Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Flash 3. 7. 2017, 11:14:22 delete
e-mail:
 
Mel bych jeden Daggerfall. Je v peknem stavu, anglicka krabice. Bohuzel chybi manual. Kdyby mel nekdo zajem dejte tady vedet. Na cene se domluvime.
Jméno: Yuyana 2. 7. 2017, 10:47:54 delete
e-mail:
 
Nooo, jak to jen říct... řekněme že tahle cesta začíná místem, který je velmi populární jako zastávka, kam se choděj vy* projíždějící motoristi, a pokračuje to jako cesta mezi poli. Jsem si jistá, že můj pes tam v průměru sežral víc, než tam dones. Až na ten začátek je to ale moc pěkná procházka a tady neni moc cest kam jít.

V civilizaci samozřejmě lootuju. (Mimochodem díky, zrovna obědvám.)
Jméno: StriderCZ 2. 7. 2017, 05:59:16 delete
e-mail:
 
To Yuyana:
Super příspěvek, dlouho jsem se tak nepobavil.

Chtěl jsem se zeptat: Nezapomněli ve hře na lootování (po pejskovi) ?

Jméno: Yuyana 1. 7. 2017, 23:14:48 delete
e-mail:
 
Dneska jsem hrála "venčení psa". Dobrej simulátor, perfektní grafika, velmi rozsáhlej. Nepodařilo se mi narazit na konec mapy. Modrý nebe, zelená tráva, zlatavý obilí... Velmi realistický. Akorát to ovládání je únavný, furt hejbat nohama, navíc pes se snaží cestou žrát věci (jedna z náplní hry je mu v tom bránit).
Jméno: Elemir 29. 6. 2017, 19:55:22 delete
e-mail:
 
Zaklínač 2 byl z počátku hodně o zvyku, boj mi dlouhou dobu ne a ne sednout. Ona je to ve skutečnosti podobná rutina jako v jedničce, akorát je to prostě v podobě klasického akčního máchání mečem. Trojka to paradoxně z počátku zazdila, byť ohledně boje z dvojky vychází, ale dali na komunitu a boj postupně vylepšovali, takže dneska jsem celkem spokojený. Obtížnost je u dvojky diskutabilní, hodně do toho zasáhl patch 3.x a hodně s tím umí zahýbat výbava. Krizová jsou pouze dvě místa - první boj s Lethem a boj s démonem na bitevním poli. Na poprvé to umí překvapit.
Jméno: Winterson 29. 6. 2017, 16:14:01 delete
e-mail:
 
Elemir: Určitě to budu muset někdy dohnat

StriderCZ: Vůbec o tom nepochybuju Hrál jsem jedničku Zaklínače a neskutečně mě bavila. Dvojka byla víc než dobrá, ale občas to naskočilo do nehorázné obtížnosti (problémy s balancováním).
Trojku...trojku jsem ani neměl moc chuť vyzkoušet, i když vím, že hodně lidí si jí vychvaluje.

Richmond: Asi je to doopravdy otázka vkusu a pro někoho Zaklínač má unikátní atmosféru. Zkoušel jsem číst Zaklínače, ale osobně jsem se do toho nedokázal ponořit.
Jméno: Richmond 29. 6. 2017, 15:33:15 delete
e-mail:
 
Taky jsem nehrál ani jednu Mafii, ale já prostě tenhle typ her nehraju, neláká mě hrát za mafiána

Zaklínač - u mně dost kontroverzní hra. Dohrál jsem jedničku a ač se mi některé věci libily, po dohrání jsem už neměl chuť hrát žádný další díl, notabene, když jsem viděl, jak se ve dvoje a trojce z toho stalo kotrmelcování Ale chápu, že spoustu lidí tento typ her osloví (viz hodnocení na DH).
Jméno: JCMurphy 29. 6. 2017, 09:14:52 delete
e-mail:
 
zaklínače jsem před několika lety přečetl... všech 7 knížek, 5 s příběhem a ve dvou byly jenom povídky a do hry se mi tak nějak vůbec nechce... už jenom kvůli tomu, že bych musel hrát za hlavní psotavu... může to být sebelepší hra, ale po dočetní jsem se registroval na tu českou "onlajnovku" zaklinaci-mistrimece, či jak to bylo a za pár měsíců to tam bylo samý - hrál jsem zaklínače, hrajete to taky? to moje znechucení... no dneska bych to už asi nepřečetl vzhledem k mé vstřelené nechuti k dlouhodbým záležitostem...
Jméno: StriderCZ 29. 6. 2017, 08:06:15 delete
e-mail:
 
Co je na Zaklínači tak úžasného?
Fakt, že většina postav jedná tak, jak by jsi očekával ve skutečnosti, má logické motivace situace řešit jako ve skutečnosti, osobnost a styl.

