Mno, a proto toho musíme využít, než to tu zase usne
Winterson: vím, klikl jsem náhodou na fórum a všiml si té poznámky k update. Moc mě to nepřekvapuje, záleží, jak je save systém udělaný, a pokud je to něco komplikovaného, pak to je vždycky průšvih. Stačí, když přidá něco nového a opomene tomu nastavit default hodnotu pro případ, že to hra nedokáže přečíst ze save pozice apod. Každopádně mi to moc nevadí, mám odehraných jen pár desítek minut a z úvodní lokace jsem se dostal do města, kde jsem opět vytuhl
Zvažoval jsem možnost, že bych to regulérně rozjel a přišpendlil k tomu samostatné téma, ale Grimoire opravdu není hra, která půjde hrát na poloviční plyn. První rozehrávka skončila hned na úvodním políčku, hra mě hned švihla do boje proti šestici netopýrů a byl jsem v pytli V druhé rozehrávce jsem proto musel vypnout náhodná setkání, což tyhle blbůstky definitivně vyřadilo a už jsem se v pohodě dostal do města, kde jsem si naštěstí udělal save - nedlouho poté mě sundala dvojice brouků, která se vyloupla z poza jednoho domu.
Nicméně jsem přeci jen pár věcí stihl postřehnout. Město je třeba dobře zpracované, byť osobně mám dost velký problém se změnou objektů (stěn s texturami) při otáčení. Hra zná jen pravé úhly a tam, kde je roh, se při otáčení objeví průhledný zlom s takovou hranou. Vypadá to dost blbě a navíc okolí v tu chvíli vypadá jako placka. V domech je to třeba dost dobře vidět (do domů lze vstupovat).
Grimoire má implementovaný autonotes, což není zrovna hardcore, ale úroveň nápovědy v něm zase určuje případný zkušenostní zisk za plnění jednotlivých bodů (100% s nápovědou v deníku, 120% s omezenou nápovědou atd.). Boje však třeba nejsou žádná sranda, jak jsem již naznačil a to jsem to zkoušel na nejnižší obtížnost. I když tady je dost problém, že mám default družinu a moc nevím, co s ní.
Vyděsila mě akorát jedna věc, v jednom domě jsem narazil na postavu v "krásném" anime provedení a těžce jsem zaskřípal zuby, ale co se dá dělat ... Příběh a textový doprovod (události) zatím vypadají dobře. Koukal jsem, že na Steamu se první hráči dostávají přes 30 hodin, takže jsem zvědav, jak to začne případně hýbyt recenzemi. |