Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 30. 10. 2017, 00:22:27 delete
e-mail:
 
Většinu dne sice foukalo, dokonce střídavě vypadával proud, ale odpoledne se rozpršelo a bylo najednou po všem. Kousek výše prý napadl sníh, tak se to asi ustálilo

Pokud jde o ten XBox, pokud bych k tomu měl napsat klady a zápory, tak je to jasné proti. Pro mě konzole jako taková moc význam nemá, většinu těch her bez problému minu a pochybuju, že tím o něco přijdu. Větší význam by to mělo pro zbytek osazenstva rodiny, což je právě ten důvod, proč to zvažuju. To, co mě obecně z her zajímá, má i své PC verze, od exkluzivit tedy moc nečekám, ale je to jedna z možností, která by mě mohla k tomu či onomu nalomit. Zatím je času dost.
Jméno: Yuyana 29. 10. 2017, 21:31:05 delete
e-mail:
 
Myslim, že místní stromy věděj, že nechceme, aby na nás padaly :-D. To by mi teprve pršelo do pokoje, kdyby nám padnul na střechu jasan. Říkám si, kolik asi takovej miláček váží.

Pomalý listnáče budou asi odolnější než smrky a borovice. Každopádně jsem ráda, že dneska všechno dopadlo dobře, byl super den.
Jméno: StriderCZ 29. 10. 2017, 19:53:11 delete
e-mail:
 
V úlu to bylo náročnější, ale našel jsem opět sud, co doplňuje zdraví, a tak jsem postupně všechny démony postřílel....
Jméno: Adam23 29. 10. 2017, 19:34:33 delete
e-mail:
 
To zlomilo i borovici, u nas na sidlisti, slusny...
Jméno: Yuyana 29. 10. 2017, 19:33:33 delete
e-mail:
 
211? Hezký. Jinak gratuluju. Jak se vedlo v úlu?

U nás nebyly žádný nehody, ani nevypadl proud. V naší vesnici, kde obvykle padá při každym deštíku :-D. Všechny větve zůstaly na stromech, akorát smrk před barákem je orvanej. Jen to vypadalo poněkud hrozivě. A za celej den projelo po silnici kolem nás jediný auto :-D. Zajímavý, kolik lidí radši zůstalo doma.
Jméno: JCMurphy 29. 10. 2017, 18:45:29 delete
e-mail:
 
všichni hasiči dneska měli pilno... aj u nás byla na dvoře větrem roztřískaná zavačovačka, ale co mně nejvíc překvapilo, tak větr odfouknul náš žok se senem deset metrů na zahradu... a kdyby se tam nezasekl o plot, tak bůhví kam by to letělo
Jméno: StriderCZ 29. 10. 2017, 18:21:53 delete
e-mail:
 
Tak jsem šestku dohrál, Galadriel na 211. levelu.
Jméno: StriderCZ 29. 10. 2017, 12:32:58 delete
e-mail:
 
Jinak Ruda vydal komentovaný stream na youtube se svým pátečním dílem z prostřena. Docela zajímavý náhled na zákulisí pořadu.
Jméno: StriderCZ 29. 10. 2017, 12:31:04 delete
e-mail:
 
Jsem (pro změnu) opět v práci, a dával jsem si dobrý pozor, kde parkuju...
Jméno: Yuyana 29. 10. 2017, 11:42:36 delete
e-mail:
 
Dneska je zajímavý počasí. Stoletý stromy by se neměly takhle pokyvovat. Stejně je drsný, že to ustojej. Narozdíl od střechy. Obávám se, že mi napršelo do pokoje.
Jméno: StriderCZ 28. 10. 2017, 19:55:19 delete
e-mail:
 
Omlouvám se za spam, překopíruji svůj starší příspěvek z databáze her...

