Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 22. 7. 2017, 00:10:02 delete
e-mail:
 
4flash: jenže co z domácích zvíčat netrpí genetickou degenerací? úplně všechno už je tím šlechtitelstvím poznamenaný, otázka je jenom jak moc...
Jméno: flash 21. 7. 2017, 23:16:32 delete
e-mail:
 
Si tak rikam jeste stesti ze jim tam k tem testum nepronikla nejaka kocka, by se jim ty vysledky dost zvrtly
https://www.youtube.com/watch?v=558fJFk1BL8
Jméno: flash 21. 7. 2017, 23:10:30 delete
e-mail:
 
Dalsi clanek ke zdejsimu tematu, proc jsou psi pratelsti k lidem, je to proto ze jsou nemocni
http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/195951-p ...
Jméno: Yuyana 21. 7. 2017, 21:59:08 delete
e-mail:
 
No jo, stačí se zmínit o pavoukovi a už jsou scény :-D.
Jméno: flash 21. 7. 2017, 20:49:30 delete
e-mail:
 
Tohle vzniklo z toho smetaku v komore a pavouka?..jejda
Jméno: JCMurphy 21. 7. 2017, 20:35:41 delete
e-mail:
 
kdybys nebyl línej, tak bys to všechno pročetl
Jméno: Yuyana 21. 7. 2017, 20:19:07 delete
e-mail:
 
Adam, místo aby se zůčastnil diskuse a pověděl nám o svym psovi, tak si ještě stěžuje :-D.
Jméno: Adam23 21. 7. 2017, 20:01:58 delete
e-mail:
 
Archery sraz?
Jméno: JCMurphy 21. 7. 2017, 19:17:13 delete
e-mail:
 
náhodou pro mně je to zajímavý čtení... přestože nejsem schopnej přečíst víc než 20 stran v knížce, tak tady to dávám v pohodě a ještě se to dá počítat jako náznak sociální interakce jinak zítra tu teda nebudu, ale nahraju pak na net nějaký fotky z našeho archery srazu... a... ehm... nabízel jsem vám už roli v mém nejnovějším projektu?
Jméno: Adam23 21. 7. 2017, 15:49:46 delete
e-mail:
 
Kdo to má číst? Přečtu si poslední Yuyanin a fertig.
Jméno: Yuyana 21. 7. 2017, 12:49:43 delete
e-mail:
 
Ok, myslim, že stádo o třinácti jedincích už je stádo. A dva psi jsou smečka, chovaj se uplně jinak než jeden pes. Spousta zvířat netvoří skupiny, ale maj nějakou formu komunikace, myslim že lidi jsou zvyklí na mimiku a nějak na ní visej :-p.

Vlci jsou popsanej druh, ovšem zpousta toho popisování probíhala na vlkách v zoo, ne volně v přírodě, což je docela rozdíl.
Zvířata maj samozřejmě různý pravidla, a nemyslim si, že by samice byly nějak náchylnější k totalitnímu chování :-D. Obávám se, že hyeny jsou prostě hyeny.

Myslim, že zvířata neberou zabíjení mláďat jako takovou tragédii, to je lidský tabu, ne lví :-p.

Co se týče psů, tak obecně respektujou klidný jedince, který věděj, co dělaj a nastavujou jasný pravidla. Pokud pes vidí, že jste jako vůdce neschopný, bude vás povětšinou ignorovat, celkem bez ohledu na velikost psa.

Člověk je proti psovi ve výhodě, umí otevírat dveře, dává žrádlo, rozhoduje o vycházkách, zvíře neni blbý a vidí to. Většinou stčí nedělat na šťěňátko ťuťu ňuňu a neposlouchat ho na kviknutí, neni potřeba se se psem poprat.
Jméno: Elemir 21. 7. 2017, 09:24:11 delete
e-mail:
 
Cokoliv, čemu se dovolí, aby se dostalo do smečky/stáda, může ve finále vypadat jinak, než když máte max. 2 kusy doma apod. Koně nevyjímaje. Medvědi naopak smečky netvoří, oni komunikovat v podstatě ani nepotřebují. Co si vybavuju, tak ani pandy se zrovna nedruží.

Vlci patří mezi dost prozkoumaný druh, takže změny v hiearchii jsou u nich popsané. Čistě na alfa-samici však jedou z šelem tuším jen mé oblíbené hyeny, ale to sebou nese i dost totalitní chování Ty role jsou opravdu striktně dané, to např. ty mnou zmíněné lvice jsou ještě docela anarchistky, i když jsou lví smečky, kde samice taky zkousnou i zdánlivý nesmysl, byť by mu mohli snadno předejít. Jde např. o zabití mládať předchozího alfa-samce, kdy to lvice s klidem dopustí.

Mě u těch medvědů napadla teď ještě jedna věc. Medvědi jsou v převážné většině šelmy mírného pásma a výše. Traduje se, že i velké šelmy minulosti bývaly samotářské, např. jeskyní lvi a šavlozubí tygři. Ono to možná souvisí s množstvím potravy, kdy si nemusejí vypomáhat smečkou. Ostatně ani rys není zrovna společenský.

Labrador je zrovna takové správně hodné plemeno, ale viděl jsem i dost dobře vychovaných vlčáků apod. Každopádně aby mě pes poslouchal stylem, že se ke mě na povel div nepřiplazí, to bych těžko kdy dopustil. Podle mě přesně z tohohle pak vznikají ty problémy, protože je to podle mě už vyslovené ponižování zvířete a to zvíře si to pamatuje.
Jméno: Yuyana 21. 7. 2017, 00:41:31 delete
e-mail:
 
Zdá se, že máme spoustu společnýho. Člověk vždycky zjistí o lidech něco novýno, kolikrát u tématu, do kterýho by to neřek.

