Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 26. 3. 2018, 20:35:10 delete
e-mail:
 
Nějak mě to navnadilo k experimentování a tak jsem stáhl WinUAE a pokusil se zprovoznit nedávno stažený Blade of Destiny, že se podívám, jak to vypadalo na Amize. Grafika je o něco horší, ale hudba mi přišla dobrá, leč bohužel můj notebook asi není zrovna dostatečně vhodný na emulaci a hudba nešla plynule. Možná je to i nějakým nastavením. Každopádně před lety mi hrátky s WinUAE přišly krkolomnější, ale možná je to i tím, že už vím, co dělat.
Jméno: Richmond 26. 3. 2018, 17:44:04 delete
e-mail:
 
Saboteura jsem chodil hrávat ke spolužákovi z gymplu ke konci 80.let na jeho ZX Spectrum. Když jsem pak měl svého Didaktika Gama, tak jsem Saboteura nesehnal, takže jsem hrával Jet Set Willy, Manic Miner a další, které už jsme skoro zapomněl.
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2018, 14:34:24 delete
e-mail:
 
KungFu Master
Dík za odkaz....Doplnil jsem si vzdělání
Jméno: Elemir 26. 3. 2018, 14:09:53 delete
e-mail:
 
Hezký přehled automatů je vidět na http://arcadehry.cz/stranky/galerie/automaty ... ještě Asteroids jsem určitě hrál, tyhle jednodušší hry se totiž daly občas nalézt i mimo herny. Jinak u toho ostatního opravdu těžko říci, protože mě se to už kryje s osmibity.
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2018, 13:43:31 delete
e-mail:
 
Saboteur to asi nebyl, paměť sice klame, ale tehdy se mi zdála grafika mnohem hezčí.
Jméno: Elemir 26. 3. 2018, 11:32:49 delete
e-mail:
 
S ninjou si chodil právě v Saboteurovi, ale nejsem si jist, jestli to bylo dělané i jako automat. Se Space Invaders ti naprosto rozumím, to je vlastně taky to jediné, co jsem si v těch hernách pořádně vyzkoušel Pouťové herny u nás byly dost přeplněné, ale zase jsem tam chodil v doprovodu bratra, takže jsem se alespoň k něčemu dostal. Později pak u nás vznikla trvalá herna, ale opět to bylo v dost malé místnosti v Kině a beznadějně plné. V té době už jsem navíc vlastnil Didaktik M, a co jsem neměl, to jsem si šel zahrát ke kamarádovi na c64.
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2018, 05:25:51 delete
e-mail:
 
JJ, ty poutě, to byl nezapomenutelný zážitek. Bohužel na mne, jako malého fakana, zůstaly obvykle jen Space invaders...neměl jsem tak ostré lokty abych se dostal k nejlepšímu automatu. Název neznám, ale hrálo se za Ninju, který chodil a čistil jedno patro za druhým.
Jméno: JCMurphy 25. 3. 2018, 20:22:42 delete
e-mail:
 
heh... Golden Axe... to je největší klasika kde jsou ty časy, kdy o poutích jezdívaly automaty na peníze s touhle gamesou...
Jméno: Elemir 25. 3. 2018, 19:57:40 delete
e-mail:
 
Hm, ještě chvilku a asi si opravdu půjdu osvěžit paměť S dětmi jsem dřív hrával nějakou Lišku Ryšku, to jsou ty různé hry od Špidla Games. Na mě je to dostatečně jednoduché a docela to ušlo. Je to prostě žánr, kterému jsem se vyhnul hodně velkým obloukem a asi je to škoda. Jenomže mě svého času od podobných pokusů na PC odradil Golden Axe, což sice není vysloveně plošinovka, ale zanechalo to ve mě nesmazatelnou hlubokou rýhu
Jméno: StriderCZ 25. 3. 2018, 17:21:05 delete
e-mail:
 
Ještě když jsme u těch plošinovek. Momentálně hraji Super Luckys Tale na Xboxu. Taky v rámci Game Passu, protože jinak bych si ji asi nikdy nekoupil. Recenze i reakce hráčů jsou rozporuplné. Avčak mne hra chytla. Sice to není náhrada za Ratchet nad Clanck z PS, ale má něco do sebe. Na první pohled je to hra pro děti- roztomilý design, české titulky. Ale dokáže potrápit. Herní design je zajímavý, ovládání je někdy k vzteku (prostě 3D hopsačka), jednotlivé světy jsou rozděleny na hopsací úseky. Ty obsahují jeden hlavní úkol (dojít na konec a sebrat čtyřlístek) a několik vedlejších. A zejména u těch vedlejších nastupuje výzva.
Co se mi líbí je to, že autoři hodně přemýšleli nad sktrukturou prostředí, úkoly se sice v globále opakují, ale dokáží přijít s něčím úplně novým.
Kdybych tak měl hru s něčím srovnat, tak snad s Crashem Bandicootem.
Jméno: StriderCZ 24. 3. 2018, 07:43:55 delete
e-mail:
 
