Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: flash 28. 5. 2017, 15:20:32 delete
e-mail:
 
Score z thiefem 3 vyslo nedavno Juju, me to aspon tak prijde
PS: a jo Elemir je zenatej, blby co?
Jméno: flash 28. 5. 2017, 15:06:36 delete
e-mail:
 
Osobne bych spis uvital kbyby v tom retro score byli stare recenze z doby kdy byli ty hry aktualni od lidi jako treba A. Anastasov atd. Nejsem si uplne jisty jestli by me nazory pisatelu kterym je 20 let zajimaly a mam spis za to ze vetsina textu bude nekde vyctena z internetu nebo pouzije prave dobove recenze. Casopis jsem videl ve stanku, ale nakonec ho nekoupil prave z tohohle duvodu.
Jméno: Yuyana 28. 5. 2017, 14:00:46 delete
e-mail:
 
Tak co je ve Score jsem se nedozvedela, ale zato uz vim, ze Elemir je zenatej :-D. To ovsem nemá na uspokojení mojí zvedavosti zadnej vliv, protoze tento druh informaci nesbiram :-D.

Jak podrobny to je? Kolik mista venujou jednotlivejm titulum? Co pamatuju Score, tak to melo docela sirku, mame doma nejaky stary vytisky (takovy ty co propagujou Thiefa 3 a podobne :-D, takze drsny retro).

Mozna si prectu starsi casopisy co tu mame a udelam si vlastni historii :-D.
Jméno: Richmond 28. 5. 2017, 11:56:55 delete
e-mail:
 
Ja uz to Score ze 3/4 prelouskal. Historie rpg trochu zklamala (nejvic prirazeni Ultimy Underworld mezi akcni RPG jako Diablo), ale zbytek je fajn.
Jméno: Elemir 27. 5. 2017, 18:10:38 delete
e-mail:
 
Game2k jsem využíval v době, než jsem si zajistil PayPal a začal jsem nakupovat přímo z eBay apod. Dříve to mělo význam v tom, kdy ještě existovaly doprodeje, pak se dala skutečně sehnat klidně funglovka, která zůstala někde ležet na skladu, ale v dnešní době už je to vzácnost.

Na eBay se dá někdy nakoupit docela levně, ale pak přijdou právě ty dražší kousky, takže se to zprůměruje. Ultimy a Wizardry jsem odpískal, možná z toho koupím jen pár dílů, spíš si klasicky pořídím oba díly UU. Ultimu v komplet balíku 1-5 pro c64 jsem jednou zahlídl za nějakých 15 000,- a docela reálně jsem nad tím uvažoval, protože to bylo komplet nerozbalené, ale to bych musel vydělávat poněkud jiné částky

Jinak jsem dneska poslal manželku splnit quest se Score, ale ukázal se z toho slušný zákys Buďto to neznali, nebo to neměli a když mi jeden výtisk vítězoslavně přinesla, tak jsem zjistil, že je to asi dubnové číslo
Jméno: Richmondd 27. 5. 2017, 17:49:32 delete
e-mail:
 
Aha, tak pokud to neni bigbox, pak ty ceny chapu. Ja prave vsechno beru z ebay a nekdy to az neskutecny plaky v radu tisicu Kc - skoro vsechny Ultimy, Amberstar, Ambermoon, Wizardry...
Jméno: Winterson 27. 5. 2017, 16:17:44 delete
e-mail:
 
Jinak obchod doporučuji. Majitel je velmi ochotný a vstřícný. Samozřejmě raritní hrou jsou HODNĚ drahé.
Mám od něho big-box Arcanum + tu luxusní oficiální příručku. Je v angličtině a objednával ji z Ameriky. Pokud něco sháníte, zeptejte se ho.
Jméno: Winterson 27. 5. 2017, 16:14:34 delete
e-mail:
 
Richmond: Ale jistě, rád se podělím - http://www.game2k.cz/ . Ne vždy ty hry mají a většinou se jedná jen o CD. Big boxy doopravdy stojí o dost víc a ty já zase nesbírám
Jméno: Richmond 27. 5. 2017, 11:44:34 delete
e-mail:
 
Winterson: Nevim, kde kupujes originalky starsich her, ale me stoji bigboxy uz skoro porad 800 a vejs. Pitome dopravne a import charges!
Jméno: Winterson 27. 5. 2017, 01:58:25 delete
e-mail:
 
Člověk stejně nakonec přijde na to, že ani vlastně tu hru mít nemusí. Má něco mnohem lepšího a cenějšího - vzpomínky a zábavu (kterou si ještě pamatuje).
Někdo se kvůli vzpomínce musí podívat na fotografii. Na mě vzpomínky vybafnou vždy když si zahraju starší hru - respektive mám určité synapse co se stalo v realitě když jsem zrovna hrál určitou pasáž hry (a určitě to tak mají skoro všichni ).

Pokud můžu tak si sem tam koupím originálku starší hry (ale dám za ní tak 99-300,-).

