Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 1. 9. 2017, 21:21:05 delete
e-mail:
 
Otiluke byl nejen génius Pamatuju si, když jsem tu jeho kouli vyčaroval prvně a hned na soupeře, abych se mohl rozestavit (byl to tuším Kahrk), vůbec mě tenkrát nenapadlo, že lepší to bude švihnout na mojí postavu a neztrácet čas ... holt kouzelníci a jejich inteligence, tomu se mi bojovníci rovnat nemůžeme, tak to holt i blbě používáme Největší zadostiučení přišlo ovšem v době, kdy se všude psalo, jak je prorok na západním pobřeží BG1 tuhý a vymýšlely se extra taktiky, přitom ono na něj stačilo zakouzlit Dispel ... i tomuhle vynálezci tohoto kouzla bych postavil pomník

Je to ale úžasný, když se člověk zpětně podívá na nějaké svoje začátky a kroutí nad tím hlavou A přesně to jsem zažil v Grimoire, zase po dlouhé době něco, kde (hlavně díky absenci manuálu) platilo, že rozhodující je praxe a bystrost.
Jméno: Yuyana 1. 9. 2017, 21:04:42 delete
e-mail:
 
Jop, vybodnout. Řikám pořád, Otiluke byl génius. Ten na to tankování fakt měl koule.

Obrana, útok... mám takovou chuť hrát třeba Tormenta (tam žádný zbroje nejsou), nebo DA:I za artificera/assassina. Tihle pánové věděj, co znamená útok. Jsem v IWD2 skoro na konci, ale moje morálka je nízká. Tank má 35AC, ale stejně dobře by mohl bejt nah... moment, ona JE nahá. Ale chápete, že jo :-D. Mě nebaví to furt prokouzlovat kvůli každýmu kousku armoru.
Jméno: Elemir 1. 9. 2017, 20:39:05 delete
e-mail:
 
S tím si mi připomněla, jak jsem si oblíbil pro změnu kožené vesty apod. Nějak jsem přestal těžkým plátům úplně holdovat a kroužková košile je více než dostatečná. Je pravdou, že pro čistě fyzicky založeného tanka je plát základ, ale líbila se mi ta poznámka, kdy si v deníku zmínila, že nejlepší obranou je útok, když to hra takhle má, pak není co řešit. Ono je to svým způsobem jednodušší, když má hra komplikovaný systém s rezistama a záchrannými hody, tak se to blbě balancuje, anebo jinak, je snažší se na to raději vybodnout.
Jméno: Yuyana 29. 8. 2017, 20:24:50 delete
e-mail:
 
V DnD hrách nikdy nevim, co mě deptá víc. Jestli "plate mail" nebo "brnění". O důvod víc zůstávat v róbách.
Jméno: Yuyana 29. 8. 2017, 00:22:32 delete
e-mail:
 
Heeej, mě se ta hra nelíbila, ale mám uloženej nějakej soundtrack. Takže vybrat hudbu a PAK do koše. Možná měli raději dělat muzikály?
Jméno: Elemir 29. 8. 2017, 00:16:51 delete
e-mail:
 
Dragonborn ... to je to, proč nelze Skyrim házet šmahem do koše. Všimněte si hlavně začátku a porovnejte ho s Priscilinou písní v Zaklínači 3 Kolikrát jsem ve Skyrimu jen postával v hospodách a poslouchal, podobně jako tomu bylo v Realms of Arkania
Jméno: Elemir 27. 8. 2017, 23:44:11 delete
e-mail:
 
O příběhu M&M se v průběhu času vždy sem a tam vyrojily nějaké vzkazky, problémem bylo, že v době nástupu, resp. většího rozšíření internetu u nás, se zrovna obrazně řečeno střídala herní generace. Já si třeba moc nevybavuju, že by se o dílech pod 6 nějak intenzivně hovořilo. Řada hráčů měla něco z doslechu, něco si k tomu přidala apod. Živoucíh pamětníků bylo poskrovnu a hlavně se jaksi nevyskytovali na fanwebech

