Že má někdo psa v paneláku neni automaticky problém. Naopak pes kterej je celej den sám na zahradě na tom je často hůř, zvlášť když celej den sleduje lidi, který dělaj bordel na "jeho území", děcka, co mlátěj do plotu a pobíhaj kolem, a kdo ví co ještě. Pak stačí otevřená branka a je po srandě.
Nemluvě o psech v kotci a na řetězu.
Našim psům se v paneláku líbilo, nikdy nestačilo je pustit na zahradu, muselo se na procházku, psi rádi očichávaj, chtěj stále nový věci. V baráku celkem brzo přestali chodit na zahradu a radši byli uvnitř s náma. Jakej je to proti bytu rozdíl? Čim starší pes, tim míň ho baví běhat, motýli a ptáci už ho nevzrušujou a toho krtka po pár pokusech taky vzdá. Dveře ven jsou přes teplou část roku otevřený od rána do večera, ale pes mi tu leží u dveří.
Spousta lidí má psa cvičenýho, ale ne socializovanýho, když jsou kolem, pes poslouchá, nedovolí si. Když kolem nejsou... co se asi stane?
Pravda, spousta lidí si volí plemeno, který neodpovídá jejich životnímu stylu. Někdy jejich životnímu stylu neodpovídá žádný plemeno. Je spousta starejch lidí který se nemůžou hejbat, ale maj štěně. Jak často ho maj cvičený a alespoň mu házej míček? Viděla jsem to jednou v životě.
Myslim, že psi co vypadaj do poslední chvíle neutrálně jsou vlastně chytrý. Kdyby tak nevypadli, tak neuspějou, někdo je přeruší a ztrestá za jejich chování. Pes je lovec. Lovec neupozorňuje kořist, to by byl blbej. Ano, psi útočej nečekaně, často zezadu, po tom, co kolem vás tiše prošli. Maxmalizujou šanci na vlastní úspěch a vyhýbaj se zranění. Občas těžko říct, proč útočej na konkrétního člověka nebo psa.
Pes kterej vrčí a štěká je slušňák, kterej se snaží řešit věci po dobrym :-p. Pes kterej chce zabít na vás skočí ze křoví bez jedinýho hlesnutí, mám s tim osobní zkušenost.
(Obávám se, že velikost majitelky nemá na autoritu vliv, i když chápu, že někdo kdo má 50kg se táhne líp než někdo kdo má metrák. Jenže pokud vás pes táhne, tak už autorita selhala, že. Kdyby člověk musel mít jen zvířata, který fyzicky zvládne, tak by to bylo třeba s koňma blbý.) |