Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 15. 5. 2017, 18:24:51 delete
e-mail:
 
Koukam ze je clovek par dni offline, a tady jede regulerni nostalgicka vlna
Jméno: Richmond 15. 5. 2017, 15:16:39 delete
e-mail:
 
Kdo by neadoroval Black Crypt! Mně stačilo, abych viděl recenzi v Excaliburu a jen z toho popisu a hlavně z obrázků jsem si trhal žíly, protože jsem neměl Amigu! Taková nespravedlnost!
Samotnou hru jsem zkoušel pc demo, které končí tuším na konci 2. patra a byl jsem naprosto nadšenej. Pak jsem se dozvěděl o emulátoru Amigiy, jenže jsem si říkal, že počkám až si koupím WHDLoad klíč. Když jsem zaplatil 20 euro za klíč, tak byly zrovna jiné hry ve frontě. Ale dost možná nastal čas a po Ravenloftu a Wizardry 2 sí dám právě tenhle kousek!
Jméno: StriderCZ 15. 5. 2017, 09:46:36 delete
e-mail:
 
Albion:

Mé soukromé RPG nebe má jeden trůn, na kterém sídlí Dungeon Master. Po jeho pravici sedí Black Crypt a hned vedle něj hrdě ční Albion. Okolo poletuje mnoho dalších andělů a zvěstovatelů slova Božího.
Všechny tyto skvosty se nezapomenutelně zapsaly do mého srdce. Dungeon Master jako první dungeon na Amize, Black Crypt jako nejlepší dungeon na Amize a Albion? O tom bude moje recenze.
Mellthas kouzlí Malá ohnivá koule- některé věci by se zkrátka neměly překládat.
Proč to zmiňuji? Protože píši během průzkumu podzemí Arjanské univerzity, kdy čekám až se má družina po boji dostatečně unaví a odebere k odpočinku. Pomalu mizí zásoby jídla, dohořívají pochodně. Dungeony jsou jedny z nejatmosférovějších co znám. Bez světla není vidět na krok, ozývá se jen několik tónů hudby a škrábavé zvuky monster mezi padajícími kapkami vody. Souboje jsou dobře řešeny: na tahy, ale bez nadbytečných složitostí. A grafické stvárnění kouzel je takřka dokonalé.
Zajímavostí je, že i s pochodí je v podzemí docela tma (tedy do té doby, než mně napadlo v poměrně dost nepřehleném a tmavém dungeon pod Kounasem zapálit pochodně dvě).
Míním, že Albion je labutí písní dungeonů, posledním z klasických dunegonů, potažmo RPG před nástupem 3D. Ze hry přímo čiší s jakou láskou a citem tvůrci hru tvořili a dokončili. Jak skvěle se jim podařilo skloubit sci-fi a fantasy v živém světě, kde Vás baví prozkoumat každé herní políčko, splnit každý quest a přečíst si každý dialog.
Mé první setkání s Albiobem bylo v nejlepším čísle SCORE všech dob- 30. Absolutně uchvacující recenze Andreje , včetně návodu- celkem osm stránek plnotučného textu. V té době bylo pro mne PC nedostižným snem. Podruhé jsem se k Albionu dostal v roce 1997. Po povodních bylo tohle SCORE jedno z mála věcí co se zachránilo. Po celodenní šichtě jsem si zalezl do podarované staromodní manželské postele, z nočního stolku vytáhly dva Radegasty a usínal ve světě Albionu. Další setkání následovala- plná hra v časopisu a rozčarování z toho, že ten zidealizovaný svět prostě není takový, jaký jsem si vysnil. Zajména Gratogel vypadal hnusně. Začal jsem vydělávat, doma vlastnil první PC s grafikou NVidia TNT 2 ultra, sedmnáctipalcový CRT monitor. Na Albion jsem pak téměř zapomněl. Po několika letech se zákonitě dostavila herní krize: tehdy nové 3D hry mi už byly cizí. S nostalgií jsem vzpomínal na AMIGU 600 (o kterou jsem velice hloupě přišel). V době krize nejvyšší přišlo osvícení- internet a s ním Davesadovy, DJ stránky a databazeher, plné článků a odkazů na spoustu skvělých RPG. Druhou zásadní věcí bylo pořízení netbooku ASUS 1000 HD, cílený downgrade, který mi díky Hoborgovi připomenul nejlepší léta AMIGY. Časem jsem se vrátil i k Albionu. A ejhle, rozlišení 320x200 na destipalcovém monitoru je absolutně dokonalé a skvělé. Atmosféra tajemná, příběh (jako jeden z mála) hluboký, svět propracovaný, logika chování NPC odpovídá očekáváním (obdobně jako v Zaklínači).