Bohužel často člověk přijde na to jakou trpělivost a čas musel mít aby většinu her vůbec uhrál. 90% her mě prostě nebaví nebo jsem přišel na to, že nejsou tak dobré. Naštěstí je stále dost a dost her, který si rád opráším a zahraju.
Jméno: Elemir 26. 5. 2017, 23:18:32 delete
e-mail:
 
Taky právě přemýšlím, co by se muselo stát, abych byl ochotný svou sbírku prodat, ale do podobné situace jsem se dostal jen jednou a dobře si to pamatuji, takže sám za sebe jsem změnil přístup k životu a zatím mi to vychází Ono to chce samozřejmě mít i kliku a za to jsem neskonale rád.
Jméno: flash 26. 5. 2017, 22:09:47 delete
e-mail:
 
Me vetsinou o sbirku pripravila nebezpecna zivotni situace a musela se prodat.
Ted sbiram i nesbiram, neco mam neco ne. Obcas si neco rad koupim a jsem rad ze to mam doma, ale dost to redukuju. Penize uz neutracim za drahe sberatelky a tak podobne. Zbytecne si nedelam iluze o dlouhoveke sbirce, pac muj zivot je ponekud divocejsi, i kdyz ne vzdycky vlastnim pricinenim. Ale jak starnu tak se preci jen sance na udrzeni sbirky zvetsuje. vsichni z rodiny uz umreli, takze nebude treba platit rodinne dluhy ani pohrby a tak podobne. Morbidni, ale v jistem slova smyslu je to uleva
Jméno: Yuyana 26. 5. 2017, 15:26:30 delete
e-mail:
 
Já to beru jednoduše... Hra se mi líbí, mám potřebu za ní autorům zaplatit, aby měli z čeho žít a dál tvořit :-D. Toť vše. Stejně tak to řešim s ostatní tvorbou. Chápu, že sběratelé jsou užitečný, protože jsou to v podstatě sponzoři :-D. Na druhou stranu pokud koupěj všechno, tak autoři nedostávaj dobrou zpětnou vazbu :-D.

Já se v životě stěhovala tolikrát, že jsem se zbavila prakticky všeho, co se musí tahat z místa na místo. On člověka rychle přejde sentiment, když to musí balit a přenášet :-D. Spousta věcí se tak nějak sama od sebe někam ztratila. Když člověk žije dlouho na jednom místě a má spoustu prostoru, tak se věci hromaděj, a ani nemusíte bejt sběratel :-p.


Tak mi někdo vypište, o čem se tam mluví, ve zkratce, ať jsem taky v obraze. Já tyhle časopisy nikdy moc nečetla, obecně časopisy nečtu, ale jsem přeci jen trochu zvědavá, jaký hry zmiňujou a co píšou.
Jméno: Elemir 26. 5. 2017, 14:35:21 delete
e-mail:
 
Samozřejmě, sběratelství může být do určité míry i o mamonu, ale ono se to dá celkem pochopit. Souhlasím s Richmondem, že těch 2000 už je úlet, ale k větším číslům přijdete ve skutečnosti snadno, bez ohledu na to, jaký cíl jste si v počátku stanovili. Stačí, když si nejprve řeknete první díly sérií, pak jsou to komplet série a nakonec i spinoffy.

Nemá smysl se dneska bavit o plasťácích, byť už i ty se začínají stávat vzácností, ale u mě to třeba vzniklo tím způsobem, že je to jakýsi hold těm hrám, které mě zaujaly a krom virtuální vzpomínky bych chtěl mít i tu fyzickou. Většinu své sbírky mám tedy navíc odehranou, některé hry dokonce i několikrát. Sérii Might and Magic vynechám, tam je to důvod trošku pestřejší Ono hlavně i u sběratelství máte záchranou brzdu, protože bez ohledu na předmět sbírání je to docela drahý špás, ale zase to případně vynahrazuje ten účel sběratelství jako investice, byť to je spíše otázka pro potomstvo
Jméno: Richmond 26. 5. 2017, 13:56:44 delete
e-mail:
 
To se těžko vysvětluje. Tedy 2000 je úlet, tam už jde snad jen o mániii mít vše Já sbírám ty staré velké krabice, které ještě měly nějaký pořádný obsah a tudíž se to vše dá považovat za jakési "umění" (nebrat doslovně!). A specializuju se na rpgčka. Je to prostě klasické sběratelství, ale řekl bych že i forma investice, cena totiž pořád roste
Čili máš pravdu, není to k žádnému užitku než ku potěšení a nepřímo i forma diverzifikace investičního rizika
Jméno: StriderCZ 26. 5. 2017, 13:06:45 delete
e-mail:
 
Retro SCORE je fajn, určitě se vyplatí..
Jinak sbírat hry, toť otázka.
je každopádně fakt, že u originálek, které jsem si koupil v kamenném obchodě si pamatuji kde a při jaké příležitosti jsem je koupil...
Jméno: Yuyana 26. 5. 2017, 12:20:13 delete
e-mail:
 
Já si nějak nejsem jistá, jestli je tohle prvenství, na který bych byla hrdá. Obecně sběratelství moc nechápu... chci říct, mám vlastní věci, který trošku hromadim, nějký fotky, potenciálně užitečnej starší software a tak, ale... 2000? Kolik z těch her asi hrál. (Člověk si stejně musí hru zahrát víckrát, aby se jí pořádně naučil, no neříkejte mi že ne :-D, první pokus je tradičně ten, co stojí za prd, i když má svoje kouzlo :-p.)

Samozřejmě každýmu co ho baví, kdyby z toho nic neměl, tak to nedělá, že.
Jméno: Richmond 24. 5. 2017, 21:08:08 delete
e-mail:
 
Jo a je tam článek o asi největším sběrateli PC her, který toho má přes 2 tisíce. Já se svejma 70 bigboxama se tedy pěkně držím při zemi
Jméno: Richmond 24. 5. 2017, 20:57:42 delete
e-mail:
 
Taky jsem ho dnes pořídil a zběžně prolistoval (beru na chajdu o víkendu, kde to celý přečtu). No historie RPG přeci jen je o počátku, ale spíš takový chronologicko-výčtová, to se nadá na těch pár stránkách udělat nějak zevrubněji (chtělo by to speicální číslo jen o vývoji cRPG a raději hned 3 čísla po sobě )). Ale celé to retro číslo vypadá dobře, našel jsem fakt hodně článků, které budu číst.
Jméno: JCMurphy 24. 5. 2017, 20:41:55 delete
e-mail:
 
tak to pak převyprávějte...