Jenom takové drobné vysvětlení k tomu minulému příspěvku Docela mě tohle štve, protože celá ta léta se vlastně snažím držet v obraze a sleduju všechna ta doporučení. Přitom jsem se stal svědkem šíleného přecenění xhtml, potažmo xml ve světě internetu a teď se pomalu dozvídám, že ani css není žádnou novou konstantou.
Se závistí sleduju weby postavené ještě před miléniem v html 3.2, které dnes vypadají úplně stejně jako tenkrát a hlavně jsou naprosto fukční. A absolutně nepochybuju, že budou funkční i za dalších 15 let, kdy si Elemir´s Page prohlédnete leda tak na nějakém obskurním hardware a s velmi starými verzemi prohlížečů!
Je to nepříjemné rozčarování. Vemte si, kolik let se plácáme na místě, protože chceme nahradit něco, co podle nás není funkční. Jenomže to zdánlivě zpotvořené řešení nás nakonec všechny přežije Ostatně, Windows XP je tu s námi od roku 2001 a pořád ne a ne umřít Je to úplně to samé. Tady nerozhoduje pokročilost technologie, ale každý z nás prostě chce mít jistotu a tu nám prostě současný web nedává! Podle mě tohle pošlapává samotnou myšlenku svobodného webu. Řada stránek zanikne jen proto, že pár pitomců si myslelo, že jejich řešení spasí svět :/ |