Jméno: Elemir 14. 5. 2017, 22:06:33 delete
e-mail:
 
Black Crypt ... tohle jméno slýchávám dost často, podobně jako Ambermoon. Když ono docela stačí, co vyšlo na PC, aby měl hráč co dělat do konce života, natož hrát hry, které zůstaly jen v rámci určité platformy. U některých je škoda, že nikdy nevznikly PC konverze, ale o to jsou zahaleny větší rouškou tajemství Nejprve se budu muset vůbec dokopat k Albionu, tím se mi teprve tato cesta otevře.
Jméno: StriderCZ 14. 5. 2017, 05:55:51 delete
e-mail:
 
AMIGU potopily dvě věci: základní koncept, který prostě nebyl stavěný na 3D a špatné vedení firmy. Bohužel Commodore nebyla jediná velká firma dělající velké chyby.
Po grafické stránce byla AMIGA ve své době naprostý unikát, například pomáhala dělat efekty prvního Jurského parku.
Zvukovka- měl jsem dlouhou dobu jen Merkura s přepálenou obrazovkou, ale kvalitní hifi (a na hlášku Yes,sir! z Duny II nikdy nezapomenu).
Black Crypt považuji na nejlepší krokovací dungeon všech dob (věčná škoda, že Raven Software pak přešli dělat 3D střílečky)...
Jméno: StriderCZ 14. 5. 2017, 05:48:52 delete
e-mail:
 
Začátek testu byl velice fajn, ale pak přitvrdili- hry ke konci hry jsem nikdy neviděl. Jsem idiot, o AMIGU jsem přišle strašně blbým způsobem....
No nic.
raději budu vzpomínat, jak jsem ji získal: od kamaráda mého bratrance (kupoval si nové PC s MMX Pentiem . Měla ale potíž- nefukční disketovou mechaniku . Bratranec mi (velice nerad) půjčil svůj 40 MB hardisk. A já pak nějakou dobu jezdil vlakem do specializované prodejny v havířově a sháněl mechaniku...

No je to povádání na dlouhé roky, a rád na ni vzpomínám.

Dlouhá léta mi AMIGU nahrazuje netbook, což je parádní věc, doporučuji všem pařanům. netbook mám jak na hry z AMIGY, tak na skoro všechny DOSové hry, tak na MIGHT&MAGIC, Diablo II
Jméno: flash 13. 5. 2017, 14:39:10 delete
e-mail:
 
Amiga byla fajn, na svoji dobu mela vybornej hardware kde sli delat hodne pekny hry. Pak sla do kytek a vladu prevzalo PC. Zajimalo by me jak by dneska vypadaly hry kdyby se Amiga prosadila jako PC. Ale to se asi nedozvim.
Ja mel Amigu CD-32, coz byla vlastne Amiga 1200 prevlecena do tela konzole. Mel jsme na ni snad 200 her, samozrejme origanalnich jsme mel asi jen 20. Jedna z nich byla i Magic Island. Klasicky krokovaci dungeon ktery vznikl u nas. byl bezva
https://www.youtube.com/watch?v=S1I0zxEVvGQ
pri nastupu PC se jeste Amiga snazila prorazit vykonejsimi verzemi svojich pocitacu jako Amiga 4000 atd. Diky vetsimu vykonu se tam dali delat technologicky hodne pokrocile hry jako treba Alien Breed 3D II Kiling Grounds. pruhledna voda v ktere slo plavat, tocita schodiste, stinovani, casti jednotlivych urovni se prekryvali, zakladni fyzika kdy slo hodit granat a ten se odrazil od steny za roh kde byla potvora atd. Cele to bylo dal nez treba Doom. Ovsem pak se objevil Duke 3D a to byla posledni kapka
https://www.youtube.com/watch?v=6nY8nNNNBfE
Jméno: JCMurphy 13. 5. 2017, 11:17:22 delete
e-mail:
 
když se tu teď bavíte o té hře Prey tak dneska v RE-PLAY o tom měli recenzi... a ta hra se prej vyvíjela už nějak od roku 1995, či co a pak se vydal první díl, kterej byla revoluční pecka a vydavatelé se teda rozhodli, že udělají druhej díl, ale protože to byli nějací lemplové co naslibovali hory, doly a pak se na to vykadili, tak přestože byl nějakej epickej trailer, tak vydavatel řekl, že je to nekompetentní tým, či co a zrušili to... a teď se teda udělal nějakej částečnej restart té série... ale já to stejně nebudu hrát jenom tak píšu...
Jméno: Elemir 13. 5. 2017, 10:32:44 delete
e-mail:
 
