Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 17. 9. 2017, 20:23:37 delete
e-mail:
 
No jo, ale vysvětli to pánům manažerům
Jméno: Yuyana 17. 9. 2017, 20:11:12 delete
e-mail:
 
Tak to obecně bejvá, čim víc se lidi snažej věci zabezpečit, tim hůř :-D.
Jméno: Elemir 17. 9. 2017, 19:57:31 delete
e-mail:
 
Měnění hesel po třech měsících byla pakárna, taky jsme to tak měli zavedený. Navíc se muselo heslo vymýšlet úplně znovu, nestačilo točit dvě. Mě jako adminovi to nevadilo, já si to mohl upravit, ale ostatní prskali Ono to pak vede k tomu, že si každý to heslo něka napíše a nejlépe hned na kus lístečku a přilepí to na monitor
Jméno: Adam23 17. 9. 2017, 18:45:57 delete
e-mail:
 
Nesnese nebo neunese?
Jméno: Yuyana 17. 9. 2017, 18:03:30 delete
e-mail:
 
Takže tě admin nikam nenese? :-D
Jméno: Adam23 17. 9. 2017, 18:01:14 delete
e-mail:
 
Přesně tak vyžadovat hesla typu Al_%4FOs8+ a měnit nejlepe jednou za 3 mesice je uplne napikacu Já mam taky nejradsi hesla typu užměadminevážněnese* bez hvězdicky samozrejme
Jméno: Adam23 17. 9. 2017, 17:56:48 delete
e-mail:
 
Po dobu me nepřítomnosti se tu řeší drogy a hesla, to jsou nosná temata teda D
Jméno: Elemir 14. 9. 2017, 22:13:14 delete
e-mail:
 
Když jsem pracoval v laborce, tak jsme na analyzátorech měli číselnou kombinaci, kdy si v podstatě využil diagonály, takže byť to byla halda čísel, ten pohyb se dal snadno naučit, holt někteří si vypomáhají podobnými pomůckami

Horší je spíš trvanlivost toho letitého pravidla o osmi znacích, protože to možnost prolomení značně ulehčuje. Ale je pravdou, že já ty tiky 90. let mám taky a to i třeba při pojmenovávání adresářů, kdy to cpu do osmi znaků. Je to docela zlozvyk, protože pak jsem míval třeba ještě textový soubor, který popisoval, kde co vlastně je
Jméno: Yuyana 14. 9. 2017, 22:11:14 delete
e-mail:
 
Já myslim, že proti cizozemskejm zlodějům je to dobrý heslo. Kolik národů umí napsat ě :-D.
Jméno: flash 14. 9. 2017, 21:58:45 delete
e-mail:
 
tak o ty znaky ani nejde, ale o postoupnost na klavesnici. Ctyri klavesy smerem nahoru a ctyri dolu.
Jméno: Elemir 14. 9. 2017, 11:20:59 delete
e-mail:
 
Je pravdou, že česká klávesnice s prohozenými znaky už se dneska jen tak nevidí.
Jméno: Yuyana 14. 9. 2017, 07:57:13 delete
e-mail:
 
Myslim, že pokud s tim nemá žádný problémy, tak na tom neni nic špatně :-D. Každá trošku soudná stránka/program upozorní uživatele na znaky, který nesmí mít v hesle, ne?

Co je špatně na y?
Jméno: Elemir 14. 9. 2017, 07:26:28 delete
e-mail:
 
y, + a ě
Jméno: flash 13. 9. 2017, 21:32:11 delete
e-mail:
 
tak schvalne, kdo pozna co je na tomhle heslu velice spatne
yaq+ěwsx (pouziva ho jeden muj znamy a kupodivu se mu jeste nestalo aby mel problem, pritom..)
Jméno: Yuyana 13. 9. 2017, 17:42:26 delete
e-mail:
 
Vždycky mě fascinuje, když v seriálech postava přijde k něčímu počítači, koukne na fotku vedle monitoru, a už je tam :-D. Nedokážu si představit, že by kdokoliv na férovku uhodnul moje heslo, ani lidi co mě znaj, natož někdo cizí. (Pokud umíte věštit, tak vám timto zakazuju věštit moje hesla, rozumíte? :-D)

I kdybych tam měla něco obyčejnýho, třeba jméno našeho prvního psa, tak kdo to asi uhodne? Náš pes se nejmenoval ani "1234" ani "penis" nebo něco na ten způsob... :-D Ale v televizi to vždycky funguje.
Jméno: JCMurphy 13. 9. 2017, 12:13:49 delete
e-mail:
 
a jinak já používám variace hesel co mi dali na přihlášení na školní účet na základce/střední škole... jsou to retardovaný kombinace písmen a čísel s tím, že když tam mám mít i velký písmeny, tak to před číslem píšu velkým... šance na prolomení je ještě nižší než při náhodnejch slovech a jelikož jsem to používal nějakej ten pátek, tak to nemůžu zapomenout...
Jméno: JCMurphy 13. 9. 2017, 10:04:30 delete
e-mail:
 
pořád jsem četl: jáma mrdá elemirovy stránky
nevhodný příklad
Jméno: StriderCZ 13. 9. 2017, 09:15:20 delete
e-mail:
 
Nejlepší heslo je spojení několika slov bez mezer typu:
Jamamradelemirovystranky.
Dobře se to pamatuje, snadno píše a jako heslo je to prakticky neprolomitelné.

Jméno: Elemir 12. 9. 2017, 22:33:34 delete
e-mail:
 
Jj, taky mi to zahlásilo ruskou IP. Dobré vědět, že si v případě krize vystačím s cd klíčem. Naštěstí nic nezmohl, k potvrzovacímu klíči už se nedostal, ale je to dobrý signál, abych přehodnotil délku hesel.
Jméno: Winterson 12. 9. 2017, 21:58:30 delete
e-mail:
 
Elemire, mě ho před týdnem ukradl rusák. Naštěstí jsem poslal na podporu svůj cd klíč jedný hry a tak mi to vrátili. Pak jsem si aktivoval steamguard.