Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 21. 11. 2017, 07:35:20 delete
e-mail:
 
Včera proběhla akce typu - zruš polední pauzu, skoč do auta, bo ti přišla esemeska, že v okresním městě na tebe čeká XOX + Forza (czc, 14k). Takže už mám první apliakci (youtube) a třeba se mi do zítra podaří naistalovat 60BG patch .
Jinak KC si určitě koupím, i když výhrad mám milion. Souboje vypadají jako vopruz, co jsem se ale bavil s lidmi , co hráli betu, tak tvrdí, že vypadá hůř než se hraje. takže nevím, nevím. Myslím si, že Vávra ve své nátuře přepálil PR v úvodu, spousta lidí očekává AAA grafické orgie ve stylu Assassina (tolik peněz do animací, včetně animací mimiky nikdy mít nebudou). V novém videu konečně souboje nepůsobí tak tragicky jako po E3 (kde souboje vypadaly, jakože se mlátí násadami od smetáků). Co oceňuji, je péče při tvorbě prostředí: zejména lesy nepůsobí jako náhodně generované kopce, kdě někdo napíchal stromy.
Jméno: JCMurphy 20. 11. 2017, 12:43:51 delete
e-mail:
 
aha... no, zase to nechci zkazit ostatním, který tenhle typ filmů zajímá... ale... no, nevím
Jméno: Elemir 20. 11. 2017, 12:23:35 delete
e-mail:
 
Klidně můžeš, mytologie nikdy nebyla mým koníčkem, takže pochybuju, že bych tomu někdy propadl a byl tak připraven o překvapení
Jméno: JCMurphy 20. 11. 2017, 11:52:38 delete
e-mail:
 
ehm... nechci spoilovat?...
Jméno: Elemir 20. 11. 2017, 07:51:01 delete
e-mail:
 
Chceš říct, že Odina už někdo zapíchl?
Jméno: JCMurphy 20. 11. 2017, 00:03:26 delete
e-mail:
 
ehm... severští bozi nejsou nesmrtelní... ehm... ale máš pravdu...
Jméno: Elemir 19. 11. 2017, 21:58:52 delete
e-mail:
 
Aha, ale asi ani to by mi nevadilo. Co si vybavuju, tak první Thor byl v současnosti a vzhledem k tomu, že bozi jsou nesmrtelní, tak nevidím důvod, proč by to nemohlo jít ještě dále O Thorovi se tu bude mluvit klidně i za dalších 200 let ... stejně tak by býval mohl někdo ve středověku namítat, že se nějaká divadelní hra moc otírá o "novověk".
Jméno: JCMurphy 19. 11. 2017, 21:14:32 delete
e-mail:
 
jemu se spíš nelíbilo zasazení do sci-fi tak aby to sedělo k Avengers... vesmírný lodě atd.
Jméno: Elemir 19. 11. 2017, 19:40:22 delete
e-mail:
 
Jj, Rune už je hodně stará a inspirovaná severskými legendami.

U filmů tu věrnost taky neberu, plísnit režiséra za nějaké "přešlapy", mi přijde zbytečné. Když je ten film koukatetelný, tak není co řešit.
Jméno: JCMurphy 19. 11. 2017, 10:47:43 delete
e-mail:
 
hmm... no vidíš... Dark Messiah... to jsem chtěl vždycky strašně hrát! jednou jsem projížděl demo a bylo to boží... jinak Rune... vím, že to dávno pradávno hrával bratr... je to ta mega stará hra, ne? jak tam jenom šermuješ a má to podtext severské mytologie...

jinak jsem zas na fb narazil na člověka, kterej považuje Thor 3 za píčovinu a je mu líto každýho člověka, kterej tyhle filmy mrvící historii jinejch států vychvaluje (všechny Marvel filmy ) no... jenže mně je to u prdele... a já o severské historii taky něco vím, jenom nevidím důvod, proč podle toho nenatočit dobrej film...
Jméno: Elemir 19. 11. 2017, 10:13:29 delete
e-mail:
 
U jiných her to beru, tam se vývojáři nekasali, jak to bude věrné skutečnosti, ale u KC se to rýpání přímo nabízí Osobně mám rád plynulé přechody, to je pro mě na boji nejdůležitější, stejně tak svižnost postavy, aby perfektně reagovala na povely přes klávesnici. Realičnost moc neřeším. Zatím nejlépe zpracované boje měly jen dvě hry v minulosti - Rune a Dark Messiah of Might and Magic. Die By the Sword je trošku jiná kategorie. Ta hra měla haldu možností, ale předběhla dobu ... no a dneska už by to zase málokdo zkousnul V KC moc důvěru nemám, v jednu chvíli to vypadalo, že to nakonec jde správným směrem, ale to včerejší video mě nijak nepřesvědčilo (celkově).
Jméno: JCMurphy 18. 11. 2017, 23:15:52 delete
e-mail:
 
no vývoj Kingdom Come jsem jednu dobu sledoval a mají tam i video, kde vysvětlují, že tam berou v potaz různý poškození (sečný, bodný, tupý) a jak na to působí různý zbroje... jestli něčemu věřím, tak tomu, že to bude povedená hra (jenže já byl vždycky vlastenec ) a kdyby něco, tak v ČR je největší koncentrace SHŠ a nemyslím si, že by tam dali nějaký péroviny...
Jméno: Yuyana 18. 11. 2017, 22:49:37 delete
e-mail:
 
Slyšela jsem hodně o tom, jak se zachází s radama od odbornejch konzultantů, jako že se kompletně ignorujou, ale konzultace proběhla, takže je to tam uvedený... Takže věřim, že i tady jsou nevinný.

