Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Winterson 24. 7. 2017, 10:42:21 delete
e-mail:
 
Elemir - jemu bych už nevěřil ani jméno
Jméno: JCMurphy 23. 7. 2017, 23:03:35 delete
e-mail:
 
tak hromada fotek ze srazu je tu https://uloz.to/!tnbFvrKy8Z0Y/lukostrelba-zip
heslo: fenris
a hádejte kterej z nich jsem já

Jméno: Elemir 23. 7. 2017, 19:21:10 delete
e-mail:
 
Jenom taková vsuvka, viz https://www.linkedin.com/in/cleveblakemore/ ... netuším, nakolik je to realita, nebo nakolik to může být fake, ale pokud je to jeho reálný profil, tak na programátorského génia tedy slabota, byť hned v prvním odstavci přiznává, že umí hodně věcí, ale nic na špičkové úrovni Tohle je dneska standard web developera, takže se očividně taky živí, jak je to jen možné. V málokterém zaměstnání pak vydržel déle jak půl roku.
Jméno: Winterson 23. 7. 2017, 15:20:22 delete
e-mail:
 
Člověk si toho asi nevšimne pokud se po tom nepídí nebo to nemá nejlépe přímo před xichtem
Jméno: Elemir 23. 7. 2017, 14:16:09 delete
e-mail:
 
V levém menu Přehledy -> Nejen pro začátečníky
Jméno: Winterson 23. 7. 2017, 10:47:41 delete
e-mail:
 
Konečně se mi do ruky dostala oficiální příručka Might and Magic 9.
Například jsem nevěděl, že zbraně mají interval (asi něco jako rychlost) a zranění se počítá např. 1d3 + kvalita zbraně. Také tam je nutná identifikace a oprava k jednotlivým zbraním - zajímavé je, že jsou většinou stejné cifry ( identifikace a oprava je pro jednu ze sekyr 9).

Nepřátelé mají totiž v popisku ještě "Kvalita pokladu" a podle toho se to přičítá.

Nebo ideální statistika na začátku je 13, modifikátor je totiž 0.

Jméno: Winterson 23. 7. 2017, 00:53:51 delete
e-mail:
 
Spíš si ho každý bude pamatovat jako největšího tro(t)la všech dob. Buď něco vydá, ale bude to propadák. Za tři týdny se nedá otestovat xyz buildů všech kombinací part. Nebo zapadne do propadliště dějin a skončí u Chocholouška.

Sirotek se určitě dusí smíchy, ale popcornem jak sleduje celou událásot na STEAM diskuzích
Jméno: Elemir 23. 7. 2017, 00:10:25 delete
e-mail:
 
On už se zcela určitě nebaví, protože teď už jde o to, jak si ho bude historie pamatovat. Za poslední měsíce se vytáhlo tolik věcí, které celou scénu nasvítily ze všech stran a nejspíše k jeho nelibosti. Holt internet je mocný a tentokrát se povědomí o jeho osobě až příliš zvětšilo. V době Indiegogo kampaně ho znali jen zasvěcení.

Nevydá vůbec nic, protože poslední dny už jen mele z cesty. Ani si nepamatuje, co kde píše a podle toho to vypadá. Selhal dokonce i jako troll. Kdyby se držel toho, co slíbil minulý týden, tak na nějakého 2.8. nečeká. Valve je to asi jedno, dokud na tom nezačne vydělávat, tak to ještě ani nejde označit za podvod. Čistě logicky, pokud by poslední 3 neděle testoval, tak ta hra rozhodně nemůže mít 600+ hodin, anebo z druhé strany, pokud testoval prohlížením skriptů, tak si hraje na někoho, kým rozhodně není. Možná byl ve své době skvělým programátorem, ale upřímně, za tu dobu se toho změnilo až příliš a starého psa novým kouskům prostě nenaučíš Ty zlozvyky jsou zkrátka silnější a vidím to sám na sobě.

