Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Richmond 24. 9. 2017, 22:48:15 delete
e-mail:
 
Wiz 1-3: ano, z dnešního pohledu (komečního) naprostá šílenost, nutnost dohrát předchozí díl (předchozí dva díly) a pokud všechny postavy umřou v druhém díle, tak začít od prvního dílu

Wiz4: naprosto originální nápad, ale nejtěžší díl, možná jedno z nejtěžších rpg všech dob (viděl jsem jednu mapu a neudělalo se mi dobře)

Wiz5: dost dlouhá hra, ale já se na ní hodně těším
Jméno: Elemir 24. 9. 2017, 22:08:33 delete
e-mail:
 
Když ona polovina těch diskutujících je ráda, že trefila alespoň ty číslovky

Včera jsem si pohrával s myšlenkou, že bych rozehrál Wiz5, abych měl za čerstva jakoby ucelený přehled a měl možnost porovnání mezi staršími a novějšími díly Wizardry, protože jak jsem se u tebe v deníčku dočetl, ono se to v mechanikách místy docela liší, ale pak jsem si právě u crpgaddicta všiml, že tam má 80 hodin a bylo po úvahách 20 hodin bych byl schopný dát, ale to asi nebude splňovat ani jeden z dílů 1-5 i s ohledem na to, že bych si mapy vytiskl. Co jsem pochopil, tak 1-3 jsou propojené importem, 4 je dost tuhá a 5 je sice samostatná, ale sakra dlouhá.
Jméno: Richmond 24. 9. 2017, 20:29:14 delete
e-mail:
 
Ovšem teď jsem se podíval na komentáře pod tím videem o MM. Uff!!
Jméno: Richmond 24. 9. 2017, 20:14:19 delete
e-mail:
 
Tak to chápu, změna je vždy prospěšná. Hodiny uvedené u crpgaddicta beru s velikou rezervou. Když jsem si vybral k dohrání Akalabeth a Ultimu I, tak jsem počítal, že každou dám tak do 8 hodin. Pak jsem zíral, že jsem nešel pod 20 u obou
Jméno: Elemir 24. 9. 2017, 20:09:15 delete
e-mail:
 
V nejbližší době asi ne, spolu s Grimoire to bylo tak akorát a musím si udělat pauzu. V plánu 7 a 8 určitě mám, ale jestli je sedmička tak rozlehlá, jak se o ní píše, tak už by mi to narušilo plány pro tento rok a MMI musím prostě někam vecpat Koukal jsem, že crpaddict strávil ve Wiz6 38 hodin, já 90, takže ty obavy nejsou liché Osmička by mi stejně vyšla až na příští rok. Spíš to vezmu pauzírovaně, že každý z těch dílů něčím proložím.
Jméno: Richmond 24. 9. 2017, 19:16:22 delete
e-mail:
 
Elemir: Takže Wiz7/8 už ne?
Jméno: Elemir 24. 9. 2017, 18:37:37 delete
e-mail:
 
Už jim to tam někdo sdělil

Mě ta zmínka k Apple II po dlouhé době zase dokonale nahlodala. Včera jsem si pročetl Richmondův Wizardry 1: Denník hráča, poté příslušnou diskusi a nakonec jsem se podíval i k diskuzím ostatních dílů (1-5). Zaujala mě totiž zmínka o drobných rozdílech mezi jednotlivými porty a pak jsem našel ještě Wizardry Fan Page by Snafaru, konkrétně stránku s doporučením k hraní Wizardry v origináním formátu.

Dospělo to až tak daleko, že jsem se začal pídit po emulaci Apple II a k tomu jsem našel několik pěkných stránek s image disket. Nemám zrovna v úmyslu ve Wizardry pokračovat a k tomu ještě směrem dolů , ale přemýšlím, jestli bych byl schopný se pustit konečně do MMI, a když už tu ta možnost je, proč sí ji neodehrát v originále Plánoval jsem sice c64 verzi, ale vzhledem k historickým souvislostem by Apple II měla prostě dostat přednost
Jméno: JCMurphy 21. 9. 2017, 10:15:02 delete
e-mail:
 
tak oni to tam překládají dobrovolníci... jim to napiště do komentářů :P
Jméno: Elemir 21. 9. 2017, 08:08:04 delete
e-mail:
 
Shodou okolností jsem nejprve viděl originál, pak jsem si teprve všiml, že ten postovaný odkaz je právě na překlad tohoto videa V překladu pár chybek je, ale zasazení Apple IIc do roku 1996 je pořádná bota

Golden Era si zaslouží natažení až do toho roku 1995, ostatně i v tom videu je naznačeno, že přelom přišel později (rok 1996 a výše - pak už tam má ukázky z BG apod., což je pro mě z dnešního pohledu refresh uvadající slávy RPG). Počet vyšlých titulů bych do toho vůbec netahal, jak to bylo prezentováno.

