Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 3. 3. 2017, 11:33:44 delete
e-mail:
 
tak zápočet se mi nějakým zázrakem podařilo složit... tímhle děkuju Adamovi23 za jeho šílenou důvěru (nebo to spíš bylo povzbuzení bez očekávání... no mě je to jedno :P ) za půl hodiny jdu na zkoušku, ale je to dobrý, jedna holka co tam byla přede mnou ji nedala, tak si s ní pak dám fyziologické rande... ehm... zní to divně...
Jméno: Richmond 2. 3. 2017, 22:32:47 delete
e-mail:
 
10/11 ale nebýt těch nabídek odpovědí, tak bych si na některé názvy nevzpomněl A strileckovou hru jsem sice poznal (ac strilekcy nehraju), ale dil jsem jasne nedal
Jméno: Elemir 2. 3. 2017, 22:27:49 delete
e-mail:
 
5/11, Vietcong byla sviňárna, páč jsem automaticky volil jedničku, takže mi o bod uniklo lepší slovní ohodnocení Některé hry překvapily, vůbec jsem netušil, co za zajímavosti u nás vzniklo.

flash: Yuyu přijde zase za měsíc, takže s otázkama je potřeba počkat Mě to překvapilo už před nějakou dobou, kdy to použila jako důvod prvně, ale vůbec si nevybavuju, že bychom se do ní třeba nějak navezli. Nejspíš si nás spletla s Bioware fórem. Jediný, kdo mě tedy vytočil, byl Templayer, ale to bylo úplně něco jiného a bylo čistě na něm, jak se k tomu postaví. Celkem si myslím, že jsme tu dost tolerantní, ale je fakt, že ono je něco jiného to hodnotit zevnitř a něco jiného z venku.
Jméno: flash 2. 3. 2017, 21:18:11 delete
e-mail:
 
Kdy jsme neco vykopali? Ja koukam jak blazen co to juju povida. Kde na to prisla? Jestli jsem nekdy rekl neco co mohlo vypadat tak jak rika tak si na to nevzpominam. Dohadovali jsme se o necem mockrat, ale ze z toho bude takovahle afera..
Se omlouvam jestli jsme rekl neco co se mohlo dotknout, ale je treba si uvedomit ze me bude 50 a nelze pocitat s tim ze mam zajem na tom nekoho internetove vystrnadit, je treba me brat s rezervou, pac veci vidim dost primocare a kolikrat reknu neco bez potreby chdoit kolem horke kase
kazdopadne kviz...ja 9/11
http://bonusweb.idnes.cz/kviz-poznate-podle-obrazk ...
Jméno: Adam23 2. 3. 2017, 20:23:13 delete
e-mail:
 
Napotřetí to dáš!
Jméno: Elemir 2. 3. 2017, 20:19:13 delete
e-mail:
 
Nj, Yuyu, když vy si tu s flashem vzájemně vykopete válečnou sekeru a pak se ještě míjíte Ale jinak si nevzpomínám, že by se tě kdokoliv snažil vystrnadit Naopak, není to tak dlouho, co jsem tu pochválil tvojí výdrž za všechny ty roky s náma.
Jméno: JCMurphy 2. 3. 2017, 19:20:47 delete
e-mail:
 
však já už tu taky nejsem každej den desetkrát jak předtím... aj ty M&M už jsem nehrál od mýho úrazu... to už budou 4 roky? ten čas ale letí... pořád hraju GW2:HoT a občas si do toho zahraju Disciples 2 se všema addonama a datadiskem, jenom se školou teď mám nějak mega problémy... fyziologie je tak retardovanej předmět (rozuměj dobrej...), ale nechce se mi to učit když jsem to uměl před čtyřma rokama, jenže to prostě nikoho nezajímá... achjo... zítra mám třetí pokus na zápočet -_-
Jméno: Rengo 2. 3. 2017, 16:56:44 delete
e-mail:
 
petrstr: jj, pořidl jsem si gog verzi a vpohode
Yuyana: Nevim o cem se bavite a nechce sem i to číst .. ale příběh v mm6 se dá ignorovat, ale pro mě je to to nejlepší na té hře
Jméno: Yuyana 2. 3. 2017, 13:48:34 delete
e-mail:
 
(Ano, flashi, neviděl jsi mě. Pokud si pamatuju, tak jsi nechtěl :-D. Fakt je, že se tu občas vyskytuju. Tak 1 do měsíce. Reálnej život se mi už zase se** do mýho online života :-D a navíc proč lezt někam, kde tě nechtěj, že jo.)
Jméno: Yuyana 2. 3. 2017, 13:44:30 delete
e-mail:
 
Elemire, neboj, já nemám čas ani náladu tu něco číst, natož někomu nadávat :-D.

