Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 9. 10. 2017, 18:12:09 delete
e-mail:
 
Kua, sem si rozehrál šestku s PPPP partou a magií mysli. Ale save mam na jinym počálu, kam se dostanu až zase za tejden
Jméno: Yuyana 9. 10. 2017, 11:26:11 delete
e-mail:
 
Machruje na nováčky svou nesmrtelností! :-D
Jméno: JCMurphy 9. 10. 2017, 11:16:07 delete
e-mail:
 
záleží to na skutečným věku, věku od prvního úmrtí, věku v kterým se většinou pobírá důchod a období v kterým jsem šermoval když mi jebli toaleťák do hlavy seš asi ňákej novej, ne? o tom případu byl aj jeden díl Modrý kód
Jméno: lampasak 9. 10. 2017, 09:40:53 delete
e-mail:
 
@JCMurphy a na čem to závisí? Kolik toho máš zrovna vypito?
Jméno: JCMurphy 6. 10. 2017, 23:28:31 delete
e-mail:
 
správní lidi jsou chronomanceři... třeba já mám 25, 4, 70 a 600 let...
Jméno: lampasak 6. 10. 2017, 15:42:23 delete
e-mail:
 
Já měl norton. Stalo to pár šušní na rok na 3 pc. Ale jakmile rok doběhl, tak jsem se netačil divit, co chtějí za prodloužení licence. Bohužel to tak skoro všichni dělají, že nalákají na cenu a pak přitvrdí. Teď mám zase avast.

K těm hrám dělaným s láskou. Možná je to jen takový náš sentiment a kdysi to fungovalo podobně jak dnes, ale spíš asi ne. Doba je jiná, rychlá. Lidi chtějí všechno hned, grafika musí být špičkova a scény dramatické. Pár hodin pohrát a hned přeskočit na novou hru. A já zatím pořád čekám na Half Life 3 :-(
Jméno: Elemir 6. 10. 2017, 14:53:06 delete
e-mail:
 
To já jsem tohle pořešil tím, že co na notebooku potřebuju, tak většinou stahuju v práci a prohlížím ESETem. Zálohy prověřených souborů si pak držím ještě lokálně na extrením disku. Už se mi stalo, že se mi vir objevil i na hostingu, ale virové napadení jako takové jsem řešil jen 2x, z toho jednou jsem si to zavinil celkem vědomě Jinak mám docela klid. Je tedy pravdou, že třeba dříve jsem na notebooku moc nepoužíval internet, takže se to dalo uhlídat snáze. Na hlavním PC mám nyní Kaspersky, bez antiviru bych to už asi nenechal.
Jméno: JCMurphy 6. 10. 2017, 13:49:45 delete
e-mail:
 
no já se pak už v jedné fázi rozhodl, že mu zakážu se pořád zapínat... a pak mi odešel disk na neeejvětší převirování
Jméno: Elemir 6. 10. 2017, 07:07:34 delete
e-mail:
 
Včera mi doběhla licence na Avast, tak jsem se ho definitivně zbavil. Kupodivu nekladl přílišný odpor v podobě ukecávání, tím mě otravoval akorát předtím, když mě 1x denně upozorňoval a odpočítával si dny do své zkázy Start XP se docela znatelně zrychlil. Docela mě překvapilo, co všechno se snažil Avast mít pod kontrolou. Když si vezmu, že jsem ho používal od nějaké verze 3, tak prošel dost velkou proměnou, bohužel ne k lepšímu.
Jméno: Elemir 4. 10. 2017, 20:07:49 delete
e-mail:
 
Win7 mi zatím drží, jsou jen o něco pomalejší (jsou na SSD takže to jinak asi zas tak nepatrné nebude ), ale ty XP na notebooku jsou už za zenitem. Hodně tomu pomohl Avast, který už vícekrát instalovat nebudu. XP jsou na tohle náchylnější, jakmile tam nějaká aplikace něco podělá, tak už se to většinou jen tak nespraví. Dříve jsem třeba manuálně pročišťoval registry, ale nahození stavu nula z image je prostě snazší I tak ta instalace vydržela na moje poměry dlouho, 4 roky to budou určitě.