Hezky se opřel do Ubisoftu a jak vidno, čas opravdu o MMX a jeho zařazení k sérii rozhodl sám - duchovní nástupce je vskutku adekvátní termín.
Jméno: Richmond 20. 9. 2017, 21:59:03 delete
e-mail:
 
Tak to je jednoduché, MM1 vyšel v roce 1986, nikoliv 1996 V tom videu se hovoří o letáku na první díl, tím začala celá série. Originální komentář navíc říká 1986.

Jo a souhlasím s tím, že do r. 1993 (přidal bych ještě 2 roky) to byla zlatá éra RPG.
Jméno: JCMurphy 20. 9. 2017, 21:42:52 delete
e-mail:
 
tak ono... kdy to začalo... je široký pojem co přesně myslíš?
Jméno: Richmond 20. 9. 2017, 21:18:55 delete
e-mail:
 
Jůůů Hezky uděláno (i když tam mají špatný rok, kdy to jako vše začalo, 1996 je nesmysl). Dokonce tam opět zmínili mou oblíbenou redaktorku, Mirku Spáčilovou své doby, tedy Scorpii včetně jejího zpodobnění ve třetím dílu !
Jméno: JCMurphy 20. 9. 2017, 20:47:57 delete
e-mail:
 
hele co je teď na videacesky.cz hned se na to jdu podívat...

https://videacesky.cz/video/herni-okenko-vzestup-a ...
Jméno: Elemir 20. 9. 2017, 20:18:37 delete
e-mail:
 
Já byl dneska podepsat smlouvu k bytu, takže mě jen tak nic nového v knihovničce nepřistane, stejně tak jsem rád, že mám upgrade PC už za sebou, ale prckovi odešel notebook, takže ono se nakonec vždycky něco najde, kam člověk musí ty peníze nacpat Simulátory mě tak nějak minuly, já na to nikdy neměl trpělivost, ale 200 stránek je skoro letecká příručka?
Jméno: Richmond 20. 9. 2017, 19:07:03 delete
e-mail:
 
Zatavenej Falcon 3.0, jestli jsem chtěl mít bigbox alespoň jednoho leteckýho simulátoru, byl to tento. Ve sbírce mám ale ještě F-15 od Jane´s a F-22 ADF. U všech jsou tlusté manuály s více než 200 stránkama
Jméno: Elemir 20. 9. 2017, 18:44:44 delete
e-mail:
 
A co pak sis objednal? To ještě dobrý, mě takhle jednou putoval balík nejprve po všemožných districtech Philadelphie, asi nemohli najít hlavní poštu Pak už to ale bylo dobrý a šlo to přímo na odbaviště a do Evropy.
Jméno: Richmond 20. 9. 2017, 17:57:44 delete
e-mail:
 
Tak jsme si po nějaké době zase jednou objednal bigbox na Ebay z emeriky. Uběhlo 9 dní a zatím tracking history ukatuje, že zásilka navštívila státy Florida, Kentucky, Ohio a opět Kentucky (to nepočítám přesuny v rámci těch států!), aby snad konečně to z nějakého depotu v Kentucky odešlo do Evropy...Zřejmě si tam říkali, kde je Praha a asi jim vždycky vyšel nějakej stát v USA nebo co
Jméno: StriderCZ 20. 9. 2017, 15:30:47 delete
e-mail:
 
Čekám na XOX a protože to bude ještě nějakou dobu trvat, tak jsem se vrátil k M&M VI. Paráda, je to jako návrat dávno ztraceného syna.
Rozehrál jsem solo hru za Galadriel. A opět se mi povedla "chyba" podobná té při hraní za rytíře. V rámci získání druhého povýšení jsem vyčistil-proběhl neprávný dungeon (Gharikovu kovárnu). Já se snad nikdy nepoučím....
Jméno: JCMurphy 20. 9. 2017, 09:25:20 delete
e-mail:
 
tu větu vždycky říkal RWJ na konci =3 pořadu na videacesky a zrovna mně to napadlo když si řekla, že jsou lidi přemnožený...
Jméno: Yuyana 19. 9. 2017, 23:09:09 delete
e-mail:
 
To je tak, když lidi používaj výrazy, kterejm nerozuměj :-D.