Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 6. 8. 2017, 21:44:58 delete
e-mail:
 
Netuším, jestli je někdo něco nutí říkat, podle mě je to jejich vlastní postoj. Kolikrát mi přijde, že se jen papouškuje, co kdo někdy v minulosti řekl/napsal a ... zkrátka, někdy mi přijde, že dotyční mluví/píší "zasvěceně" o věcech, které ovšem z vlastní zkušenosti příliš neznají a ta diskuse to právě docela zajímavě podtrhla. Mimochodem, pokud se chce někdo opravdu pustit do Greyhawku, tak hodně štěstí, je to ještě větší simulátor D&D 3 než Pool of Radiance 2. Tydle dvě hry mě donutily se zpětně omluvit IWD za to, že jsem se na ně kdy opovážil kouknout opovrhujcím okem

Osobně si myslím, že v retru by se měla především ukázat hra samotná a věnovat většinové úsilí jen jí. Za celou hodinu 9 minut jsem neviděl jediný záběr mapy, což je zrovna u W&W trestuhodné a pousmát jsem se musel i nad dumáním, jestli hra obsahuje pauzu v boji, aby pak pánové čirou náhodou ke konci zjistili, že hra obsahuje přepínání mezi realtime a tahovým režimem. A zrovna ten u W&W funguje docela zajímavým způsobem atd. U EOB a Daggerfallu podobně, naopak Quake byl předvedený perfektně. Na mě to bohužel působilo dojmem, že je to moc nebaví a jen si potřebujou odškrtnout další hru v sekci retro. Abych byl upřímný, už mě docela vadí i to různé rýpání do série Might and Magic.
Jméno: Winterson 6. 8. 2017, 18:51:11 delete
e-mail:
 
Flash: Ať je Cleve jakýkoliv a má vulgární a arogantní vystupování, myslím, že by mohl být celkem velký puntičkář a ty mapy jsou udělaný dobře.
Některé hry je ovšem vyžadují. Třeba Grimoire - co jsem koukal tak nikde nic moc není. Co se týče popisků a tak. Ten, kdo ho už hraje se mnou nemusí souhlasit (protože já ho -ještě- nehraju).

Elemir - Při retro pátcích většinou nechybím na live streamu.
U nich občas nevíš jestli to říkají protože je to jejich osobní názor nebo jestli to tak říkat musí. Poláčka moc v retru nevidím, spíš je tam duo Dobrovský a Olejník.
Kaspersky má free verzi? Neuvěřitelné! Asi jí zkusím.

Mám pocit, že Cleve na tom strávil tolik času, že ty patche by nemusely rozházet tolik věcí. Ale musím ti dát za pravdu, že občas se stane nemilá věc a sice jednu věc opraví a zároveň pět dalších se posere.

U Wizardry 8 mi byl manuál opravdu milý.
Jméno: flash 6. 8. 2017, 14:56:54 delete
e-mail:
 
Kdyz jsme u tech WW.
https://games.tiscali.cz/video/retro-gamesplay-wiz ...

Vzhledem k tomu ze Grimoire ma asi 100mb ten system patchovani reinstalem zas tak moc nevadi.
Horsi je ze ted jsem cetl jak Cleve na steamu pise ze nemuze moc upravovat mapy protoze by pak nebyli kompaktibilni ulozene pozice, coz mi prijde jako dost prusvih. Ale pokud ma mapy udelane dobre, nemusi to byt potreba.

Manualy cte jen zlomek lidi a dnes uz jsou prezitek. Treba PS4 hry z 99% vychazeji bez manualu. Tvurci spolehaji na tutorialy ve hre.
Je to skoda, pekny manual u hry byl pro me vzdycky takovy pekny bonus k zakoupene hre.
Jméno: Elemir 6. 8. 2017, 14:47:03 delete
e-mail:
 
