Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: rengo 14. 8. 2017, 13:11:40 delete
e-mail:
 
Tak jsem na tom jeste trochu zaproval
čaroděj inteligence17,síla9,osobnost13,odolnost11,ryc- hlost15,přesnost13,stesti7
Sice nižší odolnost ale zas ty primary jsou dobry
zlodej
inteligence8,síla13,osobnost10,odolnost16,ryc- hlost14,přesnost12,stesti15
sice nizsi stesti, ale zas zbytek lepsi

Takhle uz je to celkem dobry ne?
Jméno: Richmond 14. 8. 2017, 08:15:54 delete
e-mail:
 
rengo: Nooo, vidím tam jeden problém a to je obecně nižší hodnota u rychlosti skoro u všech postav. To má celkem slušný vliv na to, kdo bude útočit dřív. Ideální asi je, mít rychlost nejmenší u klerika, aby mohl na konci kola uzdravovat (a nešel hned první na řadu). A nejlépe se mi osvědčilo mít nejvyšší rychlost u mága. Jinak si myslím, že ty primární statistiky u povolání máš dobré (16-18), takže jen zvaž tu rychlost. Kouzelník s rychlostí 14 je tak na hraně, naopak klerik 12 je OK.
Jméno: rengo 13. 8. 2017, 23:37:40 delete
e-mail:
 
Richmond:
a je tohle uz treba v pohode? Nebo si myslis ze bych mel jeste hazet dal?
Klerik inteligence12,síla14,osobnost17,odolnost16,ryc- hlost12,přesnost11,stesti11
Zlodej inteligence6,síla12,osobnost11,od- olnost15,rychlost11,přesnost14,stesti17
Lucistnik inteligence13,síla13,osobnost8,od- olnost15,rychlost16,přesnost15,stesti9
Kouzelnikinteligence16,síla10,osobnost8,odo- lnost16,rychlost14,přesnost14,stesti10
Rytirinteligence9,síla15,osobnost10,odolnos- t15,rychlost14,přesnost12,stesti14
Paladininteligence7,síla15,osobnost13,odoln- ost13,rychlost14,přesnost14,stesti9
Jméno: Elemir 13. 8. 2017, 21:59:01 delete
e-mail:
 
Dneska mi update rozhodil instalaci, takže jsem musel pro jistotu zazálohovat save pozice a hru přeinstalovat. Naštěstí to proběhlo v pohodě a hra funguje dále Jinak se zatím potácím na místě, ale hlavně díky tomu, že jsem se nepodíval na členění deníku, nyní jsem zas o kousek moudřejší Taková blbost, kdybych to neměl na očích ... ale hlavně, že jsem si toho všiml alespoň teď.
Jméno: flash 13. 8. 2017, 20:52:21 delete
e-mail:
 
podle me to stridani dne a noci chybka byla, a nove vytvorena, pac jsme si jisty ze v prvni verzi se den a noc stridala.
Jméno: Elemir 13. 8. 2017, 17:02:44 delete
e-mail:
 
Přeci když už, tak už ...
Jméno: Yuyana 13. 8. 2017, 11:06:06 delete
e-mail:
 
Škoda že je Icewind dvojka tak nekompatibilní.

Sakra, viděli jste co jsem právě řekla?? Bere mě chuť hrát IWD2. Volejte sanitku. Je to zlý.
Jméno: Richmond 13. 8. 2017, 10:16:23 delete
e-mail:
 
rengo: Já vzal tu předdefinovano partu, protože jinak máš slušnej handicap. Mou strategií bylo nechodit do prvního dungeonu pod Sorpigalem, dokud nebudu mít postavy na alespoň druhém nebo spíše třetím levelu.
Jméno: Elemir 13. 8. 2017, 07:19:04 delete
e-mail:
 
rengo: já skončil v MM1 hned v Sorpigalu, takže dále jsem se za tím za ta léta neposunul. Richmond to dohrál.

Richmond: no, dá, ale mám pořád takové divné tušení, že mohu dojet na něčem, co mi nakonec bude chybět, např. nějaký klíčový skill, o jehož nutnosti jsem nevěděl. Hodně věcí se dá okoukat, něco je metoda pokus-omyl a pokud jde třeba o kouzla, dost je mi povědomých z D&D a M&M, navíc mám jednotlivé školy i v té default družině rozprostřené přes všechna povolání (revizi postav by to ovšem chtělo a možná i karty postav, manuální přípravě je holt manuální příprava, ale do toho se bez manuálu pouštět nejde). Zatím akorát netuším, jak kombinovat předměty a k čemu je to dobré a moc mi nejde pracovat třeba s detekčními kouzly (identifikace, detekce magie apod.). Ke všemu Cleve každý den uploaduje minorpatch, ale naštěstí tím mění jen drobnosti, například automatické skippnutí nějaké obrazovky, nebo zrovna včera přidal střídání dne a noci (tedy pokod to nebyla nějaká chybka ).

