Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: flash 9. 6. 2017, 21:29:05 delete
e-mail:
 
Ja to vedel, ze to odskacu
Jméno: Yuyana 9. 6. 2017, 16:32:31 delete
e-mail:
 
flashi, ona to neni vzácná vlastnost, ale ženy prostě v tvojí přítomnosti ztrácej humor.

Je vidět, že víš, jak to vypadá, stejně jsi to napsal, ale mě už to je celkem jedno.


Elemire, moje dobrá nálada nikam nezmizela, já jí mám celou dobu. Ne vždy je to vidět, ale to celkem neni můj problém :-D.
Jméno: JCMurphy 9. 6. 2017, 00:45:41 delete
e-mail:
 
na tohle jsem nikdy nebyl dobrej... pro mně je humor - ironie - sarkasmus to stejný... ale stejně mně nic neurazí
Jméno: Elemir 8. 6. 2017, 21:02:54 delete
e-mail:
 
Je vidět, že se Yuyu zase vrátila dobrá nálada, to je dobře
Jméno: flash 8. 6. 2017, 20:41:07 delete
e-mail:
 
zed - ted
(sotek)
Jméno: flash 8. 6. 2017, 20:39:58 delete
e-mail:
 
Poslechni Juju, ty jsi posledni dobou nejaka vtipna, toho se drz, to je u zen vzacna vlastnost.
(a zed to zase odskacu ze jsem sexista a kdo vi co jeste
Jméno: Yuyana 7. 6. 2017, 18:58:03 delete
e-mail:
 
Taky články přeskakuju. Vždycky je položim na zem a hop z jedný strany, hop z druhý... Akorát člověk musí dávat pozor, aby neskočil na časopis a neuklouznul po něm.
Jméno: JCMurphy 7. 6. 2017, 10:39:12 delete
e-mail:
 
taky to nechápu... víte kolik toho v těchhle časopisech přeskočím?
Jméno: Richmond 7. 6. 2017, 10:38:41 delete
e-mail:
 
Samozřejmě že články přeskakujeme
Jméno: Elemir 7. 6. 2017, 10:15:58 delete
e-mail:
 
Jak který, u takto specializovaných časopisů počítám spíš s tím, že aby autoři udrželi pozornost od začátku do konce, tak dají ty nejlepší články jak na začátek, tak i nakonec Tady to shodou okolností začalo hardwarem, což mě zaujalo, takže jsem se tím začal rovnou pročítat. Od začátku jsem do konce jsem pročetl jen málo časopisů, to už se musím opravdu nudit, poněvadž z článků, které mě nezaujmou, si beztak pamatuju kulový
Jméno: Yuyana 7. 6. 2017, 09:24:09 delete
e-mail:
 
Chcete říct že vy nečtete časopisy napřeskáčku podle toho, co vám přijde zajímavý?
Jméno: Elemir 7. 6. 2017, 07:04:31 delete
e-mail:
 
Já si XTčko pamatuju už s klasickým černobílým monitorem, zelenočerný jsem měl akorát u Didaktiku, namísto klasické černobílé televize.

Hezký byl ten sloupeček s dopisem na dotaz Amiga vs c64, čekal bych, že v té době měli k Amize vřelejší vztah Ale zas je fakt, že se jim ta předpověď splnila.
Jméno: Richmond 6. 6. 2017, 22:50:16 delete
e-mail:
 
HW rubriku jsem zrovna dneska četl (čtu jako každej normální člověk od první strany!! Vůbec tam nezmínili v tom sloupku o CGA/EGA/VGA Hercules! První hry na XTčku jsem hrával právě na monitoru s tímhle zeleno-černým režimem.

