Samozřejmě, sběratelství může být do určité míry i o mamonu, ale ono se to dá celkem pochopit. Souhlasím s Richmondem, že těch 2000 už je úlet, ale k větším číslům přijdete ve skutečnosti snadno, bez ohledu na to, jaký cíl jste si v počátku stanovili. Stačí, když si nejprve řeknete první díly sérií, pak jsou to komplet série a nakonec i spinoffy.
Nemá smysl se dneska bavit o plasťácích, byť už i ty se začínají stávat vzácností, ale u mě to třeba vzniklo tím způsobem, že je to jakýsi hold těm hrám, které mě zaujaly a krom virtuální vzpomínky bych chtěl mít i tu fyzickou. Většinu své sbírky mám tedy navíc odehranou, některé hry dokonce i několikrát. Sérii Might and Magic vynechám, tam je to důvod trošku pestřejší Ono hlavně i u sběratelství máte záchranou brzdu, protože bez ohledu na předmět sbírání je to docela drahý špás, ale zase to případně vynahrazuje ten účel sběratelství jako investice, byť to je spíše otázka pro potomstvo  |