Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 8. 8. 2017, 07:10:17 delete
e-mail:
 
Jeziis, DN, to jsme hravali jako mali :-D. To jsem umela anglicky jen nadavky... takze s porozumenim hre nebyl zadnej problem :-p. Dneska bych se toho asi nedotkla ani nasadou od smetaku, ale tenkrat jsem to dohrala.
Jméno: Elemir 8. 8. 2017, 05:33:16 delete
e-mail:
 
Poslední 3 týdny docela tápu, co hrát, když jsem prozatím veškeré možné rozehrávky utnul. Na dovolené to nakonec skončilo tak, že jsem po prohlídce adresářů v notebooku rozjel od začátku Duke 3D Atomic Edition Je zajímavé, že ač jsem klasickou edici několikrát dohrál, některé levely v těch samých scénářích z Atomic Edition mi přišly jiné.

Včera jsem pro změnu rozehrál Medal of Honor: Pacific Assault (nyní na Orginu zdarma). V první chvíli jsem si to zaměnil za Allied Assault, takže jiný začátek mě lehce překvapil, než mi došlo, co se děje. Bohužel k té hře musím být docela kritický - zasazením a leveldesignem počínaje a technickými přešlapy konče. Vietcong je taky v džungli, taky je to koridorovka, ale v tomhle Medálu jsou ty korigory navíc velmi úzké a krátké (viz dále). Je na tom dobře vidět i přechod od systému lékárniček k autohealu. Lékárničky tu ještě v určité formě jsou, ale s týmem se táhne "nesmrtelný" medik, který může postavu několikrát v daném levelu vyléčit. V těch malých levelech tak odpadá i povinné prohledávání případných objektů a není to nutné ani kvůli munici, ta se doplňuje na konci každé štreky (každý level je navíc rozsekán na několik samostatných úseků s vlastním nahráváním). Ani jako nenáročná oddychovka to není zrovna moc zábavné.
Jméno: Yuyana 8. 8. 2017, 00:07:06 delete
e-mail:
 
Nainstaluj windowsy, budeme se bavit o IW, ať je to tu různorodý :-D.
Jméno: JCMurphy 7. 8. 2017, 20:49:39 delete
e-mail:
 
taky jsem rád jak to tu náhle ožilo že by to značilo návrat k debatám před pár roky?... akorát jsem lehce v rozpacích z toho, že Grimoire nehraju a ještě nemám nainstalovaný ty windowsy abych mohl začít aspoň IWD:EE...
Jméno: Elemir 7. 8. 2017, 20:44:08 delete
e-mail:
 
Mno, a proto toho musíme využít, než to tu zase usne

Winterson: vím, klikl jsem náhodou na fórum a všiml si té poznámky k update. Moc mě to nepřekvapuje, záleží, jak je save systém udělaný, a pokud je to něco komplikovaného, pak to je vždycky průšvih. Stačí, když přidá něco nového a opomene tomu nastavit default hodnotu pro případ, že to hra nedokáže přečíst ze save pozice apod. Každopádně mi to moc nevadí, mám odehraných jen pár desítek minut a z úvodní lokace jsem se dostal do města, kde jsem opět vytuhl

Zvažoval jsem možnost, že bych to regulérně rozjel a přišpendlil k tomu samostatné téma, ale Grimoire opravdu není hra, která půjde hrát na poloviční plyn. První rozehrávka skončila hned na úvodním políčku, hra mě hned švihla do boje proti šestici netopýrů a byl jsem v pytli V druhé rozehrávce jsem proto musel vypnout náhodná setkání, což tyhle blbůstky definitivně vyřadilo a už jsem se v pohodě dostal do města, kde jsem si naštěstí udělal save - nedlouho poté mě sundala dvojice brouků, která se vyloupla z poza jednoho domu.

Nicméně jsem přeci jen pár věcí stihl postřehnout. Město je třeba dobře zpracované, byť osobně mám dost velký problém se změnou objektů (stěn s texturami) při otáčení. Hra zná jen pravé úhly a tam, kde je roh, se při otáčení objeví průhledný zlom s takovou hranou. Vypadá to dost blbě a navíc okolí v tu chvíli vypadá jako placka. V domech je to třeba dost dobře vidět (do domů lze vstupovat).

