Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 14. 2. 2017, 08:55:31 delete
e-mail:
 
To vypadá spíše jako nějaká terapie. Skoro si začínám říkat, jestli za uzavírkou Bioware fóra nestálo přeci jen něco jiného
Jméno: flash 13. 2. 2017, 20:32:48 delete
e-mail:
 
To vis ze jo juju, prijd. Mesic? Me prijde ze sem te tady nevidel nejmin pul rok. A to jsem si jistej, pac tebe prehlidnout dost dobre nejde
Jméno: Adam23 13. 2. 2017, 18:45:11 delete
e-mail:
 
To fakt dneska jde, bejt bez internetu měsíc, rescept!
Jméno: Yuyana 13. 2. 2017, 13:38:08 delete
e-mail:
 
Tak jsem zas celej leden nebyla na internetu... :-D. Vůbec, ne jen tady.
No, ale vidim, že existujete, tak zatim dobrý.
Až se vrátim do online světa, tak přijdu napsat dlouhý pojednání o lučištníkách a střepinách, aby měl flash zážitek :-D.
Ok, kecám. Ale výžně, lučištníci a střepiny. Hmmm.

Mějte se tu pěkně, já zas mizim.
Jméno: Elemir 12. 2. 2017, 19:17:31 delete
e-mail:
 
Jenomže ono je dneska ve skutečnosti málo redakcí, které si tohle mohou dovolit. Anebo jinak, mají tak věkovité složení redaktorů, aby to dali dohromady Je to vidět skoro všude. Když se v dnešní době najde nějaký recenzent, třebas z řad různých retrocosi, tak stejně použije současnější příměry a mnohdy je použije stejně blbě. O chatrnosti porovnání Xulima vs Divinity Original Sin už jsem tu před léty psal.

Na druhou stranu, málokdo dělá hry jen pro dobrý pocit a kvůli prodejům je potřeba zaujmout širší publikum, tedy vlastně tu většinu A díky tomu pak vznikají podobé rozhovory.

Akční RPG toho tzv. západního střihu by mohla vyprávět, ta už musí mít ze srovnání se Souls sérii hotové noční můry Přitom je to stejná pitomost, ale Souls je tak skloňovanou sérií, že jí má v podvědomí snad každý, ale mnoho lidí spíše jen jako nějaký mýtus. Přitom doporučuju shlédnout gamesplay na Games.cz z Demon Souls, realita je mnohem fádnější.

Taky by se mi líbilo, kdyby vznikaly dobře připravené rozhovory, které by po obsahové stránce měly hlavu a patu, ale to si mohou dovolit spíše jen specificky zaměřené weby. Ovšem o ty nemají vývojáři zas takový zájem, protože hráče z této skupiny už mají jisté i bez toho.
Jméno: Richmond 12. 2. 2017, 14:12:17 delete
e-mail:
 
Elemir: No já kdybych měl v plánu udělat rozhovor s autory nějaké hry, tak si nejdřív načtu co nejvíc informací a pak bych s v případě Ultimy určitě takhle hloupě neptal a nebyl vystrašenej, že tam nebude nic z Mass Effect. A naopak zeptal bych se, co tedy hodlají ´použít z Wizardry a M&M, když se na ně odkatují.

MMO prvky mě upřímně děsí již několik let, bohužel je to trend a s tím já nic neudělám :(
Jméno: flash 12. 2. 2017, 13:42:45 delete
e-mail:
 
Multiplayer je pro dnesni hrace zasadni, jde to tak daleko ze kdyz hra ma naprosto skvely single a nema multi plno lidi si ji nekoupi. treba serie Dark Souls je tak hrozne popularni ne proto ze ma vyborne udelanej single,a le hlavne proto ze si tam lidi muzou mezi sebou pomerovat pindiky v PvP klanich. proto se dneska cpe multiplayer vsude kde to jen jde, viz treba zrovna serie Mass Effect, kde podle meho nazoru nema vubec co delat a je tam trochu jak pest na oko. Dokonce u trojky zasli tak daleko ze multi ovlivnoval single, hruza. Ja zastavam nazor ze pokud se nekdo chce ve hre druzit tak od toho mame regulerni MMO hry ktere jsou na to delane od zakladu, je jich vic nez dost.
Jméno: Elemir 12. 2. 2017, 13:16:30 delete
e-mail:
 
U rozhovoru pro GamesSkinny je krásně vidět, jak na RPG pohlíží a jaká má očekávání mladší generace. Hry jako Wizardry jsou pro ně těžká prehistorie. Na první pohled celkem pochopitelné, Jesús nabízel rozhovory na všechny strany, byla to součást propagace hry. Ne všude však věděli, o co se v případě LoX vlastně jedná. Toliko by se na to dalo zapomenout. Ale ...

