Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 9. 8. 2017, 13:15:54 delete
e-mail:
 
na řešení největších pérovin tu máme profesionála... Yuyana ale nejtěžší je to prý dát sólo za minotaura... no kdyby něco, tak se podívej do síně slávy
Jméno: lampasak 9. 8. 2017, 13:06:17 delete
e-mail:
 
Cus, zdravim vsechny. Je tu celkem živo. Po dlouhodobém stalkování jsem se odhodlal přispět do návštěvní knihy Ted jsem asi po stopadesáteprvé rozjel MM8. Tentokrát zkouším nesourodou dvojici rytíř+drak. Původně to měl být jen rytíř, ale nebavilo mě, jak pomalu běhá :-D Zatím jsem relativně na začátku, tak jsem zvědav.
Jméno: JCMurphy 9. 8. 2017, 13:01:38 delete
e-mail:
 
já o té konverzi vím, ale taky jsem ji nikdy nepoužíval... a tady je fakt problém zlejch kleriků... transformovat kouzlo na to, abych to pak minul, nebo nedej bože si hodil záchranej hod... meh...
Jméno: Elemir 9. 8. 2017, 12:21:08 delete
e-mail:
 
Vidíš, na možnost konverze kouzel jsem taky úplně zapomněl. Asi jsem měl a i nyní mám standardně dobrou družinu. Z hromadných buffů je u mě nejvyužívanější žalm (Prayer ?), což mi zůstalo z jedničky. V těch útočných debuffech se přiznám moc nevyznám. Mě na tom bylo vždycky nesympatické, že když to zakouzlil nepřítel, tak s tím měl často úspěch, kdežto ode mě to často porůznu selhávalo
Jméno: Yuyana 9. 8. 2017, 04:18:52 delete
e-mail:
 
U kněze je to s přesvědčenim trošku komplikovaný, protože zlí kněží neuměj měnit kouzla na léčivý, ale zas Talosův kněz (zlo nebo neutralita) má prej ve hře quest na +2 wisdom (nevim, nikdy jsem neměla zlýho kněze). Už si nevzpomínám, jestli jsou ve hře nějaký zajímavý předměty s omezenim na konkrétní přesvědčení, v jedničce mě několik itemků slušně zklamalo. Zvlášť ten pásek rozostření +3 armor a +4 štít.

+ jsou tu samozřejmě klerický kouzla, který fungujou na konkonkrétní přesvědčení, takže je dobrý, když parta ctí přesvědčení kněze. Ono totiž neni nad to, když si sešlete Holy word nebo Blasphemy a omráčíte/ohlušíte/oslepíte si celou partu na 4 kola.

V jedničce jsou pozitivní kouzla, který fungujou na všechny postavy stejnýho přesvědčení, a zlí kněží nemaj vzkříšení, což občas nazlobí.


Nejhorší to maj skutečný neutrálové, chudáci malí. Blasphemy, Holy Word, Dictum, Word of Chaos, všechno je to trefuje :-D.
Jméno: Yuyana 9. 8. 2017, 03:47:09 delete
e-mail:
 
Blasphemy. Řekněme že neni uplně na škodu se efektu tohodle drahouška vyhnout.
Jméno: Elemir 9. 8. 2017, 03:36:38 delete
e-mail:
 
To bude on, ale právě si vůbec nevybavuju, kde k tomu co padlo za info. Jestli to bylo v rozhovoru s kouzelníkem či jinde, ale každopádně až tam dojdu, tak budu lépe koukat, kde na mě to info vybafne

Hrát za zlou družinu asi není od věci, ale že by ti dva sesílali něco až tak zákeřnýho, že by to postihovalo jen dobráky a neutrály? Škoda, že jsem to nevěděl dřív, mohl jsem to zkusit.
Jméno: Yuyana 9. 8. 2017, 01:26:15 delete
e-mail:
 
Jinak v IWD2 jsem někde viděla tip hrát za zlý postavy, protože jsou imunní na kouzlo, co používaj finální bossové :-D.
Jméno: Yuyana 9. 8. 2017, 01:23:31 delete
e-mail:
 
Pokud jsou to ty dveře co myslim, tak jedna postava musí stát v duchovi a druhá kliká na dveře. Neni to bug, je to tam v zásadě napsaný. Měla jsem s tim při sólování trošičku problém.
Jméno: Elemir 8. 8. 2017, 17:05:14 delete
e-mail:
 
V paláci jsou na tom patře s pákami dvě zákysovější místa, měl jsem hlavně problém s dveřmi ducha, ale už si ani nevybavuju, jak jsem přes to prošel (stalo se mi to snad v obou rozehrávkách). Přišlo mi to jako bug.

