Musím říci, že to opravdu má něco do sebe. Nejdřív mě iritovalo, jak se nedokážu nikam probít a pak mě zase dost překvapilo, jaký je skok mezi prvním a druhým levelem postav. Tím, že jsem pořádně nikdy nehrál Wizardry, tak to ani nemám moc k čemu přirovnat a do toho pak ty různé dohady o správnosti vývoje postav Rozvíjím jen to, co si myslím, že má prvořadý význam, ale těžko říci, jestli dělám dobře. Je klidně možné, že na to nakonec dojedu. Na druhou stranu je možné zapnout náhodná setkání a případně si zkorigovat levely grindem. Spánek není ničím omezen a dokonce se tu nehraje ani na jídlo/pití. Sice nějaké potraviny nacházím, ale nevšiml jsem si, že by to hrálo roli.
Vlastně mě u toho hodně drží ten pocit z objevování úplně nového. On do hry sice implementoval některá zjednodušení, ale vesměs se jedná o prvky, které beztak časem pozbývaly významu - např. to jídlo, které se v EOB nebo Ravenloftech řeší po pár levelech kouzlem. Zkrátka je to lepší, než jsem čekal.
Některé věci mi samozřejmě přijdou ujeté, jako např. množství magických škol, nebo množství atributů. Je z toho přímo cítit megalomanství, ale osobně se nebojím, že by tohle dokázal opravdu nějak smysluplně využít při balancování hry, takže dost toho bude spíš jen pro efekt. |