Třeba Skyrim: Sirotčinec, děcka jsou šikanované- a řešení dle Bethesdy: pouze vražda mající dva výsledky:
1. Srdceryvné díky osvobozených děcek
2. Potrestání od stráží (pokud tu vraždu uděláš před zraky výše zmíněných děcek).

Nic mezi, žádná jiná možnost jak situaci vyřešit, přitom mně napadá spousta jiných možných řešení.
Tomu já říkám plochost herních mechanismů (svět je velký do šířky, ale ne do hloubky).

Jméno: StriderCZ 29. 6. 2017, 07:58:36 delete
e-mail:
 
Winterson: Zaklínač je jedna z mála RPG, které se vyplatí hrát kvůli příběhu.
Po dohrání budeš na celý život plný vzpomínek na nezapomenutelné herní zážitky. Humor, ironie, násilí, sex, sakrkasmus. propracovaná psychologie postav- cyhbí takovéto obvyklé černo bílé vidění světa jako v Tolkienovi.
Slovanská mytologie, pohádky, smutný příběh o polednici a spousta skvělých vedlejších úkolů (v posledním Levelu jsem četl úvahu o tom, že vlastně a hlavně vedlejší questy dělají skvělá openworld dobrodružství)

Pokud chceš vědět, v jakém duchu se hry odehrávají, přečti si několik povídek z knihy Meč osudu...

Na Zaklínači je úžasné, jak se Polákům podařilo věrně přenést ducha knihy a světa Zaklínače do hry. Jak z minima dostali maximum (první díl, na zastaralém enginu Auora, autorská práva zíslali "za hubičku" (Sapkowski tehdy hodně chlastal), už jen problémy jak přeložit zaklínače do angličtiny... (witch=čarodějnice).

První díl je sice technicky poněkud zastaralý, ale PŘÍBĚH mně udržel od začátku do konce. Už první série questů v podhradí Wyzimy je naprosto dokonalá.

Od druhého dílu se přidala nálepka AAA hry se vším pozitivním, co k tomu patří.

Dialogy: pamatuji si na nespočet hlášek, perfektní a sluchu lahodící je kombinace ploského dabingu a českých titulků (třeba: nás obyčejné má stejně každý v ři*i...)

Jméno: Elemir 28. 6. 2017, 22:15:26 delete
e-mail:
 
Winterson: to se tedy styď! Já se tomu dlouho vyhýbal, ale pak se ke mně dostala dvojka a docela mě to chytlo hned v počátku. Chce to akorát se držet opravdu jen hlavní mise a nepitvat zblízka ten svět kolem. Ono to pak docela hezky a plynule navazuje.
Jméno: Winterson 28. 6. 2017, 21:39:21 delete
e-mail:
 
StriderCZ : Skyrim schvaluji Zaklínač mě jaksi minul a Minecraft zabaví. První dva DOOMy jsou spíš pro minotaury co rádi tráví volné chvíle v bludišti, ale ty zbylý dva vřele doporučuju.

Elemir: Mafii jsem nedohrál ani jednu - stydím se Možná je to tím, že americké prostředí amíkům už prostě berou jako standard a soustředí se na jiné věci A na nového Wolfa se fakt těším.
Jméno: Elemir 28. 6. 2017, 20:13:47 delete
e-mail:
 
Myslíš jako rozehrát? Nejsem si jistý, jestli bych byl ochotný v trojce pokračovat, nějak mě to tenkrát moc nenadchlo. Přišlo mi to místy jen jako vylepšená dvojka. Jedničku jsem jinak celkem nedávno dohrál, dvojku v podstatě už několikrát také (ano, finální level stále ani jednou ). Existence čtyřky, jak zmiňuje Strider, mi dokonce unikla vůbec. Spíš jsem sledoval nového Wolfensteina, to je přeci jen série, která mi je nějak bližší.
Jméno: Adam23 28. 6. 2017, 19:41:45 delete
e-mail:
 
