Na mapě je příjemný klid, většina hráčů se soustředí do měst a blízkého okolí, což mi docela vyhovuje. Po dvou úvodních úkolech jsem si udělal okružní cestu kolem ostrova a překvapily mě celkem dvě věci. Jednak živo v dungeonech, protože v Neverwinteru se v dungeonech hráči vidí jedině tehdy, když jsou v kooperaci a pak mě překvapila velikost mapy.
Nemůžu si pomoci, ale mě ta mapa přijde hodně malá. Z počátku to vypadá normálně, protože Seyda Neen je jakoby připláclá k hranicím Vivecu, ale vzdálenost do Balmory a Ald-Ruhnu jsem zvládl podezřele rychle. Vidět je to pak i ve Vivecu na nedostavených pyramidách, jejichž interiér je zmenšený.
Seyda Neen je jinak hodně věrná předloze, Balmora je ovšem výrazně honosnějším sídlem, než tomu bylo v klasickém Morrowindu, ale základní struktura je podobná. Ald-Ruhn je taky takový menší a trochu jinak poskládaný. Calderu jsem asi minul, Ald-Velothi tvoří jeden dům a Gnisis je alespoň dobře poznatelné podle skalního oblouku. Jenomže ta planina v okolí Gnisis je zase nějaká zmenšená, takže si to hráč moc neužije. Navíc jak je to MMO, tak tu není moc času na klidné rozhlížení, protože se tu pořád něco respawnuje.
Do Dagon Felu jsem se nedostal, v moři mě pokaždé sejmula nějaká ryba Z Tel Vos jsem byl ovšem za chvilku v Suranu a nakonec i ve Vivecu. Cestou jsem přitom minul čtveřici původních kempů z Morrowindu. Pocity mám tedy nakonec takové smíšené. Jsem kousek před levelem 6. Svoboda pohybu je hezká, ale TESy to nenahradí. |