Jestli od počátku sleduješ třeba vývoj Underworld Ascendant, tak jedno z prvotních videí vývoje ukazovalo dungeon, který byl designem a interaktivními prvky hodně podobný klasickému dungeonu ze Skyrimu. A opravdu tohle hraje roli. Většina kampaní má někde v popisu soupisku her, ze kterých čerpá a byť se třeba jedná o vývoj dungeonu, objevují se tam takové hry jako třeba Bioshock nebo ME. Původně jsem si myslel, že to má jen ukázat, co zhruba od výsledku asi očekávat a protože je potřeba to přiblížit mladší generaci, tak se to ukáže na novějších hrách. Jenomže ono jde opravdu o přebírání prvků.

A nejde jen o kopírování designových prvků, poslední dobou třeba ke své hrůze zjišťuju, jak moc důležitý je pro hráče multiplayer. Ostatně i na to padla v rozhovoru s Jesúsem otázka. Odstrašujícím příkladem budiž vývoj Divinity Original Sin II, kde bude kooperativní multiplayer podstatnou součástí hry. Půjde to bez něj, ale taky to hned bude znamenat jen poloviční zažítek. Prostě masa tohle vyžaduje a indie scéna už se podle toho začíná ohýbat. U velkých studií to pochopím, ty jedou na jistotu a tam se kopíruje z čistě pragmatických důvodů, ale u indie scény, od které si řada lidí slibovala obrození žánru, je to méně pochopitelné.
Jméno: Richmond 12. 2. 2017, 11:37:28 delete
e-mail:
 
Az teď jsem se dostal k tomu přeloženému rozhovoru s autory Xulimy. Pobavilo mě, jak se tazatel stále ptal, jak moc si autoři vzali z nových rpg (MAss Effect a spol.) a oni, že nic ) To jako fakt je vždy takové očekávání u nových rpg, že převezmou něco z "úspěšných" nových sérií?
Jméno: Elemir 11. 2. 2017, 19:08:38 delete
e-mail:
 
Dishonored 2 jsem viděl jen na nějakém gamesplayi, ale to je typ hry, který mě neuchvátil už ani trailery. Ukázka z hraní pak přímo ukázala, že tohle opravdu není nic pro mě. V tomhle se držím svého osvědčeného okruhu a cokoliv mimo něj mě musí opravdu něčím uchvátit, abych to zařadil do repertoáru. Současná tvorba mě v tomto nechává celkem chladným.

Osobně ani od Numenery moc neočekávám, navíc ani původnní PT mi nesedl ve všech ohledech, takže mě to může vlastně jen překvapit Naproti u BT4 už je z té ukázky vidět, že tohle je hra, kterou si dokážu představit, že bych rozehrál. Já mám teď spíš problém v tom, že dost her je v podstatě jen kopírka a jaksi nevidím důvod, proč se prokousávat přes stále stejné začátky, byť zabalené do jiného prostředí a trochu modifikovaného příbehu. Přesně tohle se mi stalo u PoE. Proto mi jednodušší koncepty přijdou symptatičtější. Tam tohle moc nevadí.
Jméno: Winterson 10. 2. 2017, 19:54:18 delete
e-mail:
 
Wasteland mě docela dost bavil a příjemně mě překvapil. Planescape Torment u mě dozrál s věkem, doslova a ta hra mě neskutečně baví. Bard´s Tale jsem hrál jen tu z roku 2000 (a něco) jako akční RPG. Numenera...no, nevím.Snad se jim to povede. BT4 by MOHLA být dobrá hra. V poslední době se ale na hry dívám dost skepticky, Dishonored 2 hratelností příjemně překvapil, ale na Dishonored 1 co se týče obsahu a závěru prostě nemá.
Jméno: Elemir 10. 2. 2017, 19:40:37 delete
e-mail:
 
