Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 30. 3. 2018, 21:40:03 delete
e-mail:
 
V důchodu mi snad nějaký čas zbyde a doplním si i adventurní vzdělání Asi je to škoda, ale těch zájmů jsem prostě měl svého času příliš a je to vidět i dnes. Už pár týdnů si vyčítám, že jsem ještě nedočetl rozečtenou knížku apod. Hlavně jsem měl štěstí na kolegy s různými herními zálibami a zrovna můj spolubydlící ujížděl na podobných adventurách jako bylo právě Ve stínu havrana
Jméno: Richmond 30. 3. 2018, 20:00:41 delete
e-mail:
 
Tak to se nedivim. Ve stinu havrana je velka bida A ano Lucasovky jsou povestne obcas silenymi kombinacemi (viz Monkey Island serie). Sierra zase ma trademark na znacny pocet umrti hlavni postavy
Jméno: Elemir 30. 3. 2018, 19:39:02 delete
e-mail:
 
Z toho opravdu chtěného mi zbyl snad jen Indiana Jones. Pro mě jsou adventury pro změnu spíše spojené s LucasArts, ale opět je to tím, co bylo v mém okolí nějak dostupné. Zajímavý byl jinak ještě Neverhood. Z těch českých jsem hrál snad akorát Ve stínu havrana. Jo, málem bych zapomněl, slabost mám ještě pro Sherlocka Holmse, ale taky jsem se pořádně do žádné z adventur s ním nepustil. Vlastně ani nevím, proč mě adventury moc nechytly, tedy vím to u těch logických, protože to nelogické craftění bylo občas až moc Hádanky apod. v pohodě, ale jak došlo na kombinace podivných předmětů, tak jsem rostl, což byl zrovna případ Ve stínu havrana.
Jméno: lampasak 30. 3. 2018, 13:33:11 delete
e-mail:
 
Polda nebo agent mlicnak, jinak to moc nehraju. A samozrejme Ceske Machinarium a Samorost. Ty jsou krasne.
Jméno: Richmond 29. 3. 2018, 22:14:19 delete
e-mail:
 
já jsem vysazenej na adventury od Sierry. Takže úplně první King´s questy s parserem, tedy ruční psaní příkazů. Ale berou mě i ty sierrovky s myší, prostě moje nejoblíbenější firma, škoda, že takto dopadla. Z nových adventur beru už jen ty, které vlastně vypadají jako z 90.let - to jest hry od Wadjet Eye Games, např. série Blackwell. ale je fakt, že adventurám už moc nedávám prostor, skoro vše zaberou rpgčka.
Jméno: JCMurphy 29. 3. 2018, 14:08:49 delete
e-mail:
 
já dohrál Polda 4 a 5 a pak jsem už jenom zkoušel Posel smrti a Broken sword, leč nedohrál... ono celkově, hromadu věcí bych vyřešil svým stylem, tak mně to tak moc nebralo...
Jméno: StriderCZ 29. 3. 2018, 08:17:47 delete
e-mail:
 
Adventury mně nikdy moc nebraly. Dohrál jsem prakticky jen Posla smrti (skvělý dabing) a první díl Broken sword (se score, či levelu) s českými titulky.
Docela dlouho jsem vydržel u prvního Simona S na mobilu- zakoupený před google play.
Za mně- kdybych se rozhodoval pro adventury, pak už asi jen na mobilu s velkým displejem.
+ emulátor DOSu
Z nových her- často se jedná o takové skoro interaktivní filmy s QTE.
Z 80% jsem dohrál Tales from Borderlands (zčásti pro to, že jsem ji dostal "zdarma k Gold členství, zčásti protože miluji Borderlands jako střílečku).
Jméno: Elemir 28. 3. 2018, 22:17:32 delete
e-mail:
 
Adventury nejsou obecně můj preferovaný žánr. Nějaké kandidáty na hraní bych asi našel, ale poslední, co jsem hrál, byl před mnoha lety Dark Seed II. Beyond Good and Evil mě zrovna neláká.
Jméno: Richmond 28. 3. 2018, 21:19:54 delete
e-mail:
 
Je to docela dobře hodnocená hra, ale já 3D plošinovky moc nemusím.
Mimochodem, dneska jsem vyřešil 5 záludnách slovních hádanek v jedné staré adventuře. S tou poslední jsem si užil...věděl jsem správnou odpověď, ale protože je to hra s parserem, tak jsem vždy psal "Say blabla". Jenže to mi u té poslední neprocházelo. A pak jsem ze zoufalství a lenosti rovnou napsal odpověd a vono jako jo! ) Ale 2 hádanky tedy fest tuhý (pro mě!). Mám radost, že jsem uspěl. Jednu z těch hádanek jsem znal ze starých Might and Magic (tu se sítem).
Jméno: StriderCZ 28. 3. 2018, 18:33:31 delete
e-mail:
 
Ještě k těm plošinovkám... Co takhle 3D sdventuru Beyond Good and Evil ( budu kupovat ve slevé za pár korun na Xbox.
Jméno: StriderCZ 28. 3. 2018, 17:09:35 delete
e-mail:
 
