Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Winterson 28. 7. 2017, 12:15:00 delete
e-mail:
 
Já právě takový hračička nejsem abych si hrál s nastavením a něco rozjel
Jméno: JCMurphy 28. 7. 2017, 11:21:21 delete
e-mail:
 
tak ono se dá s wine pořešit hodně věcí, jenže na některý je i ten krátkej -_-
Jméno: Winterson 28. 7. 2017, 10:21:05 delete
e-mail:
 
JC - přesně jako u tebe, když jsem přišel na to že s hrama to není tak slavný, přešel jsem zpátky na Widle Linux je výborný vysloveně na pracovní záležitosti.

Jméno: Elemir 28. 7. 2017, 09:55:31 delete
e-mail:
 
Ono to jde samozřejmě pořešit tak, že se nasadí starší verze prohlížeče a nepovolí se jí aktualizace, což jde jak u linuxu, tak i u Windows, přičemž u linuxu je výhoda, že ho lze kompletně přizpůsobit k nějakému stavu, kdežto u Windows jsme odkázáni na konkrétní verze výrobce a v případě desítek už ani není šance na rozumné řízení aktualizací systému. Adobe flash odstřihne ze dne na den, takže ano, vyřeší to jakékoliv problémy s jeho instalací, protože vlastně umře v jednom okamžiku všude - prohlížeče daných verzí ho už prostě nebudou načítat.

Z pohledu webu to není naštěstí až taková tragédie, dneska už by snad ani nikoho nenapadlo tvořit web kompletně ve flashi, ale jde o přežívající projekty, které využívaly flash třeba k interaktivnímu obsahu, ale již nejsou dále udržované, takže je ani nikdo nebude předělávat. Jde např. o výukové programy. Flash byl v tomhle ohledu rozumným nástrojem. Ať mu budeme jakkoliv spílat, holt tenkrát dokázal předběhnout ostatní a vytěžit z toho (pomalá standardizace JavaScriptu, nemotorné Java Applety, které beztak vyžadovaly přítomnost JRE apod.), navíc dodnes je v určitých ohledech nepřekonaný (velikost, rychlost).

Jinak jenom k těm starším verzím prohlížečů, ono to taky není úplně snadné. Zkoušel jsem před pár měsící např. poslední verze Mozilly, ale dojel jsem na katalogizaci https certifikátů, jinými slovy jsem musel každou chvíli něco manuelně potvrzovat Za ta léta se změnilo dost věcí, které holt prohlížeče řešily za nás.
Jméno: JCMurphy 28. 7. 2017, 08:17:15 delete
e-mail:
 
však já proti linuxům vůbec nic nemám... jenom s těma hrama je tam problém... kámoš zase rozehrál GW2 a ty spustit s dobrým fps na linuxech prostě nejde... no a co jsem se díval na GOG, tak si asi koupím aspoň ten IWD enchanced a až to dohraju, tak se uvidí...
Jméno: Winterson 28. 7. 2017, 08:14:34 delete
e-mail:
 
Linux jsem chvíli měl a opravdu se mi líbil. Na škole si ho ajťák vychvaloval že je o dost stabilnější než Windows a nemusí řešit tolik problémů.
Jméno: Yuyana 28. 7. 2017, 02:11:55 delete
e-mail:
 
Já to řikám pořád, stačí počkat, a problém to vzdá a zmizí :-D.
Jméno: JCMurphy 27. 7. 2017, 23:57:39 delete
e-mail:
 
takže od roku 2020 nemusím na linuxech řešit moji neschopnost nainstalovat flash?
Jméno: Elemir 27. 7. 2017, 22:49:35 delete
e-mail:
 
Jen vsuvka k technikáliím, tak otravný infobox k logovacím údajům mimo šifrovaný protokol už má nějakou dobu i Opera. Ostatně nová Opera už není to, čím tento prohlížeč původně býval, ale podobně jako Firefox se to všechno opičí po Chrome Paradoxně tímhle netrpí IE 11 a tomu už se musím opravdu smát. Tak já před lety od IE utíkal, abych se k němu nakonec po tom všem pokusničení zase s pokorou vrátil A bude hůře, v roce 2020 skončí podpora Flashe, což byl na jednu stranu mor klasické web-tvorby (nulová archivovatelnost apod.), ale na druhou stranu je to technologie, která sebou vezme do hrobu mnohem více, než by se nám mohlo líbit. IE bude zřejmě jediným prohlížečem, který tak striktní nebude. Od té doby, co Microsoft neudává trendy, začíná se mi docelá líbit
Jméno: Yuyana 26. 7. 2017, 22:51:41 delete
e-mail:
 
Ani nevim, nikdy jsem nezjišťovala podrobnosti. Ať tak či tak, je to dobře.