Naopak si pamatuju, že jsem léta razil myšlenku, že série M&M nemá ucelený příběh, ale ten byl lepen až dodatečně na základě úspěchu prvního dílu a mezi M&M5 a M&M6 pak není souvislost vůbec. Svým způsobem tu situaci zamotalo vyčlenění série Heroes of Might and Magic, kterou si do souvislosti mohl dát jen ten, kdo znal starší díly série M&M. Bylo hlavně strašně těžké se v té době vracet k hrám z první poloviny 90. let, důvodem byla nová vlna RPG. Nakonec se to podařilo až Striderovi, který ten krok v novodobých dějinách udělal a motivoval tím ostatní.

I po všech těch zkušenostech určité pochyby přetrvávají, jde třeba zrovna o legendu vzniku Cronu a o to, co páni elementů představují. A jaká je vlastně jejich spojitost napříč díly (legenda o vzniku Cronu -> World of Xeen -> M&M VIII). Článek ale jinak pěkný
Jméno: Winterson 27. 8. 2017, 14:19:49 delete
e-mail:
 
Díky
Jméno: Richmond 27. 8. 2017, 13:59:10 delete
e-mail:
 
Není, to by nedal.
http://crpgaddict.blogspot.cz/2017/08/game-259-might-and-magic-iii-isles-of.html
Jméno: Winterson 27. 8. 2017, 13:50:04 delete
e-mail:
 
Richmond - To zní zajímavě! crpaddict je na YT?
Jméno: Richmond 27. 8. 2017, 13:19:48 delete
e-mail:
 
Pro zájemce o propletení dílů Might and Magic doporučuji aktuální článek crpgaddicta, který začíná právě hrát třetí díl. Jména výchozí party se totiž objevují v sedmém díle jako významné NPC
Jméno: Winterson 26. 8. 2017, 07:56:51 delete
e-mail:
 
Když unikne kompletní příběh Half-Life 2 - Episode 3 od hlavního autora příběhu všech her (který odešel z Valve) tak je už naprosto jistý, že se hry nedočkáme. http://www.marclaidlaw.com/epistle-3/ (jména a názvy jsou záměrně změněna - asi kvůli autorským právům)
Jméno: Yuyana 26. 8. 2017, 02:41:37 delete
e-mail:
 
Oh Bože, čeština perlí. Prej "létání". Obávám se, že podle popisu kouzla se jedná o stahování z kůže. Chápu, jak došlo k chybě, ale teda fuj :-p.
Jméno: Elemir 24. 8. 2017, 23:27:25 delete
e-mail:
 
Hm, já už bych se pěšky ani neodvážil
Jméno: Adam23 24. 8. 2017, 22:00:59 delete
e-mail:
 
Něco jako tohle?
http://zpravy.idnes.cz/video-tramvaj-doprava-praha ...
Jméno: Yuyana 24. 8. 2017, 20:49:38 delete
e-mail:
 
(Doplňte jméno nějaký písničky kde to do chlapa napálí náklaďák a předstírejte, že jsem děsně vtipná.)
Jméno: JCMurphy 24. 8. 2017, 20:26:36 delete
e-mail:
 
no jasně a ještě si do toho broukám nějakej epickej song...
Jméno: Adam23 24. 8. 2017, 19:40:14 delete
e-mail:
 
Ty to děláš taky?
Jméno: JCMurphy 23. 8. 2017, 23:17:30 delete
e-mail:
 
kámo... vždycky když přecházím přes silnici, tak rozpažím ruce a přejdu bez rozhlížení... nikdy nic nejede...
Jméno: Winterson 23. 8. 2017, 23:16:26 delete
e-mail:
 
Yuyu, máš pravdu! Proč ne rovnou bůh celého vesmíru!