Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 17. 10. 2017, 19:27:16 delete
e-mail:
 
Ájsíkjů, ach to byly doby )

No ja pak pouzival jabber, s gapps uctem, pak to krouhli, pak v gtalku, ten pak krouhli, a ted hangouts.
Jméno: Elemir 17. 10. 2017, 12:54:06 delete
e-mail:
 
Eh zpět, Miranda na liuxu není, takže jsem musel používat ještě něco dalšího, ale na to už si nevzpomenu. Muselo to být ale něco hodně podobného.
Jméno: Elemir 17. 10. 2017, 12:50:53 delete
e-mail:
 
Ono časem nebylo zbytí, protože poslední dobrý klient pro ICQ byl ICQ 2003b a kdo se navíc odhodlal oprostit od icq protokolu, tak bylo prostě lepší přejít na jiný a univerzálnější IM. V té době jsem měl navíc podmínku, že to musí fungovat i na linuxu, takže Miranda byla tenkrát jasná. Jenomže jak se k ICQ dostali rusáci, dělali všechno možné proto, aby se zas všichni vrátili k oficiálnímu klientovi. Tohle + spam pak ten protokol definitivně pohřbilo, přitom to bývala taková hezká doména Evropy

Jméno: JCMurphy 17. 10. 2017, 08:19:32 delete
e-mail:
 
já byl rebel, já pak přešel z ICQ na qip ale fungovalo to na stejným principu...
Jméno: rengo 17. 10. 2017, 08:05:13 delete
e-mail:
 
zapomněl jsem vyplnit jméno..
Jméno: 17. 10. 2017, 08:04:59 delete
e-mail:
 
Já kreslím do sešitu, ale je to nepraktické, protože se občas přepíšu, ale zas to má pro mě víc tu herní atmosféru ......... Jinak mapy jsou 16x16, ale překvapilo mě že jich je tolik. Když jsi vemu, že jsem celé prošel zatím jen 2 a načnul dalších 5
Jméno: Richmond 17. 10. 2017, 08:01:16 delete
e-mail:
 
S MM1 jsem strávil strašlivou spoustu času. Trvalo mi to 7 měsíců než jsem to dohrál. Nejvíc času samozřejmě zabralo mapování v Excelu. Musel jsem projít každičké pole, což znamenalo 52 map 20x20, tedy víc než 20 000 políček, navíc na každém políčku jsem se rozhlédl do všech směrů (někdy to bylo velmi důležité). Žádné další hře jsem tolik "nedal"
Jméno: rengo 17. 10. 2017, 07:54:59 delete
e-mail:
 
Já měl icq radši jak fb, ale k čemu je mi icq, když jsou všichni na fb :(


Co se týče té herní doby jak dlouho jsi hrál MM1?
Jméno: Elemir 16. 10. 2017, 21:05:58 delete
e-mail:
 
ICQ jsem přestal používat v době, kdy mi Miranda přestala zobrazovat statut uživatelů, navíc z toho pomalu všichni odešli, ale na komunikaci to bylo vždy perfektní. Jabber podle mě umřel mnohem dříve. Ono se ICQ dá nahradit Skypem, což mělo i smysl vzhledem k tomu, že ho Microsoft integroval třeba už do osmiček, ale ten mi k srdci nikdy nepřirostl.

Těžko říci, mě se to třeba u série Xeenu hůř porovnává právě kvůli tomu, že jsem rozehrál nejprve WOX, a když jsem pak rozehrál samotný Darkside, tak už jsem věděl kudy jít. U MM4 jsem se zase učil základům, takže to mi v tomto případě herní dobu naopak lehce natáhlo. Mě osobně tedy ten rozdíl až tak velký nepřijde, reps. Darkside je větší víceméně akorát o Skyroad a doly, ale v porovnání s MM3 to opravdu vázne. Série Xeenu má v tomhle typickou M&M hratelnost pozdějších dílů - je to tuhé a dlouhé napoprvé, ale s každou další rozehrávkou se to snadněji poddává. Trojka je v tomhle nekompromisní, ten začátek je podle mě potřeba si oddřít vždy.
Jméno: Richmond 16. 10. 2017, 19:58:53 delete
e-mail:
 
ad herní doba: Zrovna jsem řešil s Ringem přes ICq (ano i dnes to ještě někteří zoufalci používají) herní dobu MM3 a MM4. Já nehrál MM4 a on si zase tolik nepamatoval MM3 Ale mám pocit, že někteři na oldgames psali, že MM4 jim přišla relativně krátká. Já strávil u MM3 desítky hodin, řekl bych, že i tu stovku hodin jsem pokořil.
Jméno: Elemir 16. 10. 2017, 16:42:37 delete
e-mail:
 
Herní doba je doplňující údaj, vychází se z předpokladu, že odráží čas, za který ti trvalo projít komplet hru se vším všudy. Má to smysl kvůli časové náročnosti hry, která se z toho dá zhruba odhadnout, ale to je v tomhle případě asi tak všechno. Když to vezmeš do extrému, někomu mohou třeba jít hádanky v MM3 snadno, takže se do těch 50 hodin vejde a někdo dá těch 72, protože mu moc nejdou, přitom oba odehrají stejné množství obsahu. Bez podobných doplňujících údajů to číslo moc význam nemá, ale certifikát NWC ho třeba normálně uvádí.