Škrťáky s trnama patřej kolem krku majitelce. Nesnášim když se pes plazí. Mě v dobrym období stačilo tichý slovo a pes byl u mě, naprosto v klidu. Ovčáci zbožňujou spolupráci s lidma, jsou na to šlechtěný. Jsou to neuvěřitelně ochotný a poslušný psi, velmi snadno se cvičej. Samozřejmě jsou tu povahy konkrétních zvířat a vliv rodičů, ale já mám superpozitivní zkušenosti. Stačilo zlepšit můj přístup, zklidnit se a trénovat pozitivně místo řvaní.

Co se týče tahání, tak se všichni psi neskutečně škrtili a táhli, ale (paradoxně) po vyměnění obojku za kšíry byl klid. Ve všech třech případech. Ája vždycky chodila přesně u nohy, když věděla, že jsem naštvaná, jinak ne.
Jméno: JCMurphy 21. 7. 2017, 00:32:43 delete
e-mail:
 
asi tak... já jsem si řekl, že si psa už nikdy nepořídím... stačí mi se teď dívat na spoluzačku ze základky, která si pořídila štěně německýho ovčáka... má to už rok a půl a když mi říkala, že ten škrťák co má teď je v pohodě, že předtím ji měla na škrťáku s trnama, tak nevím mno... ale zase ji to trénování učí ženská, která jezdí s NO na kole, bez vodítka aj přes hlavní silnici a když někam odběhne, tak jenom zařve a už se to k ní plazí u země... jenže... zase nevím, jestli bych to tak chtěl... já mám psa radši jako nespolehlivýho parťáka na procházky... kdyby mně to poslouchalo na slovo, tak by mně to asi ani nebavilo...

já si toho psa taky pořizoval ve 14 kdy jsem byl zakrslej samotář (jednou se dokonce kvůli mně rozjela aféra s vyšetřováním šikany na naší škole... měl jsem nějakej zkrat, rozbrečel jsem se a pak se to začalo mega vyšetřovat, no... ten kterej za to tak lehce mohl mi vlastně nic nedělal...) v té době jsem s ní chodil ven každej den a u nás je to taky takový proměnný... přes zimu je puštěná na volno pořád, přes léto je připlá přes den, někdy zase vůbec, někdy chodím každej den, někdy zase jednou za týden...

a chce se mi spát... konverzujte, připojím se kdyžtak zase zítra
Jméno: Yuyana 21. 7. 2017, 00:22:06 delete
e-mail:
 
Moje tolerance vůči jinejm lidem stoupá, leč moje víra v lidstvo kolísá u dna :-D. Co se dá dělat, ale vždycky byly nějaký slušný lidi a vždycky budou.
Jméno: Yuyana 21. 7. 2017, 00:18:18 delete
e-mail:
 
Murphy, vim přesně, o čem mluvíš (labradorka) :-D. Měli jsme to s Ájou tak nějak podobně... včetně tý fáze, kdy jsem se o ní měla líp starat. Byla zlatá, a její chyby mám na svědomí já, pes mi nikdy nepatřil do ruky. Zvířata chtěj jedince, co je klidnej, sebejistej, ví co dělá a má nastavený jasný mantinely. Ne 15ctiletý trdlo se záchvatama vzteku. Dneska jsem na tom líp, ale nemám zájem něco vychovávat, vždycky jsem byla samotář, zůstanu u jedovatejch kytek.

Medvědi nemaj mimický svaly, ale nemyslim, že to znamená, že nekomunikujou... medvěd neni stádový zvíře, takže asi nemá takovou potřebu se dorozumět, ale že by opravdu neměli nic? Každopádně jsou velmi, opravdu velmi inteligentní... a logicky nebezpečný. Inteligence = nebezpečnost, co si budeme nalhávat.


Nevim jak koně vycítěj, ale zvířata velmi dobře vnímaj věci, kterejch si my nejsme vědomý. Drobný pohyby, postoje a takový věci, a věřim, že podle toho kůň pozná, jakej postoj k němu člověk má. Nemaj řeč a nerozuměj naší, musej to kompenzovat sledovánim těhle věcí...
Jméno: Winterson 21. 7. 2017, 00:14:11 delete
e-mail:
 
Sám jsi to řekl a líp bych to napsat nedokázal.
Jméno: JCMurphy 21. 7. 2017, 00:10:54 delete
e-mail:
 
nikdy mně nepřestane fascinovat právě nenávist člověka vůči dalším lidem... pomluvy, zneužívání atd. a každej druhej o tom pořád píše, že jaký jsou lidi sviňe, borděláči atd... ale co se s tím dá dělat? nic... ona je taky pravda, že na snahu tisíců lidí něco postavit pak stačí rozhodnutí jedinýho aby to poslal všecko do sraček...
Jméno: Winterson 20. 7. 2017, 23:56:01 delete
e-mail:
 
Spíš lidi jsou neskutečný svině, protože je to taky zvíře - jenom příšerně namyšlený.
Jméno: JCMurphy 20. 7. 2017, 23:55:12 delete
e-mail:
 
a taky nevím, jestli jsem tu už párkát tyhle věci neříkal... třeba to s medvědama... hmm...