Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 27. 11. 2016, 18:14:51 delete
e-mail:
 
Aha, tak to je mi líto.

Zprávy sice sleduju, ale teď mám dost napilno, takže doma jsme o současných událostech prohodili akorát pár vět a zavzpomínali hlavně na Peterku.

Yayana a vdát se? Teď si jí asi pořádně naštval ... být tebou, tak se pár měsíců vyhýbám solárkům obloukem
Jméno: Adam23 27. 11. 2016, 08:26:36 delete
e-mail:
 
Jo já jsem si říkal, že jsem to asi špatně zformuloval, a že to pochopíš, jaks to pochopil. Já to myslel, jako lidi, že umíraj, můj oblíbenej Peterka, a Fidel (na toho radši nemám názor) a ještě i v rodině :(

To, o čem mluvíš ty, to nekomentuju, to je normální, a Yuyana se vdala do ciziny asi, ne? (kde nemaj internet)
Jméno: Elemir 26. 11. 2016, 20:00:18 delete
e-mail:
 
To je teď kupodivu skoro všude, ale pořád se alespoň tady přeci jen stále ještě něco děje

Ono je to ve skutečnosti každý rok stejné. Kecací období trvá jen určitou dobu, pak je zase nějakou dobu klid a do dalšího období nastoupí zas o něco méně lidí Prošli jsme holt už tolika cykly, že nás zůstalo jen pár a co si budeme povídat, nových témat se nám silně nedostává. Ty nejlepší časy už jsou prostě pryč Ale jak jsem psal, nejsme v tom sami.

Když jsem před těmi pár lety předělával fórum, tak bylo docela zajímavé sledovat, jak kdo tu dlouho s náma vydržel. A musím přiznat, že jsem byl docela překvapen u Yuyany. Vůbec by mě nenapadlo, že tu s náma vydržela tak dlouho. Ale jak vidíš, i ti nejotrlejší nakonec odpadnou.
Jméno: Adam23 26. 11. 2016, 18:34:52 delete
e-mail:
 
Nějak to teď umírá...
Jméno: Elemir 24. 11. 2016, 17:54:27 delete
e-mail:
 
Bohužel s váma vaší honbu za zářnými zítřky nesdílím Pro mě je budoucnost stejně důležitá, jako minulost. Tady vůbec nejde o tenhle web, ten beztak jednou skončí, jde úplně o něco jiného, ale to je asi zbytečné vysvětlovat.
Jméno: Winterson 24. 11. 2016, 15:46:09 delete
e-mail:
 
Anebo hologram.
Jméno: Uran 24. 11. 2016, 12:00:59 delete
e-mail:
 
To chce klid. Třeba se najde malíř který stránky zvěční na Sixtínskou kapli. Nebo hliněné tabulky.
Jméno: Elemir 23. 11. 2016, 22:24:05 delete
e-mail:
 
Jenom takové drobné vysvětlení k tomu minulému příspěvku Docela mě tohle štve, protože celá ta léta se vlastně snažím držet v obraze a sleduju všechna ta doporučení. Přitom jsem se stal svědkem šíleného přecenění xhtml, potažmo xml ve světě internetu a teď se pomalu dozvídám, že ani css není žádnou novou konstantou.

Se závistí sleduju weby postavené ještě před miléniem v html 3.2, které dnes vypadají úplně stejně jako tenkrát a hlavně jsou naprosto fukční. A absolutně nepochybuju, že budou funkční i za dalších 15 let, kdy si Elemir´s Page prohlédnete leda tak na nějakém obskurním hardware a s velmi starými verzemi prohlížečů!