Já se rozhodl pro Xbox z několika důvodů.
Klasické PC není pro mne (hodně cestuji a střídám několik zaměstnání, kde čas trávím tzv. čekáním na práci).
Starý NTB se zahřívá, je hlučný, těžký a má jen patnáctipalcovou obrazovku.
Pracuji celý den na PC, a tak mně tolik neláká představa večer zase sedět u stolu.
Herní NTB (který bych chtěl) stojí cca 30k a víc.
A na rozdíl od nového herního NTB (nebo PC) si můžu (poměrně dlouho) říkat, že mám nejvýkonnější stroj na světě. I když výkon procesu za moc nestojí (ve srovnání s PC je to jednooký král mezi slepýma).

Ať přijdu, kam přijdu, je tam pracovní PC, internet i televize, takže klávesnici prakticky nepotřebuji.
Nehraji strategie ani online FPS.

Xbox mi tak prakticky nahradí notebook, malá velikost, skvělé chlazení, malá hlučnost a asi
jsem zcela oblbnutý z PRkeců a prezentací- přijde mi prostě sexy.
Co se týče nudného designu- viděl jsi na netu speciální edikce Xboxů- Minecraft nebo Assassin creed? Navíc máš možnost zakoupit si gamepad v barevné kombinaci dle svého přání (on line vybereš barvy, popřípadě potisk)
Láká mně vyzkoušet Game pass, EA access.
Od XOXu očekávám bezproblémové hraní ve full HD, tedy to, co sliboval původní Xbox před lety (na 4k60fps se*e bílý tesák).


Jinak pro MS (na rozdíl od Sony) je zpětná kompatibilita důležitá (nebo jednoduše proveditelná), takže her excluzivně jen pro XOX bych se nebál.
Samozřejmě, za rok, či dva bude Xbox One S značně dýchavičný, ale při ceně odpovídající průměrnému telefonu se není čemu divit.

Každý hardware kupuj podle toho, co na něm chceš dělat.
Takže udělej si pro a proti, zvaž, jestli chceš hrát raději u televize, s gamepadem, na cestách, jaký typ her a kde. Možností je spousta- jaký máš rozpočet ? (taky je možnost koupil levný Xbox one S + NTB). Chceš platit za online hraní?
Kdybych chtěl ku*evsky šetřit, tak si koupím Xbox one S a pařím hry na Game Passu (150 kč/měsíc, nebo EA Access (99 kč/měsíc).

Poslední věc: Většina debat s fandy do Playstationu končí obligátní frází: ale nemá excluzivky. Na druhou stranu MS udělal pod vedení Phila Spencera spostu práce a nasměřoval Xbox úplně někam jinak, než tomu bylo při uvedení klasického Xboxu one.
Mně excluzivka Ratchet and Clanck skutečně na Xboxu chybí (narozdíl od Horizon, Uncharted), ale je to jen jedno z mála negativ, které XOX má.

Jinak Galadriel je na 200. levelu a jdu konečně do Dobré vody.
Jméno: Elemir 27. 10. 2017, 17:05:58 delete
e-mail:
 
Důvodem jsou práva roota, který k tomu potřebuješ. Nevím jak přesně v Ubuntu, ale pokud tam máš ten Midnight Commander, tak zkus:

sudo mc

Tím ho spustíš jako správce, popř. to bude chtít ještě heslo roota, které zajisté znáš Pak už by ti nemělo nic stát v cestě. Ubuntu bych dobrovolně nepoužíval, ale zase pro začátečníka a někoho, kdo se v tom moc nechce rýpat, je to asi dobrá volba.
Jméno: JCMurphy 27. 10. 2017, 15:30:50 delete
e-mail:
 
Mám jenom chromium browser a když to zkusím udělat postupem jako pro mozzilu, tak to napíše, že you dont have right permissions to extract archives in the folder... celkově mně to začíná neskutečně srát... jinak mozzila ani není ke stažení v ubuntu software... linux je prostě pro pracovitý lidi, což já nikdy nebyl...
Jméno: Elemir 27. 10. 2017, 12:06:35 delete
e-mail:
 