Každopádně i kdybych se pletl, dokud to nebude na GOG, tak to nekoupím, obzvláště po tom, co se za poslední 3 týdny událo. Sirotek se musí dusit v záchvatech smíchu, to se spíše dočkáme regulérních Wizardry 9.
Jméno: Winterson 22. 7. 2017, 22:28:46 delete
e-mail:
 
Bacha, Steve z Cleavelandu opět zasahuje! Vydání Grimoáru je naplánované za deset dní (2.8.2017). Jsem vážně zvědavý jestli to myslí vážně nebo se rád baví reakcemi lidí anebo ho STEAM chytil za kule a naplácal mu na holou.
Jméno: Yuyana 22. 7. 2017, 17:09:58 delete
e-mail:
 
Byla jsem navštívit bratra, lump hraje MM. Ví jak je to nakažlivý a musí to dělat přede mnou. Můj mozek už v duchu zakládá postavy.
Jméno: Yuyana 22. 7. 2017, 14:26:13 delete
e-mail:
 
Hyeny jsou hyeny, jsou prostě jiný. Samice šéfujou i jinde a takový věci nemaj . Některý druhy maj "dělbu šéfování", podle situace.

Vlastně se obávám, že hyeny jsou velmi lidský, posedlý nadvládou, agresivní, fyzická převaha nade vše.. :-D Je jedno, jaký pohlaví to dělá, nevidim rozdíl.

Spousta druhů má velmi... zajímavý role pohlaví, někde samičky žerou samečky, někde je to samička, kdo se rozmnoží a umře, no, a někde umřou oba, cosi budeme nalhávat. Různý organizace, různý role ve skupině, někdy je to zajímavý, někdy spíš děsivý.

Náš pes naší fenu absolutně poslouchal, i když už byla stará a byla ráda že chodí. Pravda, on je jeden z těch samečků kterejm při spatření samičky vypne mozek.


Já chápu, že křížení příbuznejch neni automaticky problém. Taky chápu, že dnešní přešlechtěný plemena už nic nezachrání. Jak je plemeno moderní, je snaha ho namnožit za každou cenu a na kvalitu nikdo koukat nebude... A pak se někdo diví. Prachy prachy prachy.


Jsem zásadně pro přirozenou tělesnou stavbu, a pokud si budu v budoucnu pořizovat jakýkoliv zvíře, bude to něco fyzicky normálního. Zajímavá barva mi nevadí, ale tělesný deformace a problémy snášim špatně.


Vidíš, Murphy, u nás byl násilnickej otec, je mrtvej a všem se nám ulevilo.
Jméno: Adam23 22. 7. 2017, 11:46:00 delete
e-mail:
 
To me teda po...

Tak to je hodne prisny, ze skrz to i rodej :o

Diky za informace, jsem nemel ani tuseni, ze neco takovyho existuje.
Jméno: JCMurphy 22. 7. 2017, 11:04:29 delete
e-mail:
 
http://blog.wuwej.net/2006/08/23/rozmnozovaci-podi ...

já vždycky rád říkám, že u nás doma je to jako u hyen... matka štěkne a když to neudělám, tak mně zbije
Jméno: Adam23 22. 7. 2017, 10:05:29 delete
e-mail:
 
To s těma klitorisama je zajímavý.
Jméno: JCMurphy 22. 7. 2017, 08:43:43 delete
e-mail:
 
stačí si vzít už jenom to, že ty nejvýkonnější plemena jsou bílý/černobílý, nemají rohy, jde u nich o dojivost před přirozenou tělesnou stavbou a masný plemena zase musí mít osvalení s kterým by neměly v přírodě šanci přežít...

kámo... že hyenu nemají problémy? jejich matriarchální společenství je tak biologicky zvrácený, že aby samice mohly šéfovat samcům, tak musí mít vyšší hladinu testosteronu kvůli čemuž pak mají výrazně zvětšný klitorys = problémy při porodu...

a taky věřím tomu, že za pár desítek let si za genetickou úpravu dětí budou lidi platit... snad tu pak nebudou takoví "exoti" typu Trump atd.

