Od němců kupuju rád, sice je to za vyšší ceny, ale vždycky to proběhlo bez sebemenšího problému. I z Holandska to bylo v pohodě. Naopak VB je kolikrát za trest. U USA je klika chytit nějakou rozumnou dopravu mimo Import Charges, a úplně perfektní je, když to pustí i celnice u nás. Jenomže já ty garantované aukce/prodeje beru spíš kvůli tomu, že pak mám přehled o balíku a už se pak nějak s dopravcem domluvím.
U VB to dělá sice taky GLS, ale pokud chceš ušetřit, tak se nahodí nižší poštovné (klasická britská pošta) a pak dopravce nedostane telefonní číslo a to může být vzhledem k haprující funkčnosti GLS u nás kámen úrazu. Problém je totiž v tom, že přepravu mezi britskou poštou a Evropou zajišťuje právě GLS. Kdo to neví, může se dočkat nemilého překvapení. Jednu zásilku jsem dodned třeba ani nedostal a nikdo o ní neví. Němci používají přepravní služby u pošty jen tehdy, pokud pošta nestíhá, ale mají to mnohem lépe ošetřené. Řidič mi volal div ne už od hranic , a to jsem neměl zaplacené žádné extra poštovné, prostě jen byly Vánoce  |