Doomy Elemire? :O
Jméno: Elemir 28. 6. 2017, 19:41:12 delete
e-mail:
 
Dneska jsem po letech znovu dohrál Mafia II a docela jsem si u toho krásně odpočinul. Má to pořád všechny ty mouchy, ale mě se ta hra líbila už předtím, takže mě mile překvapilo, že čas to ostří ještě více obrousil. Tenkrát mi unikla jedna věc - pointa kapitoly 13. Kapitola začíná stylovou hudbou vystřiženou z jedničky a končí outrem jedničky Předtím jsem vůbec netušil, koho že to jdu zabít a proč to tu vůbec je, ale teď už to nezapomenu. Stal se z toho památný okamžik. Skoro si říkám, že bych kvůli Vitovi rozehrál trojku, jestli tam bude podobná návaznost, ale mám s ní skutečný problém a pochybuji, že ho v tomto případě čas vyřeší.

Během hraní jsem docela často uvažoval nad tím, proč u nás jde udělat hru věrně zobrazující americké prostředí a proč to nejde přímo amíkům? Podle mě je to o určitém fandovství, kdy tomu tady lidé věnují mnohem větší pozornost a jsou pro to zapálení. Anebo je to možná jen tím, že dneska už není v herním průmysl pro podobné věci místo.
Jméno: StriderCZ 28. 6. 2017, 19:28:44 delete
e-mail:
 
Momentální pořadí her vidím asi tak:
1. Skyrim special edition
(opět jsem vyzkoušel cca 30 minut u dcery na PC
a prostě nejsem schopen odolat tomuto walking simulátoru s příležitostným bacáním nepřátel po hlavě.

2. Zaklínač 2 - konečně dohraju, aniž by se mi tavil a kousal notebook.
3. Minecraft
4. Rare replay (obsahuje Banjo Kazooie + několik osmibitových her, včetně Knihgt lore- tomu nelze odolat.

5. Zaklínač 3 (o tuhle hru napíšu Ježíškovi)
6. Kingdom Come -. i když moje nadšení po E3 hooodně vyprchalo.....
7. Doom 1,2,3,4

Assassin Creed- asi začnu některým ze starších dílů...


Prakticky nyní si procházím seznam zpětně kompatibilních her na xbox. Většina je nezajímavá (vždy alespoň skouknu video na youtube). Je to sice titěrná práce, ale do listopadu mám hromadu času.

Mezitím pomaličku začnu šetřit na 4kHDR monitor, nebo televizi.. protože tempo nákupu her se výše uvedeným seznamem značně zpomalí (budu se snažit dodržet systém: nová hra až po dohrání předchozí) ...
Jméno: Winterson 27. 6. 2017, 07:16:23 delete
e-mail:
 
Elemir: Já už si vlastně ani moc nevzpomínám jaký tam byl styl. I když jak byla ta pyramida minotaurů v osmičce, tak tak by ještě odpovídala egyptskému stylu
Jméno: Elemir 26. 6. 2017, 23:05:51 delete
e-mail:
 
MM VII a VIII má sice pouštní oblasti, ale tématicky už se nijak nedotýkají starověkého Egypta, nebo náznaku na něj. Jsou v tom vidět spíše antické prvky.
Jméno: Winterson 26. 6. 2017, 08:12:11 delete
e-mail:
 
Myslím, že poušť byla ještě v Might and Magic VIII a VII.

Diablo 2 má modů až až Nevím jestli bych to chtěl jako totální předělávku - ale jo, chtěl bych

Zítra má do Diablo 3 přibýt necromancer

Jediný z AC se mi líbil Black Flag.
Jméno: Elemir 26. 6. 2017, 06:51:55 delete
e-mail:
 
AC asi není špatná volba pro odreagování, ale mě to nějak moc nechytlo. Co se mechanik týče, tak je to u Ubisoftu pořád na jedno brdo, akorát se mění herní období a zbraně. Jediným lákadlem může být opravdu asi jen ten Egypt. Nějaké změny sice slibovali, ale osobně si myslím, že Ubisoft bude hrát na jistotu a nebude raději nijak experimentovat.

Z RPG klasicky Stone Prophet a příběhově Wizards & Warrirors, kde je to tedy sice poněkud promíchané, ale tuším, že od poloviny hry už je to viditelné. V sérii Might and Magic se ještě v devítce objevilo Údolí smrti.