no... já hovězí nemusím, kozy a jehňata z vlastního chovu, králíky taky, kuřat letos máme víc než dost, tak s tím na rok možná taky vystačíme a vepřový... já vždycky říkám, že nebude planeta opic, ale planeta prasat a právě s nima budeme bojovat o přežití... (i když se jako prasata chováme už teď) a když si vezmete jak jsou u nás těžce přemnožení divočáci, tak když je možnost si v restauraci dát kančí guláš, tak nepohrdnu... no pak mně fascinuje, že mořské ryby jsou zdravé a měli bychom je jíst pokud možno co nejčastěji, jenže když se podívám v jakým stavu jsou oceány a rybí populace... no... nevím... (a na veterině jsem jednou potkal týpka, kterej nenáviděl pojídače tuňáků)
Jméno: Elemir 22. 7. 2017, 08:20:30 delete
e-mail:
 
Degenerace je nepříjemný problém příbuzenské plemenitby, ale nemusí nastat vždy. Problém u zvířat je hlavně v tom, že se kříží kvůli konkrétním vlastnostem a ne vždy se dá díky tomu vyhnout přenosu nežádoucích genů. Je málo pravděpodobné, že by k tomu nedošlo.

U spontánního křížení v rámci příbuzenstva však k tomu dojít nemusí. Evoluční teorie to např. vysvětluje tak, že u zvířat, která se třeba dostala na izolované ostrovy, mohli tohle dokázat jen silní jedinci, takže se tam sice objevilo příbuzenstvo třeba dvou větví, ale ti "degenerovaní" cestou odpadli a jejich geny proto nemohly negativně zasáhnout. A pak tu máme třeba ty hyeny, které k tomu došli během miliónů let vývoje a přitom si drží hodně významné vlastnosti. Jenomže na to právě současné šlechtění nemá čas, to je zaměřené na mnohem rychlejší výsledky.

Podle mě není daleko doba, kdy se bude genom plemen upravovat ručně přímo v zárodku. Jsou tací šílenci, co si to klidně zaplatí.
Jméno: JCMurphy 22. 7. 2017, 07:44:35 delete
e-mail:
 
tak u lišky je to jasná vzteklina, ale naštěstí jsme rabies free země už celkem dlouho...

můj pes je přátelskej ke všemu co se u nás objeví/narodí, no je možný, že je to vyjímka, ale na druhou stranu, psi taky zvládnou bez člověka rychle vytvořit smečku s ostatníma a zdivočet...

degenerace kvůli šlechtění už je a nějaký nepříbuzní psi nemají moc velkou šanci to celý zachránit... každý plemeno má predispozice k určitejm onemocněním http://www.abvet.cz/cz/novinky/80-dedicne-nemoci-p ...
Jméno: Adam23 22. 7. 2017, 07:40:33 delete
e-mail:
 
Vsechny zensky mi rikaj, ze si porad stezuju, tak na tom asi neco bude
Psa nemam.
Jméno: Yuyana 22. 7. 2017, 00:33:39 delete
e-mail:
 
Hele, přátelský psi mi nevaděj, přátelský lišky jsou horší.


Heh. Viditelně nejsou nemocný. Nemaj zmiňovanou lidskou vadu, ani další problémy s ní spojený, a co si budeme nalhávat, NEJSOU přátelský k cizejm lidem :-D. Myslim, že nepřátelskost k cizejm lidem by dokonce mohl bejt důvod, proč lidi psi chovaj :-D. By bylo blbý kdyby psi vítali náhodný lupiče.


Viditelně pes má něco, co mu umožňuje lidi akceptovat, otázka je jak k tomu přišel a kdy. Co ostatní domestikovaný zvířata?


Co se týče degenerace kvůli "šlechtění", tak ta se nedá popřít. Stačí vidět některý zmutovaný plemena, rozdíl mezi německejma ovčákama (pracovní a předváděcí), seznam dědičnejch chorob a hromadu příbuznejch v rodokmenech.

Jsou chovatelé, který maj nezmutovaný plemena a používaj nepříbuzný jedince, ale když ono nechat si dovézt nepříbuznýho psa třeba i ze zahraničí je dražší, že. Čistokrevnost může bejt dobrá... ale jen do určitý míry.
Jméno: JCMurphy 22. 7. 2017, 00:19:34 delete
e-mail:
 
jsem se teď po dlouhé době podíval na stránky Wrynn Pendragon a musím žasnout, že se mu do toho tak chtělo... geniální! to je na nobelovu cenu