Vim o čem mluvíš.
Jméno: Elemir 26. 7. 2017, 22:18:47 delete
e-mail:
 
Já bych spíš řekl, že oni tenkrát nechtěli za licenci platit, než že by jí získat nemohli. Pokud si dobře pamatuju, vzniklo to už v době NWN 2, oznámený Lionhearth už neměl být na D&D postaven a taky nebyl, jejich místo zaujal SPECIAL, což nebyl úplně špatný krok. A taky bych řekl, že tohle byl v podstatě hřebíček do rakve D&D, protože pak už na nich nic kloudného nevzniklo a D&D 4 už byl jasný krok vedle.

Osobně mi to používání systému na všechny možné způsoby nevadilo, ono to má své nesporné výhody, ale je fakt, že čas od času to změnu chce, protože jinak by ten vývoj zaostal. Škoda jen, že nakonec ty tabulky ustoupily zcela do pozadí a dneska je to úplně jedno, co za systém na pozadí běží.

Někdy přemýšlím, jestli bych své preference změnil, pokud by se ke mě BG nedostaly takhle zčerstva, ale je to těžké odhadnout. Užil jsem si s nima krásnou herní éru a v tomhle případě nostalgie převažuje. Ona tenkrát byla jakoby výhoda v tom, že jsem moc jiného neznal, a to se potom ty hry vryjí do paměti poněkud jinak.
Jméno: Yuyana 26. 7. 2017, 21:58:33 delete
e-mail:
 
Já hrála první právě IWD 2 (což byla zároveň moje první zkušenost s DnD) a pravidla 3e znám velmi dobře. Nic nemění na faktu, že mám raději starší díly. Každopádně Dragon Age je Dragon Age, občas je fajn, když někdo nedostane práva a musí vymyslet něco jinýho :-D.
Jméno: JCMurphy 26. 7. 2017, 21:57:49 delete
e-mail:
 
já byl vždycky největší průzkumník, takže jsem s tím problémy neměl...

jinak nevím... ono s věkem se moje preference celkem změnily... za mlada jsem měl nejradši NWN a IWD2 a zbytek mně nikdy moc nebral, no teď je u mně taky topovka jednoznačnš PST, pak bych dal asi BG2, pak IWD, jenže tam je to prostě fakt o tom na který pravidla mám zrovna náladu... no BG1 jsem nikdy nehrál dýl jak hodinu a NWN... uznávám, že je to spíš pro modery, či lidi, kteří si s tím editorem vyhrávají...

no před drbnutím do kebule jsem dělal mód ve kterým jsem se snažil co nejvcí ukázat jak to v naší SHŠ chodí, jenže pak jsem na to neměl vůbec náladu a zmizelo to v propadlištích formátování... a když se teď podívám na jejich fotky a na to co si o nich myslí okolí... jenže co já jsem abych je kritizoval? já to řeším buď z minimálně 15 metrů vzdálenosti, nebo z místa, kam se protivník nedívá
Jméno: Elemir 26. 7. 2017, 20:13:57 delete
e-mail:
 
Ohledně D&D 3, jak léta letí, tak jsem si pomalu zvyknul. Nejvíce tomu pomohlo seznámení s Das Schwarze Auge, protože to je sice ještě komplexnější, ale dobře se na tom učí ty vztahy. Ono by možná dost pomohlo, kdyby D&D 3 měly při levelování lépe vyřešené zobrazení tabulek a byly u toho vidět právě ty vazby. Pokrok už byl vidět na letošní rozehrávce NWN 2. AD&D 2 mám však jednoznačně radši. IWD 2 mě tenkrát v to upgrade pravidel vysloveně naštvalo.

V BG2 mi Athkatla taky docela vadí, mě to přijde už moc svazující a hlavně ty pošťácké úkoly o to více vyniknou. U jedničky mě to třeba tak nepřišlo, protože dost těhle úkolů lze tak nějak vynechat a zůstane jen to bloudění po hlavní lince, ale problém Infinity her je obecně malé množství rébusů apod. Durlagova věž je třeba přesně to, co v základní hře chybělo. BG mi přijdou bližší, ten důvod jsem vlastně popsal už u Eye of the Beholder, mě to přijde vyvážené ve všech směrech a dobře tomu konkuruje IWD, které je sice méně ukecané, ale udržuje dobrou atmosféru. Level okolo 16 je pořád hranice, kterou jsem pro klasického hrdinu ochotný akceptovat jako přirozený vývoj.
Jméno: Yuyana 26. 7. 2017, 19:51:28 delete
e-mail:
 
IWD jsem dala na nejtěžší a byla to zábava. V BG 2 jsem vychcípala poměrně rychle ze začátku, moje osvědčený metody nefungovaly, beholdeři jsou prostě komicky nedatelný a to navyšování množství a levelu nepřátel podle mýho levelu je zvrácený. Dělá to s obtížností veselý věci. Moc nepřátel s kouzlama.

