Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 12. 4. 2018, 19:43:13 delete
e-mail:
 
To je konečně téma Elemire. Do toho mě moc nutit nemusíš. Ale koupili to Japonci V Práglu už točej plzeň skoro všude aby mohli chtít za půllitr přes 40 :o. No a rozdíly v chuti diametrální!
Jméno: Elemir 12. 4. 2018, 17:27:32 delete
e-mail:
 
Z Krušovic jsem píval Mušketýra, ale ten se pak taky trochu zkazil. Původně to byla kvalitní jedenáctka, ale jak se šlo s cenou dolů, tak to pivo změnilo chuť - bylo více kyselejší. Gambrinus beru akorát v hospodě, pokud není zbytí, doma dávám přednost Staropramenu a Budvaru. A pak čas od času si pro chuť kupuju něco méně obvyklého, jako je třeba Litovel, Klášter apod. Teď jsou u nás v kurzu Svijany, jak bylo dříve všude plno Gambrinusu, tak teď hospody přecházejí právě na ně a to chce občas taky sebezapření
Jméno: JCMurphy 12. 4. 2018, 12:51:03 delete
e-mail:
 
no ona je pravda, že z plzně se setnout do němoty je nemožný... a říkala mi to aj číšnica na plese... jinak já mám rád gambrinus a krušovice akorát už nevím jaký konkrétně...
Jméno: Yuyana 12. 4. 2018, 12:20:43 delete
e-mail:
 
Nucení neni nikdy třeba, fujky.
Trošku to chvíplo,ale ono to zase obživne. Známe z dřívějška jak to vypadá, když se to tu snaží někdo křísit :-D. Jen proboha nemluvte o počasí.
Jméno: Elemir 11. 4. 2018, 20:45:07 delete
e-mail:
 
Nj, když ona ta témata jaksi ubývají Já mohu nabídnout akorát pivo ... tedy konkrétně můj včerejší zážitek s Pilsnerem. Poslední dobou se u nás roztrhl pytel s různými slevami na tuhle značku a včera jsem musel zkonstatovat, že to už nechutná tak jako dříve. Od té doby, co pivovar převzali Číňani, to asi začíná jít z kopce.
Jméno: JCMurphy 11. 4. 2018, 16:13:00 delete
e-mail:
 
nějak nám to tu zase chcíplo... ale noták... od téhle knihy "návštěv" očekávám větší konverzaci než když potkám kámoše... (protože žádný nemám )
Jméno: Adam23 7. 4. 2018, 16:32:31 delete
e-mail:
 
Lol Yuyana a doteky, někdy trochu nucení je třeba
Jméno: StriderCZ 6. 4. 2018, 09:11:48 delete
e-mail:
 
To JCMurphy:
V těch odborných "čajových" pindách se nevyznám, nicméně přeji hodně štěstí
Jméno: JCMurphy 5. 4. 2018, 15:42:04 delete
e-mail:
 
však se už za pár tejdnů stěhuju do Brna na studium prdím, chci si najít job v nějaké čajovně... v jedné dobře se rozjíždějící už jsem se byl optat, prej jak tam budu bydlet, tak se tam mám stavit a domluvíme se... kvanta požadavků, nevím co jim říct zas tak levej boha nemůžu být, ne?... (no od sestřenky přítel tam to teď rekonstruoval a jedna si prej hledá novou práci... šance je velká...) aneb když už mám ten certifikát že zmáknu nabít dýmku a ta práce v tomhle oboru mně neskutečně baví, tak to chci aspoň nějak využít...

navíc teď známá bude na měsíc v paraguyai, tak jsem si objednal kalabasu s bombillou do toho moje oblíbené yerba maté a pak už můžu skončit s kafem (a nebo ne...)

alkohol jsem taky vysadil... přeci jenom když si drbat zdraví, tak radějc s dobře nabitou dýmkou (mám už doma kaya inox s HJ retro korunkou s CWP heatkeeperem atd. za 6200,- k tomu jsem si koupil od fumari blueberry muffin a to je pokouřeníčko )
Jméno: Yuyana 5. 4. 2018, 10:48:42 delete
e-mail:
 
Pmatuj, Murphy, k dotekům tě nikdo nesmí nutit :-p.
Jméno: JCMurphy 3. 4. 2018, 19:49:35 delete
e-mail:
 
na to že už budu mít šestadvacet, tak všechny dotykový záležitosti jdou zcela mimo mně... nejmodernější věc, kterou disponuju je noťas s intel 4600 grafikou
Jméno: Elemir 3. 4. 2018, 19:02:02 delete
e-mail:
 
