Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 23. 8. 2017, 22:06:07 delete
e-mail:
 
Jednoho dne přijde den, kdy tu zbyde jen Murphy a švábi. A Murphy řekne "budiž světlo". Proč polobůh? Proč mířit tak nízko?
Jméno: Winterson 23. 8. 2017, 21:00:49 delete
e-mail:
 
JC - to že máš odolnost švába a i terminátor bledne závistí tě ještě nestaví do ranku poloboha
Jméno: JCMurphy 23. 8. 2017, 20:54:47 delete
e-mail:
 
od včerejška jste pro mně všichni zadrbaní plebejci a nemám nutkání se s váma vůbec bavit :P najdu si lepší společnost... s blackjackem a děvkama...
Jméno: Yuyana 23. 8. 2017, 19:16:25 delete
e-mail:
 
Podoba sedí? Podívej, ne každej "ďábelsky hezkej" člověk jsi automaticky ty... :-D
Jméno: JCMurphy 23. 8. 2017, 18:45:39 delete
e-mail:
 
a podoba taky sedí
Jméno: JCMurphy 23. 8. 2017, 18:45:04 delete
e-mail:
 
pěkný, jenže je to dle toho případu... nad levý oko, 8 cm do hlavy, při historickým vystoupení... když jsem byl ve špitále tak jsem o tom něco podepisoval aby se o tom mohly dělat přednášky atd. :P akorát na tu moj prej holku si budu muset sehnat kontakt...
Jméno: Yuyana 23. 8. 2017, 16:32:25 delete
e-mail:
 
Líbí se mi, jak nejsem jediná, kdo tiše čte Elemirův deník a nechce zasahovat :-D. Pojďme založit klub.
Jméno: Winterson 23. 8. 2017, 12:32:07 delete
e-mail:
 
JC, ty už bys taky měl nechat toho klepání Smrti na dveře - mohla by ti jednou otevřít. Zatím vedeš o dvě.
Pokud tam není vysloveně jméno nebo tvoje podoba a je to jenom případ tak si nemyslím že musí.
Jméno: JCMurphy 22. 8. 2017, 20:34:42 delete
e-mail:
 
takže nejenže jsem 18.8. slavil 4. úmrtiny a 21.8. první transport vrtulníkem (o kterým bohužel nevím) ale jako mega bonus byl 21.8. v seriálu Modrý kód díl o mým případu http://play.iprima.cz/modry-kod/modry-kod-29-den-p ... mají to tam sice slabej vodvar, ale chci je zkontaktovat abych jim řekl, že mně mohli zrovna zkontaktovat
Jméno: Elemir 22. 8. 2017, 09:43:27 delete
e-mail:
 
Ono je to spíš někdy prokletí Je vcelku jedno, jak moc velký kus jsem odehrál, ale většinou to pak mám tendenci doplňovat o jiné informace, takže délka vždycky přesáhne určitou mez. Zajímavé ovšem je, že když pak potřebuju napsat komentář/výtah, tak mám problém dát obsah dohromady

V té diskusi se už naštěstí objevily i normálnější názory. Pokud jde třeba o obtížnost her obecně, nemám moc rád různá porovnání herních období, každý má možnost, pokud má tedy chuť, se případné věci doučit, ale obecně jsem toho názoru, že pokud má hra volitelnou obtížnost, tak jí tam má proto, aby si hru užili i ti méně zdatní nebo právě ti, co se principům hry teprve učí.
Jméno: Yuyana 21. 8. 2017, 21:56:06 delete
e-mail:
 
Yuyana bez potíží promine i ostřejší výrazivo.

Je to škoda, když se autoři chovaj timhle způsobem, no. Tvůj deník jsem četla a pasáže si pamatuju, obdivuju tvou vytrvalost a tvou schopnost psát dlouhý slohy. To je něco, co jsem vždycky chtěla umět :-D.
Jméno: Elemir 21. 8. 2017, 20:42:38 delete
e-mail:
 
JCMurphy: jo, Bahomet Megalith je něco jako ta poušť v Lionheartu.
Jméno: Elemir 21. 8. 2017, 20:41:46 delete
e-mail:
 
Grimoire je bezpochyby pro poměrně úzkou skupinu hráčů, já se proto nedivím, že někteří nad určitými věcmi přimhouří oko nebo mávnou rukou, ale Cleva to očividně povzbudilo k regulérnímu napadání. Jenom se divím, proč mu to někdo nevpálí přímo na jeho vlastní argumentaci.

Všiml jsem si pod tou recenzí jeho příspěvku, kdy vytáhl kus Felipepeho recenze, jde o screenshot z boje proti ještěrákům ze Saltwyrm Caves, na kterém Felipepe ukazuje. instakill. Cleve mu tam argumentuje, jak složitá je to oblast a jak se měl připravit a bla bla bla. Končí to tím, že Grimoire není přeci pro amatéry a z Felipepeho je rázem noob Klidně si nalistujte, co jsem k postavám napsal ve svém deníku, obzvláště k množství many atd. Cleve doporučuje standarně trojici kouzel, shodou okolností kouzel, která jsou manově náročná. Když je zakouzlíte, tak už se vaši kouzelníci budou v boji bez many leda tak koukat. Ta kouzla navíc dlouho nevydrží, takže co boj, to odpočinek. Defaultní družina tak rozhodně dopadne, a který amatér defaultní družinu navrhoval?

