Nj, nasírají, jenomže my potřebujeme, aby se věci hnuly kupředu. Rejpat umí skoro každej, ale něco konstruktivně tvořit, to je to, co je třeba. Okamura třeba nemůže jít do vlády, stejně jako nemohl kdysi Sládek, protože by se veřejně ukázalo, že jsou to jen kecálisti. Bartoš je podle mě na stejné úrovni jako Bursík a zelení, tedy potencionálně nebezpeční kecálisti, co se můžou nechat snadno hecnout a pak se taky nemusíme stačit divit. Doba se prostě změnila a ta zpětná brzda u voličů už nefunguje. Ostatně ze solární energie a podobných píkovin tu máme těžkou hlavu ještě doteď. Pokud by byla možnost sestavit menšinovou vládu z opačného spektra, pak by byli užiteční, ale zatím mě nepřesvědčili, že oni sami by se na vládě mohli podílet. Kdysi dávno, v dobách ustavení druhé komory jsem prohlásil, že Senát by nám zcela postačil. Jednak obsahuje názorově vyzrálejší lidi a druhak nás stojí mnohem méně  |