Jj, je tam dost věcí, co by mě lákalo alespoň vyzkoušet. Akorát ne na všechno bude asi klávesnice vhodná, tedy obzvláště ta bez numerické části, protože jestli jsem to správně pochopil, tak na numerické klávesnici se simuluje joystick. U Turicana II jsem nakonec drobný pokrok zaznamenal, ale jak jsem pak viděl na videu od mazara, tak možnosti pohybu s postavičkou jsou ve skutečnosti mnohem bohatší (pominu teď, že on hrál DOS verzi).
S WinUAE je docela zábava, krom ROMek je třeba vytáhnout z Amiga Forever ještě Workbench a tady je potřeba už znát něco o hardware Amig, tedy co a za jakých okolností půjde Návod na lemonamiga.com je sice dobrý, ale je pro starší verzi WinUAE, takže jsem se v tom chvilku motal. Jinak Amiga Forever je docela slušně udělaný, hlavně pro někoho, kdo se v tom nechce moc pitvat. Využívá sice vlastní packovací formát, ale má proto konverzní utilitku dostupnou přímo skrze UI emulátoru (lze jí konvertovat klasické Amiga formáty). Na WinUAE jsem poté došel až k instalaci Blade of Destiny na vytvořený hardisk, ale hra nějak blbne, asi budu muset zkusit vyšší model Amigy a Workbench. Nicméně já to plánuju spíš kvůli Isharům, které jsem na WinUAE kdysi začal a chtěl bych to jednou takto dokončit. |