Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Richmond 3. 1. 2017, 21:11:28 delete
e-mail:
 
Dal jsem 20/20, tohle byl fakt piece of cake
Jméno: Elemir 3. 1. 2017, 12:25:01 delete
e-mail:
 
Novoroční kvíz na Bonuswebu -
KVÍZ: Poznáte podle obrázků staré hry pro MS-DOS?


Dal jsem jich 14 dobře, potrápily mě hlavně adventury, kterých je v kvízu na mě až moc a arkády (Stunts, Loom, Gods a Blackthorne). Nedal jsem ještě Dune 2 a sekl jsem se u UFO, kde jsem váhal mezi ním a Jagged Aliance.
Jméno: Richmond 31. 12. 2016, 17:11:50 delete
e-mail:
 
Povedlo se mi ještě na poslední den v roce dohrál Might & Magic 3 Byl to pro mě opravdu rok moci a magie (dohrány díly 2 a 3)
Jméno: Richmond 24. 12. 2016, 16:47:39 delete
e-mail:
 
Krásné vánoční svátky všem
Jméno: flash 23. 12. 2016, 22:59:53 delete
e-mail:
 
Taky vsem hezky svatky
Stav se casteji Juju ne jen na vanoce
Jméno: Adam23 22. 12. 2016, 22:42:33 delete
e-mail:
 
A hele Yů

Taky se přidávám s přáními k Vánocům.
Jméno: Elemir 22. 12. 2016, 21:51:15 delete
e-mail:
 
Tobě taky Yuyu

Já se teď pro změnu na hezkých pár dní odmlčím. Stěhování vešlo do finále, ale internet mi přepojí až někdy příští týden.

Tím pádem vlastně všem přeji Hezké Vánoce a příjemné prožití svátků. A kdyby to s netem nevyšlo, tak rovnou i ten Nový rok
Jméno: Yuyana 22. 12. 2016, 16:06:03 delete
e-mail:
 
Urane? Veselý Vánoce.
Vám všem tady.

Měla jsem takovou chuť hrát MM, tak asi sjedu šestku. Nostalgie. No, mějte se pěkně, a ať netloustnete a nemáte kocovinu.
Jméno: Elemir 20. 12. 2016, 19:55:43 delete
e-mail:
 
Pokud si to chce někdo komplikovat, tak proč ne, ale vzhledem k ostatním dvěma dílům jsou pro testování lepší volbou Windows 98 SE.

Edit: Koukal jsem, kdy jsem to prvně testoval a je to první polovina 2008. V lednu jsem zakoupil procesor AMD Athlon A64 X2 5000+, což byl u mě první procesor, který měl přímou podporu virtualizace v sobě. Na Virtualizaci se tak dal vyčlenit plný výkon jednoho jádra, tedy rovných 2,6 GHz. Oproti takovému Bartonu 3200+, který už byl plně dostačující pro DOSBox, to byl značný skok vpřed. Nicméně jak ve VirtualPC, tak i v ve VirtualBoxu nešly díly 6-8 zas tak úplně plynule. O poznání lépe to dopadlo v kombinaci obou virtualizačních programů s Phenomem II 965 X4, který má oproti Athlonu 64 zas o kus vyšší výkon. Na vině nebude ve skutečnosti ani tak výkon procesoru, jako výkon té "virtuální" grafiky, což je kámen úrazu hlavně kvůli MM9.

U Windows 7 Pro a Windows 8 Pro (?) nemá smysl Windows XP virtualizovat, oba systémy pracují v módu kompatibility právě tak, že se spustí VirtualPC a v něm Windows XP. U Windows 10 si nejsem jistý, ale mělo by to být stejné. Kdo má Home verze, narazí na jiný problém a tím jsou licenční podmínky. Pro provoz Windows ve virtuálním prostředí je potřeba vlastnit FPP licenci, nicméně Windows 98 SE a Windows XP lze v pohodě nainstalovat i v OEM verzi. Košér to není, ale vzhledem k tomu, že Microsoft vazbu na hardware u Windows XP už léta sám neověřuje, je to spíše otázka morálního postoje uživatele.

Hlavní výhoda virtualizace spočívá v tom, co už Uran naznačil - jednoduchost. Instalace Windows 98 i XP je bezproblémová a po instalaci si lze vytvořit kopii čisté instalace, která se pak dá používat jako záloha čistého systému. "Reinstall" systému je tak otázkou pár kliků. Výhodou je navíc to, že image z VirtualPC šlo natáhnout do VirtualBoxu (jak je to dnes, netuším).

