O příběhu M&M se v průběhu času vždy sem a tam vyrojily nějaké vzkazky, problémem bylo, že v době nástupu, resp. většího rozšíření internetu u nás, se zrovna obrazně řečeno střídala herní generace. Já si třeba moc nevybavuju, že by se o dílech pod 6 nějak intenzivně hovořilo. Řada hráčů měla něco z doslechu, něco si k tomu přidala apod. Živoucíh pamětníků bylo poskrovnu a hlavně se jaksi nevyskytovali na fanwebech
Naopak si pamatuju, že jsem léta razil myšlenku, že série M&M nemá ucelený příběh, ale ten byl lepen až dodatečně na základě úspěchu prvního dílu a mezi M&M5 a M&M6 pak není souvislost vůbec. Svým způsobem tu situaci zamotalo vyčlenění série Heroes of Might and Magic, kterou si do souvislosti mohl dát jen ten, kdo znal starší díly série M&M. Bylo hlavně strašně těžké se v té době vracet k hrám z první poloviny 90. let, důvodem byla nová vlna RPG. Nakonec se to podařilo až Striderovi, který ten krok v novodobých dějinách udělal a motivoval tím ostatní.
I po všech těch zkušenostech určité pochyby přetrvávají, jde třeba zrovna o legendu vzniku Cronu a o to, co páni elementů představují. A jaká je vlastně jejich spojitost napříč díly (legenda o vzniku Cronu -> World of Xeen -> M&M VIII). Článek ale jinak pěkný  |