Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 17. 11. 2016, 09:28:33 delete
e-mail:
 
Vicemene souhlasim s Elemirem, ze je to zbytecnost, beztak moderi z puvodniho Skyrimu vyzdimali o nekolik radu lepsi veci, nez je tenhle remake.
Jméno: Elemir 16. 11. 2016, 22:59:34 delete
e-mail:
 
Prostor na určité změny tu zcela jistě byl, ale sáhnout na mechaniky by znamenalo tu hru překopat a tohle čekám spíš až od dalšího TES. Pro mě je ten remaster ve své podstatě zbytečnost, původní verze s HD texturami mi plně vyhovovala. Osobně si myslím, že ani moderskou komunitu to moc nezaujme, ta tu má původní a léty prověřenou verzi. Mě zatím odrazuje hardwarová náročnost.
Jméno: StriderCZ 16. 11. 2016, 07:42:37 delete
e-mail:
 
Tahle edice TES má velký potenciál do budoucna, určitě má smysl do ní jít a sledovat, kolik nových modů (nebo předělaných) vznikne a vyzkoušet je.
Moje výtka je o tom, že nezasahovali do herních mechanik, nebo neodstranili některé chyby (které se táhnou celou sérií TES- bohužel).
Jméno: flash 15. 11. 2016, 20:47:05 delete
e-mail:
 
Proc? Me to prijde v pohode. Jde jen o remaster, nejedna se o novou hru, kvalita je naprosto odpovidajici v duchu toho jak se dnes remastery delaji.
Jméno: StriderCZ 15. 11. 2016, 15:13:52 delete
e-mail:
 
Čeština jde doinstalovat...viz videa na youtube. jinak special edice je spíše příslibem do budoucna...pro moderskou scénu, protože tak jak ji vydala Bethesda...škoda mluvit.
Jméno: Elemir 14. 11. 2016, 22:51:13 delete
e-mail:
 
To bude určitě ono, 5770 má se stíny problém, takže jestli je medium nastavení využívá více, je to jasné. Je to prostě první věc, kterou musím v hrách vypínat.

Jinak na první pohled to u mě vypadá hodně podobně, akorát třeba při pohledu na zbroj strážce je vidět rozdíl a rozdíl mi přijde i při pohledu na vegetaci. Není to vysloveně žádné terno, ale je to vidět. Pokud by šlo i stínování jak má, bude to určitě o dost lepší. Hlavně jsem si nevšiml těch nesmyslných odlesků jako od nablyštěné podlahy, co byly původně všude.

Absence češtiny asi zamrzí, ale Bloodmoon jsem byl schopný taky hrát v aj a to hned napoprvé, takže tohle nebude o nic jiné. Výhoda je, že tu hru znám, ostatně si nemyslím, že to přiláká zrovna nováčky, takže je to spíše jen o zvyku.

Edit: pokud funguje původní čeština, pak vlastně není vůbec co řešit ;)
Jméno: flash 14. 11. 2016, 22:25:42 delete
e-mail:
 
jeste, nema to cestinu, protoze bethesda a majitel ceskeho prekladu cenega nejsou moc velky kamaradi, sice se cenega dusuje ze stale o zacleneni cestiny s bethesdou jedna, ale neni to treba moc resit, na remaster funguje cestina z puvodni verze a je k mani treba na nexusu.
Jméno: flash 14. 11. 2016, 22:15:17 delete
e-mail:
 
remaster Skyrimu bezi vlastne na enginu falloutu 4, sice to je porad ten samy engine uz od dob morrowindu, ale samo naroky jdou nahoru. Takze naroky jsou podobne jako u falloutu 4. V tom jestli to je videt se nazory dost ruzni, me to prijde o hodne lepsi nez puvodni verze, nekomu ne.
Asi nejvetsi zmena je prechod na 64bit architekturu, tudiz celkove vetsi stabilita a lepsi prostredi pro modery a hlavne lepsi kvalita stinu, ktere byli v puvodni verzi dost spatne. Obsahove to je na chlup stejne jako original, vcetne nejakych bugu kterymi Skyrim proslul.
Jinak to dostali vsichni kdo vlastnily vse, tedy hru a dlc, jestli to bylo pres legendarku nebo zvlast je jedno. zdarma to jiste potesi, za penize tezko rict, leda ze by to nekdo ejste nehral, protoze remaster proste vypada lip.
Jméno: Adam23 14. 11. 2016, 22:04:23 delete
e-mail:
 
A je to aspoň vidět?
Jméno: Elemir 14. 11. 2016, 19:57:24 delete
e-mail:
 
