Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 5. 7. 2017, 11:40:44 delete
e-mail:
 
Je to možné, on mi tenkrát odpověděl takovým způsobem, že to jakoukoliv diskuzi v podstatě rovnou vyloučilo. Napsal jsem mu akorát podiv nad zdánlivým rozdílem formy prodeje a dále to pustil z hlavy. Zvláštní na něm byla už ta sbírka, kdy měl ty hry vždy v několika exemplářích (tuším 3 a více), což mě evokovalo spíše nějakého spekulanta, který kdysi vybílil Levné Knihy apod., proto jsem mu vlastně i přes tu poznámku o výměně napsal. Pak jsem si tak nějak říkal, že má možná nedůvěru v aukce, popř. jsem ve svém sběratelském životě minul nějaký kodex Vzpomněl jsem si u toho totiž na sbírání známek, které se ve většině případů také kupovaly směnou za jiné. No každopádně nemám ve zvyku svoje peníze nikomu vnucovat Paradoxem spíše bylo, že tahle konkrétní verze měla cenu jen pro mě, proto jsem byl ochoten jí klidně přeplatit skoro čtyřnásobně.
Jméno: Winterson 5. 7. 2017, 09:50:35 delete
e-mail:
 
Elemir: Nebo je možný, že jsi narazil na takový ty povahy "Prostě já určuji podmínky a pokud není podle mého, máš smůlu".
Jméno: Elemir 4. 7. 2017, 22:22:37 delete
e-mail:
 
Je to zajímavé, tyhle lidi taky moc nechápu. Před nějakou dobu jsem měl možnost koupit zabalenou originálku jedné hry, přičemž prodávající měl podmínku, že to vymění 1:1 s jinou konkrétní hrou. Nabídl jsem mu přitom cenu, za kterou by si na aukcích koupil hned oba díly žádané série a to včetně poštovného, ale ne jenom že mě odmítl, málem ze mě udělal ještě idiota, cože mu to vůbec navrhuji Předpodkládám, že dotyčný už takhle velkorysou nabídku nikdy nedostal.
Jméno: flash 4. 7. 2017, 21:55:01 delete
e-mail:
 
Ale jeste lepsi byl pripad cloveka s obrovskou bednou plnou PC her, polovina nova zabalelena. Plno Game4u edici ale par hezkych kousku. Treba Indiana Jones, Legend of Kyrandia, Ishar 1-3 atd.
celkem asi 70 her. Problem byl v tom ze proste ty G4U rdice jsme nechteli. mel tam treba Tomb Raidera 3 ale ten vysel v kompletni edici kde je 10 dilu od jednicky az po Anniversary a stoji to 199 korun. Takze ta G4U edice je prakticky bezcena. Jenze pan tvrdohlave trval na tom ze bud vezmeme vse nebo nic. Ja mu rikal ze vyberu zajimavy veci a dostane za ne prakticky stejne jako kdyz by to tam nechal vse. Jenze se mu to zdalo malo, spsousta dohadovani, navysovani ceny..nakonec odesel i s krabici..a neudelal jsem nic. za par dnu tam byl zase a povidal ze to prodal, ze objel nejaky bazary a nakonec to nechal v zastavarne kde mu dali polovinu toho co sem mu nabizel protoze uz nemel nervy se s tim tahat po Praze..takhle to holt chodi.
Jméno: flash 4. 7. 2017, 21:38:54 delete
e-mail:
 
jde o to ze hry bereme takzvane za pochodu, a stoji a pada na znalostech cloveka co to vykupuje. neni cas hodinu hledat na internetu jakou to ma cenu. Samo u her ktere se bezne prodavaji to je zalezitost na minutu. Jenze u starych her to fakt stoji a pada na tom co clovek v tu chvili vi a co troufne risknout. V tomhle pripade jsem musel jit za ostatnima, pac jsem na to takzvane nemel to risknout, a dopadlo to jak to dopadlo. On muj kolega, zarytej konzolista by PC hry nejradsi vykupoval za 10 korun (nekdy to tak je, bohuzel) ale uz se naucil ze kdyz si neni jistej tak me ma privolat. Kdybych vedel ze ten Stone Prophet je urcite neco raritnejsiho tak to vezmu, jenze ja to videl poprve v zivote
Jméno: Elemir 4. 7. 2017, 21:31:27 delete
e-mail:
 
Hm, 2000,- je dost obecně, obzvláště když netušíš, kam to zařadit. Asi bych se taky zasekl na pochybách. Musel bych to opravdu vidět, na vašem místě bych to asi taky za takovýchto okolností odmítl, byť by mi to taky vrtalo hlavou
Jméno: flash 4. 7. 2017, 21:20:01 delete
e-mail:
 
Tak tajny to neni. Chtel 2000. Jde o to ze na nase pomery to bylo moc proste z toho duvodu ze nebyl jistej odbyt. Kolikrat to dopadne tak ze se neco vykoupi, da se za to dost penez a pak to tam treba rok lezi a nikdo si toho nevsimne, takzvane mrtve penize. Ve finale se to musi zlevnit a tak dale.
jako ja orodoval za to aby se to vzalo, ale taky jsem si nebyl jistej, takze jsem nakonec byl snadno premozen kolegy kteri byli proti
Jméno: Elemir 4. 7. 2017, 21:02:05 delete
e-mail:
 
