Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Richmond 26. 2. 2017, 09:41:58 delete
e-mail:
 
Vzal jsem si nějakého půlorka, který to vše romzlacoval, ale dneska jsem s tím definitivně seknul :( Jdu na Phantasii.
Jméno: Elemir 25. 2. 2017, 20:48:23 delete
e-mail:
 
Nevím, co máš za společníka, ale vem si k sobě toho půlorka a bedny s ním normálně rozbíjej.
Jméno: Richmond 25. 2. 2017, 18:41:21 delete
e-mail:
 
Hraju za klerika, v souboji nic moc, vše obstarává vyvolaný lítý medvěd a jeden pomocník. Já pěkně vše zpovzdálí sleduji a v pravou chvílí se do věci vložím Ale ty nejvíc ze všeho mě ničí ty idiotské bedny, sudy a spol. Já bych je i ignoroval, jenže občas tam je nějaký důležitý předmět pro quest, takže musím jak magor vše otvírat. To je horší než Broken Sword 3!!
Jméno: Elemir 25. 2. 2017, 12:34:42 delete
e-mail:
 
Co sis naházel za postavu? Zrovna přemýšlím, že bych to v rámci ověření nějakých záludností D&D 3 rozjel, ale tentokrát bych se chtěl vyhnout provařeným povoláním (teda u mě provařeným ).
Jméno: Richmond 25. 2. 2017, 12:15:58 delete
e-mail:
 
Elemir: Ok, zkousim to dal
Jméno: Elemir 23. 2. 2017, 21:24:18 delete
e-mail:
 
Základní kampaň NWN má bohužel dost monotonních pasáží, ale být tebou, tak bych to ještě nevzdával. Obzvláště pokud chceš s tou samou postavou přejít do datadisků. Nicméně není to nezbytně nutné, navíc základní hra s příběhem datadisků přímo nesouvisí. Datadisky jsou jinak obecně záživnější.
Jméno: Richmond 23. 2. 2017, 18:53:47 delete
e-mail:
 
Jsem možná tak v půlce druhé kapitoly NWN z roku 2002 a už mě to nebaví :( Dělám něco špatně? Mně to přijde děsně schématický, šablonovitý, všude bedýnky, krabice, sudy a v nich 2 zlaťáky Nerad vzdávám hry, ale tady silně uvažuju. Nebo se to zlepší?
Jméno: Elemir 18. 2. 2017, 09:30:55 delete
e-mail:
 
Když už jsme u těch her, na GOGu jsou k mání zlevněné EE verze obou Baldur´s Gate a Icewind Dale, popř. The Age of Decadence nebo Shadowruns. Shadowruns jsem tedy nekupoval, ale nějakou dobu po tom pokukuju. Leč je to sci-fi, tak mě to zas až tak neláká. A koupil jsem zlevněný Wasteland 2, takže mi tu zbyde další krabička, co už nemusím nikdy otevírat :D
Jméno: Elemir 17. 2. 2017, 16:13:25 delete
e-mail:
 
Taky si nějak nevybavuju, že bych kdy koupil hru, která by byla vysloveně špatná, abych té koupě zalitoval. Tam, kde jsem měl pochybnosti, jsem prostě počkal na slevu, takže nemám důvod litovat. Novinky kupuju zřídkakdy a většinou u nich jdu na jistotu. KS byla taková chvilková slabost, kdy jsem podlehl hype Spouštění her je jinak kategorie sama o sobě, proto jsem se nakonec rozhodl pro sedmičky.

Obecně mám taky raději vývoj, kde vím jen minimum informací a je hezké vidět, že se k tomu začínají některá studia znovu vracet. Před release hry sice občas pořádná masírka nastane, ale tomu už se zabránit nedá. Crowdfunding je v tomhle ovšem jiný, u něj se předpokládá, že studio bude komunitu do vývoje různě zatahovat a bude jí udržovat informovanou. Stretch goals jsou věc, na kterou se naštěstí nedá spolehnout
Jméno: Winterson 16. 2. 2017, 21:27:56 delete
e-mail:
 
Celkem 5x . Ale spíš to bylo přístupem vývojáře (3x). Vypustil hru a už se k ní nevrátil. Byla plná bugů, nedodělků atd. Potom 2x mi hra ani nešla spustit (bylo to sice mým PC, ale nešlo mi to). Takže celkem dost na to abych chtěl mít možnost to vrátit. Šťastný to člověk že se ti to nestalo ani jednou
Jméno: Richmond 16. 2. 2017, 20:35:06 delete
e-mail:
 
Ale ke Kickstarteru má dost odtažitý vztah. Vadí mi na tom některé věci, které mně nakonec nějak odradí tam přispět. Různe stretch goaly, které mi vlastně už dopředu kazí případné těšení na hru. Vědět už dopředu co tam bude/nebude podle vybraných peněz? Hrůza. Vždycky jsem měl nejradši (tenkrát v těch 90.letech), když se o hře napsalo jen málo,člověk spíš hltal obrázky a fantazie pracovala. A pak hra vyšla, recenze v časopise a už jsem kontaktoval svoje zdroje KDyž přišlo Score se 4 stránkovými ZOOMy, tak jsem ho přestal číst, protože jsem to nedával