Vypadá to, že jo. Původní hru s HD texturami jsem rozběhal při zhruba stejném nastavení na 45-60 FPS. Tahle verze navíc neumí mojí grafiku rozpoznat, což mě docela překvapilo. Asi s ní už nepočítali
Jméno: Adam23 14. 11. 2016, 19:52:30 delete
e-mail:
 
Je to fakt o tolik náročnější?
Jméno: Elemir 14. 11. 2016, 18:59:35 delete
e-mail:
 
Kdyby šlo jenom o achievmenty ... ten kůň na začátku tutorialu levituje Dál jsem se ani nedostal, FPS mi klesají pod 10, takže zatím to u mě nemá smysl hrát.
Jméno: Adam23 14. 11. 2016, 18:22:15 delete
e-mail:
 
To je sice pěkný, ale zase tam jsou vynulovaný achievementy, takže... D
Jméno: Elemir 14. 11. 2016, 15:57:39 delete
e-mail:
 
Teď koukám na seznam her v knihovně na Steamu a s překvapením jsem zjistil, že jsem dostal Special edici Skyrimu zdarma Prý už 26.10. Myslel jsem, že je to jen pro ty, co dříve koupili Legendary balíček. Já to určitě kupoval po částech. Tak to je opravdu milé překvapení.
Jméno: Elemir 13. 11. 2016, 20:07:20 delete
e-mail:
 
Naneštěstí ano, ale jak jsem psal, ze začátku to vypadalo nadějně. Realita je však jiná. Když jsem se pak šel proběhnout vesnicí/městem v alfě Dungeons of Aledorn, tak mi přišlo, že tyhle modely už jsem určitě někde viděl Má to stejně divné nasvícení a efekty.
Jméno: flash 13. 11. 2016, 19:02:29 delete
e-mail:
 
Aha, ono to bezi primo na Unity, to jsem nevedel.
Jméno: Elemir 13. 11. 2016, 17:11:41 delete
e-mail:
 
U těhle remaků je skutečně hlavní problém v použití konkrétního enginu a to Unity. Ještě celkem nedávno to byl jeden z mála dostupných nástrojů pro "každého". Vlastně to došlo až do takové absurdity, že Unity div neslibovalo, že udělá běhme jediné noci vývojáře z kohokoliv. Krom exitujících tutoriálů a zaběhlé komunity tomu napomohl právě i Assets Store.

Už pár let si tak můžeš s minimálními náklady tvořit, na co stačíš. A tady začíná první kámen úrazu - většina těch lidí vůbec nemá ponětí o tom, kde jsou jejich hranice možností. Je to vidět už při slibech na Kickstarteru. Začíná to rozbitými mechanikami a končí uniformností prostředí.

Remake Blade of Destiny jsem sledoval celkem dlouho a z prvních screenshotů jsem byl nadšený. Jenomže mezi tím začaly vycházet další hry na Unity a najednou jsem zjistil, že si jsou po grafické stránce a některými prvky velmi podobné. A je to přesně tím, že ty hry sdílí stejný zdroj grafiky a skriptů. Je v tom minimum vlastní invence. Tohle žádný jiný engine nezachrání, to už je v těch lidech.
Jméno: flash 13. 11. 2016, 15:35:41 delete
e-mail:
 
Tak on nemusi byt ani free ten engine, staci nejaky levny a na vysledku to je taky znat. Treba Unity, ja mu rikam engine pro chude vyvojare, vetsina her na nem bezi tak mizerne ze to je zoufaly.
Jméno: StriderCZ 13. 11. 2016, 13:01:33 delete
e-mail:
 
Udělat remake s použitím "free" enginu smrdí vytvořením nudné šedivé hry , která s originálem bude mít společný jen název. Dobře o tom psal MickTheMage...
Jméno: Elemir 12. 11. 2016, 06:28:42 delete
e-mail:
 
Nakonec přeci jen EA Star Trail vyšel. Hru si nacenili na 20,69 EUR (platí do 18.11., pak naskočí dalších 10% navrch). Skutečná prodejní cena u finální hry bude samozřejmě vyšší. Pokud si dobře vybavuju, Blade of Destiny HD byl cenově přestřelený, tady se drží docela při zemi. Nicméně první ohlasy jsou dost zmatené Hra je pravděpodobně spíše jen technologickým demem, než že by se v ní dalo vůbec něco dělat. Zvažuju se obětovat, minimálně proto, abych mě na co nadávat

Osobně jsem spíš zvědavý na to, jak si poradí s importem postav, protože tenhle klíčový prvek série RoA je u těhle remake v podstatě k ničemu. U Blade of Destiny HD jsem z hrůzou zjistil, že všechny talenty pod -12 byly ze hry odstraněny. Do této kategorie přitom spadají i dost užitečná kouzla. Překopaný je ostatně i systém zbraňových talentů.