Někdy si opravdu přijdu jako zpátečník, ale ono pro ty moje koníčky, pokud jde o biologii a práci venku, tak si vystačím s tím, co znám, nebo používám právě ty tištěné atlasy. V kapse mám tak akorát starou Nokii a o datovém tarifu jsem snad ani nikdy neuvažoval Pokud jde o IT, tak v tom samozřejmě vede net, ale to si taky sedím v klidu doma. Možná mám spíš už jen zúžený pohled a začínám hůře chápat nové trendy, resp. už se na to nedokážu podívat tak úplně z druhé strany.
Jméno: Yuyana 3. 4. 2018, 17:44:03 delete
e-mail:
 
Mě to na papíře nějak přijde přehlednější a hlavně větší, že jo :-D. Mžourat na něco na mobilu nějak neni moje. Fakt ale je že žádný encyklopedie nevlastnim a používám internet :-p.
Jméno: Elemir 3. 4. 2018, 12:38:50 delete
e-mail:
 
Aha, tak to chápu

Já jsem předtím zapomněl ještě jednu podstatnou věc. Co se mobilní techniky týče, tak já se stále držím dost pozadu, ale je pravdou, že třeba ty online atlasy mohou být dost užitečným pomocníkem. V tomhle jsem holt dost konzervativní. Stejně jako bych s přehledem vytáhl tištěnou mapu, protože jsem na to zkrátka zvyklý
Jméno: Uran 3. 4. 2018, 11:12:11 delete
e-mail:
 
Jasný. Každému podle chuti

Jinak vždy jsem jsem se choval k papírovým knihám macešsky - vpisování poznámek, překládání stránek, lámání vazby, ... i proto mi e-book-y vyhovují.
Jméno: Elemir 3. 4. 2018, 10:49:05 delete
e-mail:
 
Záleží na typu obsažených informací a typu informací, které od toho požaduješ. Pokud jde např. o systém zařazení, tak ten bude zastarávat vždy, ale pokud od atlasu požaduju popis vzhledu (obrázek), jméno apod., abych třeba dotyčného brouka poznal, pak je to informace, která je víceméně trvalá. Většina těch proměnlivých informací se podle mě týká věcí, které běžný uživatel v tom atlase ani hledat nebude, např. mapy rozšíření, ekologii apod. Ony ty internetové zdroje jsou taky všelijaké kvality a o aktuálnosti se u nich můžeme bavit stejně tak. Fandovské věci dost často padají s komunitou kolem nich a odborné zas mají podobnou periodu jako ty knižní. Nemalý problém je pak práce s informacemi, takže to většinou skončí u kombinace Google + Wiki a nejlépe hned první odkaz, který vypadne. Jinak já bych třeba klasickou knihu z ruky nedal, holt papír je papír
Jméno: Uran 3. 4. 2018, 09:25:48 delete
e-mail:
 
Podobná situace je i v oblasti map. Mám kamaráda co má mapové studium a podle něj jsou klasické tištěné mapy pro širokou veřejnost mrtvé.

U knížek nevím co bude dál, ale sám preferuji e-book-y.

Největší problém u atlasů, encyklopedií, ... je v tom, že informace nejsou aktuální.
Jméno: Elemir 1. 4. 2018, 22:13:12 delete
e-mail:
 
Alternativou byly už jen Maxell, což si spíš spojuju s kazetama. Vedle Verbatimek jsem občas koupil i Sony, ale mě osobně už zásoby došly. Za poslední roky jsem toho moc nenapálil, ale pořád toho bylo víc, než jsem si nasyslil

S tím si mi ale připomněla jinou věc, co se mi včera přihodila. Byl jsem v knihovně a rozprodávali tam vyřazené knížky po koruně kus. Byla mezi tím halda atlasů. Samozřejmě jsem to nemohl nechat být, ale pointa byla strašně jednoduchá, děcka už prý dneska do atlasů nekoukaj, neb je to málo in a všechno si najdou na internetu ... jo, a pak si nemaj ta zvířata plíst
Jméno: Yuyana 1. 4. 2018, 21:38:52 delete
e-mail:
 
Hádám že prodej CD/DVD je jinde než dřív, lidi už je nepotřebujou.

CO se týče značky, ono se rozkřiklo že Verbatimky fungujou. Proč riskovat, že. Neni častý, aby kvalita vyhrála, leč stalo se. Otázka je jestli kvalita zůstala, už jsem od nich dlouho nic nekupovala, furt mám ještě ty starý v zásobě :-D.
Jméno: Elemir 1. 4. 2018, 21:01:25 delete
e-mail:
 
Jenom taková drobnost. Když jsem byl dneska koupit VGA kabel, tak jsem rovnou doplnil CD/DVD, ale zarazila mě jedna věc ... na výběr jsem měl jen pár druhů, vesměs Verbatim. Jako beru je normálně, ale ten omezený sortiment mě docela zarazil. Dřív jeden nevěděl, co si vybrat, musel kvůli tomu projíždět i recenze, ale dneska ...