu Numantian Games na čerstvou novinku, ve které studio potvrdilo vývoj Lords of Xulima II. Nicméně ještě než se do vývoje hry naplno pustí, vyzkoušejí si nové postupy a mechaniky na úplně jiné hře, jejíž název a obsah oznámí někdy před Vánocemi tohoto roku. Samotná hra by pak měla vyjít v prvním čtvrtletí 2017.
Jméno: PavelU 9. 10. 2016, 20:30:29 delete
e-mail:
 
Díky, čeština funguje.
Jméno: Elemir 9. 10. 2016, 09:48:29 delete
e-mail:
 
4PavelU: Pokud je to tedy čeština vytažená z regionálního balíčku, tak na fóru Překlady her se píše, že máš v adresáři Steam/steamapps/common/Dark Messiah Might and Magic Single Player vytvořit složku mm_czech a do ní nakopírovat složku resources a soubory czech1.1 a efis1.2 z archivu s češtinou, popř. ještě složku media, kvůli titulkům ve videích (pokud je v té češtině obsažena). Snad to tak opravdu je - já mám krabicovku, takže to vyzkoušet nemůžu.

4Winterson: Win 98 mám normálně nainstalovaný ve VirtualBoxu, na většinu těch her to stačí. Problém začnou dělat až hry, kde se začala používat 3D akcelerace.
Jméno: PavelU 9. 10. 2016, 00:35:56 delete
e-mail:
 
Objasnil by mi tu někdo situaci s češtinou u Dark Messiah of Might and Magic? Jestli to chápu dobře, je třeba mít Steam přehozený na CZ jazyk, do hry si soubory s češtinou posléze dát dodatečně, jak existuje ten ofiko překlad z české verze hry z doby vydání. Ale jak přesně postupovat při instalaci, které soubory kam dát, to nevím. Dále, verze hry časopisu Level šla v poho hodit do Steamu, z něj stáhnout, ale češtinu dali na DVD samostatně, její instalátor se mi přitom spustil neúspěšně, v průběhu stavu instalace CZ to najedou krachlo :(
Jméno: Winterson 7. 10. 2016, 23:28:30 delete
e-mail:
 
Elemir: Drakensang je dobrá série - mám jí, ale ještě jsem neměl čas se do ní pustit. Nějak mě po update 12 uchvátilo Elder Scrolls Online. Teda jenom zatím. Ještě mi chybí dokončit příběhovou linii za zbylý dvě frakce. Ach jo. Jinak teď brousím po abandonware a sháním hry o kterých jsem jenom četl ve SCORE/LEVEL a nikdy se k nim nedostal. Některý jsem rozeběhl na Win 10, ale většina potřebovala Widle 98 - potfory.
Jméno: Elemir 7. 10. 2016, 11:37:59 delete
e-mail:
 
Pokud by to někoho zajímalo, na Steamu je ode dneška a po celý víkend sleva na hry ze série Sniper Elite (trilogy např. za krásných 500 Kč), popř. se dá trojka o víkendu hrát zdarma. Už si opravdu musím od RPG na chvilku odpočinout
Jméno: Elemir 6. 10. 2016, 22:07:53 delete
e-mail:
 
Schválně jsem si dneska nainstaloval Blackguards, abych věděl, do čeho se za nějakou dobu vrhnu a byl jsem docela překvapen obsahem. Zakoupil jsem před pár lety na GOG Special edici a vzhledem k popisu jsem vůbec nepočítal s češtinou. Po nainstalování jsem však zjistil, že čeština je přítomná. Pamatuju si, že lokalizovaná u nás byla jen limited edition, ale ta je jen pro Steam. GOGu se nejspíše povedlo dohodnout s autorem češtiny a implementovat jí i pro Special edici. Tím se ta hra stává přístupnější většímu okruhu hráčů.

Jinak pokud jde o hru, zatím jsem to jenom testnul. Systém DSA je oproti sérii Realms of Arkania výrazně zjednodušený, nicméně je dobré znát alespoň základy (popř. je k dispozici novice mód). Hra je situována do oblasti JZ od velké poušti na jihu Aventurie. Příběh mě úvodní zápletkou nezaujal, ale tomu e ani nedivím Pokračovat ale opravdu nebudu, chci to vzít nejprve přes ty Drakensangy.
Jméno: Elemir 5. 10. 2016, 10:44:01 delete
e-mail:
 
Ty oltáře už jsme tu jednou řešili, taky to někomu nešlo. Kdyžtak mi ten save pošli.
Jméno: BonezZ 5. 10. 2016, 08:54:17 delete
e-mail:
 
Richmond:

No jelikož jsm zvyklej na režim jak krokovací tak realmový, tak jsem byl vykolejen a "svázán" pouze krokovacím systémem, což mi uplně nesedělo a hlavně to byl pro mě asi největší zápor. Celkově ta hra má něco do sebe, ale byl bych radši kdyby se hra vrátila do stylu MM VI-VIII. Takto mě totiž ani nijak extra neoslovila MM IX. Tam to dohnal český dabing, který byl hodně povedený . Procenty bych ohoditl MM X na 75%. Velký klad tam má poměrně zajímavý příběh, ale kvůli tomu jsem ochotný hru vytáhnout ještě tak 1-2x, ale víckrát asi ne, tak jako MM IX. Takovou MM VI-VIII, hraju takřka dokolečka jak moula. Udělat tomu nový facelift s novým příběhm, přičemž zachovaz všechny aspekty hry, kupuji hru okmažitě .

