Ono to jde samozřejmě pořešit tak, že se nasadí starší verze prohlížeče a nepovolí se jí aktualizace, což jde jak u linuxu, tak i u Windows, přičemž u linuxu je výhoda, že ho lze kompletně přizpůsobit k nějakému stavu, kdežto u Windows jsme odkázáni na konkrétní verze výrobce a v případě desítek už ani není šance na rozumné řízení aktualizací systému. Adobe flash odstřihne ze dne na den, takže ano, vyřeší to jakékoliv problémy s jeho instalací, protože vlastně umře v jednom okamžiku všude - prohlížeče daných verzí ho už prostě nebudou načítat.
Z pohledu webu to není naštěstí až taková tragédie, dneska už by snad ani nikoho nenapadlo tvořit web kompletně ve flashi, ale jde o přežívající projekty, které využívaly flash třeba k interaktivnímu obsahu, ale již nejsou dále udržované, takže je ani nikdo nebude předělávat. Jde např. o výukové programy. Flash byl v tomhle ohledu rozumným nástrojem. Ať mu budeme jakkoliv spílat, holt tenkrát dokázal předběhnout ostatní a vytěžit z toho (pomalá standardizace JavaScriptu, nemotorné Java Applety, které beztak vyžadovaly přítomnost JRE apod.), navíc dodnes je v určitých ohledech nepřekonaný (velikost, rychlost).
Jinak jenom k těm starším verzím prohlížečů, ono to taky není úplně snadné. Zkoušel jsem před pár měsící např. poslední verze Mozilly, ale dojel jsem na katalogizaci https certifikátů, jinými slovy jsem musel každou chvíli něco manuelně potvrzovat Za ta léta se změnilo dost věcí, které holt prohlížeče řešily za nás. |