Vykrejvat tupou stranou meče je hezký, ale myslim, že v boji bych to zas tak neřešila, hlavně že je to nějak vykrytý :-D. Tupej meč je nepříjemnej, useknutá končetina nepříjemnější.

Celkově hry nedávaj z hlediska zbraní/zbrojí smysl, sekání mečema do plátů bejvá až nečekaně efektivní, dosahy zbraní jsou řešený málo kdy... a viděli jste WoW válečníky se dvouma obouručkama? Jsou opravdu... wow. Zvlášť na gnmómech to vypadá velmi legračně.

Pravda, zrovna ve wowku sousta postav drží luk jak prase kost a brokovnice a kuše používaj stejnou animaci. Vždycky jsem zbožňovala jak si můj paladin během boje elegantně prohazoval ten alespoň dvacetikilovej obouruční palcát za zády do druhý ruky.

Taky je tu otázka magie. Blesky a ohnivý koule do plátů a tak podobně.

Pokud mě při pohledu na bojující postavu nebolej oči, považuju to za úspěch :-D. Pravda, třeba v DA sérii ženy ani nemusej bojovat, stačí když choděj, a člověk má mořskou nemoc :-D.
Jméno: JCMurphy 18. 11. 2017, 21:18:02 delete
e-mail:
 
ona existuje halda technik... jelikož jsem nějakej ten roček šermoval je to celkem věda...

ono celkově - nevykrývejte čepelí, kurvíte si tu svoji, ale stejnou měrou tím kurvíte aj čepel protivníka... no já tady ty pravidla... existuje skupina, která se za to vysmívá 99% světa, ale používají techniky, který jsme se učili aj my... a když máš zvládnutej pohyb na nohách, tak aj to by sis mohl ušetřit

je to s nima stejný, jak třeba v lukostřelbě s Lars Andersenem... ten si vymyslel nějakej nejultimátnější archery styl a drží s ním rekord, že vystřelil myslím 8 šípů než ten první spadl na zem, jenže střílel s lukem o síle cca 30 lbs, zatímco nájezdníci na koních používali minimálně 50lbs a longbowmani z anglie mívali přes 100lbs s přehledem... a to ti nejslabší jenže ten jeho styl neodpovídá z historickýho hlediska těm ostatním...https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9 ... třeba takovej největší klasika Lajos Kassai zakládá z levé strany a taky mu to epesně střílí...

a co se týče konfliktů celoplechovek, tak ti se spíš snažili shodit na zem a vrazit si kudlu do nějakýho místa, typu podpaží, podkolenní atd. kde nebyla zbroj

aj... o tom bych mohl psát...
Jméno: Elemir 18. 11. 2017, 19:02:31 delete
e-mail:
 
Asi mi pár vlasů ještě vypadne, zrovna jsem se díval na nový trailer ke Kingdom Come: Deliverance a nestačil se divit. Hru už delší dobu nesleduju, takže ten zdánlivý pokrok mě docela vyděsil. Ono to sice mělo být o různých způsobech řešení questů, ale protože to není nic, co by neuměla halda ostatních her, tak mě mnohem více praštil do očí soubojový systém.

Kdysi mi bojové pózy v Die By the Sword přišly dost humorné, ale jejich převedení do současnosti jsem jaksi nečekal ... ano, to strašně originální KC tu předvádí něco, co si pamětníci musí zaručeně pamatovat. Stejně podivné držení měčů a vykrucování zápěstí. Jen mě překvapuje, že jim ti odborní konzultanti neprozradili, že ostří na ostří vede k rychlému otupení a byť jsou některé švihy elegantní, těžko by pak rozpáraly jen ten přehoz přes zbroj. Včera jsem se po letech díval na Barbara Conana, dokonce i tam tenkrát pochopily, že k vykrývání slouží nenaostřená část meče.

Tak snad to jako celek bude působit mnohem lépe.
Jméno: Yuyana 18. 11. 2017, 17:50:20 delete
e-mail:
 
Víte jakej prostředek je nejlepší na plešatění?

Prostředek hlavy.
Jméno: Elemir 18. 11. 2017, 12:34:02 delete
e-mail:
 
Dědičná plešatost je zajímavá věc ve stylu rčení: "Za vším hledej ženu!" Ale je otázkou, nakolik je to takový handicap. Mě vlasy taky průběžně ubývají a je jen otázkou času, kdy už je budu muset mít setřihnuté trvale na krátko. Už někdy ve dvaceti se mi vzadu začal tvořit takový ten mnišský "koláček". Dříve to ostatní vlasy docela slušně kryly, ale jejich úbytek udělal své Fousy jsem si nechal z čistě praktických důvodů.
Jméno: Yuyana 17. 11. 2017, 00:10:25 delete
e-mail:
 
To je jen zvyk, jak máš stále v mozku ten předchozí obraz :-D. To přejde.
Jméno: Yuyana 17. 11. 2017, 00:09:27 delete
e-mail:
 
Jasný. Moje neodolatelná potřeba rozškrábat každou drobnou nerovnost na kůži s tebou soucítí :-D. Budeš se muset buď přestat nudit, nebo se velmi důsledně holit :-D. Já jsem třeba prakticky přestala hryzat kabel od sluchátek. Vážně, pár let s bezdrátovejma sluchátkama, a jak to funguje. Teď když si vezmu drátový, tak je obvykle nechávám bejt.
Jméno: JCMurphy 17. 11. 2017, 00:04:58 delete
e-mail:
 
tak jsem si ten knír teda oholil... ale pořád vypadám jak pedofil, tak já fakt nevím...