Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Winterson 21. 3. 2017, 17:39:42 delete
e-mail:
 
Naštěstí máme možnost si objednávat věci na pracovní adresu - sice mám čt a pá dvanáctky (takže se do obchodu nedostanu, protože mám až do 18.00). Takže já asi budu
Jméno: Elemir 20. 3. 2017, 18:45:16 delete
e-mail:
 
No, rád bych, ale o víkendu mám ranní, takže nějaké plynulé hraní to nebude.
Jméno: Adam23 20. 3. 2017, 09:13:32 delete
e-mail:
 
Mass Effect Andromeda, nekdo tady bude hrat day-one?
Jméno: Elemir 17. 3. 2017, 19:57:07 delete
e-mail:
 
Díky

Jj, pojmenovávání souborů je velkou slabinou některých vydavatelů. V těch nejkřiklavějších případec si to přejmenovávám sám, ale občas přeci jen zapomenu a pak dumám, co to mělo být. Obzvláště pokud se to vztahuje k něčemu, co už tu nemám.
Jméno: Yuyana 17. 3. 2017, 13:15:17 delete
e-mail:
 
No tak gratuluju :-D.

Já tuhle uklízela svojí složku "stažené soubory". Obvykle to řešim tak, že vždycky když je nepřehledná, udělám složku a všechno do ní nasypu :-D. Jak jsem na netu jen jednou za čas, je to o to větší guláš :-D. Tvůrci patchů a módů by měli mít ze zákona povinnost pojmenovávat svoje zipky intuitivně, kdo má pak po půl roce luštit, co je k čemu :-D.
Jméno: Elemir 17. 3. 2017, 11:53:09 delete
e-mail:
 
Byl to jen drobný doplatek, takže spíš ta gratulace Nicméně budu to muset trochu pročistit a přeuspořádat. Místy jsem našel třeba manuály, patche apod. k jiným hrám, takže někeré adresáře vypadají spíše jako odkladiště. Nakonec toho asi i využiju a udělám si tímto způsobem online zálohu.
Jméno: Yuyana 17. 3. 2017, 09:45:00 delete
e-mail:
 
No vidíš jak rosteš :-D. Mám ti k tomu gratulovat? Nebo je to v tomhle případě nevhodný?
Jméno: Elemir 17. 3. 2017, 09:25:42 delete
e-mail:
 
Výpadek byl kraťoučký, v řádu minut a vypadla jen Kniha, Fórum a Wiki. Blueboard naštěstí umožňuje dost pružné změny, takže jsem mohl rychle zareagovat. Teď jsme ještě řešili velikost hostingu, protože k mému překvapení jsem překročil 5 GB Je s podivem, že se mi to povedlo na server nahrát, ale je fakt, že už jsem to pár let nekontroloval a dost věcí z toho budou nejspíše zálohy grafických předloh apod. Alespoň budu moci provést aktualizaci modifikací.
Jméno: Yuyana 17. 3. 2017, 08:54:10 delete
e-mail:
 
No vidíte, byl výpadek, a já to ani nevim :-D.

flashi, na věku přeci nezáleží, to bys měl ve svym věku už vědět :-p.

Tady nejde o nějaký vystrnazování, spíš má člověk pocit, že s některejma lidma narážim ať řeknu cokoliv, a pak už jako nemám co říct :-D. Pak člověk vnímá jakousi nevraživou atmosféru. Co si budeme nalhávat, jsme lidi s velmi různejma zájmama. Tak jsem se odešla vykecávat jinam, kde lidi žerou stejný věci jako já . + samozřejmě realita. Brzo to skončí, alespoň v to věřim, a pak budu zase plně internetovej člověk. Pak se uvidí.

Hry podle obrázku, hm? Jediný co jsem poznala bylo "váš prohlížeč blokuje reklamu" :-D, a fakt že blokuje. Když mi to stránky předhazujou, mám tendenci je opouštět, takže z kvízu nebylo nic. Stejně znám akorát mafii a fish fillets :-D. (A byla to mafie, že jo? Ten červenej obrázek na začátku :-D. Jsem to nikdy nehrála, ale ono to má takovej výraznej styl.)

Joo, odnastavování rychlejch kouzel je v šestce mírně neintuitivní. Škoda, že nejsou dva sloty pro rychlý kouzlo, bych klidně snesla haste na jedno tlačítko a něco útočnýho na druhý, nebo třeba v osmičce dračí dech na něco jinýho, než vysátí duše, neni nad to, když se chci healnout, lich dostane ránu, skočí to na draka, a bum!, lich v hrobečku (draci to samozřejmě přežijou, že jo).

Jinak v osmičce rychlí kouzla bezvadná věc, lítání od prvního levelu, no neber to.

