JCMurphy: nižší povědomí ve společnosti o tom, kdo je Bakala, mě už po těch volbách nepřekvapuje. Ostatně Zeman k tomu měl docela jízlivou poznámku, která směřovala na oba tábory zastánců a pro oba tábory to byl pořádný kopanec s rozeběhem. Mě spíš překvapilo, že jenom jeden z těch táborů pochopil, že šlo o kopanec Ale dobře, ponechme to stranou, ono tohle celé by bylo na dlouhou debatu. Pro mě jsou to prostě věci, které mě nepřestanou udivovat a ke vší smůle mám dost dobrou paměť.
Tak úplně jedno, kdo tu bude vládnout, mi samozřejmě není. Ta skepse je u mě už dost velká, ale to nic nemění na tom, že pořád ty záchvěvy ohledně budoucnosti mám, obzvláště když vidím, co za lidi kolem Zemana stálo. Silácké řeči o vystoupení z EU byly donedávna hodně populární, nyní se obávám, že může dojít k činům a tohle paradoxně pocití většina z těch spodních 10 mil., co tomu tak nadšeně tleskají (mimochodem v roce 2003 jsem hlasoval pro NE).
Zeman doposud pokaždé jen zkoušel, co společnost ještě zkousne a šel vychytrale po trendech. Nyní má dokonce možnost významně tahat za nitky. Celé je to o to horší, že zrovna slavíme 100 let od založení samostatného Českého státu a já doufal, že alespoň prezidenstký úřad získá zpět svou důstojnost. Namísto toho ta squadra kolem současného prezidenta pomasírovala jeho ego oblíbenou písní T. G. M. ... proč asi?
Nechápu, proč si pořád musíme stavět nějaký kult osobnosti, v případě T. G. M. nebo Beneše to bylo dané situací a vyplynulo to z té situace, oni se o to rozhodně neprosili, ale nyní žijeme v relativně svobodné zemi, která si toho třídního nepřítele musí doslova vařit z vody (a jak vidno, některým se to daří znamenitě, holt nejspíš ty zlaté české ručičky ). Já jsem stále přesvědčen, že třeba už v roce 2003 bylo dost jasné, že EU není jen hospodářský spolek, ale jestli v tom někdo viděl jen ty pečený holuby, tak bohužel.
Ale opravdu to tu nechci více rozpitvávat, mě to mrzí hlavně vzhledem k tomu výročí, protože to jsou věci, které jsme v rodině vždy dost řešili a ctili. Ještě do soboty jsem se cítil jako patriot, ale nejsem holt ta správná větev patriota, podle mínění staronového prezidenta jsem jasným příkladem pražské kavárny a s tím se budu muset nějak popasovat. Jinak pokud jde o Drahoše, protestní hlas pro mě není volba z přesvědčení, proto jsem nakonec do toho 2. kola opravdu nešel. Škoda, že nekandidoval Pithart, mohlo to dopadnout jinak.
Jinak se neděste, že bych tu chtěl někoho za jeho názory kádrovat, je to každého volba, ale naopak, za sebe si myslím, že byste měli vědět, jak smýšlí osoba, která tenhle web spravuje, aby si mě třeba někdo zbytečně neidealizoval  |