Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 10. 11. 2016, 06:35:33 delete
e-mail:
 
Remake vynikajícího RPG Realms of Arkania: Star Trail vychází v early accessu - doufal jsem, že se tohle po tom fiasku s remakem prvního dílu nikdy nestane, ale bohužel. Jsem zvědav, kolik si za to řeknou.
Jméno: Elemir 9. 11. 2016, 22:44:53 delete
e-mail:
 
Já osobně jsem pro tu legraci, takže jsem Trumpovi fandil V USA přeci jen není prezident taková figurka, takže pokud se má něco změnit, nebo to alespoň lidi donutit přemýšlet, tak to asi jinak ani nejde.

Clintonová je na můj vkus až moc militantní a docela mě dneska dostala i jedna větička z projevu Obamy, kdy prohlásil, že se vždy snažili svoje ideály šířit i v dalších zemích ... no jo, jenomže tady si já osobně vždycky vzpomenu na to, jakým způsobem to někdy provádějí, viz Libye a spol. Další věcí je politická korektnost, které už se američané (řadoví občané) taky přejedli. To jsou prostě věci, které těmhle hodnostářům nikdy nedojdou a proto prohráli. Stejně jako u nás ČSSD stále nedokáže pochopit, proč její popularita klesá, když toho přeci pro lidi tolik udělali.

Trump ještě může mile překvapit. Se Zemanem bych ho moc neporovnával. Zeman je ješitný a dost zákeřný, ten se jen vyžívá v intrikaření, kdežto u Trumpa mám pocit, že se v úřadu prezidenta zklidní a opravdu chce pro ty lidi něco udělat. Stejně tak si nemyslím, že by hned naklusal do Kremlu a udělal tlustou čáru za událostmi posledních pár let. Chce to ovšem dost jasný a pevný postoj a to i směrem k Číně. Ne, že na jedné straně budeme kritizovat lidská práva apod. a na druhé straně tam bude většina našich firem využívat výrobních a lidských kapacit. Tohle pokrytectví musí jednou provždy skončit a Trump je člověk, který se asi nebude rozpakovat něco takového prohlásit.
Jméno: flash 9. 11. 2016, 21:57:49 delete
e-mail:
 
no jo, buran, nebo militantni dama z vyssi tridy, osobne sem mozna radsi za toho donalda i kdyz to je takove z deste pod okap.
Jméno: JCMurphy 9. 11. 2016, 20:57:45 delete
e-mail:
 
Mám stejnej pocit... no... co jsem teď četl o těch volbách, tak že prej Hillary hodně američanů za těch mega let začala těžce prudit... já jsem proti Dumpovi, ale nic s tím neudělám... svět nejde ovlivnit, ale zanadávat si můžu...
Jméno: Adam23 9. 11. 2016, 18:14:01 delete
e-mail:
 
Tak si přece zvolili Donalda, vidim jisté paralely s Milošem...
Jméno: Richmond 3. 11. 2016, 18:44:35 delete
e-mail:
 
A LBA2 zdarma!
Jméno: Adam23 3. 11. 2016, 13:56:40 delete
e-mail:
 
Že bych zas něco koupil, mam tam asi 25 her, na který jsem ani nesáhnul
Jméno: Elemir 3. 11. 2016, 12:19:58 delete
e-mail:
 
Na GOG se pomalu rozjíždí podzimní kolekce slev.
Jméno: Elemir 31. 10. 2016, 15:15:23 delete
e-mail:
 
Aha, já to podle té diskuse na Xzone pochopil tak, že je to Steam verze. Budu muset počkat, až to některý z poláků nabídne k prodeji i na české Aukro. U nich jse to ještě našel, ale posílají to jenom v rámci Polska.
Jméno: Richmond 31. 10. 2016, 07:51:35 delete
e-mail:
 
píšu blbosti PoE jsem koupil ve slevě na Gogu nikoliv na Steamu, holt pondělí ráno.
Jméno: Richmond 31. 10. 2016, 07:50:27 delete
e-mail:
 