Když jsem hrála mm6 poprvé, tak jsem měla totálně vyeditovaný postavy, na rychlym kouzlu dračí dech, a porád jsem chcípala a nechápala proč :-D. To víte, moje první hra, c64 hry nepočítaje . Angličtina skill 0, a já jsem navíc takovej berzerker :-D.


Ach, nostalgie. No, užili jste si mě, vít, že jsem na vás nezapoměla, a teď si zas odskočim.
Jméno: Elemir 9. 3. 2017, 07:42:39 delete
e-mail:
 
Nakonec jsem sebral odvahu, byť fórum se mi doma nedaří v záloze zprovoznit a zapnul jsem PHP 5.6 na hostingu. Snad budu mít opravdu na pár let zase klid
Jméno: Elemir 8. 3. 2017, 15:28:59 delete
e-mail:
 
Předpokládám, že výpadek nikdo moc nezaznamenal, ale přeci jen malé vysvětlení pro jistotu uvedu

Předevčírem jsem od hostingu dostal email, v němž by rádi uvítali, kdybych přešel na vyšší verzi PHP, což není nic překvapivého. V současnosti využívám aktivně verzi 5.3.29, přičemž samotný počátek verze 5.3 se datuje ke konci roku 2009. Ostatně není se čemu divit, v roce 2006 jsem základní kostru webu smolil ještě ve verzi 4.4, takže při přechodu na verzi 5 jsem trochu trnul hrůzou, kolik z toho bude vůbec fungovat. Naštěstí se nepochroumalo nic a web mi v domácích podmínkách jede i na současných aktuálních subverzích verze 5.6, což je zároveň jedna z nabízených alternativ k verzi 5.3. Druhou je verze 7.0 a ta je důvodem dočasného pádu některých funkcionalit.

Obecně mě překvapilo, že web jako takový je i přes použití notně zastaralých technik ve verzi 7 funkční, ale zcela oprávněně jsem očekával problémy u věcí, které ke svému chodu využívají databázi - Kniha návštěv a Fórum. Dříve se tohle u MySQL řešilo trošičku jinak, pomocí knihovny libmysql a celý postup se zjednodušil s nástupem PHP 5. Plusem bylo, že obslužné funkce zůstaly stejné a řada z nás ignorovala nově nastupující standard v podobě MySQLi. A jak to u PHP 7 dopadlo? Ano, původní možnost zanikla na úkor té nové

Přepsat Knihu návštěv by asi nebyl problém, ale narazil jsem u Fóra. I tým SMF tuhle situaci podcenil a na kompatibilní verzi fóra začal pracovat teprve minulý rok. V současné chvíli je tedy nedoporučeno verzi 2.1 provozovat v ostrém provozu, což taky neudělám. Nicméně do budoucna bude potřeba s PHP 7 pomalu počítat. Zatím je to stále pro mnoho hostingů novinka a dobrých pár let potrvá, než na něj začnou ve velkém přecházet, ale jakmile se na něj přejde, bude mít mnoho webů problém. Ostatně samotného mě překvapilo, co se událo při pokusu otevřít fórum pod PHP 7 - stránka vesele zobrazila přihlašovací údaje
Jméno: Rengo 6. 3. 2017, 17:51:18 delete
e-mail:
 
Ali díky moc
Jméno: Ali 6. 3. 2017, 16:18:50 delete
e-mail:
 
V okně kouzel musíš kliknout na znak v levém horním rohu.
Jméno: Rengo 6. 3. 2017, 14:20:15 delete
e-mail:
 
To bohuzel nefunguje
Jméno: Elemir 6. 3. 2017, 07:44:47 delete
e-mail:
 
Ahoj, zkus dvakrát po sobě kliknout na nastavení rychlého kouzla.
Jméno: Rengo 5. 3. 2017, 14:23:19 delete
e-mail:
 
Ahoj, jde nějak v MM6 zrušit nastavení rychlého kouzla?
Jméno: Adam23 3. 3. 2017, 17:25:39 delete
e-mail:
 
Tak vidiš
Jméno: Elemir 3. 3. 2017, 15:01:34 delete
e-mail:
 
Tak to gratuluju
Jméno: JCMurphy 3. 3. 2017, 14:01:11 delete
e-mail:
 
tak mám ze zkoušky za B... a když jsem jí řekl, že jsem se to celý učil jenom dva dny, tak mně zprdla, že ať to neříkám... prdel je v tom, že jsem se učil 2 dny, ale celkem maximálně 8 hodin
Jméno: JCMurphy 3. 3. 2017, 11:34:12 delete
e-mail:
 
a já měl z toho testu 3 body, ale u tří otázek jsem poznal sérii, jenom jsem se spletl v dílu