K hraní plošinovek (konkrétně Turricana) jsem si koupil digitální joystick.
Trošku problém je, že je hodně tvrdý, a tak mně z něj po chvilce bolí ruce (síla znamená menší cit při ovládání, nedají se dělat "jemné pohyby").
Zatímco s těmi starými "vykvedlanými" co jich měl můj bratranec hned několik (nových, různě opravovaných, nakoupených v sobotu ráno v místním elektru) se hrálo jedna báseň.
Právě GODS mají ale tu výhodu, že se velice dobře hrají na klávesnici (na rozdíl od Turricana).
Jméno: Elemir 28. 3. 2018, 13:15:15 delete
e-mail:
 
A teď něco vysloveně pozitivního ... Podařilo se mi zcela zprovoznit Realms of Arkania: Blade of Destiny pod WinUAE. Vyhrál jsem až s emulací Amiga 1200 a nasazením Workbench 3.1. Zřejmě by to šlo i s Amiga 600, spíš šlo o tu ROMku, ale v tom se zatím moc neorientuju. Grafika se nijak viditelně nezměnila, takže oproti DOSu nic moc, ale je to komplet na harddisku, takže to běží docela svižně. Po letech bych se tak mohl konečně pustit do většího experimentování. K nákupu reálné Amigy mě to asi nepřivede, ale konečně bych mohl tohle období hraní lépe docenit
Jméno: Elemir 28. 3. 2018, 11:56:22 delete
e-mail:
 
Nakonec jsem se rozhodl, že včerejší komentář v rámci zachování neutrality stáhnu. Přeci jen se jedná o web o hrách a tohle už by si zasloužilo spíše nějaké sólo téma na fóru apod. Nehledě na to, že bych nerad někoho urazil. Ostatně právě z tohoto důvodu jsem před nějakou dobou přestal navštěvovat jiný web, takže bych tu vlastně zopakoval stejnou chybu.
Jméno: Elemir 27. 3. 2018, 18:29:52 delete
e-mail:
 
Jj, je tam dost věcí, co by mě lákalo alespoň vyzkoušet. Akorát ne na všechno bude asi klávesnice vhodná, tedy obzvláště ta bez numerické části, protože jestli jsem to správně pochopil, tak na numerické klávesnici se simuluje joystick. U Turicana II jsem nakonec drobný pokrok zaznamenal, ale jak jsem pak viděl na videu od mazara, tak možnosti pohybu s postavičkou jsou ve skutečnosti mnohem bohatší (pominu teď, že on hrál DOS verzi).

S WinUAE je docela zábava, krom ROMek je třeba vytáhnout z Amiga Forever ještě Workbench a tady je potřeba už znát něco o hardware Amig, tedy co a za jakých okolností půjde Návod na lemonamiga.com je sice dobrý, ale je pro starší verzi WinUAE, takže jsem se v tom chvilku motal. Jinak Amiga Forever je docela slušně udělaný, hlavně pro někoho, kdo se v tom nechce moc pitvat. Využívá sice vlastní packovací formát, ale má proto konverzní utilitku dostupnou přímo skrze UI emulátoru (lze jí konvertovat klasické Amiga formáty). Na WinUAE jsem poté došel až k instalaci Blade of Destiny na vytvořený hardisk, ale hra nějak blbne, asi budu muset zkusit vyšší model Amigy a Workbench. Nicméně já to plánuju spíš kvůli Isharům, které jsem na WinUAE kdysi začal a chtěl bych to jednou takto dokončit.
Jméno: Richmond 27. 3. 2018, 17:49:48 delete
e-mail:
 
Když už je řeč o emulaci Amigy, tak mě překvapilo, kolik vizuálně krásných plošinovek na Amigu vzniklo - viz obrázky na Hoborgových stránkách - např. Deliverance a ostatní.
Jméno: Elemir 27. 3. 2018, 14:45:55 delete
e-mail:
 
Když už jsem se do toho po letech znovu pustil a začal s emulátory experimentovat, tak jsem se krom WinUAE rozhodl pro nákup komerčního emulátoru Amiga Forever od Cloanta. Za nějakou tisícovku se to dá sehnat v Plus verzi včetně Plus verze emulátoru na c64. V principu mi ani tak nešlo o emulátor jako takový, ale spíše o legalizaci ROM Amig. Obsažené ROM pak lze v pohodě používat i ve WinUAE.
Jméno: Elemir 27. 3. 2018, 11:05:17 delete
e-mail:
 
Díky za odkaz, to vypadá schůdněji
Jméno: StriderCZ 27. 3. 2018, 10:34:45 delete
e-mail:
 
http://www.retrogames.cz/play_380-DOS.php

Tohle je varianta hry, jiný design úrovní...
Jméno: StriderCZ 27. 3. 2018, 10:19:51 delete
e-mail:
 
Přejdi na GODS...
Jméno: Elemir 27. 3. 2018, 08:38:30 delete
e-mail:
 
Nakonec jsem z BoD přesedlal na Turrican II: The Final Fight a potvrdilo se přesně to, co jsem dříve psal, prostě na to nemám vlohy