Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 19. 5. 2017, 08:08:22 delete
e-mail:
 
Myslíš Smetánek? ... http://www.bambu.cz/pic/214
Jméno: Uran 19. 5. 2017, 07:24:05 delete
e-mail:
 
Hoj úplně mimo. Nemohu si vzpomenout na název výrobku, ktery jsem jedl ještě před rokem 89. Jednalo se o smetanový krém něco jako pribináček. Na vrchu byl barevný obrázek loďky (asi i další jiné obrázky). Neznáte někdo název případně nemáte foto?
Jméno: Elemir 18. 5. 2017, 21:51:47 delete
e-mail:
 
... zelená tráva, modré nebe, bílý sníh, kadibudky ... Zaklínač 3 Ale je pravdou, že to je víceméně výjimka. Pro mě má novodobé 3D jen dva tituly - Gothic 3 a Zaklínač 2.

Osobně bych první 3D až tak neodsuzoval, patří sem hry jako Morrowind a Gothic, což podle mě muselo oslovit i ty, co tuhle dobu zrovna nemusí. Řada úspěšných sérii právě v této době navíc skončila - M&M, Wizardry, Ultima ...
Jméno: Yuyana 18. 5. 2017, 18:42:39 delete
e-mail:
 
Nooo, koukám, že vlastně hraju jen retro... :-D A musim říct, že mě to neruší. Ani nějak nesleduju moderní tvorbu, tim spíš že teď netrávim tolik času na internetu.

Hry s vyblitou hnědou paletou taky nesnášim, jediný co toleruju je Thief (kterej je šedej a celou sérii je noc :-D), protože to se hraje ušima.

Nevim, co je to za módu, dělat hnědou trávu a hnědý nebe a předstírat, že je to tak realističtější. Moderní mládež už asi pravý rostliny nezná :-D, tak jim to žere, já ne.

Co se týče zelený trávy, bílýho sněhu a tak dále... tak na to mám WoWko a DA:I. WoWko je definitivně retro :-D, no a DA už skoro taky, jak to tak sleduju. Občas procházim lokace a kochám se výhledem :-p. Přes zimu to bylo velmi relaxační. Teď máme zahradu, venku je nějaký jaro. Barvy všude. Viděla jsem to z okna na vlastní oči.

Každopádně ve WoWku jsou kadibudky. Jaká to nadčasová hra.
Jméno: Winterson 18. 5. 2017, 11:25:22 delete
e-mail:
 
U mě je to taky nějak kolem 1999, maximálně 2000.
Jméno: Strider 18. 5. 2017, 09:06:48 delete
e-mail:
 
Pro mně má retro je období do nástupu Doomu a konce Amigy

Dále herní historii dělím na několik etap.
Éra 3D her se sprity.
Krach všech významných herních studií.
Nástup prvních 3D her (z mého pohledu prakticky nehratelné kousky)
Éra graficky kvalitnějších 3D her ale s otravně uniformní hnědou a vyblitou paletou barev.
Konzolidace a uniformita her po nástupu konzolí a herních enginů.
Kickstarter a rozvoj Indie her.

Co mně asi nejvíce štve na dnešních hrách je to, že tráva není zelená, obloha není modrá, sníh není bílý...

a že ve hrách chybí záchody...
to hlavně...





Jméno: Richmond 18. 5. 2017, 07:53:48 delete
e-mail:
 
Pro me retro končí rokem 1999 Navždy
Jméno: Elemir 18. 5. 2017, 06:44:47 delete
e-mail:
 
Co zařadit mezi retro, je na dlouhou diskusi Jednou jsem někde viděl padnout argument, že by to u her mělo být cokoliv staršího 10 let, což Zaklínač za pár měsíců splní. Jde o střídání herní generace, která se zhruba v tom desetiletém cyklu mění. Osobně s tím souhlasím tak napůl, protože z pohledu mechanik a technologií se současné hry nijak extra nevzdálily tomu, co přišlo s rokem 2006, takže podle mě by ta dělící čára měla být někde na konci raného 3D, tedy rok 2002-3.
Jméno: Winterson 18. 5. 2017, 00:09:03 delete
e-mail:
 
Buď to je retro nebo jsme všichni prošli časovou smyčkou o 50 let do budoucnosti.
Jméno: Richmond 17. 5. 2017, 23:21:26 delete
e-mail:
 
Tak ty hry jsou přeci jen tam, aby se neřeklo Mně spíš zarazil ten Zaklínač, to už je retro??
Jméno: Winterson 17. 5. 2017, 23:13:51 delete
e-mail:
 
Richmond: Takže 23.5, jsem docela zvědavý! Ale těch TOP 10 retro her na steam...ehm, vážně? Možná tak Litil Divil.
Jméno: Richmond 17. 5. 2017, 21:48:44 delete
e-mail:
 
Obávám se, že důvodem, proč do krabice Wiz6 dali 130 stránkový manuál je ten, aby se hráč pořádně připravil na první patra )
Jméno: Elemir 17. 5. 2017, 20:40:27 delete
e-mail:
 
Těžko říci, Dungeon Master už je dost letitý, ale Ultimu a Wizardry určitě zmíní, minimálně ve formě pár odstavečků před jejich pozdějšími populárními díly. Něco na způsob, že před Wizardry 7 bylo ještě 6 dalších dílů, z toho 1-4 jsou v dnešní době už jen pro masochisty apod. Každopádně si to číslo koupím.

Mimochodem, Wizardry 6 jsem před nedávnem rozehrál a vydržel jsem na živu asi tak 3 místnosti Prostě jsem si jen naházel nějakou družinu a šel to zkusit, jenomže u téhle hry to asi takhle nepůjde
Jméno: Richmond 17. 5. 2017, 20:14:04 delete
e-mail:
 
Tady je drobná návnada:
http://www.press.sk/casopisy/score-retro-special. Sice jen obálka, ale řekne dost
Jméno: Winterson 17. 5. 2017, 18:50:50 delete
e-mail:
 
Richmond: To jsem ani nevěděl! Jsem na to docela zvědavej kde začnou.
Jméno: Elemir 17. 5. 2017, 15:38:18 delete
e-mail:
 
No, aby se z historického přehledu nestal přehled posledních 20ti let a nezačalo to Diablem

Richmond: jestli mě herní nadšení neopustí, tak bych se k tomu dostat chtěl, ale viděl bych to až tak na příští rok. U některých her se totiž rozhoduji, že bych nakonec dal přednost jejich Amiga verzi, takže pak by byl správný čas i na Amiga-only hry.
Jméno: JCMurphy 17. 5. 2017, 13:54:42 delete
e-mail:
 
tam to bude asi mimo moji věkovou kategorii
Jméno: StriderCZ 17. 5. 2017, 08:13:26 delete
e-mail:
 
Dej vědět, určitě bych si to číslo koupil...
Jméno: Richmond 16. 5. 2017, 19:16:31 delete
e-mail:
 
A když jsme u té vlny nostalgie...Má vyjít speciální číslo Score čistě jen o starých hrách. Prý tam bude "Velká historie RPG" No doufám, že nezačnou až rokem, kdy vyšel Dungeon Master. Na pláž to bude dobrý časák
Jméno: Richmond 15. 5. 2017, 22:03:59 delete
e-mail:
 
Elemir - cestu k Albionu bych vroubil přes Amberstar a pak přes Ambermoon. I když Albion není navazující na předchozí hry, tak rozhodně je zajímavé sledovat ten vývoj. A Amberstar je špičkové RPG, rozhodně neminout!