Ovšem pokud byla otázka myšlena tak, jestli je to běžná praxe hráče, tak záleží kus od kusu Mě třeba krom celkové herní doby zajímají i časové údaje jednotlivých pasáží, což má ve spojení s deníkem mnohem větší vypovídací hodnotu.
Jméno: rengo 16. 10. 2017, 16:15:49 delete
e-mail:
 
Elemir: To je asi pravda, ale já sice zkoušel už víc dílů, ale dohrál jsem jen 6 a 7. A tak jsem si to chtěl projet od začátku až do konce celé Jinak koukám na ty statistiky a to je takhle normální si zapisovat i herní dobu?

Richmond: Já už mám Sorpigal a i jeho podzemí projité(aréna mě trochu zklamala) Jsem teď na 4 levelu a koukám jak se zvětšuje rozdíl, který je potřeba na vytrénování těch dvou skupin. Jinak jsem splnil 1quest a konečně se úspešně vrátil do Sorpigalu ..... Taky jsem zjistil, že můj paladin je postava celkem na .. má méně životů než zloděj, nebo lucistnik Při vytvareni jsem si myslel že pro Paladina nějak využiju i osobnost
Jméno: Richmond 16. 10. 2017, 16:03:49 delete
e-mail:
 
Ježkovy oči, napsal jsem adresáta do odesílatele...sorrry Ten předchozí příspěvěk o MM1 jsem psal já pro renga
Jméno: Elemir 16. 10. 2017, 15:20:55 delete
e-mail:
 
Rengo: možná si měl trojkou spíše začít, aby ses snáze adaptoval. U všech těch RPG kolem MMI je ten začátek dost těžký, je to hlavně o výdrži a tuhle fázi překonat. Pozdější hry jsou už přeci jen přívětivější.

Richmond: našel jsem si pár dalších screenshotů Final score a podle nich spíše zapadám do průměru Ono se to samozřejmě blbě hodnotí, protože toho moc najít nejde, ale vypadá to, že skóre okolo 900 miliónů je častější. Našel jsem i jedno skóre se 718 milióny, kde byla uvedená herní doba 72 hodin. Vypadá to tedy, že herní doba bude hrát nemalou roli a bude to nějaký poměr, proto u toho vyskakují ty zdánlivé extrémy. Stačí, aby to počítalo třeba ty kroky. Až dohradu Wiz7, tak se k tomu asi vrátím a zkusím to nějak rozlousknout.
Jméno: rengo 16. 10. 2017, 15:08:09 delete
e-mail:
 
To chce protrpět opravdu těžké začátky. MM1 je v tomhle nemilosrdná. Já šel do podzemí Sorpigalu až, když byly postavy na 2.levelu (nebo možná až třetím. A hlavně jsem se relativně brzy z dungeonu vracel uložit hru, protože jak jistě víš, v celé obří hře je pouze 5 místo, kde je možné ukládat. Je to o malých krůčcích, vydržet je třeba ! Pak se to zlomí. I když ani na konci hry jsem si nepřipadal jako nějaký polobůh.
Jméno: rengo 16. 10. 2017, 14:19:09 delete
e-mail:
 
To tady tak čtu a jsem zvedavej jestli se k MM3 vůbec dostatnu ... zatím u MM1 dostanu na budku jakmile opustím Sorpigal
Jméno: Elemir 16. 10. 2017, 12:16:31 delete
e-mail:
 
Přemýšlel jsem o tom, já tam měl pak ten bug, kdy jsem mohl normálně chodit po vodě, což standardní není. Při mapování jsem určitě nějaké kroky navíc taky udělal. Je to možné, že to hraje roli. Možná jsem se s tím i moc patlal, teď jsem našel na Mocagh starý certifikát, kde dotyčný získal jen o něco menší skóre než Chet a měl odehráno 40 hodin.
Jméno: Richmond 16. 10. 2017, 12:04:25 delete
e-mail:
 
Já to fakt nechápu, mám o 185 milionů víc a ty truhly bonusové v hradech jsem také neotvíral. Nemůže tam hrát roli počet kroků? )
Jméno: Elemir 16. 10. 2017, 11:49:01 delete
e-mail:
 
Můžeš se mu tam pochlubit, když už postnul tu výzvu U trojky možná bude hrát ještě roli to, jak rychle se dostaneš do komplexu kontrolního centra - tedy to, jak rychle budeš mít dostupné nápovědy ještě předtím, než dané puzzle splníš. Pro mě by to bylo logické rozhodnutí. Bazírování na nízkém levelu se ukázalo jako chyba, to hra očividně nezohledňuje, ale opět jako u MM4, ono to chce ty levely asi navyšovat pravidelně. A pak tu máme četnost savů, teoreticky to může zaznamenávat počet zápisů do souboru. Těch možností je více.

Každopádně i tak je skoro o 250 miliónů přede mnou Docela by mě zajímalo, proč to tak je a jestli to třeba opravdu udělaly některé neodemčené bonusové truhly apod. Budu se k tomu muset někdy vrátit a vzít to ještě jednou
Jméno: Richmond 16. 10. 2017, 10:05:18 delete
e-mail:
 
crpgaddcit dohrál MM3. Možná by stálo za úvahu hodit obrázek s certifikátem do síně slávy Pořešil všechny questy a stejně měl o dost menší finální skóre než já, a to jsem jeden quest nevyřešil (čestně jsem se do návodu nepodíval). Buď tedy zvolená obtížnost (což se mi nezdá, crpgaddcit je borec, který dle mého určitě hraje taky na warriora) nebo jestli měl méně peněz, expů???