PoE ale nebyla svázaná se Steamem. Já tedy platil taky 2x. Nejdřív jsem to koupil ve slevě na Steam a pak nedávno ještě jsem běžel do jrc prodejny a koupil tu tlustou krabici za 700
Jméno: Elemir 30. 10. 2016, 22:50:50 delete
e-mail:
 
Je to tak, budeš hrát za zlouna, proto mě to též neláká, nicméně jsem předobjednal. Někdo někde psal, že by to nemělo být až tak striktně určené, ale než se dostanu k testu hry, bude nejspíše i čeština apod.

Zpětně té ušlé nabídky PoE lituju, ale 2x se mi opravdu platit nechtělo a k tomu ještě ten strašák Steamu. Tak dlouho jsem nakonec váhal, až bylo po nabídce. Včera jsem alespoň koukl na nějaký unboxing. Dneska je skoro škoda si nechat jakoukoliv krabicovku ujít, ale zase si říkám, že PoE naštěstí není tak úplně moje krevní skupina. Časem třeba tu možnost ještě dostanu.

Docela čekám, s čím se vytáhnout v případě Tides of Numenera. To mě sice taky zrovna moc nebere, ale šanci bych tomu dát chtěl. O limitce už se mluví, leč je asi ještě moc brzo.
Jméno: Richmond 30. 10. 2016, 21:40:27 delete
e-mail:
 
Tu EN/PL edici Pilířů mám, dá se to snést Krabička a hlavně mannuál moc pěknej. Tyranny zatím mám někde dole v žebříčku zájmů, nějak ty rpg, kde člověk může hrát za zlouna, nemusím. Tedy pokud mám správné informace, zas tak moc to nesleduju. Ale pokud jde o Steam verzi, tak to bohužel pro mě znamená, že to spíš nekoupím.
Jméno: Elemir 30. 10. 2016, 18:31:08 delete
e-mail:
 
Xzone připravuje do prodeje limitku RPG Tyranny, viz Tyranny - Limited Special Edition. Cena je dost slušná, obsah jakbysmet. Drobnou vadou na kráse je jen kombinace EN/PL, což bylo tuším i u dobrodružné edice Pillars of Eternity (PoE AE), kterou jsem si nechal ujít. Tyranny mě sice zrovna neláká, ale Planescape Torment si taky musel pár let počkat Mnohem horší je, že se jedná o Steam verzi, právě kvůli tomu jsem PoE AE nekupoval, nehledě na to, že mám PoE v Champion Edici na GOG.

ad GOG) mě přijde, že zlom v nabídce nastal v době, kdy se tam začaly hojně nabízet veškeré indie hokus pokusy. Potom přišly novodobé AAA tituly a nyní to směřuje ke klasickému obchodu. Spíš se obávám, aby nezačali upouštět od stávající podpory starých her, protože v tomhle jsou opravdu dobří. GOG verze her už se v některých případech staly standardem.
Jméno: Richmond 29. 10. 2016, 07:39:11 delete
e-mail:
 
ad GOG: už by tam ale mohli zase dát nějaké staré kousky, aby to ještě pořád byli Good OLD games! Pořád je tam spousta adeptů (Aces of série, adventury od Legendů, první Wizardry, Dungeon MAstery apod.).
Jméno: Elemir 28. 10. 2016, 16:30:19 delete
e-mail:
 
4Adam23: Každá koruna dobrá Na druhou stranu to má na GOG pozitivní ohlas, takže to asi bylo hodně vepředu ve wishlistu.