U Wizardry 6 právě váhám s tím pátým a šestým povoláním. Včera jsem pročítal na oldgames část diskuzi k sedmičce, kde jsem konečně jakž takž pochopil to točení povolání. Mě to z popisu nebylo pořád moc jasné, ale vzpomínám si, že co do výhod to hodně podobně funguje ve Wizards & Warriors. Jenomže se to právě zmiňuje hlavně u sedmičky, tak jsem taky zpozorněl. Asi opravdu vyrazím nakonec v šesti a budu muset nejprve kouknout, jestli je adekvátní grind v šestce vůbec realizovatelný. Manuál mě právě upozornil na ty specifické skilly pro některá povolání, které se musejí hlídat ručně, takže z toho mám trošku obavy, hlavně když hned na začátku mi to hodilo docela málo bodů k rozdělení a každý skill přitom může mít až 100 bodů. Moc jasný mi není ani ten reset atributů, který má tedy i Grimoire. Takovéhle věci si vždycky musím nejprve vyzkoušet.
Jméno: rengo 12. 8. 2017, 23:41:54 delete
e-mail:
 
Po delsi dobe vas vsechny zdravim zas zkousim zahrat MM1(Denik uz radsi zakladat nebudu )
Dneska jsem se teda nedostal zavytvoreni postav. Furt to ani zdaleka nedostahuje toho s čím do světa vyšli Ali a Strider. Elemire a Richmonde vy jste to taky hrali ze? Meli jste taky tak dobry postavy jak oni?
Jméno: Yuyana 12. 8. 2017, 22:36:00 delete
e-mail:
 
Wizardry jsem zkoušela jednou, velmi rychle jsem se utopila v možnostech a vzdala jsem to. Ani nevim jestli to byla sedmička nebo osmička... asi.
Jméno: Richmond 12. 8. 2017, 22:32:41 delete
e-mail:
 
Wizardry je sice proslavena tocenim povolano, ale sestka az tolik ne, na rozdi od sedmicky. Hele Elemire a to se da hrat Grimoire bez toho manualu?
Jméno: Yuyana 12. 8. 2017, 22:31:49 delete
e-mail:
 
Víte, musim říct, že se mi stále víc líbí DA a jeho tři classy :-D. I z toho je občas těžký vybrat.
Jméno: Richmond 12. 8. 2017, 22:30:21 delete
e-mail:
 
Je to dany tim poustnim svetem Dark Sunu.
Jméno: Elemir 12. 8. 2017, 22:25:56 delete
e-mail:
 
Mám zatím sebe jako trpasličího ninju, ještěráckýho samuraje + jeden skončil taky jako ninja, když se mi nedařilo nahazovat, k tomu ještě vílí valkyrie a hobití bishopka. Ještě si musím zrekapitulovat, jak se mi budou doplňovat skilly a zbytek bude potřeba vidět při první příležitosti levelupu.
Jméno: Yuyana 12. 8. 2017, 22:21:48 delete
e-mail:
 
Neni už to trošku přehnaný? :-D Se obávám že už klasiky je mnoho.
Jméno: Richmond 12. 8. 2017, 22:15:09 delete
e-mail:
 
Yuyana: No to prave jeste nemam promysleny. Jde o Dark sun 2, takze AD&D 2.edice a atraktivni classy jako gladiator, preserver, druid, psionist plus klasiky. Do toho jeste hmyzoidni rasa Thri- kreen nebo krizenci lidi a trpasliku (Mul), pul obri atd.
Jméno: Yuyana 12. 8. 2017, 22:00:59 delete
e-mail:
 
Já se v Icewindovi taky snažila jet ve čtyřech. Pak to bylo pět, a teď jedu normálně šest a je to v klidu, akorát občas bojujeme s procházenim uličkama :-D. Nejtvrdší souboje ve hře, vážně.
Jméno: Yuyana 12. 8. 2017, 21:52:42 delete
e-mail:
 
Jaký čtyři postavy?
Jméno: Richmond 12. 8. 2017, 21:45:10 delete
e-mail:
 
Ja si taky pripravuju druzinu a nejsem schopen se rozhodnout Jen 4 postavy a pritom takove lakave kombinace! Asi budu muset jit do multiclassu. Uz hodinu a pul studuju pravidla, himmel