V Game Passu je Oddworld jednou her z nabídky... Kdysi dávnojsem měl na PC XP předělané do jejich stylu- změna obrazovky, ikon, ukazatele myši i zvuky...
Jméno: Yuyana 24. 3. 2018, 01:12:54 delete
e-mail:
 
No já když si dám kávičku tak mám komplet radioaktivní mozek, a asi bych se u pomalejší hry zbláznila :-D.

Saboteura si vybavuju taky. Osobně jsem to nehrála ale vim o co se jedná.
Jméno: Elemir 23. 3. 2018, 20:46:16 delete
e-mail:
 
Mě pak napadl ještě Oddworld, to jsem svého času docela hrával, ale na víc bych si už určitě nevzpomněl Mě se v těchto hrách moc nedařilo, takže to ve mě nezanechalo žádnou výraznou stopu. Z Didaktiku si vybavuji akorát ještě Saboteura.
Jméno: Richmond 23. 3. 2018, 17:25:55 delete
e-mail:
 
Je fakt, že jsem spíš kávičko-čajovej typ u her, takže hektické věci už nedávám Ale zmíněný GODS je příklad ideálního tempa, grafiky a hratelnosti pro mě. Opravdu klenot. Pak se mi hodně líbil Secret Agent, i když to bylo i dost o logické uvažování, ale taktéž se mi to líbilo. No a tenhle Titus Fox, tam tedy občas si připadám jak hadrovej panák
Jméno: JCMurphy 23. 3. 2018, 17:03:18 delete
e-mail:
 
z plošinovek jediný na co si vzpomenu a co jsem úspěšně dohrál je pro mně legendární Cosmos a bavilo mně to... to je hlavní...
Jméno: Yuyana 23. 3. 2018, 15:22:49 delete
e-mail:
 
Já když jsem poprvé hrála tu moderní Gianu, tak jsem mela pocit, že je tam toho strašně moc. Přišlo mi to přeplácaný a moc těžký. A pak jsem to nějak hrála... a nakonec jsem dospěla k závěru že je to SUPER. A vypadá to velmi efektně, když se to umí hrát :-D. Jinak přeplácanost snášim špatně.
Jméno: StriderCZ 23. 3. 2018, 12:01:48 delete
e-mail:
 
Hopsačky, plošinovky mám rád. Bohužel v dnešní době jim chybí brilantnost a vytříbený styl her typu GODS a Turrican. Prostě spousta barev, přeplácaný design, zběsilé herní tempo.
Zatímco já oceňuji nutnost taktického postupu, kdy člověk musí volit strategii obezřetného postupu s rychlou akcí a nutností zapamatovat si design prostředí, ze které strany přijde který nepřítel.

V současnosti, pokud si chci vysloveně odpočinout tak hraji Bards Gold- retroplošinovka, kde se sbírají diamanty. její výhodou je, že po skončení hry se tyto dají investovat do vylepšení (navýšit počet životů... a pod. Takže sice člověk začíní stále od začátku, ale ne tak úplně.



Jméno: Daero 22. 3. 2018, 02:26:33 delete
e-mail:
 
Predvcerom som natrafil na review Might and Magic VII (https://www.youtube.com/watch?v=l6rmG4ZbLTA). Nasledne som bol zasiahnuty vlnou nostalgie. No a ako to uz u niektorych byva neodolaju si znova pripomenut detske casi . Tak som vtom znova. Tentokrat M&M7.

Som rad ze tato stranka existuje. Vzdy som tu nasiel pomoc ked som si nevedel dat rady.
Jméno: Yuyana 22. 3. 2018, 00:57:43 delete
e-mail:
 
Giana je bezva.
Jméno: Elemir 21. 3. 2018, 22:42:12 delete
e-mail:
 
Plošinovky moc ne, Giana Sisters, Prehistorik, Lemmings ... spíš manželka, tu to baví více :D