Jinak ještě dodatek k Mafia. Včera jsem to dojel a příběh je nakonec o chlup lepší než u dvojky. Překvapila mě třeba i možnost cestovat nadzemkou nebo tramvají. Ke konci se mi postup trochu zpomalil, např. opuštěná věznice nebo obzvláště závěr v muzeu, kde to dorazila honička s "nesmrtelným" Samem v kopuli věže (chvála Bohu za Magnum). Krom klasických problémů popsaných v minulém příspěvku mě zhruba od druhé třetiny hry provázel bug, kdy postava najednou začala neustále skákat a pomohlo jedině kompletní vypnutí hry. Po hlavním příběhu se otevřela extrémní jízda, ale to je obsah, který už mě nezajímá. Takže další povinná klasika splněna
Jméno: Adam23 27. 10. 2016, 19:54:30 delete
e-mail:
 
Tak na GOGu je už i Crysis :O, to se dějou věci.
Jméno: StriderCZ 26. 10. 2016, 19:05:15 delete
e-mail:
 
Omlouvám se za spam, ale

Ahoj

Jak jsem se včera koukal s rodinou na ordinaci v růžové zahradě, kde mladý Mázl provedl (jako student druhého ročníku medicíny) bezproblémovou koniopunkci, tak jsem si vzpomněl na seminář, kde nám promítali dost bláznivé, přesto poučné video se Sandrou Bullock.
https://www.youtube.com/watch?v=bHasd-Uj4Mo

Jestli máte chuť, podívej te se...
Prostě někdy v tom seriálu vysílají takové odborné zhovadilosti, až to mlátí dveřma...

Jméno: Elemir 23. 10. 2016, 18:32:48 delete
e-mail:
 
Odbočím teď k jiné hře, resp. sérii. Samozřejmě mi neunikl současný hype kolem Mafia III, tak jsem si tak nějak zavzpomínal na dvojku a předevčírem poprvé rozehrál jedničku.

Musím říci, že jsem z toho nějaký rozpačitý a přestává mi být jasné, na co si vlastně fanoušci u dvojky stěžovali, protože obsahově je to jedno a to samé a i úroveň příběhu mi přijde srovnatelná. Město je zrovna tak "mrtvé" a krom misí se tu nedá dělat lautr nic. Po technické stránce je to ovšem slabší a to i na tu dobu! Když vemu, že Illusion Softworks vyšel o rok později Hidden & Dangerous 2, tak nad tím musím kroutit hlavou.

Coltem sundám policajta na 50 m headshotem, ale Thompsonem netrefím ani vrata od garáže Popř. při vykouknutí zpoza rohu trefuju neviditelnou překážku, protože hra si myslí, že jsem stále za rohem apod. Checkpointy raději nebudu komentovat vůbec. Tolik vychvalovaná policie taky není buhví co, stačí dodržovat předpisy. V misích, kde se předpisy porušovat musí, pak policie nějak funguje, nebo není najednou nikde v dohledu Asi jsem po tom všem vyzdvihování jedničky čekal příliš mnoho, ale zas takový zázrak to není.

Má to opět skvělý příběh, zajímavé mise, město se mi líbí, jízdní model je dobrý, ale má to prostě i dost nedostatků, které mi docela vadí. Některé levely mi pak přijdou docela překombinované, což vynikne právě v souvislosti se systémem checkpointů. Zrovna teď zápasím v nějakých garážích, kde se stále dokola snažím prostřílet, ale i když jsem kousek od úspěchu, tak zafunguje "geniální" AI a jeden z parťáků dobrovolně spáchá sebevraždu. Kdyby to useklo alespoň ten úvodní rozhovor, tak by to bylo dobré, ale ne, já to musím absolvovat komplet celé.
Jméno: Elemir 22. 10. 2016, 22:56:25 delete
e-mail:
 
O hře jako takové toho moc neřekli, budeme muset počkat, s čím na ty Vánoce přijdou. Spíš se ale připrav na to, že to bude opět izometrické. Původní idea byla, že dvojka se bude plánovat až dle úspěchu jedničky, takže pochybuju, že by takhle narychlo překopávali engine.