Ale stejné to mám s DLC. Nikdy jsem žádné nekoupil a koupit nehodlám
Jméno: Richmond 16. 2. 2017, 20:31:26 delete
e-mail:
 
Winterson: A to ses tolikrát spálil? Mně se to mám pocit nestalo ani jednou Ne že bych vždy hrál dokonalé hry, ale zas tak špatné, abych se matlat s vracením peněz, to se fakt ne.
Jméno: Winterson 15. 2. 2017, 21:51:14 delete
e-mail:
 
A taky proto používám STEAM (díky za refund funkci). Nebudu sponzorovat nic co potom skončí jak vykuchaná ryba. Might and Magic X mě vyléčil. Když už tak si počkám až to vyjde a podpořím vývojáře když uznám že si to zaslouží. Když to poserou, refund a prostředník.
Jméno: Elemir 15. 2. 2017, 20:40:47 delete
e-mail:
 
A to je právě na lidech, aby se proti podobným praktikám ozvali. Jenomže jak vidno, ta základna backerů je tak nějak stejná a to je pro ta studia rozhodující - stačí jim to, protože už tak znají spodní mez a mohou s ní dopředu počítat. Většině z backerů to asi nevadí, nebo jsou ochotní nad tím příspěvkem mávnout rukou a příště přihodí zas, co kdyby to tentokrát vyšlo

Je to prostě sázka do loterie, proto jsem se na to vykašlal a u zajímavých projektů si počkám až na výsledek. Ono proč to podporovat, když pak třeba Obsidian vyrazí s edicema, které jsou obsahem nabitější, než podobné tiery v kampani? inXile mě pro změnu dostal svou orientací na západní trh, který je pro ně prioritní. Mnohem raději podpořím malá studia a to nejlépe ještě přímo, nikoliv přes CF.

S tím nadáváním je to sporné. Za některé CF kampaně by se nemusel stydět ani baron Prášil, ale teď už by lidem mělo být jasné, že většina kampaní je prostě schválně nafouknutá a v reálu musejí být počítat se škrty. Takže závisí to kampaň od kampaně. inXile ovšem udělal s Numenerou pořádný přešlap. Pokud však hra dopadne dobře, tak mu to většina backerů s přehledem promine a jsme tím pádem zase na začátku
Jméno: Winterson 15. 2. 2017, 18:57:48 delete
e-mail:
 
Adam23: Nechápu lidi kteří na blind dají někomu třeba 100 - 600 dolarů.
Jméno: Adam23 15. 2. 2017, 18:50:51 delete
e-mail:
 
CF mi nesmí do baráku
Jméno: Winterson 15. 2. 2017, 17:54:48 delete
e-mail:
 
Kdo je podpoří v crowdfundingu, budiž - ale ať si potom nervou vlasy a nenadávají jakou to s***u to podpořili.
Jméno: Winterson 15. 2. 2017, 17:53:43 delete
e-mail:
 
To klidně, ale spíš je sranda potom sledovat jak přemýšlí: z plánu vyškrtneme tohle, potom tohle, tohle vyškrtneme a schováme - jo, to bude dobrý jako DLC za 10 dolarů a herní doba bude taková hodina.
Někteří indie tvůrci jsou bezvadný, komunikují s komunitou a je pár u kterých jsem koupil pár DLC jen abych je podpořil. InXile...no, jak tak pročítám fórum tak zatím to má sice super nápady, ale je to seškrtaný a bugovitý jak kráva.
Jméno: Elemir 15. 2. 2017, 15:35:25 delete
e-mail:
 
Ono to v podstatě ani jinak být nemůže. Vesměs jde primárně vždy o výdělek a s tím souvisí minimalizace nákladů. Indie studio vůbec nemusí být malé, to může být klidně klasický vývojář, který zrovna teď vytváří nějaký projekt sám za sebe (př. Obsidian, Limbic). Crowdfunding pak takovým studiím dal možnost vytvořit nový byznys plán a pokusit se s ním uspět. Mezi těmito "žraloky" pak poletují ti opravdu klasičtí garážníci. inXile a Obsidian teď těží ze svého úspěchu. Na druhou stranu by od nich bylo hloupé, kdyby do CF kampaní nešli, když jim to slušně vydělává. Pořád jim zůstává tvůrčí svoboda a můžou více riskovat. Ti menší budou spíše hrát na jistotu.
Jméno: Winterson 15. 2. 2017, 10:03:53 delete
e-mail:
 
Zkrátka - indie scéna i velká studia jsou prostě čím dál víc voráchlejší a prostě budou zkoušet dokud jim hráči budou cpát prachy do chřtánu. Počkat, tohle ale platí o naprosté většině věcí na světě. Špatná myšlenka, škrtněte to :P