Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Winterson 20. 1. 2017, 20:05:33 delete
e-mail:
 
Připravte blinkací pytlíky, bude to ošklivé:
http://www.hrej.cz/novinky/2017/01/20/ubisoft-ozna ...
Jméno: Winterson 15. 1. 2017, 13:38:18 delete
e-mail:
 
35/50 - letecké simulátory a sporty mě dostaly, u některých jsem poznal styl grafiky a jiný jen díky tomu že se dívám na retro recenze A některý jsem prostě odhadoval.
Jméno: flash 14. 1. 2017, 01:00:46 delete
e-mail:
 
40/50..plno tech obrazku si pamatuju ze starych hernich casopisu..ne ze bych to vsechno hral
Jméno: Adam23 13. 1. 2017, 12:25:57 delete
e-mail:
 
Tak MM6 prostě JE návyková, nehledě na věk a počet odehrání, se stačí zeptat Yuyany
Jméno: Vladimir 13. 1. 2017, 09:54:38 delete
e-mail:
 
Uf uf...na to že mi je už 47 let tak mm6 je tak návyková hra že to až není možný....pořád ještě pujdu tam a ještě tam....a ještě chvilku a čas letííí a letíííí ))))
Jméno: Adam23 11. 1. 2017, 17:35:10 delete
e-mail:
 
Jo, varianta s GOG je nejlepčí řešení
Jméno: Vladimir 10. 1. 2017, 23:43:54 delete
e-mail:
 
děkuji mooooc nakonec sem investoval 9 eur a hru si stáhl dle vašeho návodu zde..
https://www.gog.com/
a už paříííííííím....bude dlouhááááá noc )))
Jméno: Elemir 10. 1. 2017, 20:38:01 delete
e-mail:
 
Spíš teď ale přemýšlím, jestli to vlastně bude funkční, protože pokud si dobře vybavuju, tak je potřeba provést plnou instalaci hry a ta vyžaduje i Play CD. Jistý si tím teď nejsem, ale kdyby ten předchozí postup náhodou nepomohl, tak to bude nejspíše zrovna díky tomuto.
Jméno: Elemir 10. 1. 2017, 20:33:53 delete
e-mail:
 
Hm, to je trošku problém, on se ten mm6.ini objeví až po prvním spuštění hry. Nevadí, zkusil bych kdyžtak tu hru spustit i bez toho Play CD, jestli se náhodou mm6.ini nevytvoří. Pokud ano, pak ho stačí otevřít v běžném textovém editoru (Notepad apod.) a upravit položku NoCD= na NoCD=1. Uložit a mělo by to jít i bez CD.

Pokud tam ten soubor stále nebude, pak je potřeba ho nejprve vytvořit. Tedy otevřít opět třeba ten Notepad a teď jsou dvě varianty:

1) dopsat do něj na řádek právě to NoCD=1 a soubor uložit jako mm6.ini do kořenového adresáře hry nebo,

2) dopsat do něj na řádek use_cd=0 a soubor uložit jako mm6.ini do kořenového adresáře hry.

Netuším, kterou z těch variant to vezme, je potřeba to vyzkoušet. Pokud by se po spuštění hry náhodou obsah mm6.ini přepsal, pak je potřeba provést příslušnou volbu ještě v tom nově vytvořeném souboru.

Jediný problém tohohle řešení je nefunkční hudba, ale ta se dá kdyžtak v podobě mp3 stáhnout z netu (soubory očíslované 2 až 16). V kořenovém adresáři hry se vytvoří adresář Music a soubory se přesunou do něj, popř. preventivně ještě do adresáře Sounds. Do mm6.ini se pak přidá řádek PlayMP3=1, popř. pokud by se objevil defaultní soubor, tak se provede změna u již zapsané položky (změna PlayMP3=0 na PlayMP3=1).
Jméno: Vladimir 10. 1. 2017, 18:59:24 delete
e-mail:
 
Elemír
moc děkuji ....celý natěšený sem vše instaloval...a pak sem z hrůzou zjistil že nemám herní CD....ty jo co teď ...uf...jinak soubor mm6.ini jsem nikde nenašel..
Je nějaké řešení...děkuji
Jméno: Elemir 10. 1. 2017, 08:00:52 delete
e-mail:
 
Ahoj,

1) spustit instalační CD, pokud se nespustí automaticky, tak ručně spustit setup.exe
2) pokud se ani setup.exe nespustí, pak na něj kliknout pravým tlačítkem myši a nastavit mu nejprve kompatibilitu na Windows XP (to samé v případě selhání instalace po autoplay)
3) po instalaci si stáhnout a nainstalovat GrayFace patch (MM6patch - stáhnout a rozbalit do adresáře s hrou)
4) nakonec nainstalovat češtinu
5) dle potřeby upravit soubor mm6.ini (pokud se má např. hra spouštět bez CD apod.)
Jméno: Vladimír 9. 1. 2017, 19:08:14 delete
e-mail:
 
Krásný den všem...
Kdysi jsem mraky hodin strávil u
Might and Magic VI - The Mandate of Heaven

Rád bych si to zopakoval....instalační cd mam z časáku LEVEL...ale prosím co udělat a jak to spustit na WINDOWS 10..díky za radu...
pokud možné po lopatě...))
Moooc děkujííííí

Vladimír
Jméno: Elemir 9. 1. 2017, 06:49:23 delete
e-mail:
 
23, dost mi toho vůbec nic neříkalo a často jsem tipem šlápl hned vedle
Jméno: Richmond 8. 1. 2017, 16:35:41 delete
e-mail:
 
Opět jedna anketa na DOS hry

39/50
Jméno: Elemir 7. 1. 2017, 00:01:32 delete
e-mail:
 
AOE II jsem kupodivu hrál, ale jen singl. RTS jinak opravdu moc rád nemám a od AOE II jsem pak taky už nic pořádně nezkoušel. Udrželo mě to spíš tou středověkou atmosférou. Stronghold jsem však třeba po pár pokusech vzdal zcela.
Jméno: Richmond 6. 1. 2017, 20:48:46 delete
e-mail:
 
Zajimavé, já v té době naopak adventury hrál nejvíc než mě naplno uděřily rpgčka
Jméno: Adam23 6. 1. 2017, 17:44:44 delete
e-mail:
 
A Age of Empires II si hrál? Ty moc na RTS nejsi, jestli si pamatuju správně?

Já to koupil v HD verzi na Steamu a pařili jsme s bráchou přes Vánoce, jako kdysi
Jméno: Elemir 5. 1. 2017, 23:22:32 delete
e-mail:
 
Všechno jsem taky nehrál, něco jsem jen načnul a dost mi zůstalo v paměti i z recenzí. Spíš mě překvapilo, kolik těch adventur jsem uhádl, protože to je pro mě okrajový žánr dodnes
Jméno: Adam23 3. 1. 2017, 22:07:19 delete
e-mail:
 
Kvíz 16/20 ale hrál jsem z nich jen Dunu, Prehistorika, Wolfa a Warcrafta.
Jméno: Adam23 3. 1. 2017, 22:02:37 delete
e-mail:
 
Šťastný Nový rok opožděně ode mne, a jsem rád že Elemir´s Page pokračuje