Je to nepříjemné rozčarování. Vemte si, kolik let se plácáme na místě, protože chceme nahradit něco, co podle nás není funkční. Jenomže to zdánlivě zpotvořené řešení nás nakonec všechny přežije Ostatně, Windows XP je tu s námi od roku 2001 a pořád ne a ne umřít Je to úplně to samé. Tady nerozhoduje pokročilost technologie, ale každý z nás prostě chce mít jistotu a tu nám prostě současný web nedává! Podle mě tohle pošlapává samotnou myšlenku svobodného webu. Řada stránek zanikne jen proto, že pár pitomců si myslelo, že jejich řešení spasí svět :/
Jméno: Elemir 23. 11. 2016, 19:55:18 delete
e-mail:
 
Hm, toho se právě docela děsím, kvůli tomu levému menu to moc jinak pořešit nejde. Mnohokrát už jsem přemýšlel nad tím, proč jsem vlastně odešel od tabulkového layoutu, protože ten dodnes funguje všude Spíš to zapíchnu a přišpendlím na web oznámení, k jaké verzi to bude funkční a na novější verze prohlížečů se už definitivně vykašlu.
Jméno: Uran 23. 11. 2016, 11:37:22 delete
e-mail:
 
Asi porad ve vývoji, ale ve Firefox 50.0 je lista "copyright 2002 - 2016 by Petr ´Elemir´ Levák všechna práva vyhrazena" cca 2 stranky po odrolovani.
Jméno: Elemir 21. 11. 2016, 09:48:00 delete
e-mail:
 
Nakonec jsem od em na mnoha místech zase upustil, někde se to chovalo spíše nepředvídatelně (asi to s tou dědičností nebude úplně přesné).
Jméno: Elemir 21. 11. 2016, 06:26:39 delete
e-mail:
 
Font budu určitě ještě ladit. V práci mi to na menším monitoru přišlo OK, ale na větším monitoru to už je horší. Hlavně odkazy mi velikostně ujely. Používám jednotky em a u nich se konkrétní velikost dědí z nadřazeného prvku, takže to vlastně musím vždycky definovat už u nich. Určitě se pak na webu najdou místa, kde to bude vysloveně ujeté
Jméno: Adam23 20. 11. 2016, 23:30:31 delete
e-mail:
 
Jinak samozrejme ti patri dik, za odstraneni ty listy
Jméno: Adam23 20. 11. 2016, 23:29:43 delete
e-mail:
 
Krapet velkej font, ale to je asi o zvyk.
Jméno: Elemir 18. 11. 2016, 19:41:42 delete
e-mail:
 
Odpoledne jsem prolezl tutorial a změna je už u něj. Vypadá to docela zajímavě, skoro jsem dostal chuť pokračovat Nicméně jsem to zkoušel z jiného důvodu. Je zajímavé, že Zaklínač 3 mi s i7 jde na mé HD 5770 stejně, jako na Phenom II X4, ale tahle edice Skyrimu teď jde lépe - už je to hratelné.
Jméno: Winterson 18. 11. 2016, 15:09:41 delete
e-mail:
 
To je ovšem dobrá úvaha. Ale zase je fakt že remake Skyrimu je hodně povedenej. Nevím proč, ale řekl bych že tam je víc lokací nebo něčeho navíc než ve vanille. A u Falloutu 4 jsem se taky dost bavil.
Jméno: Elemir 17. 11. 2016, 21:13:53 delete
e-mail:
 
Podle mě je TES VI mnohem blíže Teoreticky to může běžet na podvozku toho inovovaného Skyrimu a hlavní práce tak zbyde jen na scénáristy a grafiky. Pokud to navíc zasunou do Hamerfallu, tak si vystačí i s tím, co jsem viděl na screenshotech z Falloutu. Jen tomu seberou scifi prvky
Jméno: Winterson 17. 11. 2016, 20:31:02 delete
e-mail:
 
Elemir: Další TES? Tak to se o tom pobavíme až každýmu z nás bude přes 90 a budeme nadávat, že používají stejný engine už od Morrowindu
Jméno: Elemir 17. 11. 2016, 19:06:21 delete
e-mail:
 
Kdoví, třeba jí ztvárnili nadmíru věrně
Jméno: Richmond 17. 11. 2016, 13:35:07 delete
e-mail:
 
Konečně jsem v MM3 potkal legendární Scorpii Chudák ženská, co jí to JVC udělal?! Jen proto ,že si dovolila zkrtizovat závěr MM2