Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 19. 7. 2017, 22:21:20 delete
e-mail:
 
I když teď mě napadla ještě jedna věc, ono dost lidí u hadů docela zajímavě reaguje na oči zmijovitých, to jsou ty úzké štěrbiny zmijí, chřestýšů a právě křovinářů. Přitom u kulatých očí strachu pozbydou, byť to může být klidně mamba Nevím, jestli je to polovičatou osvětou, nebo to tak prostě je od přírody, ale je to zajímavé.
Jméno: Elemir 19. 7. 2017, 22:16:07 delete
e-mail:
 
Strach z hadů jsem nikdy nepochopil, a to jsem měl třeba na prstě zakouslé mládě zmije růžkaté. Podle mě to souvisí s velikostí, čím menší potvora to je, tím větší strach to dokáže vzbudit, protože člověk si v skrytu duše připravuje situace, jak se nebezpečí efektivně zbavit. Jenomže čím menší je to objekt, tím je to vlastně horší, na to může být i plácačka malá/pomalá apod. Navíc ty malé potvory si většinou představujeme v houfu, takže svou roli hraje i množství. Velké potvory se nás navíc dost bojí, mezi hady je jen málo druhů, které zaútočí zcela nečekaně, např. pověstný křovinář, který občas napadne i sám sebe Mě osobně vadí spíše štíři, ti mi nikdy nebyli sympatičtí.
Jméno: Yuyana 19. 7. 2017, 14:19:20 delete
e-mail:
 
Zdá se, že do mě nikdo nic takovýho nezakódoval :-D. Asi jsem nečekaně moderní. Ale hadi na mě působěj, i když se obávám, že to bude kulturní, člověk je zvyklej bejt strašenej hadama od mala.

Co se týče alergický reakce, to vás může zabít i burák, a ukažte mi někoho, kdo řve při pohledu na buráky :-p.
Jméno: JCMurphy 19. 7. 2017, 13:50:32 delete
e-mail:
 
i když... jak jsem se na to teď podíval, tak mám pocit, že je tam možnost, že by něco z nich byly solifugy, což vlastně nejsou pavouci...
Jméno: JCMurphy 19. 7. 2017, 13:48:03 delete
e-mail:
 
však na světě jsou jenom 4 druhy smrtelně jedovatých pavouků. pokud teda nejseě nemocnej, starej, nebo dítě... a já vím, že bát se toho je zbytečný, jenže dle jedné teorie o které jsem kdysi slyšel je to v lidech zakódovaný z pradávnejch časů, kdy to bylo hodně důležitý...

a hele co mi teď vyběhlo na fíbíčku https://www.tycico.cz/17-hroznych-pavoucich-moment ...

a ještě jedna věc... já se nikdy neztřískám... na to už jsem trochu starej... mladej... obojí
Jméno: Winterson 19. 7. 2017, 10:45:02 delete
e-mail:
 
Nemám rád krysy, pavouky, politiky, mlíkovou polívku a Kelly Family
Jméno: Elemir 19. 7. 2017, 07:18:37 delete
e-mail:
 
U nás žijí celkem 2 druhy jedovatých pavouků, ale vesměs jde zatím jen o jižní Moravu. Není to však nic jako černá vdova, člověka to nezabije, pokud tedy zrovna nemá smůlu na alergickou reakci, což se stává i u zmijího kousnutí.
Jméno: flash 19. 7. 2017, 01:56:25 delete
e-mail:
 
Rika se tomu pavoukozroutomer. Pricvakne se to na nos jako piercing, je tam mala kamera a lampicka co ti v noci sviti na pusu a filmuje ty pavouky co snis. Pridavaj i plastovy rovnatka co ti drzi pusu otevrenou, aby se neztracel cas tim ze nekdo spi a ma zavrenou pusu, Dela to institut vedy a prirody na Sri Lance a za kazdyho pavouka co snis plati deset korun
Jméno: Yuyana 19. 7. 2017, 01:39:01 delete
e-mail:
 
Jasně, tyhle věci člověk slýchá, jako že někdo jich prostě sní děsně moc, ale mě furt zajímá, kdo a jak to počítal :-D. A pavouci jsou fakt plachý.

Strach z doktorů chápu, ale pavouci? Však u nás nežijou žádný jedovatý druhy. Lidi se občas bojej zvláštních věcí.

Člověče ty máš celý stádo doktorů. A ten alkohol nepij, až odsud vidim jak ti to nedělá dobře.
Jméno: JCMurphy 19. 7. 2017, 00:17:18 delete
e-mail:
 
já jsem někdy někde slyšel, četl, že jich průměrně člověk sní cca 7... ale... musí se vzít v potaz případná velikost toho pavouka a taky, že někteří lidi nesežerou ani jednoho a někteří sežerou každou noc jednoho minipavoučka...

jinak já se kdysi bál tří věcí: pavouků, autobusáků a doktorů, jenže teď se bojím jenom pražáků...