Grimoire má implementovaný autonotes, což není zrovna hardcore, ale úroveň nápovědy v něm zase určuje případný zkušenostní zisk za plnění jednotlivých bodů (100% s nápovědou v deníku, 120% s omezenou nápovědou atd.). Boje však třeba nejsou žádná sranda, jak jsem již naznačil a to jsem to zkoušel na nejnižší obtížnost. I když tady je dost problém, že mám default družinu a moc nevím, co s ní.

Vyděsila mě akorát jedna věc, v jednom domě jsem narazil na postavu v "krásném" anime provedení a těžce jsem zaskřípal zuby, ale co se dá dělat ... Příběh a textový doprovod (události) zatím vypadají dobře. Koukal jsem, že na Steamu se první hráči dostávají přes 30 hodin, takže jsem zvědav, jak to začne případně hýbyt recenzemi.
Jméno: Adam23 7. 8. 2017, 18:50:53 delete
e-mail:
 
Teda tady ta diskuse jede jako v davnych dobach kdy jeste Yuyana laskyplne licila svoje strepinovy orgie.
Jméno: Winterson 7. 8. 2017, 17:10:00 delete
e-mail:
 
Jo, ti co hrají Grimoire NEUPDATUJTE na novou verzi. Zkazí vám to savy a jediné co s tím je rollback na nižší verzi.
Jméno: Winterson 7. 8. 2017, 16:14:23 delete
e-mail:
 
Hrát si na písečný nomády mě dvakrát nebere. Pořád to vychází z GW1. Elona je z NightFall (datáč k GW1).
Ještě mají v rezervě hodně obsahu (třeba z Factions atd.) a možná se někdy dočkám i něčeho jinýho.

Ale zase ty různý aktivity by nemusely být vůbec špatný. Systém "Dojdi si a přidej se" se mi hodně líbil.

Jméno: JCMurphy 7. 8. 2017, 16:07:22 delete
e-mail:
 
jestli tam budou nový epic talentový stromy, tak proč ne?... a ta poušť bude rozlehlá, tak proto tam přidali mounty... no, myslím, že to bude souviset hlavně s tou pouští, jenže v GW2 už je tolik různejch lokací, že vymyslet tam něco novýho snad ani nejde...
Jméno: Winterson 7. 8. 2017, 14:00:32 delete
e-mail:
 
Nový datáč do GW2? To si nechám líbit...jenže aby to zase nebyly ty příšernosti typu džungle nebo ta poušť. Což podle screenů zatím vypadá.
Jméno: JCMurphy 7. 8. 2017, 08:37:00 delete
e-mail:
 
první BG šlo zcela mimo mně, ale dvojku jsem měl předtím dohranou s plnou partou, ale i za sólo mně to mega bavilo...

v jedničce jsem HF myslím ani nezkoušel, ve dvojce jo a co jsem si pak projížděl tutorialy na netu, tak na to musí být neskutečně dobře vymyšlená parta už od samýho začátku... a to by zas nebavilo mně

a co se týče M&M her, tak 6-9 se dá prosólovat desítku jsem nezkoušel...

no... teď vychází další datadisk ke GW2, takže se zase na nějakej měsíc zabavím tímhle nový spešl specializace pro každou classu... sice to všechno souvisí s novou pouštní lokací, ale z těch devíti si tam vždycky člověk něco najde...
Jméno: Yuyana 6. 8. 2017, 23:57:02 delete
e-mail:
 
On totiž ten HF mód je ve dvojce řešenej jinak než v jedničce, a z toho plyne moje zmatení. Ve dvojce je to skutečně nesmyslný, v jedničce jsem na to viditelně zapoměla, takže to asi nebyl proti normální hře takovej rozdíl.

Problém s mm8 je, že ta hra je moc jednoduchá. Proto sólo. Některý lidi sólujou DA, to zas nebaví mě. Ale je občas dobrý zkusit si samostatně, co postava umí. Člověk se víc naučí. Občas mě baví řešit problémy s omezenym arzenálem.

Sólo BG si pamatuju. Nebyla to zábava. Musela jsem tenkrát brát nějaký drogy nebo co.
Jméno: flash 6. 8. 2017, 23:37:01 delete
e-mail:
 
me vyzvy zajimaji jen kdyz z nich neco plyne. Treba kdyz se zpristupni nejaka lokace ktera v lehcich obtiznostech nebyla a tak podobne.Ale treba abych hral solo MM8 tak k tomu nemam zadny duvod a spis by mi to hru kazilo, mit celou partu je vetsi zabava. leda ze bych roupama nevedel co bych a nemel hrat co jinyho.
Her je moc a me taky nebavi se vazat k par hram a stravit u toho zybtek hernicho zivota, radsi zkoumam ty co jsem nehral. Je treba najit balanc mezi tim byt tupy konzument a tim ze hry skutecne hraju a neco z toho mam. Ale jaksi nedokazu patrit 100% k jedne z tehle skupin.
Jméno: Richmond 6. 8. 2017, 23:19:35 delete
e-mail:
 
