Ok, myslim, že stádo o třinácti jedincích už je stádo. A dva psi jsou smečka, chovaj se uplně jinak než jeden pes. Spousta zvířat netvoří skupiny, ale maj nějakou formu komunikace, myslim že lidi jsou zvyklí na mimiku a nějak na ní visej :-p.
Vlci jsou popsanej druh, ovšem zpousta toho popisování probíhala na vlkách v zoo, ne volně v přírodě, což je docela rozdíl.
Zvířata maj samozřejmě různý pravidla, a nemyslim si, že by samice byly nějak náchylnější k totalitnímu chování :-D. Obávám se, že hyeny jsou prostě hyeny.
Myslim, že zvířata neberou zabíjení mláďat jako takovou tragédii, to je lidský tabu, ne lví :-p.
Co se týče psů, tak obecně respektujou klidný jedince, který věděj, co dělaj a nastavujou jasný pravidla. Pokud pes vidí, že jste jako vůdce neschopný, bude vás povětšinou ignorovat, celkem bez ohledu na velikost psa.
Člověk je proti psovi ve výhodě, umí otevírat dveře, dává žrádlo, rozhoduje o vycházkách, zvíře neni blbý a vidí to. Většinou stčí nedělat na šťěňátko ťuťu ňuňu a neposlouchat ho na kviknutí, neni potřeba se se psem poprat. |