Grimoire je bezpochyby pro poměrně úzkou skupinu hráčů, já se proto nedivím, že někteří nad určitými věcmi přimhouří oko nebo mávnou rukou, ale Cleva to očividně povzbudilo k regulérnímu napadání. Jenom se divím, proč mu to někdo nevpálí přímo na jeho vlastní argumentaci.
Všiml jsem si pod tou recenzí jeho příspěvku, kdy vytáhl kus Felipepeho recenze, jde o screenshot z boje proti ještěrákům ze Saltwyrm Caves, na kterém Felipepe ukazuje. instakill. Cleve mu tam argumentuje, jak složitá je to oblast a jak se měl připravit a bla bla bla. Končí to tím, že Grimoire není přeci pro amatéry a z Felipepeho je rázem noob Klidně si nalistujte, co jsem k postavám napsal ve svém deníku, obzvláště k množství many atd. Cleve doporučuje standarně trojici kouzel, shodou okolností kouzel, která jsou manově náročná. Když je zakouzlíte, tak už se vaši kouzelníci budou v boji bez many leda tak koukat. Ta kouzla navíc dlouho nevydrží, takže co boj, to odpočinek. Defaultní družina tak rozhodně dopadne, a který amatér defaultní družinu navrhoval?
Mnohem jednodušší je postarat se o první kolo, využít crowd control a pokud se nezadaří, tak loadnout. Stojí vás to méně času a méně zběsilého klikání. No, ale co chtít po člověku, který se sám přiznal, že jeho velkou taktikou ve Wizardry bylo Deep Freeze. V určité verzi měl tohle kouzlo i bard na svém nástroji. Když mágové zakouzlili ochrany, tak už bylo jedno, že nemají manu, bard v kole 2x zapěl a 1/3 protivníků byla v tahu. Ne on prostě už ani neví, co kde mlel.
On by se měl hlavně zamyslet nad něčím jiným a to nad tím, jaktože tedy amatér tu strašně obtížnou hru, určenou čistě jen pro geeky, vůbec prošel, protože přesně to vypovídá o tom, jak moc je ta hra vyvážená po všech stránkách. Tohle shazování jiných hráčů se mu prostě vrátí jako bumerang. Já jsem v podstatě taky noob a prošel jsem přes údajně velmi obtížný úsek bez výrazného zaškobrtnutí. A to jsem narozdíl od Felipepeho neměl s Grimoire předchozí zkušenost. Docela mě to nadzvedlo ze židle. A já si myslel, že tohle poměřování pindíků už máme všichni za sebou :/ ... Yuyana zajisté promine  |