Co se týče mini questů, tak mi nevaděj, pokud nejsou ukecaný. Pokud jsou, a dokonce to musim číst, abych pochopila, co se po mě chce... konec, balim se a jdu jinam. Co mi vadí je příběh. Dlouhej, povinnej, se spoustou keců, kterej vás blokuje od lokací/vybavení/čehokoliv dalšího. Sláva krátkýmu příběhu, člověk si tu hru hned radši zahraje znova, když to nemá příběh.

Boj, boj, boj, když chci příběh, otevřu knížku.

Podívejte na Might and Magic. Třeba šestku. Takovej prostor ignorovat příběh. Žádný zavřený lokace, všechno k dispozici v moment, kdy si to dokážete vzít. Krásná hra.

Nebudu mluvit o jistý firmě, jejíž hry pravidelně začínaj nudnou pasáží, kdy... jedete na voze, jedete, jedete, stojíte ve frontě... nebo běháte na oslavě, jste malý dítě, a tak podobně :-D. Echm.
Jméno: petstr 1. 3. 2017, 23:15:37 delete
e-mail:
 
Minulý týden jsem rozjel GOG verzi naprosto bez problémů.
Jméno: Rengo 1. 3. 2017, 11:30:55 delete
e-mail:
 
Hral jste nekdo nekdy mm6 na win10? Mam nejaky problem spustit vubec setup na instalaci
Jméno: JCMurphy 27. 2. 2017, 00:39:50 delete
e-mail:
 
Tsss... někdo si tu otvírá šňupák na NWN!? barbaři!!!
Jméno: Elemir 26. 2. 2017, 20:41:26 delete
e-mail:
 
Ovládání je o zvyk, po pár bojích apod. ti to už nepřijde. Ono právě po roce 2000 už není moc her, které by udržely jak RPG část, tak nějaký smysluplný příběh a questy. Morrowind se ještě jakž takž drží, ale tam je zase potřeba překousnout systém skillů. Co jsem krátce rozehrál Daggerfall, tak bych řekl, že i Morrowind je ale docela odskok od klasiky. Rád bych ti poradil něco, co by ti mohlo sednout, ale nic mě nenapadá. Wizards & Warriors si určitě hrál, ale vlastně jedna věc mě napadá, Demise: Rise of the Ku´tan. Na to se taky chystám. Je to 3D a má to zajímavé herní prvky.
Jméno: Richmond 26. 2. 2017, 17:24:23 delete
e-mail:
 
A jejej...tak mám měsíc na spálení mostů Gothicy jsem nezkoušel ač je mám všechny. Nějak se bojím toho ovládání. Pustil jsme se do té Phantasie a jen koukám, jaké zajímavé prvky ta hra mám, na to, že to je z roku 1985.
Jméno: Elemir 26. 2. 2017, 15:26:12 delete
e-mail:
 
Kdepak, v Koutku pro rozjímání ti tolik nehrozí vynadání od Yuyany, kdežto tady si to případně slízněš i se smetanou

NWN má to samý, co PT a to aligment shift. Teď si nevybavuju, jestli je to standardně zvýrazněné pro všechny postavy, nebo musíš mít nějaký skill, ale u řady rozhovorů si musíš dávat právě pozor na to, co volíš (v pohodě si tak můžeš vyšachovat povolání, zejména rozhodit multiclass). Klikáním na jedničku ovšem nic nezkazíš Ale pak je tu samozřejmě řada dialogů, které nejsou zrovna záživné a z některých jsem taky hledal co nejrychlejší cestu pryč. V datadiscích se to pak o dost zlepšilo, navíc parťáci jsou výmluvnější. V NWN2 je to zase o kousek dále. Dvojce dost pomáhá i to, že příběh hry je jasný od počátku, takže první datadisk plynule navazuje (druhý datadisk je koncipován úplně jinak a s původním příběhem nemá nic společného).

IWD1 má opravdu výhodu v tom, že není ukecané. Z počátku mi to vadilo, ale když jsem hrál BG tak po desáté, taky jsem přestal ty dialogy pomalu číst. Ono to pak už nic nového nepřináší. U IWD1 je hlavně linka postupu hrou jasně daná, u BG si klidně mohl bloudit krajinou až do omrzení. Tedy dokud si nakonec přeci jen nenarazil na někoho, kdo ti ukázal správný směr. U BG side questy beru spíše tak, že to doplňuje alespoň nějaký obsah do míst, které by jinak byly ve hře úplně zbytečné. BG2 pak preventivně počet oblastí zredukovala

Mě už to tak nějak nepřijde, tohle má řada novějších her, kde plníš úkoly čistě jen ze "zištných" důvodů (peníze, XP apod.), nikoliv že to má nějakou valnou spojitost s příběhem. A Gothic jsi zkoušel?
Jméno: Richmond 26. 2. 2017, 14:34:38 delete
e-mail:
 