Neoptimalizovaný software je dneska klasika, jasně, nějak ten hardware využít musejí Zbytečně to předběhlo dobu a proto je ten současný vývoj takový nicotný. Naopak si myslím, že dneska je právě ta doba, kdy si lidé obměňují PC pomaleji, protože to nemá takový efekt jako dříve. Jo, je to tak, někteří výrobci by z PC rádi udělali spotřebku, jenomže tady to narozdíl od mobilního segmentu moc nefunguje. Poslední dobou jsem se ovšem docela vytočil u prckova notebooku, pár let starý, značkový od Toshiby a odešla mu deska! To je jak naschvál. Prý to není dle technika žádná vzácnost. To abych si začal toho svého letitého Dellu považovat

Je to jak s hrama, přijde mi, že dříve to ty firmy dělali s láskou a byly pyšné na kvalitu své práce. On i ten Apple už není to, co býval.
Jméno: JCMurphy 4. 10. 2017, 18:29:49 delete
e-mail:
 
ale jo, v tom máš pravdu... windowsy se neskutečně zasírají a nic tomu nepomůže... jednou za rok, maximálně za dva to chce prostě reinstall... i když jak mám ted to ssd, tak uvidím...
Jméno: lampasak 4. 10. 2017, 18:16:56 delete
e-mail:
 
Tak to bohužel je. Udělají lepší a rychlejší hardware a na to reagují náročnějším softwarem, aby ten starý hardware nestačil. To by ten kapitalismus rychle skončil, kdybychom si vystačili se stejným počítačem na 10 let. Windows je zvláštní systém. Zpočátku pracuje celkem svižně, ale má nějak tendenci se zasrat a za rok je pomalý. Čištění moc nepomáhá a tak zpravidla volím komplet přeinstalaci. Tohle má třeba apple zmáknuté a u linuxu jsem takový problém taky neměl.
Jméno: StriderCZ 4. 10. 2017, 16:52:50 delete
e-mail:
 
Nejraději mám XP. Kdyby záleželo jen na mně, tak by žádný další operační systém nemusel existovat.
Vem si, procesory, grafiky, paměti- o kolik procent jsou větší, rychlejší, propustnější a ty zas*ané windowsy jsou stále stejně zdechlé jak před lety.

Jinak MM VI už má rozehranou asi tak: mám přístup k orákulu, momentálně doplňuji hádanku z obelisků. Galadriel je na 112 lvl, mistr vzdělávání na 23. lvl, 20. lvl magie ohně, temná magie. Mistr magie i vzduchu, vody a země (to se mi nikdy v minulosti nepovedlo).
Momentálně kosím draky a wyvermy v Dračích píscích (oddaluji questy se sbíráním paměť. krystalů). Mám prsten bránící zkamenění i šílenství- mám takový dojem, že se budou hodit...
Jméno: JCMurphy 4. 10. 2017, 14:19:54 delete
e-mail:
 
já mám taky radši sedmičky, i když dle mé teorie že každý druhý windows jsou na hovno v tom zas takovej rozdíl není...
Jméno: Elemir 3. 10. 2017, 21:45:11 delete
e-mail:
 
Já mám XP na notebooku, což je v poslední době můj primární herní stroj , takže na něm dělám i zbytek věcí, abych to nemusel porůznu přenášet. Ale obecně, mám jen málo her, které mě zajímají a vyžadují 64-bit systém, takže si dokážu představit, že bych se k nim klidně vrátil

Win7 tu budou tak dlouho, dokud je bude hardware podporovat. 10 let je sice dlouhá doba, ale on si to jen tak nikdo zaříznout nedovolí.
Jméno: Adam23 3. 10. 2017, 19:16:32 delete
e-mail:
 
Tak XP mi nechybí, já mám slabost pro Win7 Doufam, že jeste aspon 10 let pojedou
Jméno: lampasak 3. 10. 2017, 10:55:09 delete
e-mail:
 
Tak XP je už pěkný veterán. Nicméně na jednom PC ho doma ještě mám. Jako prohlížeč používám zásadně firefox. Můžu se mrknout, jestli nemám nějakou starší instalačku, protože mi zatím jede bez problémů.
Jméno: Elemir 2. 10. 2017, 14:31:09 delete
e-mail:
 
Tak aktualizace Firefoxu došly do stádia, kdy je tenhle prohlížeč na Windows XP k ničemu (ty poslední aktualizace už se ani nespustí). Problém je, že mi to prohlížeč rozdrbalo a teď dost často padá. Po Chrome je to tedy druhý prohlížeč, který se s touto platformou nehezky rozloučil. I když Chrome mi to alespoň napsal na rovinu, Firefox nejprve zahájil sebedestrukci Už se jaksi nedivím, že to s ním jde tak z kopce. Budu teď muset vyštrachat nějakou starší stabilní verzi a zakázat jí aktualizace. XP jsou nesmrtelná a zrovna u Firefoxu by si to měli uvědomit

Začíná to být podobné jako s Windows 98, k nima pak vznikaly repozitáře s příslušnými verzemi software a upravených ovladačů. Někdy mě až překvapilo, co všechno byla komunita ochotná pro udržení kompatibility udělat.
Jméno: lampasak 2. 10. 2017, 11:58:30 delete
e-mail:
 
Sakra, nedal se tam odkaz. Tak si tam představte křižáka :-D http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/1 ...
Jméno: lampasak 2. 10. 2017, 11:57:04 delete
e-mail:
 
spíš křižák...