Proč Windows 98 SE? Protože je to nativní OS, pro který byly díly 6-8 vytvořeny. Nehledě na to, že díly 7 a 8 potřebují na Windows XP beztak patche (viz dále), takže tím odpadá smysl podobného testování, jelikož XP patche je potřeba i pro vyšší verze Windows, takže ty podmínky jsou stále stejné. U Windows XP existuje jen jedna vyjímka a tou jsou verze do SP1 včetně, kdy šlo díly 7 a 8 spustit i bez XP patchů.

Kdysi jsem se chtěl tématu virtualizace na stránkách věnovat, ale čekal jsem na pokrok ohledně MM9. Ten však nepřišel a po těch letech mi přijde i samotná virtualizace poněkud zbytečná. Osobně tu mám od tohoto účelu jedno staré PC s Windows 98, na kterém můžu popř. vytvořit dualboot s Windows XP, což mi přijde smysluplnější.
Jméno: Uran 20. 12. 2016, 12:27:39 delete
e-mail:
 
MM6 bezi i ve virtualboxu. Takze zkouset cistou instalaci XP + MM6 ... je jednoduche.

https://www.virtualbox.org/

Jméno: Ali 19. 12. 2016, 23:58:11 delete
e-mail:
 
Greyface patch tam asi nepatří, vyzkoušej MONK patch (kumulativní patch).
Jméno: Lanc 19. 12. 2016, 21:57:33 delete
e-mail:
 
Mluvím jak jen to jde a stále mám jen možnost Greetings! Greetings!, Greetings! Hru jsem odinstaloval a nahrál zpět, mám verzi CZ 1.2. Dal patch Greyface 2.0 (local) tady z Vašich stránek a znovu nahrál Chaos Consp. A to samé. Dále našel video na Youtube a tam to jde hned. Tak jen jestli se nemá ještě někde něco přepsat, co není napsáno v návodu? Děkuji Lanc
Jméno: Ali 16. 12. 2016, 10:38:30 delete
e-mail:
 
Volba je přístupná až poté, co si promluvíš s tím věštcem.
Jméno: Lanc 16. 12. 2016, 00:18:52 delete
e-mail:
 
Ahoj.
Moc se omlouvám, že píši sem, nikde jinde neodpovídají.
Mám MMVI a Mod The Chaos Conspiracy. Všw se spustí a jde to v pohodě, jen když začínám hru, tak u "Seer" mi nejde vybrat úroveň. Napíše mi to jen že si mám vybrat ale vpravo mám pouze třikrát pod sebou Greetings! místo Adventurer, Warrior atd... Nemá někdo radu? Prosím
Jméno: Elemir 12. 12. 2016, 09:48:21 delete
e-mail:
 
Ahoj, nedá. Hra již češtinu obsahuje (Settings -> Language ...).
Jméno: Zmar 11. 12. 2016, 17:05:47 delete
e-mail:
 
Ahoj, existuje a da se nekde stahnout cestina do hry Might & Magic X Legacy ?
Nikde ji nemohu najit.... dikx
Jméno: Uran 6. 12. 2016, 06:51:27 delete
e-mail:
 
Presne tak. Prijdu mrknu co noveho.Nevratila se Yuyana A pryc.
Jméno: ZecK 2. 12. 2016, 19:02:40 delete
e-mail:
 
Spousta lidí sem třeba chodí, jen nemá potřebu/nutkavost příspívat. Sám sem na stránky chodím poměrně často a u MM6 - 8 jsem vydržel od roku 2002 až doteď
Jméno: Elemir 1. 12. 2016, 12:23:18 delete
e-mail:
 
Finále ubisoftích oslav se blíží a poslední free hrou pro Ubisoft Club bude Assassin´s Creed III. Nakonec si přeci jen jeden z těch dílů zahraju

A aby to nebylo málo, na GOG je pro změnu zdarma Neverwinter Nights v Diamond Edici :)
Jméno: Adam23 27. 11. 2016, 20:26:26 delete
e-mail:
 
Dík.

Tak to musim opatrně, páč já už se vyhejbám solárkům obloukem teď, tak abych se náhodou obloukem nevrátil...