On je to obecně problém, protože očekávání jsou vysoká. Wasteland 2 se dočkal celkem vlažného přijetí a od Numenery se logicky čeká, že ta už bude tou top hrou. Proto mě spíš překvapuje, že se nesoustředí hlavně na ní. Bugy mohou být to nejmenší, podstatné je, co zbylo z té původní vize. Během vývoje hry vzalo pár věcí za své a ve hře se ani neobjeví. BT4 mi přijde méně ambiciózní a právě to mu může být ku prospěchu.
Jméno: Richmond 9. 2. 2017, 08:06:59 delete
e-mail:
 
Zvukově mi to hodně připomínalo Stonekeep a ty kecy+zpěvy té bandy skřítků
Jméno: Winterson 8. 2. 2017, 21:57:28 delete
e-mail:
 
Richmond: Je to zatím v alfaverzi a prý to ještě změní. Jinak to ale vypadalo docela bizarně Všude celkem vysoký rozlišení a najednou tyhle 2D paperdolly

Elemir: Ale docela se mi líbilo grafické provedení světa. Docela bych si dokázal představit prohánět se v tomhle prostředí kdyby to bylo Might and Magic (jakože není a asi už nikdy nebude). Ty pošklebky uprostřed boje byly parádní - hlasy goblinů mi přišly jako irský přiteplený skřítek Ožralýho elfa taky jen tak nevidíš.Brian Fargo je bezpochyby vizionář a mám ho rád...jenže většinou se něco posere a jeho sliby jsou tak na 50%.
Po Numeneře jsem pošilhával, ale zatím ty recenze nejsou až zas tak působivý nebo povzbudivý. Asi počkám až vychytají bugy (kterých bude jak na hmyzí farmě).Je to obří hra a nepředpokládám že bude mít jednoduchý start.
Jméno: Elemir 8. 2. 2017, 20:48:53 delete
e-mail:
 
Docela se snaží obsáhnout toho co nejvíc, jen si myslím, že je to možná ku škodě. I když koukal jsem na jedno video se soubojem z BT4 a líbilo se mi to. Ono na druhou stranu, Numenera je v podstatě hotová, takže to mají v inXile nejspíše dobře spočítané a síly to zas tak nedrobí. Nicméně si myslím, že Obsidian to přeci jen nastartoval lépe, ale zase má menší záběr. Zrovna Numenera bude za pár týdnů venku, tak jsem zvědav, jestli dokážou vzkřísit další "legendu".
Jméno: Richmond 8. 2. 2017, 20:41:47 delete
e-mail:
 
ad BT4: No jako ukrutně mi tam vydily ty poskakující postavy při mluvení a i ten interface mi nepřijde úplně ideální. Tahové souboje nevpyadají úplně špatně, ale bojím se, že při všech tě animacích, výlevech zúčastněných to budou občas dlouhé vopruzy. Ale možná se mýlím a půjde vše vypnout
Jméno: Winterson 8. 2. 2017, 14:33:54 delete
e-mail:
 
Brian Fargo opět zasahuje! http://www.hrej.cz/novinky/2017/02/08/bards-tale-4 ... (tedy pokud jsem to správně pochopil :P )
Jméno: Winterson 8. 2. 2017, 14:09:49 delete
e-mail:
 
Elemir:
Jo, taky bych nedopadl asi nejlépe ze současných her. Spíš se vracím k osvědčené klasice jako třeba Diablo 2 atd. Z těch novějších her mě zase tolik moc nezaujalo.
Jméno: Richmond 7. 2. 2017, 20:46:02 delete
e-mail:
 
ad kvíz: 8/11, docela mě potěšilo, že tam dali Rohany, ty jsem mocně hrával Vyoženě jsem tedy neznal tu poslední a pak tu první, ostatní jsou našprtané obrázky ze Excalibrů a Scorat
Jméno: Winterson 7. 2. 2017, 16:29:40 delete
e-mail:
 
Na tomhle jsem si taky vylámal zuby - 4 body a to asi jen se štěstím