Cleave skutečně pro Sir-Tech dělal a to na původně zrušeném pokračování Wizardry 7. Proto vznikla domněnka o ukradeném kódu, což je dost možné. Hra byla údajně už v určité fázi vývoje, takže editor a nějaký obsah už existoval. Pokud navíc opravdu vlastní zdrojové kódy, pak se s tím dá hrát mnohem více, než jen se samotným editorem. Tím se dá pro změnu vysvětlit určitý pokrok, který v průběhu let učinil, nicméně už tenkrát se o hru nestaral jediný programátor a v případě Cleava si myslím, že on rozhodně nebyl tím hlavním, ale stačilo by to na to, aby udržel hru v kompatibilním stavu až do dnešní doby (od DOSu po Windows 10). Vzhledem k okolnostem se už asi ani nemusí bát o porušení autorských práv.
Mě to celé přijde dost nešťastné, určitou poruchou určitě trpět bude, ale nejhorší na tom je, že ho v tom dost lidí podporuje a to ego mu masírujou. Se Steamem si však ukousl dost velké sousto a v případě, že je to celé jen podvod, tak mu to definitivně zlomí vaz. Nemyslím si, že je to takový vtipálek, on to podle mě bere opravdu vážně a věří tomu. |