a když jsme u toho, tak tenhle pátek jdu na double schůzku s očařem a neurologem (přčemž jsem zapomněl zajít na EEG... a taky jsem po konzultaci s psychiatrem vysadil zbytek prášků... no... snad to spolu nesouvisí...) a v sobotu máme první lukostřeleckej sraz sice jsem první půlku šípů poztrácel a druhou půlku rozbil, ale stejně tam půjdu provětrat kostým (ano... mám ho šíleně rád... tak rád, že ani nepotřebuju přítelkyni) no snad tam bude mít někdo foťák (protože jsem ho já dežo zapomněl u otce...když nad tím tak přemýšlím... ale co... spousta lidí zapomíná...) no každopádně mně spíš děsí, že jsem začal zase pít alkohol, jenže tady je to starý pravidlo z toho vtipu jak jde malej klučina do hospody a objedná si pivo a když se ho hospodskej zeptá, že proč si nedá limonádu, tak mu odpoví, že by si ji dal, jenže mu chybí tři koruny...
Jméno: Yuyana 18. 7. 2017, 23:51:29 delete
e-mail:
 
Nemusim na to ani klikat, vidim "novinky" a je mi to jasný :-D. Tam se člověk občas dozví věci...

Jak se vlastně dělá výzkum v oblasti polykání pavouků? Vypočítaj průměrný pavouky v ložnici, umístěj lidi s pavoukama do místnosti, namířej kameru a počítaj? Jestli jo, tak mě zajímá jen jedno: proč někdo platí takovej výzkum.
Jméno: flash 18. 7. 2017, 23:40:50 delete
e-mail:
 
ja nevim, ja ty clanky nepisu
https://www.novinky.cz/koktejl/414396-je-treba-se- ...
Jméno: Yuyana 18. 7. 2017, 23:07:38 delete
e-mail:
 
Nesmysl, pavouci nelezou lidem do pusy a ty nožičky musej bejt dost nepříjemný na polykání, myslim, že by se člověk s živym pavoukem v puse vzbudil. Nikdy po mě nelezl pavouk, ne z vlastni iniciativy. Myš, jo, ale pavouci se vyhnou. Jednou se mi jeden utopil v hrdnu s pitim a já se potmě napila. Věř mi, pavouk v puse je nepříjemná záležitost.

Lidi rádi vymejšlej tyhle šokující "pravdy", osobně to nechápu.
Jméno: flash 18. 7. 2017, 21:34:53 delete
e-mail:
 
nedavno jsme kdesi cetl ze clovek za zivot sni nekolik desitek pavouku, Vetsinou ve spanku. Proste mu omylem vlezou do pusy. Cim mene civilizovanejsi oblast tim vetsi sance. Samo jestli tomu verit nebo ne to je taky otazka, ale ani bych nedivil. Mnam proteiny
Jméno: Adam23 18. 7. 2017, 21:20:48 delete
e-mail:
 
Yuyana je nebezpecnejsi nez cerna vdova Ja mam k pavoukum respekt a obdiv, ale nechat si je behat po dlani, na to fakt nemam.
Jméno: Yuyana 18. 7. 2017, 21:16:03 delete
e-mail:
 
Obávám se že o patro výše na půdě toho bydlí hodně :-D. Občas odtamtud slyšim dupání. Nikdo tam nechodí, asi se tam něčemu daří. Černý vdovy to nejsou. Proti tarantulím nic nemám.
Pavouků je tu celkem dost, ale jsou to výhradně takový ty dlouhonohý, těch jsem stovky pohromadě nikdy neviděla. I když tuhle jsme našli jednoho takovýho černýho, měl tělo snad dva centimetry, nevim, co to bylo za druh. Hezkej.
Jméno: flash 18. 7. 2017, 20:42:55 delete
e-mail:
 
Minuly leto jsem cekal na tramvaj a v ty budce kam se da schovat pred destem bylo po ruznu na pavucinach asi 200 pavouku. Byli i v ty vytrine co se do ni davaj reklamy a obcas se protoci. Uplne vsude. Tohle bys urcite doma nechtela Jinak samo sem tam pavouk doma neni zadna tragedie. ( kdyz to neni tarantule nebo cerna vdova co utekla milovnikovi hmyzu co bydli o patro vyse)
Jméno: Yuyana 18. 7. 2017, 17:05:02 delete
e-mail:
 
Mě pavouci nevaděj, žijou mi nad postelí přímo nad hlavou, občas některej projde kolem. Maj neuvěřitelně šikovný nohy. Nechápu co maj lidi proti pavoukům, přece žerou hmyz, to je dobře, ne.
Jméno: JCMurphy 18. 7. 2017, 15:59:08 delete
e-mail:
 
no tím pádem chci být pavouk... serou každýho a žijou takměř všude...
Jméno: Yuyana 18. 7. 2017, 15:23:08 delete
e-mail:
 
Říkala jsem někdy o WoW něco takovýho? Nějak se mi nevybavuje, že bych měla ten pocit. Samozřejmě pokud mě pošlou 5x na to samý místo nebo je nějakej q buglej a nejde to dál, tak nejsem nadšená, jinak je mi to celkem jedno. Mě obecně questy nezajímaj, prostě následuju šipku...

ME samozřejmě hrát nebudu :-D. WoWko je WoWko. Velmi živoucí, až toho člověk někdy lituje.


Takže plasty a smeták jsou zabraný, už jen pavouci a papír.