Elemir:

Mě to tahle zlobí jen u toho klerika Takový Golden Touch, je fajn věc, když pak člověk má plné inventáře nepotřebného harampádí
Nicméně objevil jsem další "problém".
Jelikož marodím, trošku jsem se zasekl dlouho do noci až k ránu u hry . "Problém" nastal v Chrámu měsíce ve Svobodném přístavu. Nejde mi získat +5 bodů k vlastnostem za správné pořadí oltářů v chrámu, zkoušel jsem i podle návodu za boha to nejde. Pro případ, že by někdo věděl, mam ještě jeden save, před vstupem do chrámu a můžu zkusit jinou variantu splnění
Jméno: Elemir 4. 10. 2016, 19:47:15 delete
e-mail:
 
S tím svitkem je to známý bug, ale většinou pak nemizí právě u všech postav. Zajímavé je, že to dělá zrovna GOG verze, protože tohle byl problém verze hry 1.0. Sám jsem s tím odehrál hned první hru v domnění, že je to normální chování hry
Jméno: Richmond 4. 10. 2016, 18:21:05 delete
e-mail:
 
BonezZ: Můžu se zeptat, co se nelíbilo na MM:X? Jen mě to zajímá, sám jsem měl taky svoje výtky ke hře, i když celkově se mi to líbilo.
Jméno: BonezZ 4. 10. 2016, 17:19:43 delete
e-mail:
 
Zdravím Vás po delší hrací odmlce Jelikož jsem nedávno dokončil MMX, které mě až tak nenadchlo, musel jsem se utěšit a znovu vytáhnout MMVI
Hned jsem při prvním spuštění narazil na jeden zajímavý bug pro hráče, nikoliv pro férové hraní hry. Zjistil jsem, že když s postavou klerika použiji jakýkoliv svitek, tak po použití nezmizí z inventáře. Jinými slovy, nemusím se učit magii . Jen mě maličko překvapuje, že je to pouze u klerika a u žádné jiné postavy. Mám GOG verzi hry. Setkal jste se někdo s podoným bugem?
Jméno: Elemir 2. 10. 2016, 01:12:40 delete
e-mail:
 
Díky Je zajímavé, kolik bugů se na konci urodilo, ale to můž být klidně i vlivem DOSBoxu. Bug s dvojníky prý řešil nějaký patch. Ona je taky otázka, co za image mám zrovna já. Postižena tím byla údajně verze z Gamestaru a obecně se jednalo o známý bug vanilla verze hry. Ve Windows 98 to možná nedělá, u XP to pak padá. Nebylo by bývalo hezké skončit takhle před koncem

Remake Blade of Destiny jsem rozehrál minulý rok souběžně s originálem, ale jak jsem to pak přerušil, tak už jsem se k tomu nevracel a vracet asi ani nebudu. Pánové už pracují i na remake Star Trail a nakonec má dojít i na Rivu

Teď bych měl spíš pokračoval oběma díly Drakensangu, ale straší mi tu ještě ten nedohraný Planescape.
Jméno: Richmond 1. 10. 2016, 19:39:11 delete
e-mail:
 
Na ty bugy si už nepamatuju, hrál jsem určitě tenkrát českou verzi, ale problém nebyl (nebo jsem tenkrát věděl, jak na něj . Každopádně gratulace k další pokoření sérii, předpokládám, že na ten pokakanej remake ROA1 se nechystáš
Jméno: Elemir 1. 10. 2016, 15:32:58 delete
e-mail:
 
To já bych u tohohle s rodinnou poradou rozhodně neuspěl Hledal jsem v tom úplně něco jiného.

Jinak jsem dojel RoA 3 a málem si vylámal zuby na posledním dungeonu. Začalo to hned bugem a dalšími dvěma to pokračovalo. Už jsem se viděl, jak tahám starý PC s Win98 ze skříně S tím nejtěžším bugem (dvojníci) mi naštěstí pomohla Djova instalačka, která ho neobsahuje. Přitom je to stejná verze hry. Ale to už je teď naštěstí jedno Vrtat se v tom už nebudu.
Jméno: Richmond 1. 10. 2016, 10:15:15 delete
e-mail:
 
Jo, dal jsem to! Nakonec až trapně jednoduché, nevím, proč mě to nenapadlo. A to jsem zapojil celou rodinku do toho
Jméno: Richmond 1. 10. 2016, 09:23:32 delete
e-mail:
 
Elemir: Tak jsem taky slavně nedal ten puzzle v Arachnoid Cavern (MM3) A taky jsem to (po zjištění, co je odpověď) nechal nevyřešené jako správnej Jindra Hojer.

Ale řeším teď hádanku pro vstup do podzemí hradu Whiteshield a pořád nevím, co s tím Ale tady cejtím, že musím na to přijít, protože tam určitě bude spousta zajímavostí