Crpg bez manualu je polovicni rpg!! Zrovna jsem si vzal na dovcu mimo jine tistenek manual k Dark Sun 2, povazuju to peknej motivacni prvek.
Jméno: Elemir 6. 8. 2017, 23:18:04 delete
e-mail:
 
Yuyu má pravdu, vzpomínám si, že Heroic zmiňovala. Já bych do tohohle nikdy nešel, pro mě je to stejně nepochopitelné, jako točit Diablo na všech úrovních obtížnosti. Stačilo, že jste mě dotlačili do sóla v BG2 Mě tohle prolamování vlastních limitů moc nebere. Vím, že když se budu snažit, tak to dám, ale mě u toho mizí to kouzlo samotné hry, tohle je spíše o dokonalém porozumění mechanikám hry a pravidlům. A na to si právě můžu spustit ten zmiňovaný Greyhawk a tetelit se blahem. Jenomže těch nedohraných her je moc a nechci se prostě vázat k nějakému úzkému výběru, to jsem ostatně činil řadu let dosud. Mám třeba nutkání rozjet znovu Gothic, ale už by to nebylo ono.
Jméno: Yuyana 6. 8. 2017, 23:15:35 delete
e-mail:
 
Hups, a jak na to tak koukám, tak jsem tam asi ten mód při poslední hře nastavenej měla. To vysvětluje moje mírný obtíže s Yxuno***cosi a s finálnim bossem. Divný, vsadila bych se, že jsem ho nezapínala. Na druhou stranu ten save se proboha jmenuje "HF". Takže asi paměťový selhání. Je to dávno, co jsem to hrála.
Jméno: Yuyana 6. 8. 2017, 23:00:38 delete
e-mail:
 
Nah, zkoušela jsem to, ale byla to strašná nuda. Už jsem to psala. Jako můžu to zkusit zas, moje postavy na to SAKRA maj :-D, a ušetřilo by mě to novýho nahazování... Je to dávno co jsem to zkoušela. Mmno, možná o tom budu uvažovat. Fakt je, že Blue je super tank. Sakra, skoro mám chuť to fakt zapnout na HoF a zkusit co vydrží. Akorát teda některý momenty mě děsej. Nemám ráda bosse s dispellem.

Murphy tohle jsi mi neměl říkat. Mnooo, promyslim a poskládám partu a budu vás informovat o výsledku. Viňte z toho Murphyho, bez něj bych se nikdy nedostala přes nahazování postav a byl by klid :-p.
Jméno: JCMurphy 6. 8. 2017, 22:47:32 delete
e-mail:
 
bože... dohrálas aspoň někdy nějaký IWD na ten heroickej mód?
Jméno: flash 6. 8. 2017, 22:07:36 delete
e-mail:
 
Kazdy radny mainstream web o hrach potrebuje retro. Aby proste bylo videt jak zkusene zamestnance ma a ze hry jsou jejich zivot. Aby nedoslo k pochybam ze to snad delaji nejaci diletanti co se v historii her topi jak kote v pytli. Ja si kolikrat rikam jak by bylo fajn kdyby tahle indie/retro vlna co nas zaplavuje uz nekolik let vubec nevznikla a zustala pekne v hrazi na webech jaky je treba tento.
Jméno: Yuyana 6. 8. 2017, 21:57:20 delete
e-mail:
 
No, přepínání mezi tahovym režimem ve WW bylo jasný... totiž první co člověk ve hře udělá je že se podívá na nastavený ovládací klávesy, a tam to všechno vidí :-D. Navíc jsem to neustále přepínala omylem, stejně jako jsem si srážela rozlišení :-D.

Víte... problém s hranim IWD je ten, že když zakládám novou partu, tak se snažim, aby byla minimálně stejně dobrá jako ta původní, protože jakej význam má hrát za postavy s horšíma statama, že jo :-D. (Nikdy jsem neuměla úmyslně naházet minimální staty a hrát to s handicapem.) No, mojí předchozí partu vedl bojovník/klerik/mág se statama 18/99, 18, 18, 18, 18, 6. Takže jsem narazila :-D.