JCMurphy: není to nic složitého, popíšu to ale jen obecně, protože záleží na tom, jaký prohlížeč a jak ho máš nainstalovaný. Potřebuješ si akorát stáhnout oficiální plugin ze stránek adobe.com a vybrat si patřičnou verzi (32 vs 64-bit). Je tam několik různých balíčků, některé jsou už přímo určené pro konkrétní distribuci linuxu, ale je tam i archiv tar.gz, což je univerzál. Pokud zvolíš ten, tak jeho obsah poté musíš rozbalit (např. přes Midnight Commander) do příslušeného adresáře prohlížeče. U Firefoxu je to třeba obvykle /usr/lib/mozilla/plugins. Soubor se tuším jmenuje libflashplayer.so. Bude ovšem fungovat jen pro ten Firefox, pro všechny prohlížeče bys to pak musel vyřešit sdíleně, např. jako link.

Obecně ještě k těm Windows 10. U Xboxu bych to asi ještě skousl, stejně tak u mobilního telefonu, protože tam se Microsoft chtě nechtě musí řídit určitými pravidly, ale na PC je to bída. Před pár dny Microsoft zařízl podporu verzí 1.5 (nebo jak to bylo), což byl ten první velký upgrade, po kterém mi počítač klekl a hlásil nekompatibilitu. Předchozí verze už je dávno v trapu a teď si vemte, že ten PC byl v té době starý jen 5-6 let. Nebudu dobrovolně riskovat, že za 4 roky dopadnu s novým PC stejně, protože kdo si nehlídá image jednotlivých verzí Windows, tak už nemá šanci se ke starší verzi vrátit, nehledě na to, že Windows 10 se na nic neptají a klidně tu aktualizaci spustí bez ohledu na výsledky.
Jméno: JCMurphy 26. 10. 2017, 23:03:24 delete
e-mail:
 
a jinak nevíte někdo jak se na Linuxy instaluje Adobe flash player?... chtěl bych to někdy pustit aji doma a nesedět ve škole do zavíračky...
Jméno: JCMurphy 26. 10. 2017, 23:02:24 delete
e-mail:
 
jsem zase ve škole začal hrát Heroes online a divil jsem se, kolik mám všude zašitejch jednotek... no teď hraju hlavně za silovýho nekro když nemám vylepšený jednotky, tak nepotřebuju krystaly a upíři se stejně vyhealujou sami (teda... když mají nějaký kompetentní jídlo...)
Jméno: Yuyana 26. 10. 2017, 15:39:32 delete
e-mail:
 
Tak jsem teď koukla na ty animace těch potvor... fascinující. Myslim že moje oblíbená bude ta, co zhasne a mlátí se do hlavy, aby se znovu rozsvítila.
Jméno: Elemir 26. 10. 2017, 14:17:43 delete
e-mail:
 
Jj, až takovou averzi.
Jméno: lampasak 26. 10. 2017, 13:47:55 delete
e-mail:
 
To máš vůči Win10 až takovou averzi? Já bych třeba volil XboX kvůli ovladači. Je podle mě lepší. Mám ho k pc a padne mi super do ruky a dobře se s ním hraje. PS ovladač mi přijde takový moc roztahaný.
Jméno: Elemir 26. 10. 2017, 12:14:27 delete
e-mail:
 
Jako, že bych umožnil Windows 10 přijít ke mě zadními vrátky? Kdysi dávno jsem o XBoxu uvažoval, ale to byla přeci jen jiná doba. Pro XOX hraje fakt, že mě ty PS exkluzivity moc zajímat nemusejí, japonská tvorba, anime apod., jsou mi celkem ukradené, ale ona by ta konzole nebyla ani tak pro mě a druhá polovina rodiny by mohla naopak v těch infantilních postavičkách zalíbení najít