A v článku o soundblasteru jsem si vzpomněl na svůjprvní zážitek se zvukovkou, když mi tchán ukázal Frontiera a dal volume na reprácích doprava. Hned po té návštěvě jsem začal shánět zvukovku
Jméno: Elemir 6. 6. 2017, 19:58:14 delete
e-mail:
 
Na různé nehody apod. jsem měl docela kliku, navíc mám dost tvrdou hlavu, takže mě jen tak něco neskolí, ale jako malý jsem měl prima příhodu, kdy jsem zahučel do stavební sondy a pomalu se propadával hloubš a hloubš. Je s podivem, že jako následek netrpím klaustrofóbií Tenkrát mě v tom kamarád nechal a utekl, od té doby nemám moc důvěru v jištění někým jiným apod., spoléhám se už jenom sám na sebe.

Začal jsem Score pročítat odzadu a zatím jsem spokojený. Rubrika o hardware je prima nostalgická a kluci vybrali dobře i jednotlivé kousky. Překvapilo mě ovšem, že výkon TNT2 posadili hodně za Voodoo 3, přitom v reálu nebylo Voodoo 3 zas o tolik výkonnější. Podle mě zapomněli, že krom bazmeku typu TNT2 Vanta tu byly plnohodnotné Ultra. Tam pak už záleželo jen na tom, pro co byla hra optimalizovaná - Voodoo 3 jasně vedlo v Glide a z něj se nově rodícím OpenGL, kdežto TNT2 lehce vedla v Direct3D a hlavně to byla karta, která už uměla nativně 32bit (v reálu tuším 24bit) barevnou hloubku. Ono se to nezdá, ale 16bit vs 32bit bylo u některých her opravdu znát, Voodoo 3 třeba v Unreal Tournamentu vytvářelo takové kovové odstíny, takže ta hra byla celkově do šeda. Voodoo 3 mělo výhodu v rychlosti převodníku, ale filmy na tom tenkrát snad nikdo na TV ještě nepouštěl, to přišlo až později a v tomhle byla na špici vždy ATI. Voodoo 3 však bylo spásou pro celkově pomalejší počítače, protože tahle karta uměla převzít dost výkonu na sebe, něco co dneska považujeme za samozřejmost , takže zrovna ten Unreal Tournament byl dobře hratelný třeba na sestavách s procesory AMD K6-2 (3) a Pentium II. Quake 3 to samé. Proto se tak dobře prodávala i ve verzích pro PCI. Škoda, že to pak šlo s 3Dfx tak z kopce. Dneska můžu mít ovšem dobrý pocit z nákupu GFX, protože v tom přeci jen pořád něco z toho Voodoo žije
Jméno: JCMurphy 5. 6. 2017, 18:28:30 delete
e-mail:
 
mám sem dát lékařskou zprávu? před pár týdny jsem ji našel na netu... a dvě hodiny jsem čuměl na monitor a říkal jednu větu pořád dokola... ty vole, ty vole dokud to člověk nevidí, tak aj já to bral asi až moc s humorem a ta změna osobnosti... je to pravda... po takovým zážitku už člověk nebude stejnej... a zatímco tys hrál druhou ligu, tak u mne se rozhodovalo o finále té první
Jméno: Elemir 5. 6. 2017, 18:22:25 delete
e-mail:
 
Mise Retro Score splněna
Jméno: Winterson 5. 6. 2017, 09:59:27 delete
e-mail:
 
Ale to co říká JC je pravda. Před nějakou dobou jsem měl bouračku (těžký otřes mozku a štěstí že mám tak tvrdou palici). Když jsem se potom probral tak jsem začal mít jiný náhled na věc a i chování mám jiný (ale naštěstí k dobrýmu)
Jméno: stridercz 5. 6. 2017, 06:50:14 delete
e-mail:
 
Ono to člověka poznamená. Já byl dvakrát v bezvědomí pri těžkém astmstu...takže to tak trochu znám...
Jméno: Adam23 4. 6. 2017, 15:37:54 delete
e-mail:
 
Tvl
Jméno: JCMurphy 4. 6. 2017, 00:53:25 delete
e-mail:
 
já za to nemůžu... před čtyřma rokama jsem byl mrtvej a bůh mi řekl, že ať ho tam neseru a táhnu zpátky sem