Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 11. 8. 2017, 14:12:18 delete
e-mail:
 
Dílo šílence, nebo génia? Přes 20 let vyvíjená hra je konečně hotová ... tohle se Honzovi moc nepovedlo, vaření z vody není nikdy dobré. Pokud jde o hru samotnou, sám nabádám k opatrnosti, ale i kdyby to mělo okolo 50 hodin herní doby, bude to na pochvalu stačit. Jenom to nesmí rozvrtat dalšími patchi
Jméno: Elemir 11. 8. 2017, 13:56:09 delete
e-mail:
 
Musím říci, že to opravdu má něco do sebe. Nejdřív mě iritovalo, jak se nedokážu nikam probít a pak mě zase dost překvapilo, jaký je skok mezi prvním a druhým levelem postav. Tím, že jsem pořádně nikdy nehrál Wizardry, tak to ani nemám moc k čemu přirovnat a do toho pak ty různé dohady o správnosti vývoje postav Rozvíjím jen to, co si myslím, že má prvořadý význam, ale těžko říci, jestli dělám dobře. Je klidně možné, že na to nakonec dojedu. Na druhou stranu je možné zapnout náhodná setkání a případně si zkorigovat levely grindem. Spánek není ničím omezen a dokonce se tu nehraje ani na jídlo/pití. Sice nějaké potraviny nacházím, ale nevšiml jsem si, že by to hrálo roli.

Vlastně mě u toho hodně drží ten pocit z objevování úplně nového. On do hry sice implementoval některá zjednodušení, ale vesměs se jedná o prvky, které beztak časem pozbývaly významu - např. to jídlo, které se v EOB nebo Ravenloftech řeší po pár levelech kouzlem. Zkrátka je to lepší, než jsem čekal.

Některé věci mi samozřejmě přijdou ujeté, jako např. množství magických škol, nebo množství atributů. Je z toho přímo cítit megalomanství, ale osobně se nebojím, že by tohle dokázal opravdu nějak smysluplně využít při balancování hry, takže dost toho bude spíš jen pro efekt.
Jméno: Yuyana 11. 8. 2017, 13:25:19 delete
e-mail:
 
Ano to myslim, koukala jsem jak se ti rozjel deník.
Jméno: Elemir 11. 8. 2017, 13:09:47 delete
e-mail:
 
Myslíš Grimoire? No, ono je to takové nenechavé, jako odejdeš od toho a za chvilku ti to nedá, že teda zase trochu popojedeš a hnedle je z toho hodina No a hodina k hodince ...
Jméno: Yuyana 11. 8. 2017, 12:34:41 delete
e-mail:
 
Elemire jak tak čtu, tak si se slušně rozehrál :-D.
Jméno: lampasak 11. 8. 2017, 11:40:20 delete
e-mail:
 
Jméno je to naprosto komické. Už proto to stojí za pořízení
Jméno: Elemir 11. 8. 2017, 11:08:52 delete
e-mail:
 
Za ty peníze to opravdu nestojí, obzvláště když klasická verze je stále v pohodě hratelná. HD Blade of Destiny měl pár zajímavých nápadů, které měly šanci tu hru přinést blíže mladším hráčům, ale tyhle hry jsou prostě dizajnované vzhledem k tehdejší době a remake nemá šanci dopadnou uspokojivě už jen z tohoto důvodu.

Ad Šulima ... mě to taky nějak nejde přes pysky, ale co se dá dělat, holt španělé, no
Jméno: JCMurphy 11. 8. 2017, 10:45:47 delete
e-mail:
 
co je to Šulima? po zadání do googlu mi vyjelo jestli jsem nemyslel šulin...
Jméno: lampasak 11. 8. 2017, 10:24:08 delete
e-mail:
 
pff... moc peněz Spíš uvažuju, že si koupím Šulimu, až dohraju čerstvě rozjetý MM8.
Jméno: Elemir 11. 8. 2017, 09:50:39 delete
e-mail:
 
Dneska HD remake Realms of Arkania: Star Trail opustil fázi Early Access a začal rovnou se slevou 10% ... hra byla v EA dost dlouho, takže vývojáři slibují, že start remake dvojky by měl být oproti jedničce bezproblémový. Vypadá to, že se z předchozích chyb opravdu poučili, ale z toho co jsem během vývoje pochytil, hra bude podobně jako remake jedničky upravená i z pohledu herních mechanik, takže je s tím třeba počítat.
Jméno: Yuyana 10. 8. 2017, 11:31:35 delete
e-mail:
 
Jsi můj člověk.
Jméno: lampasak 10. 8. 2017, 10:44:10 delete
e-mail:
 
Ten můj není, nemá předsudky :-D Stejně se skoro vždy přidám na stranu draků. A pak beru nekromancery. Nemám ty patetické sluníčkáře rád :-D Neberu ani klerika moc do družiny. Nevím proč...
Jméno: Yuyana 10. 8. 2017, 10:25:46 delete
e-mail:
 
Jo takhle myslíš. No, možná nejsou všichni rytíři rasisti. Nebo k tomu můžeš napsat zajímavou povídku :-D.
Jméno: lampasak 10. 8. 2017, 09:25:45 delete
e-mail:
 
Na hraní je to kombinace dobrá, ale co se herního světa týče, tak je to asi jako kdyby šel černoch a člen KKK do světa :-D Kdybych nebyl tak rozmazlený z Licha, tak bych asi šel solo rytíř, ale lítání mi chybí :-( Už dost, že nemám čarodějovo oko. To je, jak být bez ruky.
Jméno: Winterson 9. 8. 2017, 21:04:35 delete
e-mail:
 
Elemire, prej málokdy
Jméno: Elemir 9. 8. 2017, 20:02:47 delete
e-mail:
 
lampasak: ahoj, nemusíš se ostýchat Tady je zvykem psát rovnou, málokdy tu někdo někoho pokouše, byť to tu občas vypadá zajímavě
Jméno: Adam23 9. 8. 2017, 15:51:57 delete
e-mail:
 
Slusny zhodnoceni JCMurphy
Jméno: Yuyana 9. 8. 2017, 14:26:59 delete
e-mail:
 
Jsem ráda, že jsem tak podstatná, že mám pro sebe celou jednu půlku, takže se snad ani neurazim :-p.
Jméno: JCMurphy 9. 8. 2017, 14:04:28 delete
e-mail:
 
já sem vlastně chodím jenom kvůli tomu, že je to zde těžce psychicky narušený... jedna půlka mluví hrách o kterejch jsem nikdy neslyšel či mně nezajímaly a druhá půlka je zase jedna osoba, která hraje cáklý záležitosti a pak nám to tu spamuje chválením dark elfa a ultrimátní party... je to to pravé místo pro střelenýho cápka jako já
Jméno: Yuyana 9. 8. 2017, 13:25:46 delete
e-mail:
 
Ano! Jsem tu a poslouchám tvoje zážitky z MM8! :-D Ale nemusíš se mě bát... fakt ne... 3.. 2.. 1.. ZDRHEJTEEEEE! :-D

Drak a rytíř jsou naopak velmi dobrá kombinace, drak může na blízko i na dálku a nekrade rytíři vybavení. Schvaluju. Drak je jako černá. Dá se nosit ke všemu.