IWD je přímočarý, hra nemusí nic přizpůsobovat, člověk vždycky ví kam má jít. V BG 2 jsem se hned na začátku kompletně ztratila. Kdyby byly všechny lokace otevřený a člověk mohl cestovat, bylo by to lepší. Ještě teď se vidim jak běhám po prvnim městě sem a tam. Nemám ráda rozsáhlý první město a běhání a kecání.

IWD 2 nemám tak ráda, začátek je nudnej a než se přes něj člověk dostane... Taky se tam nedá naházet postava s dokonalejma statama, mě to min-maxování nebaví (raději jen maxuju). Navíc můj paladin/mág/klerik/mnich byl božstvo, a já mám velký problémy udělat si neoptimalizovanou postavu, aby byla hra zábavná :-D.

Nechci to hrát na HoF, přijde mi to už přehnaný. Mám ráda, když je ve hře jednou za čas tužší bitka, kde člověk musí přemejšlet, ale jinak je obtížnost rozumná. Když musim stále jet na 100%, je to brzo nudný, protože člověk v zásadě stejně dělá furt to samý. Neni každá bitva originál vyžadující novej přístup.


Takže první je Torment, druhá je oblíbená, leč poněkud ohraná IWD 1, IWD 2 je třetí, ohraná, navíc nemám ráda změnu pravidel.

Pak dlouho, dloooouho nic a pak stále ještě nic, nemám ráda BG. Taky nenávidim všechny společníky od růžovky po toho týpka s křečkem.
Jméno: JCMurphy 26. 7. 2017, 15:53:08 delete
e-mail:
 
no mezi IWD a IWD 2 je největší problém ve změně pravidel DnD... zatímco v jedničce jsem levloval v pohodě, tak ve dvojce to bylo nastavený, že když jste měli o mnoho vyšší level, než monstra, tak jste za ně dostávali prd zkušeností... ale jinak jsou obě hry dobrý a taky jsem je míval raděi než BG... no jedinej rozdíl je ale spíš v tom, že v IWD se s váma postavy nebavijou...
Jméno: JCMurphy 26. 7. 2017, 15:50:00 delete
e-mail:
 
no.. IWD 1 s datadiskama druid/válečník multiclass, IWD 2 jsem se s jenom druidem dostal na začátek poslední kapitoly, ale tam jsem už neměl čas a už to nedohrál... BG2 s datáčem jsem dal celý jenom s rogunou swashbucklerem, to mně bavilo no a pak jsem prosóloval M&M 6-9... druidi, akorát osmičku jsem musel dát za trolla nevím proč, těžce ujíždím na univerzálnosti druidů... aj NWN jsem hrával tak půlku za druida, ale dohrál jsem to jenom za mág/pán smrti, bard/učedník draka a pak ještě dvě classy na který si už moc nepamatuju... no... první akt jsem dohrál minimálně třicetkrát...
Jméno: Winterson 26. 7. 2017, 14:56:27 delete
e-mail:
 
Vůbec se ti nedivím Naopak mi přišlo že IWD2 je na tom o dost líp než jednička. Taky jsem v tý době moc nesledoval recenze a proto mi všechny tyhle informace utekly. Bohužel stejně jako recenze MM9. Ale myslím, že bych to stejně dříve nebo později smažil.
Jméno: Richmond 26. 7. 2017, 14:42:57 delete
e-mail:
 
Jasně, že podobné úkoly jsou skoro ve všech cRPG, ale tady mi vadilo to množství a celkově i to podání. Jako mě se nejvíc líbilo podání questů v původní Pool of Radiance, takto bych si to představoval u ne-dungeonového rpg

IWD2 jsem raději ani nezkoušel, protože jsem četl všude, že to je hrůza. BG2 jsem také nehrál dlouho, takže v podstatě jen 3 Infinity hry mi takto deformovaly můj postoj
Jméno: Winterson 26. 7. 2017, 14:22:55 delete
e-mail:
 
Richmond - určitě byl. IWD 1 byla víceméně kobkařská záležitost. Až IWD 2 tě vzalo do otevřených prostor.
K BG mám dobrý vztah už kvůli tomu, že mi to připomíná dobré časy strávený u dračáku. Taky to byla jedna z prvních RPG co jsem hrál na novém kompu. Jako jo, u většiny her odstupem času musím uznat, že dnes už to není co bývalo a nostalgie je ve skutečnosti špatná paměť

Pošťácký quest - nejenže mě to pobavilo, ale taky by to měl být oficiální název Obávám se, že tímhle trpí všechny RPG hry. Jdi tam, zabij to, vrať se a opakovat.