Ano, toho se právě bojím, že i ty další NWN apod. bude na tom stejně. Já nakonec po velkém dumání zjistil asi proč vlastně mám takový rezervovaný postoj k hrám typu BG/NWN/PS:T/DA a spoustě dalších. Mně tam doslova ničí ta záplava mini questů, které na člověka vždy v nových lokacích padají jak kapky deště. V úvodních fázích to je celkem fajn, ale pak už se u mě dostavuje únava. V NWN to byla spousta takových těch questíků, že ten se ztratil, tohle mi bylo ukradeno a v podstatě skoro nic z toho nemělo souvislost s tím, co se hlavně děje ve hře. I proto mě ze všech Infinity her bavil nejvíc IWD1, který těchchto vatových questů mě nejméně, nebyl tak ukecaný. I ty rozhovory v NWN mě naprosto devastovaly. Proč musím v dialozích číst volby, které mi tam absolutně nepatří a vyloženě mě vytáčí? Přitom já netvrdím, že side questy v rpg hrách být nemají. Ale když to porovnám např. s Betrayal at Krondor, kde člověk měl i při těch bočních questech pocit, že to celkově přispívá ke zvratu v příběhu, že to má nějaký dopad (bť možná imaginární). Nebo Dark Sun, Might and Magic (1-5), kde se člověk chtěl pídit po nových questech. Bohužel v NWN tomu tak nebylo, další questy jsem už nechtěl, v rozhovorech jsem mačkal skoro pořád jedničku. P5ed pár měsíci jsem rozehrál BG:EE a ačkoliv uběhlo víc jak 15 let, co jsem dohrál první díl, tak opětované hraní mi vydrželo jen asi 2-3 týdny než jsem to idinstaloval. Asi vyhledávám jiný způsob podání dobrodružství (např. tak, jak je to udělané v ranných goldbox hrách) nebo jak to dělaly staré Ultimy (teĎ záměrně neberu v potaz dungeony crawlery).

Sakra jestli jsem to neměl sepsat do Koutku pro rozjímání!
Jméno: Elemir 26. 2. 2017, 12:33:07 delete
e-mail:
 
Z PoR2 tu mám jen nějaké fragmenty balení, nikdy jsem se už potom nesnažil to nějak zkompletovat. Na Xzone jsem tenkrát získal oficiálně CD a překlad manuálu, což je takový skládaný formát, jako se dělají návody třeba k pračce apod. Asi se jim tenkrát poškodily někde krabičky, tak nabízeli jen ten vnitřek. Z anglie mi pak jeden týpek poslal jako bonus k jiné zásilce mapu a další CD + haldu skillwheels, které jsou ale asi z jiných her. Takže ta hra má svým způsobem u mě své zvláštní místo a šanci ještě jednou dostane

Normálně bych ti asi poradil NWN2 namísto jedničky, ale dvojku dělá vyjíměčnější právě i to, že obsahuje náznaky na jedničku a hlavně má dost typický hudební podkres, který evokuje určité pasáže. Spíš bych ti poradil zkusit pak s odstupem alespoň ty datadisky k jedničce. Bioware pokračovat odmítl a namísto NWN 2 se pustili do Dragon Age a Mass Effect, což už je novodobá historie. Práci NWN2 převzali Obsidian.

Problém je v tom, že po NWN už se tenhle typ her příliš nezměnil, takže jestli ti NWN vysloveně nesedla, s NWN2 si příliš nepomůžeš. U Dragon Age nevím, myslím teď hned jedničku, mě ta hra nějak rychle omrzela právě kvůli tomu, že jsem po xy dělal zase to samé, akorát to mělo jiný název. Každopádně to už není daleko k tomu, aby si rovnou zkusil Zaklínače
Jméno: Richmond 26. 2. 2017, 12:06:24 delete
e-mail:
 
Jo četl jsme odevšad, že to není dobrá hra (myslím teď PoR2) a to mám sběratelku i s knížkou (mimochodem včera jsem dočetl Pool of Radiance, tedy tu úplně původní knížku, podle níž je ta úplně první Pool of Radiance hra). Nechápu, proč to tak zmastili :(
Jméno: Elemir 26. 2. 2017, 11:12:29 delete
e-mail:
 
Taky jsem NWN napoprvé vzdal, to se holt stává Hlavní problém základní kampaně je, že je to v podstatě TechDemo. Mělo to ukázat možnosti hry, mnohem více se ovšem vsázelo na multiplayer a perzistentní světy. Základní kampaň se přitom inspirovala původní online hrou, což z ní činí trošku zajímavější záležitost, ale pro nepamětníky je to asi stejnak jedno.

Mě se povedlo poměrně rychle skončit v Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor, což je podle mě teprve úlet a přitom se jedná o singleplayer hru, takže tam podobná výmluva jako v případě NWN padá. Jenomže PoR II mnohem více připomíná simulátor D&D 3, než skutečnou hru.