Palác se mi nikdy moc nelíbil, ale jak jsem přišel do elfí ruiny, tak to hned nabere jinou atmosféru, hlavně díky tomu propojení s jedničkou, ale pořád je to prostě hra, které moc na chuť přijít nemohu. Je to ovšem lepší, než byla úplně první rozehrávka, standardně se nětěším jen na konec, protože ten finální souboj mi vždycky přišel divný a to i přes použití svitku antimagie.
Jméno: Yuyana 8. 8. 2017, 13:08:04 delete
e-mail:
 
Ledovej palác je hroznej a dvojka stojí za houby.
Jméno: Winterson 8. 8. 2017, 12:48:13 delete
e-mail:
 
Anebo se do toho tak zaplete že se z toho nevylíže nikdy a hra skončí nehratelně a Cleve zmizí.
Jméno: Winterson 8. 8. 2017, 12:46:56 delete
e-mail:
 
V ledovém paláci jsem někde v minulosti zakejsnul kvůli nějaký páce.
Jméno: Elemir 8. 8. 2017, 12:36:38 delete
e-mail:
 
Yuyu: mám pořád rozehranou dvojku, ale moc se mi do toho teď nechce. Skončil jsem v ledovém paláci. Slíbil jsem na infinitygames.cz dodat popsané mapy, ale nějak mě to přestalo bavit.
Jméno: Elemir 8. 8. 2017, 12:35:14 delete
e-mail:
 
Trochu jsem to čekal, ale taky jsem doufal, že má ty základní věci za ta léta docela poladěné, takže budou haprovat maximálně skripty událostí, nebo bude problém s vybalancováním hry. Takhle mi přijde, že on tam prostě jen někde něco náhodně přepíše a doufá, že to vyřešil. Tímhle postupem se z toho za chvilku stane zcela nehratelný crap. Samozřejmě, pro jednoho je to dost velké sousto, ale právě proto se mu nabízel Early Access, aby se do toho zapojil jen menší okruh hráčů, kteří mu budou s testováním pomáhat. Jenomže to by musel těm svým vlastním opravám nejprve rozumět :/ Ve finále nám tedy může být uskutečněný release ukradený, protože teď se bude dalších xy let plácat v opravách ...
Jméno: Yuyana 8. 8. 2017, 12:31:04 delete
e-mail:
 
Tak. A teď můžeš jít taky hrát IWD :-D
Jméno: Winterson 8. 8. 2017, 12:27:13 delete
e-mail:
 
Elemir: Jeden člověk na tak velký projekt je prostě málo, si myslím.
Jméno: Elemir 8. 8. 2017, 12:19:54 delete
e-mail:
 
Koukám na Steam a kladné ohlasy jdou po včerejšku u Grimoire dolů. Našel jsem mezi recenzemi jednu konstruktivní negativní a docela jsem si oddychl - nejen já mám se souboji problém Vypadá to totiž, že RNG systém je poněkud rozbitý a na prvním levelu klidně proti družině pošle opakovaně něco silného. Ostatně jinak si nedokážu vysvětlit, že jsem ty brouky skoro ani neškrábl Je to prostě Early Access, přesně jak jsem před vydáním prorokoval.

Save mi taky nejde načíst a Kaspersky mi navíc dneska v exáči detekoval dva špiónky ... Win32 a Amonetize. Včera mi nic takového nehlásil, takže update hry byl asi mnohem větší. Hodil jsem to do vyjímek. Heuristická analýza tohle prostě občas dělá, pamatuju ještě na jeden příspěvek na fóru, kdy mi někdo označil WinRez studio za prolezlé viry, protože to NOD32 jednou takhle detekoval. Pro mě je nyní podstatné, že save nenačtu, reroll na starší verzi prý taky nefunguje, takže Grimoire definitivně odkládám, dokud to Cleve neopraví. Mám nahráno pod 2 hodiny, takže to případně můžu zase vrátit, kdyby se to podezřele táhlo. Moje víra v Cleva opět dost poklesla.
Jméno: Winterson 8. 8. 2017, 12:08:47 delete
e-mail:
 
BLOOD je taky pěkně ujetá záležitost Hlavně po síti
Jméno: Elemir 8. 8. 2017, 11:31:44 delete
e-mail:
 
Duke je nesmrtelný Náhodou je to zábava i dnes, byť to část svého kouzla samozřejmě ztratilo.