K Amize jsem se pořádně dostal jen jednou, u příbuzného v Německu. Hrávali jsme na tom nějaké rally závody na rozdělené obrazovce. Pak si ještě pamatuji jedno setkání tady v Čechách, když jsem kupoval Didaktik M od chlápka, co si místo něj pořídil právě Amigu. Z toho si pamatuji pro změnu na nějaké 3D tanky. Pak jsem tenhle stroj pustil úplně z hlavy. Kupodivu si ani nevybavuji, že by se pak amigácké hry probíraly na herních serverech nebo v časopisech. Dostal jsem se k tomu až cíleně po roce 2000, kdy jsem si začal hrát s emulátorem WinUAE, ale jen v souvislosti se starými RPG.
Jméno: Winterson 12. 5. 2017, 18:59:50 delete
e-mail:
 
11/13 , protože jsem strašně rád koukal na longplaye
Jméno: Richmond 12. 5. 2017, 15:41:18 delete
e-mail:
 
Amigu nemaje 11/13
Jméno: Elemir 12. 5. 2017, 13:27:40 delete
e-mail:
 
Amigu jsem nikdy neměl, takže jenom 7 ... kupodivu jsem nečekal, že bych vůbec něco poznal
Jméno: flash 12. 5. 2017, 13:08:01 delete
e-mail:
 
http://bonusweb.idnes.cz/kviz-amiga-cs2-/Magazin.a ...

11/13. tady jsem cekal ze dam vsechno, amigu jsem mel leta..ale holt ne
Jméno: Winterson 10. 5. 2017, 23:17:36 delete
e-mail:
 
Ty příšery jsou příšerně vytuhlý. Zapomeň "Hurááá" styl. Nakonec jsem se dal na plíživý styl hraní a i tak mám sevřený půlky To jsem neměl ani u toho (povedeného) Aliena!

Mrkni na to a uvidíš.
Jméno: Elemir 10. 5. 2017, 20:52:38 delete
e-mail:
 
Četl jsem k Prey pár recenzí, ale osobně jsem třeba System Shock nehrál, takže ta různá přirovnání u Prey mi moc neříkají. Koukal jsem akorát před nějakou dobou na gameplay Dishonored a ten mě nijak nezaujal. Přitom je jako vzor pro Prey taky uváděný. Budu muset kouknout na nějakou rozehrávku, jestli by mě to vůbec bavilo Bioshock mě svého času taky minul.
Jméno: Winterson 10. 5. 2017, 17:26:20 delete
e-mail:
 
Jenom menší off-topic. Dneska mi přišel Prey. Původně jsem si o něm nemyslel nic dobrýho (hlavně když jsem věděl jak odepsali původní koncept vesmírného lovce).
V průběhu času jsem po tom pošilhával a nakonec jsem si řekl - ale proč ne. A ještě když to má hodně společného s SystemShock nebo BioShock.

Takže to hraju. Přišlo mi ti i s hrnkem...a po hodině hraní se ho nějak začínám bát. A na normal nepřátelé nejsou žádná ořezávátka a hodněkrát mě kuchli. To bude bolet. A jsem opravdu příjemně překvapen.
Možná bych si to spletl s System Shock 3, kdyby tam byly podobný potvory.
Jméno: JCMurphy 9. 5. 2017, 18:12:01 delete
e-mail:
 
si právěže pamatuju ve verzích před synergiema jak jsem šetřil všecky body na ty abilitky na lvl 30 a taky jsem na durielovi zařval tak 15x než padl... jinak já hrával Avalon, to je mód s víc než pekelně těžkejma dungama na hell, ale taky se tam dají vycraftit takový věci, že máte všechny skilly na max https://www.diablofans.cz/diablo2lod/mody-avalon.h ... někde by ještě měla být oficiální stránka, ale nenašel jsem ji hned, takže jestli ji ten borec nesmazal, tak se můžete zkusit podívat
Jméno: Yuyana 8. 5. 2017, 19:08:27 delete
e-mail:
 
Já se čestně přiznávám k módu, co mi dovoluje kdykoliv resnout a překopat talenty :-D. Umí to i další užitečný věci. Stejně člověk musí kouzla nejdřív vyzkoušet, aby věděl, jak užitečný budou. Otestovat různý nastavení... Respec je pěkná věc, ale na nějaký rozsáhlý testování to taky neni. A když tu hru hrajete prvně, tak to zořete na 100%.
Jméno: Winterson 8. 5. 2017, 17:14:48 delete
e-mail:
 
JC: Naopak jsem to cpal do všeho možnýho a až ve IV. aktu jsem udělal re-spec (hraju 1.13)
Jméno: JCMurphy 8. 5. 2017, 00:41:20 delete
e-mail:
 
když si šetříš body abys to potom mohl cpát do těch pokročilejších abilit lvl 30, tak je to peklo, to chápu, jenže novější patche přinesly do hry synergie, takže slabší skilly podporujíty silnější... nevím kterou verzi si hrál