Neodpustím si jedno rýpnutí, když tady došlo na vzpomenutí W&W, shodou okolností jsem si všiml retra na Games, které zrovna předevčírem vyšlo. Kvalitativně je to shodné s ukázkou z EOB nebo Daggerfallu, ze hry je toho předvedeno celkem málo a dost neslaně-nemastně, ale co mě dojmulo nejvíc, byl Poláčkův komentář v poslední třetině videa obecně k hrám z žánru. Vydržel jsem až do konce, ale už jsem se musel přemáhat. To je zas ten typickej sebestřednej světonázor, co se snad v tý redakci dědí. Jen ho ještě podložit přesvědčivými a pádnými argumenty, jenomže to by chtělo některé z jmenovaných her mít taky skutečně odehrané Ale jak už jsem jednou psal, je to každého svědomí.
Jméno: Elemir 6. 8. 2017, 08:56:40 delete
e-mail:
 
Jinak jedna poznámečka k software ... Kaspersky uvolnil free verzi svého antiviru. V Evropě má jít registrovat sice až od září, ale dneska už mi to v pohodě registraci vzalo. V placené verzi se jedná o jeden z nejlepších antivirů, který je navíc dobře optimalizovaný, takže od free verze čekám, že bude mít podobné ambice i ve free sektoru. Avast je už překonaný a hlavně pomalý a otravný moloch, takže jsem rád, že vody free antivirů zase někdo rozčeří a je to zrovna někdo takto velký.
Jméno: Elemir 6. 8. 2017, 08:49:19 delete
e-mail:
 
Patchování bude očividně slabina celé hry, ale nebyl by první, komu nejde hra patchovat po částech. Podle mě ani nemá smysl to nyní hlídat, v1 je prostě daná a až vyjde v2, tak se vyplatí hru zase přeinstalovat apod. Ono je totiž otázkou, jestli to postupné patchování nakonec něco nerozbije a není tedy lepší se tomu vyhýbat - pokud tedy člověk nenarazí na fatální bug.

U manuálů bych obecně řekl, že pro hry z (od) přelomu milénia to není nutnost, naopak dobře odvedená práce na hře by se měla poznat tak, že se hráč vše potřebné naučí během hraní a hra mu k tomu dá prostor (prostor pro experimentování apod.). Souvisí to s dostatečnou intuitivností UI atd., což přestal být postupem času problém. W&W jsou zrovna jednou z her, která není tak docela přátelská a chybí v ní třeba klasické tooltipy, které už mělo i Diablo o několik let dříve.
Jméno: Winterson 6. 8. 2017, 07:59:29 delete
e-mail:
 
Jinak Cleve vydává patche, jenomže abyste ho dostali, musíte odinstalovat a nainstalovat hru. A taky nedává na STEAM patch notes, takže nikdy nikdo neví kdy co vydal.
Jméno: Yuyana 5. 8. 2017, 23:17:14 delete
e-mail:
 
Pravda, Wizards and Wariors vyžadujou tabulku s popisem perků. Jedna z věcí co na tý hře nemám ráda.
Jméno: Yuyana 5. 8. 2017, 23:16:14 delete
e-mail:
 
To je jednoduchý, řeknete že hru nezlevníte, lidi se nachytaj... :-D Uvidíme, jak to bude.

Nikdy jsem nehrála hru který by vyžadovala manuál. Osobně to považuju za značný mínus.
Jméno: flash 5. 8. 2017, 22:35:03 delete
e-mail:
 
win - jo manual bych urcite uvital, nektere veci jsou silne nepruhledne a manual by ulehcil jejich pochopeni.
Jméno: flash 5. 8. 2017, 22:32:40 delete
e-mail:
 
tak ono vetsina pravovernych dungeon maniaku driv nebo pozdeji povoli a vzhledem k tomu ze Cleve prohlasil ze jiz nikdy svoji hru nezlevni tak nebyl duvod cekat Samo to beru s nadsazkou, ale u nej jeden nikdy nevi. Taky to je proste legendarni hra, at se na to clovek kouka z jake strany chce, z te zle nebo te dobre a proste by me mrzelo ji nemit.
Jinak jsme na tom podobne, mam rozehrane dve dalsi hry a grimoire se mi tam nevleze, pac to (pokud je dodelana) bude hra na plny herni uvazek. takze se do ni dam asi az nekdy po prazdninach.
Jméno: Winterson 5. 8. 2017, 22:25:33 delete
e-mail:
 
Manuál k tomu prý dodá příští týden, takže určitě budete moudřejší
Jméno: Elemir 5. 8. 2017, 22:20:44 delete
e-mail:
 
Zrychlení boje se určitě hodí, díky S tou hudbou souhlasím, taky mi to začalo docela rychle vadit, ono i na midi to není zrovna úplně sympatické. Ale jinak se nedivím, že jsi to prubnul, mě výsledek taky docela silně zajímal. Jen budu muset naházet vlastní družinu, i když ... spíš to odložím zatím k ledu.

