Mno, jak bych začal ... včera jsem se rozhodl, že prckův notebook opravím svépomocí. Ne že bych se do toho nějak hrnul, ale někdy na jaře přestal zdárně fungovat a tak jsem se z lennosti rozhodl pro místní servis, po včerejšku překřtěný na doupě kutila Tima Z banálního problému se vyklubal vadný grafický čip, no dejme tomu. Po krátké konzultaci jsem tedy odsouhlasil jeho přepájení za nový kus a akceptoval jsem cenovku 2500 Kč. Uplynul jeden měsíc, druhý měsíc a po xy-té urgenci jsem se konečně dočkal - notebook disponuje další neznámou chybou, se kterou si ovšem Tim neví rady ... grrr. Protože servis přešvihl dobu opravy a Tim problém nevyřešil, tak si prý naučtují jen poplatek za dopravu.
Dobrá, frajer by chybu přiznal rovnou, ale co se dá dělat, stálo mě to nakonec jen čas a drobné. Jenomže doma jsem se nestačil divit, zadní kryt držel jen na pár šroubcích, většina kamsi zmizela. Nejspíše se jednalo o kompenzaci za investici do grafického čipu, která se pro Tima stala nenávrátnou ... tak jo, OK, jednou se třeba šroubky budou vyvažovat zlatem, co já vím? Notebook jsem strčil do kouta a zatím to nechal být.
Včera jsem začal silně uvažovat, že bych si sehnal novou desku a komplet jí vyměnil, tak sem se jal odšroubovat těch pár šroubků a nestačil se divit podruhé. Šroubky chyběly i uvnitř!! Kurňa, ten Tim je snad šroubkofil A tak jo, já si teda seženu jiné. Vzal jsem board do ruky, otočil a to už jsem málem vylítl z kůže ... čip je původní netknutý!! Notebook navíc nenajel už ani do toho chybového režimu. Po dvou měsících a něco tu tak mám hromadu elektro šrotu bez šroubků ... |