Mnohem jednodušší je postarat se o první kolo, využít crowd control a pokud se nezadaří, tak loadnout. Stojí vás to méně času a méně zběsilého klikání. No, ale co chtít po člověku, který se sám přiznal, že jeho velkou taktikou ve Wizardry bylo Deep Freeze. V určité verzi měl tohle kouzlo i bard na svém nástroji. Když mágové zakouzlili ochrany, tak už bylo jedno, že nemají manu, bard v kole 2x zapěl a 1/3 protivníků byla v tahu. Ne on prostě už ani neví, co kde mlel.

On by se měl hlavně zamyslet nad něčím jiným a to nad tím, jaktože tedy amatér tu strašně obtížnou hru, určenou čistě jen pro geeky, vůbec prošel, protože přesně to vypovídá o tom, jak moc je ta hra vyvážená po všech stránkách. Tohle shazování jiných hráčů se mu prostě vrátí jako bumerang. Já jsem v podstatě taky noob a prošel jsem přes údajně velmi obtížný úsek bez výrazného zaškobrtnutí. A to jsem narozdíl od Felipepeho neměl s Grimoire předchozí zkušenost. Docela mě to nadzvedlo ze židle. A já si myslel, že tohle poměřování pindíků už máme všichni za sebou :/ ... Yuyana zajisté promine
Jméno: JCMurphy 21. 8. 2017, 19:06:27 delete
e-mail:
 
No ono si stačí vzpomenout na takovej Lionheart... geniální hra a po polovině to byla lineární sračka...
Jméno: Yuyana 21. 8. 2017, 17:17:42 delete
e-mail:
 
Jak to tady tak čtu, a dělám si obrázek... Na takový arogantní parchanty je škoda talentu. Znám tyhle typy dobře odjinud.

Neříkejte mi, že někdo hraje Diablo II :-D. Vdycky jsem to hrála jen sólo, mělo to svoje kouzlo... a svoje mouchy.
Jméno: Elemir 21. 8. 2017, 16:12:31 delete
e-mail:
 
Těžko říci, u Bahomet Megalith bych opravdu bez rozmýšlení řekl, že to je čerstvě uplácaná lokace, protože to oproti Waterportu a jezerům vypadá dost nedotažené - puzzle, texty apod., jen takový koncept a dodatečně okořeněný alespoň boji. Obávám se docela toho, že čím dále budu od Village of Crowl (počátek hry), tím to bude upadat. Na základě jednoho, byť "megadungeonu", nemohu samozřejmě usuzovat, ale dneska pravděpodobně napochoduju do jiného megadungeonu, tak uvidím. Světlých chvilek ovšem zatím převažuje. Spíš se prozatím obávám, aby mi tam neflákl nějaký demoliční patch. Mám zájem to dohrát, ale vracet se k tomu již nebudu.
Jméno: Winterson 21. 8. 2017, 14:46:17 delete
e-mail:
 
Felipe Pepe byl zabanován na STEAMu Clevem. Strašná škoda je to, že Cleve pravděpodobně pracoval na hře poslední rok. Co jsem viděl, některé nápady jsou opravdu zajímavé a dokážou vtáhnout do děje. Clevea ale podporovat nebudu - ne kvůli zatím nedokončené hře, ale protože je mi silně nesympatický a megaloman. Takový herní Hitler.
Jméno: Elemir 21. 8. 2017, 09:59:40 delete
e-mail:
 
Na RPGCodexu vyšla recenze, viz RPG Codex Review: Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar. Autorem je felipepe, což je onen hráč, co jako první Grimoire pokořil (psal jse o tom již dříve). Pročítat se mi to teď nechce, jak jsem si všiml, docela tam spoiluje, ale "nalistoval" jsem si třeba pasáž o Cosmig Egg a vidím, že ty pocity z některých úkolů jsou podobné (ten úkol dává smysl zpětně, ale pro správný postup to prostě vyžaduje mít zmáknuté klíčové mechaniky hry a tak trochu i štěstí, jak jsem popisoval o pár dní dříve). Na Steamu měl poznámku i k rozhozenému balancingu, nakonec se rozhodl pro Novice obtížnost, takže jak vidno, nemám se za co stydět
Jméno: lampasak 21. 8. 2017, 09:34:05 delete
e-mail:
 
Ja si ji teď koupil. Nemohl jsem odolat. Hral jsem to snad před 15 lety jako kluk a pak někdy předloni. Zatím jedu singleplayer, ale chci zkusit i multi, když už jsem to teda zaplatil :-D
Jméno: JCMurphy 21. 8. 2017, 08:58:39 delete
e-mail:
 
jenom přes LAN... ale každopádně všechna čest lidem co hrajou dvojku