Měl jsem docela snahu pokračovat v Albionu, ale nějak mi to nejde. Tedy lépe řečeno, nějak se do toho nemohu dostat. Dokonce jsem nainstaloval průměrný Dungeon Hack a chytlo mě to více. Asi nejsem na větší RPG naladeň a Grimoire nebude vyjímkou. Je čas couvnout, Zaklínač mi to jasně ukázal a vrátit se zase na chvilku k něčemu oddychovějšímu a proložit to něčím adekvátním.
Jméno: Winterson 5. 8. 2017, 22:13:49 delete
e-mail:
 
Trpělivost s vámi, kdo si Grimoire pořídil
Jméno: flash 5. 8. 2017, 21:45:47 delete
e-mail:
 
Jinak po nejake chvili hrani jsem musel utlumit hudbu a zvuky, ja chapu ze to je retro a ze midi je midi, ale asi by me brzy odvezli do blazince
kdyz to mam jen potichu tak me to tolik neirituje.
Dalsi vec jsou mrnavy fonty u nekterych tabulek a popisku. jinak za ty cca 4 hodiny hrani si na nic moc stezovat nemuzu, docela sem me to libi
Jméno: flash 5. 8. 2017, 21:38:52 delete
e-mail:
 
podrzenim klavesy Enter se boj da zrychlit. (a ted jsme se podrekl ze jsem neodolal taky)
Jméno: Yuyana 5. 8. 2017, 21:29:10 delete
e-mail:
 
Defaultní družiny maj tendence bejt na prd, s tim se automaticky počítá.
Jméno: Elemir 5. 8. 2017, 21:15:15 delete
e-mail:
 
Ad dovolená ... ale jo, byla to příjemná změna Akorát jsem nepočítal s takovým kvantem lidí, nikde jsme nebyli moc dlouho sami. Když jsem pak chtěl fotit, tak jsem musel vychytávat extra chvilky, nebo si vybírat extra polohy pro záběr Vůbec by mě nenapadlo, kolik lidí na hory v létě jezdí.
Jméno: Elemir 5. 8. 2017, 21:12:51 delete
e-mail:
 
Jj, indie hra ... vydržel jsem ještě kratší dobu, než ve Wizardry 6

Na ovládání, tedy spíše pochopení je to trošku složitější, ale protože z Wiz6 vím, jak probíhá boj, tak bylo potřeba jen najít nějaký podobný postup - defaultní družina je v Grimoire prostě naprd Mno, nevím, na mě je ten boj moc pomalý, bez ohledu na výsledek. Ale zase je pravdou, že na Lords of Xulima jsem z počátku taky koukal divně, tohle je prostě dané tím, že jsem se Wizardry vždy vyhýbal obloukem.
Jméno: Winterson 5. 8. 2017, 21:08:23 delete
e-mail:
 
Elemire, užil sis to aspoň?

Taky jsem říkal, že mě to dost překvapilo že to vůbec vypustil do světa. Myslím, že samotná hra bude natahovaná šíleným kvantem soubojů (a těžkých).

Jeden z hráčů na YT tam nastavoval velmi jednoduchou obtážnost a počet setkání na "rare", ale udělal 3-6 kroků a ihned byl v náhodným souboji.
Prostě nic v tom zatím nefunguje tak jak má, ale Cleve je celkem akční a spoustu bugů už vychytal. Bude muset čekat než nějaký pokusný králík dohraje hru do konce a z jeho bugreportů bude dělat záplaty.

Možná do toho půjdu, ale až (pokud) to odladí. Což se mu myslím nepovede. Je tam tolik proměnných a nemyslím, že opraví vše.