U toho Stone Prophet těžko říci, já znám jen US verze a to jsou ty klasické barevné. U EU verzí bývá docela slušná variabilita a třeba Němci uměli vydat extra verzi hry, která přitom byla v angličtině. Možná to bylo něco podobného. Já mám takhle tuším M&M V. Je škoda, žes to nestihl vyfotit ... ta nehorázná cena byla kolik? (pokud to není tedy tajné )
Jméno: Elemir 4. 7. 2017, 20:57:26 delete
e-mail:
 
Arenu určitě budu ještě shánět, ale Battlespire a Redguarda nikoliv. K těmhle hrám jsem se dostal spíše jen náhodou a podstatnější jsou pro mě samotné TES. Ale ten efekt znám Taky jsem si řekl, že k M&M nebudu kompletovat i Heroes a než jsem se nadál, tak mi osud přihrál oba datadisky k trojce a teď je na čase ještě sehnat základní hru atd. ...
Jméno: flash 4. 7. 2017, 20:20:56 delete
e-mail:
 
tak samozrejme jsem v prvni chvili uvazoval ze si ten Daggerfall vezmu sam, ale pak se me to rozlezelo a uvedomil si ze bych pak musel shanet Arenu, potom Redguarda, Battlespire a tak dale a radsi jsem ustoupil a rekl si ze to nekdo oceni vic nez ja
Pred nedavnem jsme meli na vykup pomerne zvlastni edici Stone Propheta, krabice bila sedivo bila s nejakou mumii na obrazku, bohuzel ten clovek pozadoval dost nehoraznou castku a neproslo to. Pak jsme ten obal hledal na internetu a nenasel. Sebehlo se to dost rychle takze sem to nestih ani vyfotit a doted netusim co to bylo zac. Skoda.
Jméno: Elemir 4. 7. 2017, 20:17:57 delete
e-mail:
 
Richmond: tak to zamrzí. Ale zase na druhou stranu, těžko si mohl tušit, že to jednou budeš sbírat. Při těch cenách to tenkrát nebylo nic neobvyklého, že se jedna hra prodala a za utržené peníze se koupila jiná.

Mě zůstala jen jedna noční můra a to je nezakoupené komplet balení Die by the Sword i s datadiskem. Našel jsem to úplně náhodou ještě někdy po roce 2000 v jednom dnes již neexistujícím obchodě. Jenomže tenkrát mi přišlo osm stovek moc a nakonec jsem nad tím mávl rukou. Mrzí mě to dokonce více, než nezakoupení Might and Magic VII v pražské prodejně JRC o pár let dříve - holt nebyly peníze.
Jméno: Richmond 4. 7. 2017, 17:51:53 delete
e-mail:
 
Daggerfall jsem kupoval asi rok potom, co vyšel v Evropě a poté, co jsmem s hrou strávil snad rok, jsem krabici prodal blbec. :(
Jméno: Elemir 4. 7. 2017, 10:33:23 delete
e-mail:
 
Ono když si vezmu svojí krabici Morrowindu, tak manuál taky dostat docela zabrat a už nemá třeba přebal. Je to taková knížečka na dosti nepraktickém papíru, ostatně ona i ta krabice se poněkud rozlepila Jenomže za to mohl zdejší distributor, který na tom dost šetřil - manuál je v CZ. Dneska se dají čas od času na eBay najít různá salátová vydání některých her, která pak lze využít jako zdroj ke kompletaci, takže šance tu pořád je.

Mnohem horší to bylo před pár lety, kdy jsem dokompletovával MM6-8 a vzal jsem to od jednoho týpka z Anglie s tím, že má komplet krabice, ale u některých nebyla CD. Napadl mě ten nejblbější nápad, co mě napadnout mohl - vzal jsem to s tím, že CD dokoupím zvlášť. Co jsem ušetřil na krabicích, jsem následně přeplatil právě na těch CD Navíc celý komplet je v EU verzi a najít třeba EU verze CD MM8 je nadlidský úkol. Ona se totiž všemožná CD samostatně prodávají, ale vesměs jde o CD z US verzí her.
Jméno: flash 3. 7. 2017, 22:28:21 delete
e-mail:
 
Tak fajn. Doplneni sbirky vzdycky potesi
Jméno: Elemir 3. 7. 2017, 21:39:38 delete
e-mail:
 
Jj, máš to správně Odpověď už tam máš. Daggerfall je v podstatě hra, kterou jsem chtěl před lety společně s Might and Magic Platinum začít svojí sbírku.
Jméno: flash 3. 7. 2017, 20:18:45 delete
e-mail:
 
mel bys to mit v mailu, jestli jsem si ho ulozil spravne
Jméno: Flash 3. 7. 2017, 18:43:45 delete
e-mail:
 
Az dorazim domu poslu ti fotky.
Jméno: Elemir 3. 7. 2017, 18:38:49 delete
e-mail:
 
U toho Dagerrfallu je jinak krom manuálu vše ostatní? Nějaká ta instalační a registrační kartička apod.
Jméno: Winterson 3. 7. 2017, 16:34:05 delete
e-mail:
 
Flash: Daggerfall je určitě sběratelský kousek. Hellfire jsem si sehnal nedávno, ale vzhledem k tomu že to stálo doslova pekelné peníze (na tak starou hru - asi 990) tak s krabicí tipuju že to může být tak za 1400+
Jméno: Flash 3. 7. 2017, 14:13:50 delete
e-mail:
 
Jeste Diablo Hellfire datadisk. Krabice uz neco pamatuje ale disk je perfektni. Manual asi chybi, pouze quick prirucka pro klavesove zkratky.